Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με πολυ λιγοτερα παιρνεις ενα πολυ καλυτερο κινεζικο

 

αν έχεις την καλοσύνη δώσε κανένα λινκ.........να το ψάξω λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν έχεις την καλοσύνη δώσε κανένα λινκ.........να το ψάξω λιγακι.

http://www.minideal.net

http://www.to2c.com

 

Με τα λεφτα που διαθετεις παιρνεις τετραπυρηνο και πολυ καλο,για οποιο σ αρεσει ρωτα στο αναλογο νημα του

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net

http://www.to2c.com

 

Με τα λεφτα που διαθετεις παιρνεις τετραπυρηνο και πολυ καλο,για οποιο σ αρεσει ρωτα στο αναλογο νημα του

 

σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, να σε καλά.........

έχεις μήπως το νήμα από αυτό που έχω βρει g505 για να τα συγκρίνω ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, να σε καλά.........

έχεις μήπως το νήμα από αυτό που έχω βρει g505 για να τα συγκρίνω ?

 

δεν νομιζω να εχει νημα αυτο,δες στα λινκ καποια που σ αρεσουν και συγκρινε τα,αν και δεν νομιζω ν αντεχει σε συγκριση κανενα του πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να πάρω από κίνα ένα Δίκαρτο κινητό.

 

- Βλέπω όμως τα πιο πολλά έχουν μόνον Κινέζικα και Αγγλικά μενού.

Τα Αγγλικά είναι μια χαρά αλλά θα μπορώ να γράφω με Ελληνικό πληκτρολόγιο ?(Μηνύματα/Internet)

Υποστηρίζουν Flash Playwe για να βλέπω βίντεο στο Youtube από τον Web Browser?

 

- Θέλω ένα κινητό με 4,5 έως 5 ιντσών οθόνη ευδιάκριτη και εντυπωσιακή.

Το θέλω κυρίως για σερφάρισμα/βίντεο σχεδόν καθόλου παιχνίδια(Τα βασικά).

 

- Έχω διαβάσει καμιά 100ρια ποστ και έχω καταλήξει στα παρακάτω.

Δεν είμαι παντελώς άσχετος αλλά σαν την εμπειρία δεν έχει :)

Κάθε βοήθεια/πρόταση πολύ καλοδεχούμενη:

 

A) THL W100S Minideal.net / Antelife.com ~150$

B) ZOPO Radien ZP820 Minideal ~150$ / Geekbuing ~160$

Γ) Lenovo A706 minideal.net / Geekbuing.com / Merimobiles.com ~140$

 

Δώστε καμιά βοήθεια να καταλήξω βρε παιδιά ! ! :O :!:

Μετέφερα το μήνυμα μου και στο thread (Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες)

Edited by Sakis_TS

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δώστε καμιά βοήθεια να καταλήξω βρε παιδιά ! ! :O :!:

Μετέφερα το μήνυμα μου και στο thread (Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες)

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις το THL W100 από το minideal. Το κινητό είναι τέλειο έχω πάρει καμιά δεκαριά για φίλους και συγγενείς χωρίς κανένα πρόβλημα. Το minideal για μένα είναι το πιο αξιόπιστο κινέζικο μαγαζί. Αν δεν σε πειράζει το μέγεθος δες και το THL W8.

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα τι λέει ρε φίλε στο thl w100? είναι 8 ή κλάιν?

5άρα είναι, ικανοποιητική

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις το THL W100 από το minideal. Το κινητό είναι τέλειο έχω πάρει καμιά δεκαριά για φίλους και συγγενείς χωρίς κανένα πρόβλημα. Το minideal για μένα είναι το πιο αξιόπιστο κινέζικο μαγαζί. Αν δεν σε πειράζει το μέγεθος δες και το THL W8.

Σˊ ευχαριστώ το παρήγγειλα το THL W100S :)

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποια η διαφορα μεταξθ του htl w100 kai του w100s? τελικα η καμερα

ποσα mp ειναι?

στο minideal λεει για 8μπ και τα 2 μοντελα.

 

καμια αλλη προταση τηλ. με καλη κάμερα άνω των 8 mp

σε λεφτα μέχρι 200 $ έχετε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποια η διαφορα μεταξθ του htl w100 kai του w100s? τελικα η καμερα

ποσα mp ειναι?

στο minideal λεει για 8μπ και τα 2 μοντελα.

 

καμια αλλη προταση τηλ. με καλη κάμερα άνω των 8 mp

σε λεφτα μέχρι 200 $ έχετε?

