Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Τώρα έχω κι εγώ αυτήν (Desire Z) και δοκιμάζω. Χρήστο παρατήρησες υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας η είναι η ιδέα μου??

Μια από τα ίδια.Γύρω στο 1% ανά ώρα στην αναμονή και μεγαλύτερη κατάναλωση στην χρήση σε σχέση με τα wm.Προσωπικά με το setcpu βάζω την cpu πάντα στα 768mhz on demand.Χωρίς αυτό η cpu τρέχει on demand στα 1113mhz.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας κοπέλια....

μόλις χθες έκανα τα πρώτα μου βηματα στο hd2 android

αλλά έχω ένα πρόβλημα.

όποια ρομ ανδροιδ και να βάλω στην κάρτα δεν δουλεύει !!

ανοίγω πρώτα το CLRCAD.exe και μετά το haret.exe

βγάζει την οθόνη που bootάρουν τα linux και μετά από λίγο βγάζει "jumping to haret " και κολλάει βγάζει μια οθόνη που λέει htc και μετά τπτ.

μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος.????

έχω την omega v 14.2 ell +2.14.50.04 radio

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοπέλια....

μόλις χθες έκανα τα πρώτα μου βηματα στο hd2 android

αλλά έχω ένα πρόβλημα.

όποια ρομ ανδροιδ και να βάλω στην κάρτα δεν δουλεύει !!

ανοίγω πρώτα το CLRCAD.exe και μετά το haret.exe

βγάζει την οθόνη που bootάρουν τα linux και μετά από λίγο βγάζει "jumping to haret " και κολλάει βγάζει μια οθόνη που λέει htc και μετά τπτ.

μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος.????

έχω την omega v 14.2 ell +2.14.50.04 radio

ελα συντεκνε :).

τι καρτα εχεις ? καλο ειναι να ειναι class 4 και πανω, και τουλαχιστον 4gb απ'οσο γνωριζω.

ειναι πανω απο 50% η μπαταρια σου ?

την εχεις κανει format πριν περασεις τον φακελλο android στην καρτα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ελα συντεκνε :).

τι καρτα εχεις ? καλο ειναι να ειναι class 4 και πανω, και τουλαχιστον 4gb απ'οσο γνωριζω.

ειναι πανω απο 50% η μπαταρια σου ?

την εχεις κανει format πριν περασεις τον φακελλο android στην καρτα ?

 

έχω 4γιγα τι κλάσης ειναι δεν ξέρω, την formara από το pc πριν τα περάσω αλλά τπτ

η μπαταρία είναι πάνω από 50%

ξέρεις καμία ρομ να μου προτείνεις

Link to comment
Share on other sites

έχω 4γιγα τι κλάσης ειναι δεν ξέρω, την formara από το pc πριν τα περάσω αλλά τπτ

η μπαταρία είναι πάνω από 50%

ξέρεις καμία ρομ να μου προτείνεις

η καρτα επανω γραφει μεσα σε ενα κυκλο μικρο εναν αριθμο. αυτο ειναι το class. αν ειναι class 2 ειναι σχετικα αργη και ισως να σου δημιουργει το προβλημα.

εχω δοκιμασει την matt 1.8 και παιζει τελεια ακομα και σε 4gb class 2, οποτε βαλε αυτη. θα σου αρεσει και ειναι πολυ καλη. θα βρεις link στα παραπανω post !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πέδες έβαλα και εγώ να δοκιμάσω την Mdeejay froyo hd v3.3.a και μπορω να πω οτι παει σφερα η rom δεν ξερω αν μπορω με καποιο εξτρα προγραμμα να διορθωσω το προβλημα τις καμερας αλλα παρατηρησα οτι δημιουργουνται στην καρτα μνημης πολλα αρχεια με ονομα DiscaCheIndex και αν τα διαγραψω πάλι μετα απο επανεκκινηση μου δημιουργουνται παλι τι μπορω να κανω για μην μου δημιουργουνται;
Link to comment
Share on other sites

Πέδες έβαλα και εγώ να δοκιμάσω την Mdeejay froyo hd v3.3.a και μπορω να πω οτι παει σφερα η rom δεν ξερω αν μπορω με καποιο εξτρα προγραμμα να διορθωσω το προβλημα τις καμερας αλλα παρατηρησα οτι δημιουργουνται στην καρτα μνημης πολλα αρχεια με ονομα DiscaCheIndex και αν τα διαγραψω πάλι μετα απο επανεκκινηση μου δημιουργουνται παλι τι μπορω να κανω για μην μου δημιουργουνται;

 

"Again, for people asking for CAMERA FIX on DESIRE HD builds, DESIRE Z build and LEXITON build.....

