Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δυστηχώς...υπάρχει κανένας τρόπος να κάνω τον commander των windows να δουλέψει για να περάσω κάποια παλιότερη rom?

 

Edit:Tελικά κατάφερα να περάσω το 2.3.2 clean android

Ακολούθησα τις οδηγίες του link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1032744 και τα κατάφερα....

Πολύ καλός οδηγός και αυτός : http://www.angroid.info/2011/04/06/%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-cyanogen-mod-7-%CF%83%CF%84%CE%BF-lg-gt-540-optimus/ αλλά χρειάζεται ανανέωση στο θέμα του προγράμματος εγκατάστασης της rom...

Edited by Gdrdasky

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Οχι η Official δεν overclockάρετε

5) Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως όχι. Για GPS δοκίμασε το τσάμπα Aura GPS Navigation

 

Φιλαράκι το κατέβασα, όπως επίσης κατέβασα και τον χάρτη της ελλάδος. Αλλά (πάντα πρέπει να υπάρχει ένα αλλά... :wacko: )όταν το ξεκινάω μου λέει enable locacation services to determine your location και μου βγάζει ένα κουτάκι settings. Πατάω στο settings και έχει να διαλέξω να χρησιμοποιώ wifi ή GPS.Ενεργοποιώ το GPS και μετά πατάω το βελάκι για πίσω.Μπαίνει στο πρόγραμμα και μου λέει ότι θα γίνει exrire στις 13 Μαίου. Κάτω σαν επιλογές έχει ''Αργότερα'' Και ''Ενεργοποίηση''. Τι να κάνω? Πάτησα αργότερα και μου έβγαλε την γη. Το πήγα στην ελλάδα αλλά μου λέει κάτω ''Δεν υπάρχει σήμα Έλεγχος ρυθμίσεων'' Αφού έχω ενεργοποιημένω το GPS.Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι ακόμα? Θέλω να το έχω μόνιμο. Πρέπει να πληρώσω???

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα μεχρι τοτε ποθ λεει. απλα πρεπει να εισαι εξω απο το σπιτι σε ανοιχτο χωρο για να κλειδωσει το gps. μεσα στο σπιτι δεν πιανει. αν βγεισ σε ανοιχτο χωρο και περιμενεις 3-5 λεπτα στην ιδια θεση θα πιασει. εγω εχω το igo και το mobile maps 10 σπασμενα και δουλευουν μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Από χτες που πήρα το κινητού του έχω αλλάξει ένα κάρο roms...τελικά κατέληξα στην data2system mod for 2.2 SuperFast Froyo v3 by airbus360

Σε όλες τις 2.3 δεν γινόταν mount η κάρτα μνήμης

Ενώ στην 2.3 AOSP δεν λειτουργούσε ούτε το wifi ούτε το ραδιόφωνο πέρα από την κάρτα μνήμης...

Τελικά σε αυτή την έκδοση οπού έχω τώρα λειτουργούν όλα κανονικά ευτυχώς...(έχω μια υποψία οτί δεν λειτουργεί το ραδιόφωνο γιατί δεν είδα εφαρμογή ραδιοφώνου,μπορείτε να μου προτείνετε κάποια; )

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι αυτή η έκδοση που έβαλες εχει όλες τις λειτουργίες της 2.1 official? Είσαι σίγουρος ότι μόνο το ραδιόφωνο σου λείπει?

Έχει ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το swiftdroid 2.3.4 v2.0 Μ4 του Mur4ik. Τελειο. το εχω ανοικτο απο το πρωι και η μπαταρια ειναι στο 87% με μετρια χρηση. δουλευουν σχεδον τα παντα. Avi, ραδιοφωνο, camera.... Το μονο που δεν δουλευει ειναι το bluetooth handsfree και ο firefox. Μικρο το κακο. Το κινητο παει σφαιρα. Η μπαταρια θα κρατησει 3-4 μερες οπως το βλεπω. με τη Μ3 κρατουσε 2 μερες

 

Για gps το link: http://gpsunderground.com/forum/forum.php

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες ρε φιλαρακι,πως βάζουμε την swiftdroid 2.3.4 v2.0 Μ4 του Mur4ik? υπάρχει οδηγός κάπου?
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες ρε φιλαρακι,πως βάζουμε την swiftdroid 2.3.4 v2.0 Μ4 του Mur4ik? υπάρχει οδηγός κάπου?

