Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω δυο κινητα , μαξιμουμ μεχρι 150 ευρω το καθένα , να εχουν quad core επεξεργαστη καλη καμερα , σχετικα στιβαρη κατασκευη, και να είναι κάτω από 4,7 ιντσες

 

Σκεφτόμουν το thl w100 και το lenovo a820

 

Αν έχετε να προτινετε κάτι

Amoi N828 και Jiayu G3s. Ξέχνα τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω δυο κινητα , μαξιμουμ μεχρι 150 ευρω το καθένα , να εχουν quad core επεξεργαστη καλη καμερα , σχετικα στιβαρη κατασκευη, και να είναι κάτω από 4,7 ιντσες

 

Σκεφτόμουν το thl w100 και το lenovo a820

 

Αν έχετε να προτινετε κάτι

 

...όπως είπε και ο προλαλήσας, Amoi N828 αν θες το μικρότερο σε μέγεθος και εξίσου αξιόπιστο, ανταγωνιστικό και παράλληλα φθηνότερο ή JIAYU G3S αν θες το κάτι παραπάνω σε επιδόσεις/χαρακτηριστικά και εν μέρει αυτονομία, θυσιάζοντας ωστόσο σε διαστάσεις (χωρίς ωστόσο να προβληματίζει ιδιαίτερα).

Link to comment
Share on other sites

zte v967s?

 

Καλουλι για την τιμη του, αλλα τα αλλα πολυ καλυτερα, εγω θα προτεινα χωρις δευτερη σκεψη το g3s, με μονο μειον το μεγαλο μεγεθος και μονο θετικα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο και υπόλοιποι ΄΄έμπειροι΄΄ της αγοράς..... ψάχνω τηλέφωνο 4.7 ίντσες και σε τιμή μέχρι 160 δολάρια, από απαιτήσεις τα γνωστά......καλή αυτονομία, όσο το δυνατόν δυνατή κάμερα, μία από τις προ-επιλογές μου είναι το Tronsmart TS7 που είναι και πολύ λεπτό ( για γυναίκα προορίζεται ),τι άλλο λέτε να κοιτάξω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο και υπόλοιποι ΄΄έμπειροι΄΄ της αγοράς..... ψάχνω τηλέφωνο 4.7 ίντσες και σε τιμή μέχρι 160 δολάρια, από απαιτήσεις τα γνωστά......καλή αυτονομία, όσο το δυνατόν δυνατή κάμερα, μία από τις προ-επιλογές μου είναι το Tronsmart TS7 που είναι και πολύ λεπτό ( για γυναίκα προορίζεται ),τι άλλο λέτε να κοιτάξω ?

Tronsmart; δεν το ξερει η μανα του. Πήγαινε στις 4.5" και το Amoi N828.

Link to comment
Share on other sites

Tronsmart; δεν το ξερει η μανα του. Πήγαινε στις 4.5" και το Amoi N828.

 

το έχουν πάρει κάποια παιδιά από το φόρουμ και γενικά και σε φορουμ του εξωτερικού καλά λόγια διαβάζω, γιατί λες όμως όχι έτσι με την μία ???????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το έχουν πάρει κάποια παιδιά από το φόρουμ και γενικά και σε φορουμ του εξωτερικού καλά λόγια διαβάζω, γιατί λες όμως όχι έτσι με την μία ???????

άγνωστο, χωρίς υποστήριξη (δεν βρήκα firmware πουθενά). Δεν ξέρω αν είναι καλό σαν συσκευή, αλλά επίσης ξεπερνάει κατά πολύ τα 160$ που θέτεις. Καλύτερα να πας στην πολύ δοκιμασμένη λύση του Amoi N828

Link to comment
Share on other sites

άγνωστο, χωρίς υποστήριξη (δεν βρήκα firmware πουθενά). Δεν ξέρω αν είναι καλό σαν συσκευή, αλλά επίσης ξεπερνάει κατά πολύ τα 160$ που θέτεις. Καλύτερα να πας στην πολύ δοκιμασμένη λύση του Amoi N828

 

Ώπα , λέω για το Glacier

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό http://www.geekbuying.com/item/CUBOT-ONE-4-7inch-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1G-8G-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-Silver-318160.html, με πιθανόν κάποιες διαφορές σε εξαρτήματα όπως φθηνότερη οθόνη κάμερα, ηχείο κλπ

Επομένως δεν είναι κι εντελώς χωρίς υποστήριξη (ίσως παίζουν οι rom των Cubot ONE/HDC HX9299A με αλλαγή των driver).

