Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, προσπαθω να κανω root sto dell μου αλλα δεν τα καταφερνω, εχω εκδοση 2.2.2

 

Μπαινω στο site της xda αλλα καθε link που εχει για να κατεβασω τα απαραιτητα προγραμματα μου λεει πως δεν ειναι διαθεσιμα. Τι να κανω??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765

και κατεβάζεις το GingerBreak-v1.20.apk - [Click for QR Code]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
streakdroid 1.9.1 και λειτουργει άψογα πλέον.Το άφησα με τον μαμά launcher και γλυτωσα μπαταρία έτσι.Γρήγορο σταθερό και δεν το ξαναπειράζω.ειχα βάλει 2.4.4 και ειχα συνεχόμενα reboot οποτε γύρισα σε αυτο που ειχα και ολα καλά.Επρεπε να βγάλει ενα streak 2 η dell πάντως.Ειμαι αρκετά ικανοποιημένος απο τη συσκευη.

 

Aυτό ηθελα να έβλεπα και εγω αλλα οταν εβγαλε τον αντικαταστατη του streak εκανε πισωγύρισμα και εχασε το παιχνιδι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κολαει η οθονη στο ξεκλειδωμα στο δικο μου, το εχει παθει κανεις σας, αυτο γινετε μονο οταν το κουβαλαω στην τσεπη αν το εχω πανω στο γραφειο και παω να το σηκωσω δεν υπαρχει προβλημα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

4 streak εχω με το ιδιο προβλημα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

θελω να το παρω και εγω και το διαβαζα σε ενα review-αν βρω το link θα το στειλω-που ελεγε να το βαζεις στην τσεπη με την οθονη στην εξω πλευρα και οχι προς το σωμα γιατι μαζευει στατικο ηλεκτρισμο και δεν δουλευει

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

θελω να το παρω και εγω και το διαβαζα σε ενα review-αν βρω το link θα το στειλω-που ελεγε να το βαζεις στην τσεπη με την οθονη στην εξω πλευρα και οχι προς το σωμα γιατι μαζευει στατικο ηλεκτρισμο και δεν δουλευει

 

αν βρεις στειλε να δω γιατι εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Κολαει η οθονη στο ξεκλειδωμα στο δικο μου, το εχει παθει κανεις σας, αυτο γινετε μονο οταν το κουβαλαω στην τσεπη αν το εχω πανω στο γραφειο και παω να το σηκωσω δεν υπαρχει προβλημα

 

Ναι το παθαίνω και εγώ ειδικά όταν δε φοράει την otterbox πράγμα που με έκανε να νομίζω ότι είμαι τρελός.

 

Τελικά πρέπει κάτι να γίνεται με την επαφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παθαίνω και εγώ ειδικά όταν δε φοράει την otterbox πράγμα που με έκανε να νομίζω ότι είμαι τρελός.

 

Τελικά πρέπει κάτι να γίνεται με την επαφή

 

εγω μια gel φοραω

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

παιζει αν εχει μπει cyanogen να μην εχει κατσει το wifi καλα?Δηλαδη εμβελεια χαλια κτλ κτλ.Γινεται απο ρομ σωστα ε?και με μια αλλαγη αλλης φτιαχνει ε?εε?εεε????

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ φορας στο δικο σου ?
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι έχω δανειστεί ένα HTC HD2 και δοκίμαζοντάς το για να δω αν με βολεύει, μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί δεν πάιζει flash με τα windows mobile που έχει.

 

Βασικά θέλω ένα smartphone όχι πολύ ακριβό (οπότε πάω λογικά σε παλιό και όχι πολυ σύγχρονο) που να σερφάρω όπως σε έναν Η/Υ, δηλαδή να μην έχω περιορισμούς όπως java, flash, video codecs κ.λ.π....

 

το Streak παίζει flash? επίσης γραφουν ότι είναι συμβατό με Java και συγκεκριμένα ''via Java MIDP emulator'' αυτό τι σημαίνει στην πράξη?

 

επίσης γραφουν ότι για να τραβήξει 720p βίντεο αυτό γίνεταί after Eclair/Froyo update

 

όμως για το λειτουργικο γράφουν --> Android OS v1.6 (Donut), upgradable to v2.2

 

αυτό τώρα τι σημαίνει?

 

σόρυ αλλά είμαι σχεδόν άσχετος

 

edit: τώρα βλέπω στο gsmarena ότι γράφει ''Browser --> HTML, Adobe Flash :!:

Link to comment
Share on other sites

flash Ολα οκ

φωτο το βραδυ παρα πολυ χαλια την ημερα αρκετα καλη

βιντεο πολυ καλο

android 2.3.3 apo olleh

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

χάλια το βράδυ? εδώ το Sony Ericsson που ακόμα έχω βγάζει καλούτσικες :)

προφανώς και δεν βγήκε για αυτή τη δουλεια το Dell

 

εγώ είπαμε το θέλω σαν pc replacemenet όσον αφορά στο internet άντε και κανα βιντεάκι, καμιά ταινία κ.λ.π. θα είμαι ΟΚ?

 

πόσο εύκολα αναβαθμίζεται το android που έχει? το συνδέεις με καλωδιο και ΟΚ?