 

http://androidforums.com/optimus-gt540-all-things-root/276446-cyanogenmod-7-android-2-3-avaliable-gt540.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=927379

http://www.angroid.info/2011/04/06/εγκατάσταση-της-cyanogen-mod-7-στο-lg-gt-540-optimus/

ας λεει 1.8 κανει και για την 2.0

 

http://www.angroid.info/2011/04/06/εγκατάσταση-της-cyanogen-mod-7-στο-lg-gt-540-optimus/

και αυτο στα ελληνικα ας λεει 1.8

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα μεχρι τοτε ποθ λεει. απλα πρεπει να εισαι εξω απο το σπιτι σε ανοιχτο χωρο για να κλειδωσει το gps. μεσα στο σπιτι δεν πιανει. αν βγεισ σε ανοιχτο χωρο και περιμενεις 3-5 λεπτα στην ιδια θεση θα πιασει. εγω εχω το igo και το mobile maps 10 σπασμενα και δουλευουν μια χαρα.

Έχω βάλει το Mobile Maps 10 και το ενεργοποίησα.Επίσης μου έδινε και 3 φακέλους (απο τους οποίους ο ένας λέγεται Maps και εκεί έβαλα και τον ελληνικό χάρτη σε ονομαζόμενο φάκελο grc), και τους αντέγραψα χύμα στην κάρτα μνήμης. Όταν ανοίγει όμως το πρόγραμμα μου λέει ''Δε φορτώθηκε χαρτης''. Τι έκανα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

http://img23.imageshack.us/img23/7119/flasher2.jpg

 

Έβαλα το swiftdroid 2.3.4 v2.0 Μ4 πολύ εύκολα με το Fastboot Flashing Tool v2.Εάν η rom έχει fastboot τότε με αυτό το εργαλείο γίνονται όλα αυτόματα σε 1 λεπτό.Με την swiftdroid το κινητό είναι super,να την βάλετε παιδιά είναι μέρα με την νύχτα :D

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό ''KDZ Updater Europe Open''. Λογικά είναι η 2.1 με Fastboot. Την περνάω και μετά περνάω την swiftdroid 2.3.4 v2.0 Μ4 ή οποιαδήποτε άλλη. Μετά για κάποιο λόγο αν θέλω να γυρίσω στην official 2.1 τι κάνω?Τρέχω πάλι τον KDZ updater και διαλέγω την V20B_00 που είναι η επίσημη ROM 2.1?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Mobile Maps 10 και το ενεργοποίησα.Επίσης μου έδινε και 3 φακέλους (απο τους οποίους ο ένας λέγεται Maps και εκεί έβαλα και τον ελληνικό χάρτη σε ονομαζόμενο φάκελο grc), και τους αντέγραψα χύμα στην κάρτα μνήμης. Όταν ανοίγει όμως το πρόγραμμα μου λέει ''Δε φορτώθηκε χαρτης''. Τι έκανα λάθος?

 

τον φακελο maps δεν τον εχω χυμα στην καρτα. τον εχω στο φακελο smm10. ενεργοποιηση πως εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι αυτή η έκδοση που έβαλες εχει όλες τις λειτουργίες της 2.1 official? Είσαι σίγουρος ότι μόνο το ραδιόφωνο σου λείπει?

Έχει ελληνικά?

 

Εμ δεν την έψαξα και πολύ την 2.1 official οπότε δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια...

Τελικά την άλλαξα και εκείνη την rom γιατί αν και δούλευαν όλα ήταν αρκετά unstable και πέρασα την τελευταία data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik και λειτουργησε τελικά και η sd και το ραδιόφωνο κανονικά....μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει καμιά επανεκκίνηση το κινητό από χτες το βράδυ,έχω κατεβάσει δύο παιχνίδια ήδη από το market...το μόνο κακό είναι οτί δεν έχει live wallpapers...Την rom την πέρασα πολύ εύκολα από το recovery με την μέθοδο του restore....

Tην συστήνω ανεπιφύλακτα...

Αλήθεια γίνεται να περάσω live wallpapers;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

τον φακελο maps δεν τον εχω χυμα στην καρτα. τον εχω στο φακελο smm10. ενεργοποιηση πως εκανες?

Είχε ένα σπαστήρι μέσα που δηλώνεις ένα αρχείο mlm και το device id και με το Generate σου δεινει τον κωδικο που βαζεις.Και ξεκλειδώνει...

 

Εμ δεν την έψαξα και πολύ την 2.1 official οπότε δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια...

Τελικά την άλλαξα και εκείνη την rom γιατί αν και δούλευαν όλα ήταν αρκετά unstable και πέρασα την τελευταία data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik και λειτουργησε τελικά και η sd και το ραδιόφωνο κανονικά....μέχρι τώρα δεν μου έχει κάνει καμιά επανεκκίνηση το κινητό από χτες το βράδυ,έχω κατεβάσει δύο παιχνίδια ήδη από το market...το μόνο κακό είναι οτί δεν έχει live wallpapers...Την rom την πέρασα πολύ εύκολα από το recovery με την μέθοδο του restore....

Tην συστήνω ανεπιφύλακτα...

