Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το θέσω πολύ ωμά γιατί αλλιώς πονάει...

Πόσο κοστίζει να αντικαταστήσω φρεσκοσπασμένη οθόνη του HD2?

Και που γίνεται, στην ACE HELLAS?

 

350 320 300

και καμιά 30αρια μέρες

καλύτερα παρε μεσω ebay ή αλλού και διαβασε οδηγίες αντικάτάστασης

κουράγιο:cry::cry::cry: Είμουν και εγω εκει πέρυσι

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παίδες από Σουηδία.. Δίνω μάθημα αύριο και το σκ θα κάτσω να αλλάξω την sense rom από Blueteam.. Με 1 βδομάδα δοκιμή, ενώ μου αρέσει πολύ το interface και η το sense, η ROM τρώει αρκετά κολλήματα.. ειδικά όταν μπαίνω gallery ή προσπαθώ να ανοίξω εφαρμογές! Όσο και να μου αρέσει η ROM, μου σπάει τα νεύρα με τα κολλήματα που τρώει!
Link to comment
Share on other sites

.....

Και που γίνεται, στην ACE HELLAS?

 

http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 3.0.6 DORIMANX'S και μέσα

στην ρομ δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή

market ? ψάχνω και δεν μπορώ να την βρω .

επίσης δεν συνδέεται με το wifi ασύρματα . πάει

να συνδεθεί και δεν μπορεί . φταίει κάτι ? κατά τα

άλλα είναι πολύ καλή η ρομ

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια χαρά υπήρχε το μάρκετ.Και ειναι ταχύτατη.Με το wifi επίσης κανένα πρόβλημα.Ισως η πιο γρήγορη cm7 rom.Αλλά την έβγαλα γιατί είχα το bug των 60ma στην αναμονή

Κατά την εγκατάσταση επέλεξα να μου βάλει το hacked market και lcd density στα 192.Ειναι πράγματι λίγο περίπλοκη η εγκατάσταση με τα yes/no.Και η αλήθεια ειναι ότι σε κάποια πάτησα yes,χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος τι προσφέρουν.Και ίσως εκεί να οφείλεται το battery drain που είχα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αποχωρίστηκα το HD2 μου σήμερα ;) Πάω σε κάτι πιο δυνατό παρόλο που το HD2 είναι το καλύτερο σε developement ;)
Link to comment
Share on other sites

350 320 300

και καμιά 30αρια μέρες

καλύτερα παρε μεσω ebay ή αλλού και διαβασε οδηγίες αντικάτάστασης

κουράγιο:cry::cry::cry: Είμουν και εγω εκει πέρυσι

Απαγορευτικό το κόστος αλλά 1) πως θα κάνω χωρίς το συγκεκριμένο κινητό, ενώ 2) δεν υπάρχουν λεφτά για ξόδεμα πια...

Αν μου δινες κάποιο url ή πως ακριβώς θα το αναζητήσω, θα με βοηθούσες πολύ :).

Κάποιος γνωστός μου σήμερα μου είπε ότι έκανε απευθείας επικοινωνία με HTC για κάποιο ελαττωματικό κινητό και τον παρέπεμψαν κάπου αλλού, εκτός την ACE HELLAS, όπου και τον εξυπηρέτησαν άψογα. Λες να είναι το παραπάνω? ίδωμεν.

 

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως, και όπου πιστοί του HD2 προσευχηθείτε για τον βαριά ασθενή μου :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απαγορευτικό το κόστος αλλά 1) πως θα κάνω χωρίς το συγκεκριμένο κινητό, ενώ 2) δεν υπάρχουν λεφτά για ξόδεμα πια...

Αν μου δινες κάποιο url ή πως ακριβώς θα το αναζητήσω, θα με βοηθούσες πολύ :).

 

Κάποιος γνωστός μου σήμερα μου είπε ότι έκανε απευθείας επικοινωνία με HTC για κάποιο ελαττωματικό κινητό και τον παρέπεμψαν κάπου αλλού, εκτός την ACE HELLAS, όπου και τον εξυπηρέτησαν άψογα. Λες να είναι το παραπάνω? ίδωμεν.

 

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως, και όπου πιστοί του HD2 προσευχηθείτε για τον βαριά ασθενή μου :lol: :lol:

 

 

Αυτό είναι η arvato .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αφήσω την ics για την ώρα. Ενώ είναι πολύ γρήγορη, ακόμη και σε πράγματα που δεν περίμενα, έχει κάποιες λεπτομέρειες που θέλω ακόμη να λυθούν.
Link to comment
Share on other sites

Ο developer του button savior ανέβασε στο μάρκετ την έκδοση 1.2.2 που από ότι λέει δουλεύει και με την ics.Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος που έχει ics ρομ και να γράψει αν δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Απλά δουλεύει ... σε αυτό το "κάτι σαν Android"

4.02 sd ankuch's beta14

 

Το μόνο που με χαλάει εμένα είναι η κάμερα που ενίοτε μπορεί να προκαλέσει κόλλημα του λειτουργικού, με θεραπεία το κόκκινο κουμπάκι...

Κατ τ άλλα την έχω καρά-φορτώσει με το νέο titanium και όλα βαίνουν καλώς ,η συσκευή μου δεν έχει σπάσει ακόμα και η google με παίζει στο παιχνίδι Android ακόμα...

