Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι,και για να σου εμφανιστει πρεπει να έχεις συνδεδεμένο το κινητο στο pc,και μετα να πας να το απενεργοποιήσεις,και στο kdz updater δοκίμασε με emergency mode και αν δεν κάτσει βάλε το cs_emergency.

 

Καλή επιτυχια!

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξανακατεβάζω το updater.

 

Αξ'ιζει να β'αλω την 2.1 με το fastboot ή μήπως να βάλω την απλή τη 2.1 που είχα μέχρι τώρα;

Ή μήπως να πάω απ'ευθείας σε 2.2 (αν υπάρχει ελληνική γιατί έχω διαβάσειτο φόρουμ και ακόμα δεν κατάλαβα

αν υπάρχει 2.2 ελληνική που να δουλεύουν ράδιο και xvid/divx);

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την 2.1 με την fastboot για να εισαι πιο ασφαλης,εχω και εγώ έχω,συγκεκριμένα αυτή.Γιατι αν σου πετάξει κάποτε "Arm11 Crashed!!!" θα μπορέσεις να την ξαναflashαρεις. :) Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ξανακατεβάζω το updater.

 

Αξ'ιζει να β'αλω την 2.1 με το fastboot ή μήπως να βάλω την απλή τη 2.1 που είχα μέχρι τώρα;

Ή μήπως να πάω απ'ευθείας σε 2.2 (αν υπάρχει ελληνική γιατί έχω διαβάσειτο φόρουμ και ακόμα δεν κατάλαβα

αν υπάρχει 2.2 ελληνική που να δουλεύουν ράδιο και xvid/divx);

 

Καλυτερα αυτη με το fastboot γιατι μπορει να χρειαστει στο μελλον. οσο για το αν θα βαλεις την 2.2 ειναι δικη σου επιλογη αν θες να βαλεις μια ρομ με καποια bugs η οχι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο (προς το παρόν τουλάχιστον):

Συνδέω το κινητό, ΟΚ. Κάνει την αναβάθμιση και λέει finished.

Μετά πρέπει να περιμένω για ποιο πράγμα;

Απλά βγάζω το καλώδιο και κάνω επανεκκίνηση το κινητό;

Όσο έκανε την αναβάθμιση το κινητό φαινόταν σε download mode.

Είναι Οκ; Τώρα το ξανανάβω και πάλι στα ίδια είμαι.

Να έχω εκτός την μπαταρία;

Έχω αρχίσει να ... τρομοκρατούμαι!!

 

Επίσης τον windows enabler πρέπει ή ΔΕΝ είναι απαραίτητο να τον τρέχω;

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μπεις σε fastboot?(Σε ρωτάω για να σου πω κατι)

 

Για να μπεις βγαλε την μπαταρια και το καλωδιο usb και μετα που θα κλείσει ξαναβάλε ΜΟΝΟ το usb αλλα πριν το βάλεις να έχεις παρατεταμένα πατήμένο το power button και το κουμπι της φωτογραφικης και συνδεσε το.

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Μαύρη οθόνη ελαφρώς φωτισμένη...

 

Ωραια,εκει εισαι.Τωρα,κατέβασε αυτο κάντο unzip και μετα πάτα το flash(καπως έτσι λεγεται)και αυτο θα τα κάνει ολα μονο του.

 

Aν εισαι ok και μπήκες σε μια μαυρη rom πες μου να σου πω τι θα κάνεις παρακάτω.

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περιμένω με το κινητό κοτσαρισμένο πάνω στον υπολογιστή;

Πω ρε φίλε, μακάρι να δουλέψει.

Μιλάμε έχω περασμένα τα 2.1 εδώ και 2-3 μήνες. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στο περασμα

και πίστευα ότι τέτοια προβλήματα εμφανίζονται όταν κάνεις αναβάθμιση.

Τελικά δεν ήταν έτσι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει!

Ευχαριστώ πάντως.

τι να πω άλλο; Θα ενημερώσω αν πετύχει!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περιμένω με το κινητό κοτσαρισμένο πάνω στον υπολογιστή;

Πω ρε φίλε, μακάρι να δουλέψει.

Μιλάμε έχω περασμένα τα 2.1 εδώ και 2-3 μήνες. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στο περασμα

και πίστευα ότι τέτοια προβλήματα εμφανίζονται όταν κάνεις αναβάθμιση.

Τελικά δεν ήταν έτσι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει!