Αλήθεια γίνεται να περάσω live wallpapers;

 

Ελληνικά έχει? Απ'ότι βλέπω σε ένα Thread έχει αφαιρέσει την λειτουργία live wallpers.

 

Στην data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik πως κάνεις root? Πάλι με το z4root 1.3.0 ??????????

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα . Να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση και την Πολλαπλή Παράθεση !!
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει? Απ'ότι βλέπω σε ένα Thread έχει αφαιρέσει την λειτουργία live wallpers.

 

εγω εχω και ελληνικα και live wallpapers με την Μ4 του Μur4ik

 

Στην data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik πως κάνεις root? Πάλι με το z4root 1.3.0 ??????????

 

ειναι root απο μονο του. για gps εχω επισυναψει ενα zip με τα torrents

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα . Να χρησιμοποιείς την Πολλαπλή Παράθεση !!
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει? Απ'ότι βλέπω σε ένα Thread έχει αφαιρέσει την λειτουργία livew wallpers.

 

Ελληνικά έχει κανονικα, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσω την λειτουργίατων live wallpapers?

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και ελληνικα και live wallpapers με την Μ4 του Μur4ik

 

 

 

ειναι root απο μονο του. για gps εχω επισυναψει ενα zip με τα torrents

 

Ευχαριστώ για το GPS έβαλα το Aura 2.13 και δουλεύει.... Α Ψ Ο Γ Α!!!!!!!

1) Αν βάλω την data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik πως μπορώ να ξαναγυρίσω στην 2.1 official?

2) Στην data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik ο internet browser υποστηρίζει πλέον τα flash??

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανεις την νέα έκδοση SwiftDroid 2.0 M4 tou Mur4ik ?

άκουσα ότι έχουν φτιάξει το πρόβλημα με την μπαταρία .

Edited by Hli4S
Link to comment
Share on other sites

http://img23.imageshack.us/img23/7119/flasher2.jpg

 

Έβαλα το swiftdroid 2.3.4 v2.0 Μ4 πολύ εύκολα με το Fastboot Flashing Tool v2.Εάν η rom έχει fastboot τότε με αυτό το εργαλείο γίνονται όλα αυτόματα σε 1 λεπτό.Με την swiftdroid το κινητό είναι super,να την βάλετε παιδιά είναι μέρα με την νύχτα :D

 

Πως ακριβώς το έκανες? Μόλις έβαλα την 2.1 με fastboot. Έχω κατεβάσει και την 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 και το fastboot flasher v2.

Απο εδώ και πέρα τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το GPS έβαλα το Aura 2.13 και δουλεύει.... Α Ψ Ο Γ Α!!!!!!!

1) Αν βάλω την data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik πως μπορώ να ξαναγυρίσω στην 2.1 official?

2) Στην data2system mod for 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 by Mur4ik ο internet browser υποστηρίζει πλέον τα flash??

 

δεν μπορεις να βαλεις official rom. μονο 2.1 rom με fastboot. flash player δεν λειτουργει γιατι δεν τον υποστηριζει ο επεξεργαστης του κινιτου. ειναι arm6 και το flash θελει arm7. δεν θα δουλεψει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς το έκανες? Μόλις έβαλα την 2.1 με fastboot. Έχω κατεβάσει και την 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4 και το fastboot flasher v2.

Απο εδώ και πέρα τι κάνω?

Λοιπόν τα κατάφερα και έτρεξε σωστά.

Τώρα έχει 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4.

Όλα δείχνουν πανέμορφα, πολύ πιο smooth touch και σαν λειτουργία χωρίς κολλήματα.

Την ψάχνω λίγο ακόμα και σας ενημερώνω.

Παιδιά η έκδοση αυτή ήταν στα Ρώσικα και μπόρεσα και άλλαξα με πολύ κόπο στα ελληνικά. Κάποιες όμως εφαρμογές τα εικονίδια τους είναι ακόμα στα Ρώσικα. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό?

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα και έτρεξε σωστά.

Τώρα έχει 2.3.4 Soft-mod SwiftDroid M4.

Όλα δείχνουν πανέμορφα, πολύ πιο smooth touch και σαν λειτουργία χωρίς κολλήματα.

Την ψάχνω λίγο ακόμα και σας ενημερώνω.

Παιδιά η έκδοση αυτή ήταν στα Ρώσικα και μπόρεσα και άλλαξα με πολύ κόπο στα ελληνικά. Κάποιες όμως εφαρμογές τα εικονίδια τους είναι ακόμα στα Ρώσικα. Πως μπορώ να το αλλάξω αυτό?

 

θα αλλαξουν με την επανεκινηση μονα τους

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ?

ηχογραφιση κλησης πως μπορω να κανω?:p

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...