ευχαριστω

 

ο επεξεργαστης,ο ενας ειναι 6589 και ο αλλος 6582

Link to comment
Share on other sites

ποιος ξερει πως μπαινουμε στο engineer menu του κινητου?Μου το εχουν πει αλλα το ξεχασα

 

Mobileuncle Tools

 

την κατεβάζεις και βουαλά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος τροπος η καποια εφαρμογη που να κανει εκτροπη απο τη μια καρτα στην αλλη

μιλαω για 2 σιμ διαφορετικου δικτυου (cosm+vod)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Για να κανεις εκτροπη πρεπει να πας στις ρυθμισεις του κινητου. Δεν ξερω τι κινητο εχεις,αλλα στο δικο μου alcatel αυτη η ρυθμιση ειναι στο μενου του dialer.

Δοκιμασε ομως πρωτα να δεις πως "φαινεται" το δευτερο νουμερο σε καποιον που σε καλει,ενω εσυ μιλας στο πρωτο. Να δεις ακριβως τι λεει,"ο συνδρομητης ειναι κατειλημενος" , "ο συνδρομητης ειναι εκτος δικτυου" κτλ. για να δεις τι ακριβως λεει ωστε να κανεις εκτροπη την αντιστοιχη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχετε αντιμετωπισει προβληματα με bluetooth headset οταν ειναι συνδεδεμενο σε δικαρτο κινεζικο? Στην περιπτωση μου thl w7s bluetooth samsung hm1700.
Link to comment
Share on other sites

Eφόσον η sim ειναι cosmote έχει θέμα.Το w7s το είχα και εγώ και με wind-vodafone το bt ακουστικό (sony mw600) δούλευε άψογα.Κάποια στιγμή που δοκίμασα με cosmote sim,είχα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Eφόσον η sim ειναι cosmote έχει θέμα.Το w7s το είχα και εγώ και με wind-vodafone το bt ακουστικό (sony mw600) δούλευε άψογα.Κάποια στιγμή που δοκίμασα με cosmote sim,είχα προβλήματα

 

Α εγω εχω και τις 2 cosmote οποτε καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι με Zopo C2 Platinum, μια καρτα Cosmote συμβολαιο και μια καρτα Vodafone CU, κανενα προβλημα !!!!:D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ όμως έχεις 6589Τ cpu και όχι την απλή 6589.Ας ελπίσουμε ότι το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί στον 6589Τ.Και ίσως παίζει ρόλο και το μοντέλο του ακουστικού
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μου έφερε ο κουμπάρος μου το κινητό του (Star A3 η έκδοση με την τηλεόραση) το οποίο από ότι είδα είναι κλώνος του Htc Incredible S (αν δεν κάνω λάθος) και είναι ίδιο με αυτό.

Το πήρα βασικά για να του περάσω κάποια ΡΟΜ που να υποστηρίζει αύξηση της μνήμης με partition στην κάρτα SD.

Η ΡΟΜ που του πέρασα είναι από αυτό το νήμα εδώ αυτή που λέει για το G11i Pro (MT6573).

Παρόλο που είχα κάνει partition στην κάρτα μέσα από το recovery, δεν αύξησε τη μνήμη του κινητού όμως.

Δεν είδα βέβαια και πουθενά μέσα στο ποστ να λεει ότι η ΡΟΜ αυτή έχει αυτή τη δυνατότητα.

Κάποιος που ξέρει καλύτερα μπορεί να το ελέγξει?

Επίσης με αυτή τη ΡΟΜ έχασα την τηλεόραση, αφού από ότι είδα, το G11i Pro του τύπου ήταν μοντέλο χωρίς τηλεόραση.

Ξέρει κάποιος να μου υποδείξει κάποια ιστοσελίδα, ώστε να κατεβάσω κάποια ΡΟΜ συμβατή με το τηλέφωνο, που να αυξάνει τη μνήμη με partition στην κάρτα και αν είναι δυνατόν να έχει και την τηλεόραση?

 

Ευχαριστώ,

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Για να κανεις εκτροπη πρεπει να πας στις ρυθμισεις του κινητου. Δεν ξερω τι κινητο εχεις,αλλα στο δικο μου alcatel αυτη η ρυθμιση ειναι στο μενου του dialer.

Δοκιμασε ομως πρωτα να δεις πως "φαινεται" το δευτερο νουμερο σε καποιον που σε καλει,ενω εσυ μιλας στο πρωτο. Να δεις ακριβως τι λεει,"ο συνδρομητης ειναι κατειλημενος" , "ο συνδρομητης ειναι εκτος δικτυου" κτλ. για να δεις τι ακριβως λεει ωστε να κανεις εκτροπη την αντιστοιχη περιπτωση.

