Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

Πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένος διαβάζω και ξαναδιαβάζω και δεν λέω να καταλήξω. Το δοκιμασμένο ZTE V967S (δεν μου πολυαρέσει το μπλε χρώμα αλλά βάση των reviews ο ορισμός του vfm κινητού), το καινούριο ZOPO Z820 (εκπληκτική η τιμή του στο minideal αλλά καινούριο χωρίς αξιόπιστα reviews αλλά εκπληκτικά χαρακτηριστικά) ή το AMOI N828 (είναι εκτός αποθέματος στο minideal). Εσείς ποιο μου προτείνεται;

To ZP820 ειναι πολυ καλό για τα λεφτά του. Είναι σαν το Zp810 , επομένως το μειονεκτήμά του είναι το χαμηλό ηχείο, εκτός αν το διόρθωσαν

 

να ρωτησω και κατι αλλο

το 2712 που δινει το quandrant δεν ειναι λιγο ??

όχι, πώς σου ρθε αυτό;

 

σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα δε θελω phablet,

κατι αλλο εχεις υπ οψιν σου??

5.5ιντσών κινητό λέγεται phablet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είχα αποφασίσει να αγοράσω το ν967ς άλλα τώρα είδα κ το ζοπο 820 στα ίδια λεφτά περιπου.εψαξα στο νετ για να δω τι παζει με το hw του ζοπο κ το μονο που κατάλαβα είναι οτι έχει καλύτερη gpu απο το zte για την cpu δεν εβγαλα άκρη.θεωριτηκα πιο είναι καλυτερο σε αυτά που ανεφερα;
Link to comment
Share on other sites

είχα αποφασίσει να αγοράσω το ν967ς άλλα τώρα είδα κ το ζοπο 820 στα ίδια λεφτά περιπου.εψαξα στο νετ για να δω τι παζει με το hw του ζοπο κ το μονο που κατάλαβα είναι οτι έχει καλύτερη gpu απο το zte για την cpu δεν εβγαλα άκρη.θεωριτηκα πιο είναι καλυτερο σε αυτά που ανεφερα;

99% το ZP820 έχει καλύτερη κάμερα και χειρότερο ηχείο σε σχέση με το V967s. 100% o επεξεργαστής του είναι ταχύτερος, η GPU περίπου τα ιδια με του V967s κι η μπαταρία μικρότερη, και δεν υποστηρίζει OTG

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εφαρμογη dual sim ringtone σε δικαρτο alcatel για διαφορετικο ηχο κλησης.

Επειδη ομως εχει χαμηλη μνημη ram και πολλες φορες την κλεινει το συστημα,τι μπορω να κανω για να τρεχει συνεχεια?

Αν την κανω εφαρμογη συστηματος θα κερδισω κατι?

Link to comment
Share on other sites

99% το ZP820 έχει καλύτερη κάμερα και χειρότερο ηχείο σε σχέση με το V967s. 100% o επεξεργαστής του είναι ταχύτερος, η GPU περίπου τα ιδια με του V967s κι η μπαταρία μικρότερη, και δεν υποστηρίζει OTG

Σύμφωνα με αυτό το βιντεάκι υποστηρίζει otg (06:40)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

Πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένος διαβάζω και ξαναδιαβάζω και δεν λέω να καταλήξω. Το δοκιμασμένο ZTE V967S (δεν μου πολυαρέσει το μπλε χρώμα αλλά βάση των reviews ο ορισμός του vfm κινητού), το καινούριο ZOPO Z820 (εκπληκτική η τιμή του στο minideal αλλά καινούριο χωρίς αξιόπιστα reviews αλλά εκπληκτικά χαρακτηριστικά) ή το AMOI N828 (είναι εκτός αποθέματος στο minideal). Εσείς ποιο μου προτείνεται;

 