For your information, it will not be available until HTC releases the SOURCE CODE for these devices. Furthermore, this what chef can do much with....Hope you all can understand...

IRC Chatlog from yesterday

 

Darkstone: hi, XDA folks that asking for camera fix

Darkstone: FxUCK YOU

 

If someone, asking about Camera fix,please tell them this information and spread it out...especially for new members....

 

Cheers...."

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8432833&postcount=26

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

έχω 4γιγα τι κλάσης ειναι δεν ξέρω, την formara από το pc πριν τα περάσω αλλά τπτ

η μπαταρία είναι πάνω από 50%

ξέρεις καμία ρομ να μου προτείνεις

 

Φίλε μου νομίζω δεν φταίει η κάρτα σου. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις σε κάρτα 2 gb και class 2 χωρίς πρόβλημα.....

Μάλλον πρέπει να ειναι πρόβλημα συμβατότητας Rom WM και Ραδιο.

Σίγουρα όλες οι Omega Leo Roms ειναι Android Friendly.

Διάλεξε και βάλε μια τετοια και radio να είναι .50.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ππαρατηρησα οτι δημιουργουνται στην καρτα μνημης πολλα αρχεια με ονομα DiscaCheIndex και αν τα διαγραψω πάλι μετα απο επανεκκινηση μου δημιουργουνται παλι τι μπορω να κανω για μην μου δημιουργουνται;

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην τρέχεις android.Η κάρτα αυτή την στιγμή λειτουργεί ως εσωτερική μνήμη και κάπου πρέπει να αποθηκευθούν οι caches.Υπάρχει και το πρόγραμμα cache mate for rooted users που κατεβάζεις από το market και μπορεί να σβήσει κάποιες caches.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την "Froyo Sense V3.1" η οποία σε γενικές γραμμές μου πάει καλά μερικές μέρες που τη δοκιμάζω. Σε σχέση όμως με WM, καταπίνει όμως κυριολεκτικά τη μπαταρία και η συσκευή όταν τη δουλεύω ανεβάζει πολύ θερμοκρασία... βράζει κυριολεκτικά!!! Είναι τοσο πολυ ενεργοβόρες και όλες οι άλλες εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου νομίζω δεν φταίει η κάρτα σου. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εκδόσεις σε κάρτα 2 gb και class 2 χωρίς πρόβλημα.....

Μάλλον πρέπει να ειναι πρόβλημα συμβατότητας Rom WM και Ραδιο.

Σίγουρα όλες οι Omega Leo Roms ειναι Android Friendly.

Διάλεξε και βάλε μια τετοια και radio να είναι .50.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

έχω την omega v 14.2 ell +2.14.50.04 radio και η κάρτα είναι 4gb class 4.!

αν μπορεί κάποιος που έχει ηδη εγκατεστημένο ανδροιδ σε hd2 να μου πει τι rom ράδιο φοράει να τα βάλω να δω αν τελικα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

έχω την omega v 14.2 ell +2.14.50.04 radio και η κάρτα είναι 4gb class 4.!

αν μπορεί κάποιος που έχει ηδη εγκατεστημένο ανδροιδ σε hd2 να μου πει τι rom ράδιο φοράει να τα βάλω να δω αν τελικα δουλέψει

 

Κοίτα την υπογραφή μου. Τά ίδια έχουμε (σχεδόν). Η μόνη δια φορά είναι στο 14.1 (14.2) αλλά δεν φταίει αυτό.

 

Ίσως ένα format της κάρτας θα σε σώσει!!!:(

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

 

για δείτε τον NAND...

