Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν την κάνεις εγκατάσταση σε ρωτάει αν θες να κάνεις undervolt την cpu ώστε να δουλεύει με λιγότερο ρεύμα και να καταναλώνει λιγότερο.Την έχω δοκιμάσει και με αυτή την επιλογή και χωρίς αλλά τέτοια μεγάλη κατανάλωση δεν είχα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, με ρώτησε εάν θέλω να εγκαταστήσει ένα high voltage script αλλά δεν το εγκατέστησα, τα άφησα όλα default.

Τώρα είμαι με την NexusHD που έχω στην nand (γι' αυτό είναι γ@μ@το το HD2, δεν σου δουλεύει η Rom? δεν σκας φορτώνεις την άλλη :p), και φορτίζει,

όταν ολοκληρωθεί θα την ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Για να το προαναγγέλει ο tytung σημαίνει ότι θα είναι όπως πρέπει και όχι beta. Πάντα βγάζει τελευταίος και έχουν τα λιγότερα προβλήματα...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται σύντομα και η nexushd2 jellybean http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240

ti εννοεις οτι έρχεται?

edit: την κατεβαζω....

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν έκανα το ποστ δεν είχε βάλει ακόμη το λινκ για κατέβασμα και έλεγε soon.Τώρα το έβαλε,οπότε ήρθε και σε λίγο έρχεται στο hd2 μου :p η nand έκδοση θέλει 320mb /system partition οπότε θα μπει αρχικά σε nativesd και βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χρειάζεται ειναι το sd-ext partition σου να έχει αρκετό χώρο για να χωρέσει και την δεύτερη ρομ.Επισης μετά την εγκατάσταση της νέας nativesd rom στo φάκελο /sdcard/NativeSD θα πάνε τα αρχεία της νέας ρομ και αυτή θα ξεκινά από magldr--->boot ad sd.Οπότε αν θες να πας στην προηγούμενη θα χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή nativesd multiboot.

Εdit

Η καλύτερη jb rom μέχρι στιγμής.O tytung ειναι άψογος developer.Παίρνει την δουλειά των υπόλοιπων dev,δίνει τα εύσημα για την δουλειά τους, και πάει το όλο το σύστημα σε άλλο επίπεδο.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όταν μια ρομ την έχεις εγκατάσταση στην μνήμη του τηλ και θέλεις να την βγάλεις πεεισ ενεργείς κανείς πχ από το recover ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να την βγάλεις,για να βάλεις τι? Αλλη ρομ ή άλλο λειτουργικό σύστημα? Για άλλη ρομ,εφόσον ταιριάζουν τα partitions που ήδη έχεις,θα πας στο recovery θα κάνεις wipe data/factory reset και θα φλασάρεις την νέα ρομ.Αν δε ταιριάζουν τα partitions θα πας magldr--->usb flasher θα συνδέσεις το καλώδιο και θα εγκαταστήσεις τα νέα partitions απο το pc.Αν θες να σβήσεις τελείως ότι έχει σχέση με android από την εσωτερική μνήμη,θα φλασάρεις το άλλο λειτουργικό που θες να βάλεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρομ αυτή CMTight Leo v1.0 4.1.1 (JB - Jelly Bean) και θέλω να βάλω αυτή NexusHD2-JellyBean-CM10 V1.0 νομίσω πως τα partitions είναι το ίδιο.

NexusHD2-JellyBean-CM10 V1.0 είναι βετα η σταθερή λειτουργούν όλα την έχει δοκίμασα κανένας σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρομ αυτή CMTight Leo v1.0 4.1.1 (JB - Jelly Bean) και θέλω να βάλω αυτή NexusHD2-JellyBean-CM10 V1.0 νομίσω πως τα partitions είναι το ίδιο.

NexusHD2-JellyBean-CM10 V1.0 είναι βετα η σταθερή λειτουργούν όλα την έχει δοκίμασα κανένας σε ευχαριστώ.

 

Τα partition δεν είναι ίδια, η CMTight Leo v1.0 4.1.1 θέλει 115Μ (Deodexed) ή 150Μ (Odexed), η NexusHD2-JellyBean-CM10 V1.0 θέλει 320Μ.

 

Εγώ την έβαλα εχθές το βράδυ σε NativeSD και so far so good.

Χτες βγήκε οπότε μην περιμένεις να την έχει δοκιμάσει κανείς για πολύ καιρό.

Αλλά ο tytung είναι εγγύηση, πρώτη φορά έβαλα rom χωρίς να κοιτάξω πρώτα τι παίζει και τι όχι.

Εάν έχεις γρήγορη κάρτα βάλτη και εσυ NativeSD και την δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση όσο αφορά για το partition το αλλάζω αυτόματα η ρομ ιδία η θέλει να αλλάξω εγώ με πρόγραμμα πχ dat σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από χθες την jelly bean του tytung.