εχοντας πιασει τα δυο απο αυτα και γνωριζοντας εμπειρικα πως με οθονη tft ξεχνας γωνιες θεασης(zopo)... προτεινω το amoi. Στιβαροτατη κατασκευη,απροσκοπτη λειτουργια, οθονη πολυ καλη σε αντιθεση με το zte που εχει ξεθωριασμενα χρωματα και γενικα προσφερει τα παντα σε ενα προσεγμενο κελυφος. To zte ειναι παντοφλιτσα αλλα λειτουργει μια χαρα. αυτο που με χαλαει ειναι τα χρωματα της οθονης(τσεκαρισμενο! εχει ξεθωριασμενα χρωματα αλλα οχι πως δεν ειναι ανεκτο).Στην τελικη οταν το κοιτας... την οθονη θα βλεπεις... αν δε σε νιαζει και θες 5 ιντσες.. παρτο.αυτα.. :) have a nice choice

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να προτείνετε ενα κινητό 4 ιντσων.

οσο γίνεται μικρότερο σε διαστάσεις αλλα με οσο το δυνατόν μεγάλη διάρκεια μπαταρίας.

καταπροτίμηση με gps και 2 sim

και μέχρι τα 70-80€

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

όχι, πώς σου ρθε αυτό;

 

το λεω γιατι το n828 που εχω το quadrant το δινει 4000

και θα ηθελα αν οχι κατι πιο γρηγορο εστω εξισου γρηγορο με το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, θελω να παρω κινητο που οπως λεει και ο τιτλος να εχει 2 σιμ και android. Οθονη εως 4'' και καλα χαρακτηριστικα.

Αλλα και επισης μια μαρκα που να μην ειναι τελειως αγνωστη και καποιο σαιτ που να εχει καλη εξυπηρετηση. (την επαθα με tablet ainol και ipadalternative :O )

 

Γεια σας παιδια.

Ειχα γραψει αυτο το ποστ πριν 2 εβδομαδες περιπου.

Τοτε το μπατζετ μου ηταν περιπου στα 100 ευρω, αλλα πλεον μετα απο καποιες εξελιξεις ανεβηκε :) Πρωτη επιλογη ειναι το lenovo s820.

Ποια η γνωμη οσων το εχουν?

Και αν καποιος αλλος εχει καποια αλλη προταση (με τα χαρακτηριστικα που αναφερω στην παραθεση) και λεφτα το πολυ 180 (οσο δηλαδη βρηκα το s820)

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να προτείνετε ενα κινητό 4 ιντσων.

οσο γίνεται μικρότερο σε διαστάσεις αλλα με οσο το δυνατόν μεγάλη διάρκεια μπαταρίας.

καταπροτίμηση με gps και 2 sim

και μέχρι τα 70-80€

ευχαριστώ

Doogee DG100

 

το λεω γιατι το n828 που εχω το quadrant το δινει 4000

και θα ηθελα αν οχι κατι πιο γρηγορο εστω εξισου γρηγορο με το δικο μου

ίδιο chipset με το N828 εχει, άρα ίδιες επιδόσεις. πού είδες το 2700?

Link to comment
Share on other sites

αν και εχω δικαρτο τηλ εδω και πολυ καιρο χρησιμοποιω μονο μια σιμ. σκεφτομαι να παρω και 2η αλλης εταιριας , (εχω οτε), και η απορια μου ειναι η εξης. καθε φορα που θελω να χρησιμοποιω ιντερνετ απο τη μια η τη αλλη καρτα θα πρεπει να αλλαζω τις σιμ; και ειναι σιγουρο οτι δε θα παιρνει ιντερνετ απο τη καρτα που εχουν τελειωσει τα mb με αποτελεσμα να με χρεωνει επιπλεον;.