 

και εδώ ο flasher

Edited by nikos719

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

 

για δείτε τον NAND...

 

και εδώ ο flasher

Ψιολοσφαιρα τρεχει το HD2, για να μην πω μαλιοκουβαρα!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

πολύ πολύ πολύ καλή δουλειά για έναν τύπο που δεν είχε φανερωθεί καθόλου στο xda.

Ο τύπος που έκανε το video έκανε και τον bootloader και δεν έχει καν ομάδα beta tester.σήμερα το πρωί του έκανα μια πρόταση για να γίνω εγώ ένας και περιμένω απάντηση..αν μου τον δώσει θα περάσω την Mdeejay's Desire v3.3a...ήδη είναι η πιο γρήγορη έκδοση που δούλεψα.αν τρέξει και από NAND είμαστε αρχηγοί...

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

πότε περίπου θα είναι έτοιμη

η nand rom για το android στο HD2?

θα περνιέτε στην μνήμη του τηλεφώνου?

μπορεί να έχει στη μνήμη και win και

αndroid? άντε είμαι ανυπόμονος :)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

O loader με το ονομα magldrδεν ειναι δικος του,ειναι του cotulla.Kαι απο οτι διαβαζω προς το παρον εχουν προβλημα με το wifi στη nand.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O loader με το ονομα magldrδεν ειναι δικος του,ειναι του cotulla.Kαι απο οτι διαβαζω προς το παρον εχουν προβλημα με το wifi στη nand.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

δεν καταλαβα καλα τρεχει κατευθειαν στο hd2 ;;;; κιόλας και δεν το πήρα χαμπάρι ;;; :(

 

και δεύτερον : κατάφερα να συγχρωνήσω με myphone microsoft & gmail contacts & calendar (στα wm), πως μπορώ να δοκιμάσω να κατεβάσω στα builds με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ; υπάρχει κάποιος οδηγός ή κάτι άλλο ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Δημόσια όχι δεν έχει δοθεί ακόμη ο τρόπος να το τρέχουμε από την nand.

Aφού συγχρόνισες με το gmail στα wm,στο android θα μπεις στο google λογαριασμό σου και θα συγχρονίσει αυτόματα τις επαφές σου

Link to comment
Share on other sites

1. ενώ κατέβηκαν οι επαφές(και οι φωτο τους) δεν κατέβηκε το calendar (στην 1.8 το προσπαθησα ), μέσω εξαγωγής ημερολογίου μου δημιούργησε ένα συμπιεσμένο φάκελο τον οποιο είτε χωρίς είτε τον έκανα extract δεν φάνηκαν στα 2 ημερολόγια του build

 

2.αυτά προέρχονται από το hd2 , αν κάνω το ίδιο και με το diamond θα σβήσει αυτά του hd2 και θα περάσει τα άλλα του diamond ή θα τα συγχωνεύσει;;;

 

3.δεν το χω καταφέρει σε android με myphone.microsoft (my mobile) του hd2 που έχω κάνει επίσης στα wm , αν το προσπαθήσω θα υπάρχει conflict ?

 

 

υπόψιν βγήκε ο dolphin hd λίγο ποιό αργός η γνώμη μου αλλά καλύτερο περιβάλλον

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

πολύ πολύ πολύ καλή δουλειά για έναν τύπο που δεν είχε φανερωθεί καθόλου στο xda.

Ο τύπος που έκανε το video έκανε και τον bootloader και δεν έχει καν ομάδα beta tester.σήμερα το πρωί του έκανα μια πρόταση για να γίνω εγώ ένας και περιμένω απάντηση..αν μου τον δώσει θα περάσω την Mdeejay's Desire v3.3a...ήδη είναι η πιο γρήγορη έκδοση που δούλεψα.αν τρέξει και από NAND είμαστε αρχηγοί...

 

φιλε νικο αν στο δωσει ανεβασε το να το βαλουμε και εμεις παει σφαιρα,πρεπει να ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια το site :)

Εχω το HTC HD2 και ρωταω για το android :)

1. Ειναι ασφαλες να το εχω για πρωτο λειτουργικο δηλαδη δουλευει ΟΚ ? Ειναι σταθερο ?