Ευχαριστώ πάντως.

τι να πω άλλο; Θα ενημερώσω αν πετύχει!

 

Να το συνδέσεις με το usb

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγκατάσταση τα SDK tools στον υπολογιστή.

Μετά;

 

....

όπα!

Το Flash Που μου είπες πλέον τρέχει!!

Για να δούμε!

 

Το κινητό έσβησε και ξαναάναψε, αφοέ έκλεισε το παράθυρο cmd.

 

Λες να δουλέψει;,

 

Γμτ, πάλι download mode!!!!

Τι θέλει το βλαμμένο για να δουλέψει;

 

Όπα!!!! ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!! ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!!! Δεν ξέρω τι και πώς αλλά δουλεύει!!!!

Είναι μια έκδοση που δεν έχει ελληνικά.

Τώρα τι μπορώ να βάλω από ΡΟΜ; Να βάλω πχ τον kdz ινσταλλερ για μια νέα έκδοση;

Φίλε σε ΥΠΕΡ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Μου έφτιαξες τη μέρα την εβδομάδα και τον μήνα μπορώ να σου πω!!!!

Ποις ΡΟΜ να βάλω τώρα για ελληνικά και με ποιον τρόπο;

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση που μου είπες φίλε geil από ότι είδα έχει δικαιώματα root. Μέπως ΄χει και app2sd ήδη ενσω ματωμένο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έκδοση που μου είπες φίλε geil από ότι είδα έχει δικαιώματα root. Μέπως ΄χει και app2sd ήδη ενσω ματωμένο;

 

χαχα, σου πηρε ολη την μερα αλλα τελικα τα καταφερες. εψαξες στις ρυθμησεις να δεις αν μπορεις να αλλαξεις την γλωσσα σε ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Μην τα συζητάς! Έφαγα τρελή ήττα. Ευτυχώς δεν ήμουν πάνω από το κινητό όοοολο το βράδυ και τα είδα λίγο πιο ψύχραιμα τα θέματα.

Στην αρχική οθόνη δεν είχε ελληνικά. Θα ψάξω και μέσα.

Άντε καληνύχτα παίδες.

Σύγγνωμη αν κούρασα αλλά είναι μην σου τύχει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,χαιρομαι που το εφτιαξες.Αυτη η ρομ δεν εχει ελληνικα,θα πρεπει να βάλεις μια ρομ με ελλινικα,βαλε αυτη με το kdz updater,και μετα αν δεις οτι η ρομ αυτη δεν έχει ελληνικα κανε ενα hard reset (Volume up+Home+search) μετα θα σου εμφανιστουν τα ελληνικα και θα μπορείς να τα βάλεις.

 

 

Τα ξερω ολα αυτα γιατι το κινητο μου εχει φάει ουκο λίγα crashσαρίσματα,ειμαι λίγο πειραχτήρι. :p

 

Ενημερωσε μας αν έγινε

 

Αυτή η έκδοση που μου είπες φίλε geil από ότι είδα έχει δικαιώματα root. Μέπως ΄χει και app2sd ήδη ενσω ματωμένο;

 

Νομίζω δεν έχει app2sd ειναι μία 2.1 με λίγο φτιαγμένα τα χρώματα.

Αν θες app2sd υπάρχει λύση και ειναι εδώ.Τον οδηγό τον έχω φτιάξει εγώ στα ελληνικά.

 

A,κατι που μου ήρθε τώρα στο μυαλό,πως γίνεται να ηταν σε download mode χωρις μπαταρία και usb καλώδιο?Απο που έπαιρνε τροφοδοσία?Λέτε να έχει καμία εφεδρικη μπαταρία το κινητό? :p

Edited by geil
Link to comment
Share on other sites

A,κατι που μου ήρθε τώρα στο μυαλό,πως γίνεται να ηταν σε download mode χωρις μπαταρία και usb καλώδιο?Απο που έπαιρνε τροφοδοσία?Λέτε να έχει καμία εφεδρικη μπαταρία το κινητό? :p

 