 

υγ. ποια προτεινετε; voda or wind ?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις--->διαχείριση σιμ--->δεδομένα επιλέγεις εσύ ποια σιμ θέλεις να έχει ανοιχτά τα δεδομένα.Ανάλογα το κινητό (και την ρομ που αυτό φοράει) μπορεις να έχεις 3g δεδομένα και στις 2 σιμ.H αν το κινητό σου δεν έχει τέτοια δυνατότητα,τότε η sim 2 θα συνδέεται με 2g ταχύτητα στο νετ

Η wind δίνει με 5€ 1gb internet το μήνα,συν άλλα 30mb ανά εβδομάδα με τα Log n win δώρα και με άλλα 2€ μπορείς να έχεις άλλα 250mb ανά μήνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376310 .Προσωπικά για μένα ειναι άριστη προσφορά.Το πρόβλημα ειναι ότι η wind δε πιάνει παντού 3g...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Doogee DG100

 

 

ίδιο chipset με το N828 εχει, άρα ίδιες επιδόσεις. πού είδες το 2700?

εδω

http://www.pandawill.com/cube-talk-5h-quad-core-smartphone-55-inch-hd-ips-screen-android-42-mtk6589-3g-gps-otg-p80321.html

 

η αληθεια ειναι πως εχω δει διαφορες τιμες με το ιδιο chipset, γιατι ομως

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

εδω

http://www.pandawill.com/cube-talk-5h-quad-core-smartphone-55-inch-hd-ips-screen-android-42-mtk6589-3g-gps-otg-p80321.html

 

η αληθεια ειναι πως εχω δει διαφορες τιμες με το ιδιο chipset, γιατι ομως

Ίσως χρησιμοποίησαν παλιότερη έκδοση του μετροπογράμματος. Ο μόνος λόγος για να αποδίδει περισσότερους πόντους το N828 είναι η μικρότερη ανάλυση οθόνης, κι αφορά την απόδοση στα γραφικά, αλλά δεν πρόκειται να το δεις στην πράξη εκτός πολύ απαιτητικών παιχνιδιών
Link to comment
Share on other sites

εχοντας πιασει τα δυο απο αυτα και γνωριζοντας εμπειρικα πως με οθονη tft ξεχνας γωνιες θεασης(zopo)... προτεινω το amoi. Στιβαροτατη κατασκευη,απροσκοπτη λειτουργια, οθονη πολυ καλη σε αντιθεση με το zte που εχει ξεθωριασμενα χρωματα και γενικα προσφερει τα παντα σε ενα προσεγμενο κελυφος. To zte ειναι παντοφλιτσα αλλα λειτουργει μια χαρα. αυτο που με χαλαει ειναι τα χρωματα της οθονης(τσεκαρισμενο! εχει ξεθωριασμενα χρωματα αλλα οχι πως δεν ειναι ανεκτο).Στην τελικη οταν το κοιτας... την οθονη θα βλεπεις... αν δε σε νιαζει και θες 5 ιντσες.. παρτο.αυτα.. :) have a nice choice

 

Δύο παρατηρήσεις φίλε μου .....

Το zoppo zp820 έχει ips οθόνη , σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά που δίνουν οι μεταπωλητές

http://www.zopomobileshop.com/192-zopo-zp820-mt6582-android-smart-phone.html

 

Δεν ξέρω με ποια ρομ είδες το 967 γιατί μέχρι την 1.0.3 είχε κάποιο θέμα με τα χρώματα , αλλά με την 1.0.5 τα χρώματα ήταν πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις--->διαχείριση σιμ--->δεδομένα επιλέγεις εσύ ποια σιμ θέλεις να έχει ανοιχτά τα δεδομένα.Ανάλογα το κινητό (και την ρομ που αυτό φοράει) μπορεις να έχεις 3g δεδομένα και στις 2 σιμ.H αν το κινητό σου δεν έχει τέτοια δυνατότητα,τότε η sim 2 θα συνδέεται με 2g ταχύτητα στο νετ

Η wind δίνει με 5€ 1gb internet το μήνα,συν άλλα 30mb ανά εβδομάδα με τα Log n win δώρα και με άλλα 2€ μπορείς να έχεις άλλα 250mb ανά μήνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376310 .Προσωπικά για μένα ειναι άριστη προσφορά.Το πρόβλημα ειναι ότι η wind δε πιάνει παντού 3g...