2. Εχω διαβασει απο ατομα οτι εχουν προβλημα με τις κλησεις ? Ισχυει?

3. Εφοσον τα win 6,5 δεν επιρεαζονται θελω να τα δοκιμασω. Μαλιστα σημερα αγορασα και μια καρτα 8gb class 6!

4. Ποια εκδοση μου προτεινεται ? και αμα ηταν ευκολο και το link :) και καποιες βοηθειες για το πως περνιουνται!

5.Aπο ROM δεν εχω πειραξει το HD2 μου, οτι ειχε! Θα εχω καποιο προβλημα ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα! :) (Τελικα το HD3 μουφα!!!!) Αλλο περιμεναμε εμεις οι καμμενοι htakides και αλλο μας πλασαρανε!

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια το site :)

Εχω το HTC HD2 και ρωταω για το android :)

1. Ειναι ασφαλες να το εχω για πρωτο λειτουργικο δηλαδη δουλευει ΟΚ ? Ειναι σταθερο ?

2. Εχω διαβασει απο ατομα οτι εχουν προβλημα με τις κλησεις ? Ισχυει?

3. Εφοσον τα win 6,5 δεν επιρεαζονται θελω να τα δοκιμασω. Μαλιστα σημερα αγορασα και μια καρτα 8gb class 6!

4. Ποια εκδοση μου προτεινεται ? και αμα ηταν ευκολο και το link :) και καποιες βοηθειες για το πως περνιουνται!

5.Aπο ROM δεν εχω πειραξει το HD2 μου, οτι ειχε! Θα εχω καποιο προβλημα ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα! :) (Τελικα το HD3 μουφα!!!!) Αλλο περιμεναμε εμεις οι καμμενοι htakides και αλλο μας πλασαρανε!

1. Ασφαλές είναι, φτάνει να βρεις την κατάλληλη έκδοση που να σου λειτουργεί καλά.

2. Κι εγώ σε κάποιες εκδόσεις είχα προβλήματα σε κλήσεις και κολλήματα, αλλά άλλοι δεν είχαντετοιο πρόβλημα με τις ίδιες εκδόσεις... παίζει ρόλο νομίζω και το Radio, το δίκτυο σου ισως, η κάρτα αποθήκευσης ισως... γενικά δοκιμάζεις εκδόσεις και ότι σου ταιριάξει...

3. Δεν επηρεάζοντε καθόλου τα Wm. Κι εγω τέτοια κάρτα έχω και ειναι μια χαρά, φτάνει πριν απο όλα να κανεις ενα format se fat32.

4. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=735 εδω θα τις δεις, διαλέγεις και παίρνεις...

Απο αυτές που δοκίμασα εγω προτείνω... "Froyo Sense V3.1" & "Mdeejay FroYo HD v3.3a".

Οδηγίες πολυ απλές, 3-4 βήματα ... (βλεπε σε κάθε Link, τις γράφει...).

5. Radio βασικά πρέπει να αλλάξεις υποχρεωτικά πρώτα απο όλα!!! σε 2.10.... ή 2.12.... ή καλύτερα το τελευταίο 2.14.50.04.

Απο Rom νομίζω κάνει και η εργοστασιακή, αλλά αν βάλεις άλλη κοιτα να ειναι Android friendly (π.χ. Omega συστηνω...)

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω φιλε για τις πολυτιμες απαντησεις σου :)

Εχω μια απορια για το Radio, μπορεις να με παραπεμψεις καπου να δω πως αλλαζει και που θα βρω το τελευταιο?

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω φιλε για τις πολυτιμες απαντησεις σου :)

Εχω μια απορια για το Radio, μπορεις να με παραπεμψεις καπου να δω πως αλλαζει και που θα βρω το τελευταιο?

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2199

αλλά και απο δω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257 δίνοντε οδηγίες για Radio κ.λ.π. χρησιμα σε Ελληνικά απο τον ioathe... Λιγάκι διαβασμα θέλει και ολα γινονται...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...