Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω πρόβλημα με το backup Που έχω κάνει με το titanium backup δεν μπορώ να κάνω επαναφορά και δeν λειτουργεί το bluetooth στο αυτοκίνητο κατά τα άλλα όλα μια χαρά πετάει...

 

το προβλημα με το bluetooth ειναι ενα απο τα bugs που εχει η 2.3 οποτε μεχρι στιγμης δεν υπαρχει τροπος επιλυσης. οσο για το back up δοκιμασε να κανεις ενα restore με την χρηση μιας αλλης εφαρμογης.

 

Τελικά υπάρχει κάποιος που να μπορεί με σαφήνεια να πει ποια έκδοση λειτουργικού και ποια συγκεκριμένη ROM είναι η καλύτερη και η πιο σταθερή;

 

Η πιο σταθερη και σιγουρη εκδοση για το κινητο ειναι η 2.1 καθως ειναι η μονη επισημη που εχει βγει. Ψαξε να βρεις την V20b εκδοση. πιθανον ολα αυτα τα προβληματα να τα προκαλει μια εφαρμογη που εχεις κανει εγκατασταση και οχι η ρομ που χρησημοποιεις. οπως και να εχει καλο θα ειναι να του κανεις μια μικρη αναβαθμηση και να ξεκινησεις απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερωτηση

μολις το πηρα και δεν βρισκω τα εισερχομενα sms που μπορει να βρισκονται?

ευχαριστω:X

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση

μολις το πηρα και δεν βρισκω τα εισερχομενα sms που μπορει να βρισκονται?

ευχαριστω:X

 

δεν ειναι οπως τα αλλα κινητα. θα πας στα μηνυματα και θα πατησεις το ονομα στο οποιο εχεις στειλει και θα σου δειξει ολα τα μηνυματα σε στυλ συζητησης. καπως ετσι

 

http://the-gadgeteer.com/wp-content/uploads/2009/01/android-g1-55.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...

απο οτι φαινεται θα εχω πολλες ακομα αποριεσ

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

αν απο την συνομιλια (στα sms)μου επιθυμω να διαγραπσω μερικα πως τα καταφερνω?;)

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που να μπορεί με σαφήνεια να πει ποια έκδοση λειτουργικού και ποια συγκεκριμένη ROM είναι η καλύτερη και η πιο σταθερή;

 

Εγώ με την 2.1 έχω πολλά προβλήματα τελευταία:

- Η οθόνη μερικές φορές αναβοσβήνει συνεχώς και πρέπει να κάνω reboot.

- Βγάζει πολύ συχνά μηνύματα σφάλματος του στιλ lghome.android.... κλπ ή με μηνύματα με το handcent ή κάτι μετο superuser και λίγο μετά δεν μπορείς να πατήσεις τίποτα σχεδόν χωρίς να σου βγάλει μήνυμα σφάλματος και τερματισμού μιας εφαρμογής που δεν την έχεις ανοίξει ποτέ από την τελευταία εκκίνηση του τηλεφώνου.

- Πηγαίνει από μόνο του μερικές φορές σε κατάσταση boot με τη λέξη android στο κέντρο της οθόνης αλλά δεν ανάβει ποτέ τελικά το κινητό. Και σε αυτή την περίπτωση πρέπει να βγάλω τη μπαταρία.

Δεν ξέρω τι από όλα που του έχω βάλει του φταίει. Έχω μια διαίσθηση (και μόνο) ότι δεν έχει αρκετή μνήμη για να δουλέψει το κινητό όταν κάνει ..."multitasking" (στο background φυσικά).

Κάτι τέτοιο πάθαιναν παλιά οι υπολογιστές (εν έτει 1992-1996) όταν η σε πετούσε ένα πρόγραμμα off λόγω ανεπαρκούς μνήμης στην RAM ή στην κάρτα γραφικών, ή όταν δούλευε πολύ ώρα το PC και θερμαινόταν η κάρτα γραφικών. Θυμάται κανένας;

Κάτι ανάλογο μου μοιάζει και αυτό.

Άρα συμπεραίνω ότι τελικά το GT540 είναι μεν smartphone αλλά είναι και ΦΘΗΝΟ smartphone με ό,τι και να σημαίνει αυτό το πράγμα. Δεν είναι έτοιμο για δυνατή χρήση. Μην περιμένουμε θαύματα.

Το θέμα είναι αν έχει τόσα προβλήματα λόγω κακού σχεδιασμού και κακού στησίματος με το το λειτουργικό ή αν όντως τα επιμέρους κυκλώματα μέσα του είναι μικρών δυνατοτήτων.

 

ακριβώς αυτά τα θεματάκια είχα και μου είχε σπάσει τα νεύρα... έτσι αποφάσισα να φλασαρο την 2.3 και όλα αυτά τα έχω αφήσει πίσω... με την 2.3 δεν με καίει και τόσο πολύ το bluetooth αν και πιστεύω πως σύντομα θα διορθωθεί αλλά οι επαφές δεν μπορώ να τις επαναφέρω με τίποτα τις είχα κάνει backup με το titanium backup πατάω επαναφορά αλλά τίποτα μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος??