το jiayu g3t εχω. εχω τη καρτα στη σιμ2 αλλα επειδη δε υπαρχει σιμ1 πιανει κανονικα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρησιμοποίησαν παλιότερη έκδοση του μετροπογράμματος. Ο μόνος λόγος για να αποδίδει περισσότερους πόντους το N828 είναι η μικρότερη ανάλυση οθόνης, κι αφορά την απόδοση στα γραφικά, αλλά δεν πρόκειται να το δεις στην πράξη εκτός πολύ απαιτητικών παιχνιδιών
το MTK6582M που εχει το lenovo a850 και δινει στο antutu 16600 ειναι πραγματι πιο γρηγορο η παιζει κατι αλλο

να πω πως το n828 δινει 14000, οχι πως δε το ξερεις αλλα απλα στο θυμιζω

Link to comment
Share on other sites

το jiayu g3t εχω. εχω τη καρτα στη σιμ2 αλλα επειδη δε υπαρχει σιμ1 πιανει κανονικα δεδομενα.

Ωραια τότε δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς από όλες τις γνωστές εταιρίες;

Σχεδόν είχα κατασταλάξει σε κινητό, μη μου πεις ότι έρχονται καινούρια πράγματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να πάρω από κίνα ένα Δίκαρτο κινητό.

 

- Βλέπω όμως τα πιο πολλά έχουν μόνον Κινέζικα και Αγγλικά μενού.

Τα Αγγλικά είναι μια χαρά αλλά θα μπορώ να γράφω με Ελληνικό πληκτρολόγιο ?(Μηνύματα/Internet)

Υποστηρίζουν Flash Playwe για να βλέπω βίντεο στο Youtube από τον Web Browser?

 

- Θέλω ένα κινητό με 4,5 έως 5 ιντσών οθόνη ευδιάκριτη και εντυπωσιακή.

Το θέλω κυρίως για σερφάρισμα/βίντεο σχεδόν καθόλου παιχνίδια(Τα βασικά).

 

- Έχω διαβάσει καμιά 100ρια ποστ και έχω καταλήξει στα παρακάτω.

Δεν είμαι παντελώς άσχετος αλλά σαν την εμπειρία δεν έχει :)

Κάθε βοήθεια/πρόταση πολύ καλοδεχούμενη:

 

A) THL W100S Minideal.net / Antelife.com ~150$

B) ZOPO Radien ZP820 Minideal ~150$ / Geekbuing ~160$

Γ) Lenovo A706 minideal.net / Geekbuing.com / Merimobiles.com ~140$

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, τελικά αποφάσισα να πάρω ένα 5ιντζο και 2καρτο κινητό. Για τα λεφτά που διαθέτω είμαι πολλή κοντά σε αυτό, http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/turbo-x/Turbo-X-Smart-Phone-G505-Black-kai-dwro-xartes.htm αν κάποιος το έχει ή αν ξέρει πράγματα για το συγκεκριμένο ή αν ακόμα έχει κάποιο λινκ ας μου το στείλει..............Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by badapatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα, τελικά αποφάσισα να πάρω ένα 5ιντζο και 2καρτο κινητό. Για τα λεφτά που διαθέτω είμαι πολλή κοντά σε αυτό, http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/turbo-x/Turbo-X-Smart-Phone-G505-Black-kai-dwro-xartes.htm αν κάποιος το έχει ή αν ξέρει πράγματα για το συγκεκριμένο ή αν ακόμα έχει κάποιο λινκ ας μου το στείλει..............Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

με πολυ λιγοτερα παιρνεις ενα πολυ καλυτερο κινεζικο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...