Edited by Flashman
Link to comment
Share on other sites

hahah Θα πεθανεις μεχρι να το αναβαθμισεις σε Olleh 2.3.3 πρεπει να περασεις και ελληνικα κλπ

αν δεν εχεις ξαναασχοληθει με το θεμα θα δυσκολευτεις αρκετα

 

επισης εχει δικο του usb οπωτε παρε 5-6 καλωδια απο το ebay

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

hahah Θα πεθανεις μεχρι να το αναβαθμισεις σε Olleh 2.3.3 πρεπει να περασεις και ελληνικα κλπ

αν δεν εχεις ξαναασχοληθει με το θεμα θα δυσκολευτεις αρκετα

 

επισης εχει δικο του usb οπωτε παρε 5-6 καλωδια απο το ebay

 

μας έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα, τουλάχιστον αυτή που γράφει στο gsmarena μπαινει εύκολα? αυτό που λεώ περι pc replacement ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανει για replacement Ουτε για tablet, ουτε για κινητο ειναι μεγαλο.

 

εμενα παντως με ζορισε απο win Κινητο να παω στο android και να το κανω αναβαθμιση, και που γενικα κινουμε στο χωρο της τεχνολογιας υπερβολικα πολυ, απλος με τα κινητα ειναι οτι δεν τα γουσταρω και δεν ασχολουμαι

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

αν βρεις στειλε να δω γιατι εχει αρχισει και μου σπαει τα νευρα

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/Dell_Streak_5

 

διαβασε το faq

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Why is my touchscreen unresponsive? Placing the streak in your pocket with the screen facing your body generates a great deal of static interference, place it with the screen facing outwards to avoid this. If this still doesnt fix it a screen recalibration may fix it.

 

οκ το βαζω και εδω αν δεν μπορει να το βρει και καποιος αλλος

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω και οπως ολοι ασ αρχισω την γκρινια :p

Το πηρα απο ιντερνετ και ο τυπος μου ειπε οτι το προβλημα που ειχε ηταν οτι οταν εβαλε customrom το wifi εχασε απο εμβελεια.υπεθεσα οτι θα εφταιγε η ρομ.το πηρα ειχε την dsc 1.1 πανω.του περασα το αρχειο αναβαθμισης στην 1.5 αλλα με το που ανοιξε δεν δουλευε τπτ ολα f.c. Βγαζαν.του εβαλα απο πανω miui 2.4.20.ολα καλα προς το παρων εκανε κανα 2 ακυρα f.c. Το μαπς και αυτο.αλλα ασυρματο παλι χαλια.μονο διπλα στο ρουτερ σημα.τι παιζει να φταει;τι να κανω;τωρα εχει:

Baseband GAUSB1A14062-EU

Kernel 2.6.35 dsc team phoenix n0p@ build #216

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα το πρωί το έβγαλα από το φορτιστή στις 6.00 και αυτή την ώρα δείχνει 35%!!! χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα και χωρίς να έχω εγκαταστήσει άλλες εφαρμογές από χθες.

 

Το κουλό είναι ότι τώρα που το ξανακοίταξα δείχνει 40%. Ρε παιδιά τι γίνεται;

Edited by vasim
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω και οπως ολοι ασ αρχισω την γκρινια :p

Το πηρα απο ιντερνετ και ο τυπος μου ειπε οτι το προβλημα που ειχε ηταν οτι οταν εβαλε customrom το wifi εχασε απο εμβελεια.υπεθεσα οτι θα εφταιγε η ρομ.το πηρα ειχε την dsc 1.1 πανω.του περασα το αρχειο αναβαθμισης στην 1.5 αλλα με το που ανοιξε δεν δουλευε τπτ ολα f.c. Βγαζαν.του εβαλα απο πανω miui 2.4.20.ολα καλα προς το παρων εκανε κανα 2 ακυρα f.c. Το μαπς και αυτο.αλλα ασυρματο παλι χαλια.μονο διπλα στο ρουτερ σημα.τι παιζει να φταει;τι να κανω;τωρα εχει:

Baseband GAUSB1A14062-EU

Kernel 2.6.35 dsc team phoenix n0p@ build #216

 

 

επισης βγηκε 1.6

η dsc δεν εχει το προβλημα με το ξεκλειδωμα

 

dsconfig

wifi driver αλλαξε το σε hpa hack

k data connection fixer βαλε στην αρχη Normal Μετα agressive αν δεις οτι συνεχιζει το προβλημα

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το έβγαλα από το φορτιστή στις 6.00 και αυτή την ώρα δείχνει 35%!!! χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα και χωρίς να έχω εγκαταστήσει άλλες εφαρμογές από χθες.

 

Το κουλό είναι ότι τώρα που το ξανακοίταξα δείχνει 40%. Ρε παιδιά τι γίνεται;

 

εχεις αλλη μπαταρια να δοκιμασεις

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

εχεις αλλη μπαταρια να δοκιμασεις

 

Έχω αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.

 

Πριν από 5 λεπτά έδειχνε 50% και τώρα 24. Πάει τρελάθηκε το εργαλείο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...