Στην αρχή πέρασα την δεύτερη επιλογή με το data στο ext4. Είχα συνολικό πρόβλημα στην ταχύτητα κάποιων εφαρμογών, μέχρι και κόλλημα των soft buttons. Από το πρωί πέρασα την ρομ με την πρώτη επιλογή όπου όλα εγκαταστάθηκαν στην nand. Τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Κράτησα ακόμη και τον stock launcher και ακόμη δεν έχω πειράξει το hwa settings. Η ρομ είναι απλά ταχύτατη και κορυφή. Για το πρόβλημα του χώρου των εφαρμογών θα δοκιμάσω κάποιο script αφού πρώτα κρατήσω ένα backup. Απλά ψάχνω ένα νέο script που άκουσα, σαν data2ext+ ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα τώρα αλλά μου δημιουργεί πρόβλημα στο boot από την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ δηλ από την επιλογή γραφεί ότι λείπει αρχείο από το ΜΑGLDR και από την κάρτα θέλει χειροκίνητο boot ΜΑGLDR έχω 1,13 partition δεν έκανα το άφησα όπως έχει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα τώρα αλλά μου δημιουργεί πρόβλημα στο boot από την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ δηλ από την επιλογή γραφεί ότι λείπει αρχείο από το ΜΑGLDR και από την κάρτα θέλει χειροκίνητο boot ΜΑGLDR έχω 1,13 partition δεν έκανα το άφησα όπως έχει.

 

Όταν όταν λες partition τι εννοείς; φαντάζομαι όχι το ext4. Αν κράτησες αυτό που είχες από την ics πρέπει να το αλλάξεις σε 5/320/2 τουλάχιστον.

O tytung έχει κυκλοφορήσει και ένα fix μέσα στο thread της jelly bean για να διορθώσει κάποια προβλήματα σε όσους έχουν magldr.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση όσο αφορά για το partition το αλλάζω αυτόματα η ρομ ιδία η θέλει να αλλάξω εγώ με πρόγραμμα πχ dat σε ευχαριστώ.

 

Το αλλάζεις εσύ, ακολούθησε τον οδηγό που έχει ο bbbb στην υπογραφή του:

 

οδηγός εγκατάστασης android στο hd2

Link to comment
Share on other sites

1.Όσοι χρησιμοποιείτε την στοκ εφαρμογή για μηνύματα, όταν έρθει μήνυμα και προσπαθήσετε να απαντήσετε από το reply στην notification, το τηλέφωνο κάνει reboot;

2. Στο titanium εμφανίζεται μια "εφαρμογή" αναζήτηση ήχου,ή οποία είναι συνεχώς απενεργοποιημένη. Γιατί γίνεται αυτό και τι κάνει αυτή η έφαρμογη;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εξηγήσεις καλύτερα τι εννοείς?

1.Όσοι χρησιμοποιείτε την στοκ εφαρμογή για μηνύματα, όταν έρθει μήνυμα και προσπαθήσετε να απαντήσετε από το reply στην notification, το τηλέφωνο κάνει reboot;

2. Στο titanium εμφανίζεται μια "εφαρμογή" αναζήτηση ήχου,ή οποία είναι συνεχώς απενεργοποιημένη. Γιατί γίνεται αυτό και τι κάνει αυτή η έφαρμογη;

Ναι το quick reply προκαλεί reboot.

2.To είδα και εγώ αλλά δεν ξέρω τι κάνει,

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν λειτουργεί το widget 2g/3g στην notification. Από ότι βλέπω μόνο από το μενού των ρυθμίσεων. Από την notification ότι και να κάνω, πάντα είναι στο 3g.
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης διαβάζω αναφορές ότι δεν μπουτάρει και η nativesd έκδοση γιατί στο φάκελο Nativesd στην κάρτα μνήμης δε δημιουργούνται τα αρχεία initrd.gz και zimage.Σε μένα δημιουργήθηκαν κανονικά και μπουτάρει κανονικά.Γενικά συμβαίνει αυτό που γίνεται κάθε φορά που βγαίνει μια νέα ρομ.Κάποια bug όντως υπάρχουν,κάποια άλλα δεν υπάρχουν και συνήθως όλα φτιάχνουν στις επόμενες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης διαβάζω αναφορές ότι δεν μπουτάρει και η nativesd έκδοση γιατί στο φάκελο Nativesd στην κάρτα μνήμης δε δημιουργούνται τα αρχεία initrd.gz και zimage.Σε μένα δημιουργήθηκαν κανονικά και μπουτάρει κανονικά.Γενικά συμβαίνει αυτό που γίνεται κάθε φορά που βγαίνει μια νέα ρομ.Κάποια bug όντως υπάρχουν,κάποια άλλα δεν υπάρχουν και συνήθως όλα φτιάχνουν στις επόμενες εκδόσεις.

 

kai εγω μολις την εγκατέστησα και ξεκιναει να μπουταρει κανονικα. Μου φαινεται οτι δεν συγχρονιζει τις επαφες του gmail εσεις ειστε οκ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

η camera πως ειναι σε εσας? Για τι σε εμενα εχει πολλα "σπασηματα" λετε να φταιει που ειναισε native sd?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από χθες την jelly bean του tytung.

Στην αρχή πέρασα την δεύτερη επιλογή με το data στο ext4. Είχα συνολικό πρόβλημα στην ταχύτητα κάποιων εφαρμογών, μέχρι και κόλλημα των soft buttons. Από το πρωί πέρασα την ρομ με την πρώτη επιλογή όπου όλα εγκαταστάθηκαν στην nand. Τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Κράτησα ακόμη και τον stock launcher και ακόμη δεν έχω πειράξει το hwa settings. Η ρομ είναι απλά ταχύτατη και κορυφή. Για το πρόβλημα του χώρου των εφαρμογών θα δοκιμάσω κάποιο script αφού πρώτα κρατήσω ένα backup. Απλά ψάχνω ένα νέο script που άκουσα, σαν data2ext+ ή κάτι τέτοιο.

η λειτουργεια της καμερας και του video πως ειναι στην nand εκδοση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...