μακαρι να ειχε εφεδρικη. ετσι δε θα τελειωνε σε μια μερα. (και πολυ λεω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.ρε παιδες δωστε μια βοηθεια γιατι εχω κολλησει σε αυτο που το εχουν κανει ολοι εδω και καιρο.δεν μπορω να κανω root.δοκιμασα με το z4root και δε μπορω να το κανω καλα καλα install.δοκιμασα για παραδειγμα με τον astro file manager αλλα μου λεει οτι η εγκατασταση δεν εγινε.τωρα εχει ποση ωρα που παιδευομαι με το super one click και εχει κολλησει στο σημειο που waiting for device και τωρα που γραφω το μηνυμα κολλησε και δεν ανταποκρινεται.δωστε λιγο τα φωτα σας.θελω να βαλω το link2sd και εχω κολλησει στο θεμα root!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.ρε παιδες δωστε μια βοηθεια γιατι εχω κολλησει σε αυτο που το εχουν κανει ολοι εδω και καιρο.δεν μπορω να κανω root.δοκιμασα με το z4root και δε μπορω να το κανω καλα καλα install.δοκιμασα για παραδειγμα με τον astro file manager αλλα μου λεει οτι η εγκατασταση δεν εγινε.τωρα εχει ποση ωρα που παιδευομαι με το super one click και εχει κολλησει στο σημειο που waiting for device και τωρα που γραφω το μηνυμα κολλησε και δεν ανταποκρινεται.δωστε λιγο τα φωτα σας.θελω να βαλω το link2sd και εχω κολλησει στο θεμα root!!!!!!!

 

ποια εκδοση του android εχεις?

Link to comment
Share on other sites

την 2.1 την επισημη απο την lg.γιατι μια διαδικασια 5 λεπτων εμενα μου παιρνει μια μερα δεν μπορω να καταλαβω.τι κανω λαθος;

 

Τελικα ολα οκ.δοκιμασα να ξανακατεβασω το z4root που ηταν η ιδια εκδοση που ειχα κατεβασει και πριν και ολα εγιναν τωρα με τη μια.δε ξερω τι εφταιγε.παντως τωρα ολα καλα.

Edited by seskou
Link to comment
Share on other sites

Φιλε,χαιρομαι που το εφτιαξες.Αυτη η ρομ δεν εχει ελληνικα,θα πρεπει να βάλεις μια ρομ με ελλινικα,βαλε αυτη με το kdz updater,και μετα αν δεις οτι η ρομ αυτη δεν έχει ελληνικα κανε ενα hard reset (Volume up+Home+search) μετα θα σου εμφανιστουν τα ελληνικα και θα μπορείς να τα βάλεις.

 

 

Τα ξερω ολα αυτα γιατι το κινητο μου εχει φάει ουκο λίγα crashσαρίσματα,ειμαι λίγο πειραχτήρι. :p

 

Ενημερωσε μας αν έγινε

 

 

 

Νομίζω δεν έχει app2sd ειναι μία 2.1 με λίγο φτιαγμένα τα χρώματα.

Αν θες app2sd υπάρχει λύση και ειναι εδώ.Τον οδηγό τον έχω φτιάξει εγώ στα ελληνικά.

 

A,κατι που μου ήρθε τώρα στο μυαλό,πως γίνεται να ηταν σε download mode χωρις μπαταρία και usb καλώδιο?Απο που έπαιρνε τροφοδοσία?Λέτε να έχει καμία εφεδρικη μπαταρία το κινητό? :p

 

Φίλε geil οφείλω για μια ακόμη φορά να σε ευχαριστήσω.

Έβαλα την έκδοση που μου έδωσες. Είναι πάνω κάτω η 2.1 που είχα. Δεν ξέρω τι εξτρά έχει.

Έβαλα το λειτουργικό με το κινητό αναμμένο. Δεν χρειάστηκε ξανά επανεκκίνηση. Είχε ελληνικά εξαρχής και δεν μου πείραξε ούτε τις επαφές ούτε τις εφαρμογές!!! Ήταν εγκατεστημένα όλα!!!.

Βέβαια η άλλη έκδοση που μου έδωσες είχε πιο trendy χρωματάκια και επίσης είχε και κάποια tweak tools που μου άρεσαν, που δεν τα έχει αυτή εδώ, Αλλά ΟΚ!!

Τώρα για να κάνω link2sd θέλει root? εγώ είμαι ρουταρισμένος ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

λογικά έχεις rout rights του κινητού.

 

guyz, θέλω να βάλω google earth αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα, απο το μαρκετ έχω κατεβάσει ένα με ονομασία "google earth gps" που δεν είναι ακριβώς αυτό, δοκίμασα μια εφαρμογή κατεβασμένη απο ίντερνετ, και δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό, όποιος τα έχει καταφέρει, πως το έκανε?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...