κατ αρχην σ ευχαριστω για την απαντηση

το κινητο μου ειναι το amoi n828 οσο για το μηνυμα που ακους

οταν μιλαω με τη vod και παιρνεις στη cosmote λεει μετα απο μεγαλο κενο οτι το τηλεφωνο ειναι απενεργοποιημενο

και οταν μιλαω με τη cosmo και παιρνεις στη vodafone λεει ο συνδρομητης θα ειδοποιηθη για τη κληση σας οταν θα ειναι διαθεσιμος

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λεει και σε εμενα και εχει και αυτο το κενο που λες. Στο δικο σου κινητο δεν ξερω αλλα υποθετω οτι οι επιλογες προωθησης θα ειναι στις ρυθμισεις του dialer. Υποθετω γιατι android ειναι και αυτο. Καπου θα λεει προωθηση κλησεων αν πας στις ρυθμισεις του dialer. Μπαινεις στην καθε καρτα ξεχωριστα και βαζεις εκτροπη για την περιπτωση που θες,δηλαδη οταν ειναι κλειστο η εκτος δικτυου. Κανεις και μια δοκιμη να δεις οτι ολα ειναι οκ και εισαι κομπλε.

Τελος,εχε υποψην οτι αν απαντησεις την κληση που εχεις απο εκτροπη,χρεωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λεει και σε εμενα και εχει και αυτο το κενο που λες. Στο δικο σου κινητο δεν ξερω αλλα υποθετω οτι οι επιλογες προωθησης θα ειναι στις ρυθμισεις του dialer. Υποθετω γιατι android ειναι και αυτο. Καπου θα λεει προωθηση κλησεων αν πας στις ρυθμισεις του dialer. Μπαινεις στην καθε καρτα ξεχωριστα και βαζεις εκτροπη για την περιπτωση που θες,δηλαδη οταν ειναι κλειστο η εκτος δικτυου. Κανεις και μια δοκιμη να δεις οτι ολα ειναι οκ και εισαι κομπλε.

Τελος,εχε υποψην οτι αν απαντησεις την κληση που εχεις απο εκτροπη,χρεωνεσαι.

νασαι καλα σ ευχαριστω πολυ το εκανα

απλα το εψαχνα στο dialer που εχω βαλει εγω ενω ειναι στο default του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μου έφερε ο κουμπάρος μου το κινητό του (Star A3 η έκδοση με την τηλεόραση) το οποίο από ότι είδα είναι κλώνος του Htc Incredible S (αν δεν κάνω λάθος) και είναι ίδιο με αυτό.

Το πήρα βασικά για να του περάσω κάποια ΡΟΜ που να υποστηρίζει αύξηση της μνήμης με partition στην κάρτα SD.

Η ΡΟΜ που του πέρασα είναι από αυτό το νήμα εδώ αυτή που λέει για το G11i Pro (MT6573).

Παρόλο που είχα κάνει partition στην κάρτα μέσα από το recovery, δεν αύξησε τη μνήμη του κινητού όμως.

Δεν είδα βέβαια και πουθενά μέσα στο ποστ να λεει ότι η ΡΟΜ αυτή έχει αυτή τη δυνατότητα.

Κάποιος που ξέρει καλύτερα μπορεί να το ελέγξει?

Επίσης με αυτή τη ΡΟΜ έχασα την τηλεόραση, αφού από ότι είδα, το G11i Pro του τύπου ήταν μοντέλο χωρίς τηλεόραση.

Ξέρει κάποιος να μου υποδείξει κάποια ιστοσελίδα, ώστε να κατεβάσω κάποια ΡΟΜ συμβατή με το τηλέφωνο, που να αυξάνει τη μνήμη με partition στην κάρτα και αν είναι δυνατόν να έχει και την τηλεόραση?

 

Ευχαριστώ,

 

Παναγιώτης

 

Τελικά ακολούθησα την διαδικασία που λέει εδώ (με τα δύο παρτίσιον), αλλά κάτι δεν πρέπει να είναι ακριβώς συμβατό, γιατί ενώ αντιγράφω το σκριπτ στην θέση που λέει και αλλάζω τα πρόπερτις, στην επανεκκίνηση κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν πάει παρακάτω, μπήκα σε ρικάβερι, έκανα ρισετ, αλλά τίποτα, στην επανεκκίνηση πάλι τα ίδια... καμιά βοήθεια κάποιος?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...