 

 

from THE hd2

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Με την TBD 3.1 πρέπει να περάσουμε κάποιο script για να πηγαίνουν οι εφαρμογές στο partition; Πέρασα την έκδοση για το ευρωπαϊκό hd2.
Link to comment
Share on other sites

Με την TBD 3.1 πρέπει να περάσουμε κάποιο script για να πηγαίνουν οι εφαρμογές στο partition; Πέρασα την έκδοση για το ευρωπαϊκό hd2.

 

πέρασα και εγώ την ίδια . πολύ καλή ρομ

αλλά δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή

μαρκετ. σε εσένα υπάρχει ? ψάχνω τόση ώρα

και δεν υπάρχει . τι μπορεί να πήγε στραβά

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την TBD 3.1 πρέπει να περάσουμε κάποιο script για να πηγαίνουν οι εφαρμογές στο partition; Πέρασα την έκδοση για το ευρωπαϊκό hd2.

Στην ευρωπαϊκη εκδοση το ext partition χρησιμοποειται υποχρεωτικα .χωρις αυτο δε θα ξεκινησει η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την TBD 3.1

Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τη μνήμη. Χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο κατέβηκε στα 10 mb και δεν μπορώ να περάσω άλλες εφαρμογές. Το market υπάρχει κανονικά.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την TBD 3.1

Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τη μνήμη. Χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο κατέβηκε στα 10 mb και δεν μπορώ να περάσω άλλες εφαρμογές. Το market υπάρχει κανονικά.

 

to ιδο εχω και εγω, ισως να φταιει το partition, το ψανω...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

όταν περνάς μία ρομ σε ρωτάει να πατήσεις

αν είναι ευρωπάικο ή οχι το κινητό yes ή no.

Aν σε ευρωπαϊκό κινητό του δώσω εντολή

ότι είναι αμερικάνικο τι γίνεται στη συγκεκριμένη

περίπτωση ? θα περαστεί η ρομ . και αν περαστεί

τι είναι καλύτερα να δίνεις σε ευρωπαίκό HD ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

to ιδο εχω και εγω, ισως να φταιει το partition, το ψανω...

Δεν είναι μικρό αυτό το partition για Sense Rom;

MAGLDR/CLK EU 5/175/8 with 1024mb Ext4 Partition

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω βάλει ακόμη αλλά στο changelog διαβάζω ότι έχει νέο script για την μεταφορά των εφαρμογών στο ext partition New m2SD script to handle apps/dalvik to sd-ext and more - see Tips below (Tips not added yet) :lol: μου φαίνεται ότι βιάστηκε να βγάλει την ρομ και διάβασα και ένα σχόλιο ότι γέμισε και η μνήμη σε hd2 t-mobile οπότε το δικό μου tip ειναι να μην παιδεύεστε άδικα και βάλτε κάποια άλλη
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω βάλει ακόμη αλλά στο changelog διαβάζω ότι έχει νέο script για την μεταφορά των εφαρμογών στο ext partition New m2SD script to handle apps/dalvik to sd-ext and more - see Tips below (Tips not added yet) :lol: μου φαίνεται ότι βιάστηκε να βγάλει την ρομ και διάβασα και ένα σχόλιο ότι γέμισε και η μνήμη σε hd2 t-mobile οπότε το δικό μου tip ειναι να μην παιδεύεστε άδικα και βάλτε κάποια άλλη

 

Εμ...έτσι εξηγείται Χρήστο.

Θα ακολουθήσω το δικό σου tip!!!(το οποίο είναι πάντα έγκυρο):lol:

Πάντως είναι ίσως η καλύτερη Sense Rom από όσες έχω δοκιμάσει. Την προηγούμενη version την κράτησα περίπου δυο εβδομάδες. Το μόνο θεματάκι που είχα ήταν όταν το είχα συνδεδεμένο με τον Υπολογιστή συχνά έχανε τη σύνδεση!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εμ...έτσι εξηγείται Χρήστο.

Θα ακολουθήσω το δικό σου tip!!!(το οποίο είναι πάντα έγκυρο):lol:

Πάντως είναι ίσως η καλύτερη Sense Rom από όσες έχω δοκιμάσει.

Το ηχητικό μπουταρισμα όμως είναι όλα τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την παραπάνω ρομ από το πρωί. Την πέρασα δύο φορές και τις δύο στο t mobile. Την πρώτη φορά με το partition για την αμερικανική έκδοση. Μετά το άνοιγμα δεν είχα το μάρκετ. Εντάξει μικρό το κακό, το πέρασα με apk και συνέχισα. Με το titanium έβλεπα το ext αλλά οι εφαρμογές δεν πήγαιναν εκεί και σύντομα γέμισε η μνήμη...οπότε και και έβγαλα και πέρασα άλλο partition για την ευρωπαϊκή έκδοση. Έχω κανονικά μάρκετ, το black market, αν και το μισό partition γέμισε αμέσως με την εγκατάσταση, όλες οι εφαρμογές πηγαίνουν εκεί.

Το σχόλιο που αναφέρει o bbbb το πρόσεξα και εγώ αλλά δεν έδωσα σημασία και προχώρησα στην εγκατάσταση.

Αν και βλέπω κάποιες περίεργα μεγάλες καταναλώσεις των 180 mA η μπαταρία κρατάει κανονικά στο τέλος της ημέρας. Νομίζω πως είναι από τις καλύτερες ρομ που είδα τις τελευταίες μέρες και σκέφτομαι να την κρατήσω ή να την αναβαθμίσω αν γίνει αυτό τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...