Link to comment
Share on other sites

αν απο την συνομιλια (στα sms)μου επιθυμω να διαγραπσω μερικα πως τα καταφερνω?;)

 

κρατάς το δάχτυλο για λίγη ώρα πατημένο πάνω στο μήνυμα που θέλεις να σβησεις και σου εμφανίζει ένα μενού εκεί πατάς διαγραφή

Link to comment
Share on other sites

το βρικα

να σε καλα φιλε μου

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να κανεις επαναφορα με αλλη εφαρμογη οπως το mybackup???

 

είχα κάνει το backup με το titanium δοκίμασα με το mybackup αλλά δεν βρίσκει τα αρχεία στην sd... επίσης είχα κάνει backup και με pc suite όπου και εκεί δεν μπορώ να συνδεθώ

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά αλάνια. Εγώ έχω την 2,2 απο cyanogen, όλα καλά, όλα σταθερά, όλα γρήγορα, όλα ζηλευτά. το κινητό μου έμεινε απο μπαταρία (σύνηθες) το έβαλα στην μπρίζα και ... δεν ανοίγει, δεν φωτίζει, δεν δείχνει τίποτα. κρατάω πατημένο το "power" button και το μόνο που συμβαίνει έιναι μια μικρή δόνηση για μισό δεύτερο, δεν φωτίζει, δεν βγάζει λογότυπα. υπάρχει περίπτωση να ... με άφησε?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτά τα θεματάκια είχα και μου είχε σπάσει τα νεύρα... έτσι αποφάσισα να φλασαρο την 2.3 και όλα αυτά τα έχω αφήσει πίσω... με την 2.3 δεν με καίει και τόσο πολύ το bluetooth αν και πιστεύω πως σύντομα θα διορθωθεί αλλά οι επαφές δεν μπορώ να τις επαναφέρω με τίποτα τις είχα κάνει backup με το titanium backup πατάω επαναφορά αλλά τίποτα μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος??

 

Στην 2.3 υπάρχουν ελληνικά μενού ή θα αρκεστούμε στα αγγλικά;

Επίσης για την πληκτρολόγηση κειμένου σε διάταξη πορτρέτου, αλλάζει σε αγγλικά το πληκτρολόγιο (όπως στην 1.6) ή έχει μόνο ελληνικά; (Αν έχει ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3 υπάρχουν ελληνικά μενού ή θα αρκεστούμε στα αγγλικά;

Επίσης για την πληκτρολόγηση κειμένου σε διάταξη πορτρέτου, αλλάζει σε αγγλικά το πληκτρολόγιο (όπως στην 1.6) ή έχει μόνο ελληνικά; (Αν έχει ελληνικά).

 

υπάρχει και ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο το οποίο αλλάζει με ένα άγγιγμα από ελληνικά σε αγγλικά και αντίστροφα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και ελληνικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο το οποίο αλλάζει με ένα άγγιγμα από ελληνικά σε αγγλικά και αντίστροφα

 

Από που η 2.3; Αν είναι από το site της cyanogen δεν βρίσκω το μοντέλο μας.

Από που λοιπόν πρέπει να το κατεβάσουμε;

Link to comment
Share on other sites

όποιος αποφασίσει να φλασαρη την 2.3 να κάνει αυστηρά backup με το mybackup root με άλλη εφαρμογή θα έχει πρόβλημα στην επαναφορά... εγώ ακόμα ψάχνω λύση για τις επαφές μου
Link to comment
Share on other sites

Από που η 2.3; Αν είναι από το site της cyanogen δεν βρίσκω το μοντέλο μας.

Από που λοιπόν πρέπει να το κατεβάσουμε;

 

εδώ υπάρχουν όλες οι πληροφορίες θα την περάσεις με fastboot

http://androidforums.com/lg-optimus-gt540/276446-cyanogenmod-7-android-2-3-avaliable-gt540.html

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πιο.... σταθερή λειτουργία από την ΜΗ λειτουργία δεν υπάρχει!

 

lol

cool, it's alive finally :yahoo::cool:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

εχω πρωτοπαρει αυτο το κινητο και θα θελα αν μπορειτε να μου προτινετε μερικα "μαγαζακια" που μπορω να κατεβασω παιχνιδια και γενικοτερα applications ευχαριστω εκ των πρωτερων:happy::p:O

(σε π.μ)

Edited by vitara

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει βαλει το τελευταιο update της 2.3 να μου πει αν δουλευει το ραδιο του??

 

έχω μείνει στην 1.5 περιμένω την επόμενη καθώς με την 1.6 δεν έχουν διορθωθεί και πολλά το ράδιο ακόμα δεν δουλεύει σωστά

Link to comment
Share on other sites

έχω μείνει στην 1.5 περιμένω την επόμενη καθώς με την 1.6 δεν έχουν διορθωθεί και πολλά το ράδιο ακόμα δεν δουλεύει σωστά

 

που την βρηκες την 1.5? το τελευταιο update της 2.3 πρεπει να ειναι μεγαλη ******* γτ κανει συνεχεια reboot

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ?

γιατι ανα μερικα λεπτα μου κατεβαινει το χρηματικο ποσο της καρτας μου?

χωρις να κανω χρηση στο κινητο:(;):wacko:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση ?

γιατι ανα μερικα λεπτα μου κατεβαινει το χρηματικο ποσο της καρτας μου?

χωρις να κανω χρηση στο κινητο:(;):wacko:

 

Κλείσε το internet κατεβάζει data.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

αυτο πως μπορω να το κανω?

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...