Έχει πρόβλημα στο flash της κάμερας (ανάβει αφού βγει η φωτογραφία με αποτέλεσμα να είναι εντελώς άχρηστο) αλλά δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί στα νεότερα firmware,

Επιμένω όμως πως το Amoi N828 είναι πολύ καλυτερη λύση από ένα φθηνό OEM, δοκιμασμένο και καλύτερης ποιότητας, καλύτερη κάμερα και ηχείο κι οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό http://www.geekbuying.com/item/CUBOT-ONE-4-7inch-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1G-8G-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-Silver-318160.html, με πιθανόν κάποιες διαφορές σε εξαρτήματα όπως φθηνότερη οθόνη κάμερα, ηχείο κλπ

Επομένως δεν είναι κι εντελώς χωρίς υποστήριξη (ίσως παίζουν οι rom των Cubot ONE/HDC HX9299A με αλλαγή των driver).

Έχει πρόβλημα στο flash της κάμερας (ανάβει αφού βγει η φωτογραφία με αποτέλεσμα να είναι εντελώς άχρηστο) αλλά δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί στα νεότερα firmware,

Επιμένω όμως πως το Amoi N828 είναι πολύ καλυτερη λύση από ένα φθηνό OEM, δοκιμασμένο και καλύτερης ποιότητας, καλύτερη κάμερα και ηχείο κι οθόνη

 

Από ότι βλέπω το amoi έχει μικροτερη οθόνη και χαμηλότερη ανάλυση.....

Αυτο για το φλας που αναφέρεις είναι σοβαρό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το amoi έχει μικροτερη οθόνη και χαμηλότερη ανάλυση.....

Αυτο για το φλας που αναφέρεις είναι σοβαρό

Επίσης το Amoi είναι γνωστό μοντέλο από γνωστή και σοβαρή εταιρία, με πολύ μεγάλη υποστήριξη σε roms απ τη κοινότητα, αλλά κι απροβλημάτιστη stock rom, πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, κάμερας, ηχείου, οθόνης κλπ. Δεν θα πρεπε να το συγκρίνεις με τ άλλο καν

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το Amoi είναι γνωστό μοντέλο από γνωστή και σοβαρή εταιρία, με πολύ μεγάλη υποστήριξη σε roms απ τη κοινότητα, αλλά κι απροβλημάτιστη stock rom, πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, κάμερας, ηχείου, οθόνης κλπ. Δεν θα πρεπε να το συγκρίνεις με τ άλλο καν

 

Ok,

Παίρνει προβάδισμα Σταύρο :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει/δοκιμασει κανεις το TCL Idolx (S950) ή το Alcatel One Touch Idol X 6030D ? ( http://multicorechina.com/tcl-idol-x-s950-review/ )

 

Εχω σχεδον καταληξει σε TCL, αλλα ειδα και το iOcean X7 ( http://multicorechina.com/iocean-x7-elite-review/) (, που εχει αποσπωμενη μπαταρια, αλλα αρκετα πιο βαρυ.

 

Και τα 2 ειναι dual SIM, 1.5 Mediatek, 2GB RAM, 32GB ROM, 13MP Camera etc..

Link to comment
Share on other sites

αφού γύρισα γύρω γύρω τελικά σχεδόν καταλήγω στο jiayu g4 από το http://www.to2c.com

Σταύρο τι λές, να το πάρει το ποτάμι ?????

(Σοβαρά μιλάω )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αφού γύρισα γύρω γύρω τελικά σχεδόν καταλήγω στο jiayu g4 από το http://www.to2c.com

Σταύρο τι λές, να το πάρει το ποτάμι ?????

(Σοβαρά μιλάω )

 

Ποια εκδοση του G4;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση του G4;

 

http://www.to2c.com/jiayu-g4-mtk6589t-quad-core-1850mah-1-5ghz-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-android-4-2-13mp-camera-1g-4g-smartphone.html

 

αυτή την έκδοση και από αυτό το μαγαζί, ξεκινάμε με την μικρή μπαταρία για να είναι λεπτό ( χρήση από γυναικα πολύ συμβατική, οπότε και κάθε μέρα να το φορτίζει που δεν, θα είναι οκ ) και βλέπουμε μετά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ηθελα μερικες προτασεις για ενα φτηνο τηλεφωνο (γυρω στα 60 ευρω). Αυτα που θελω να εχει αν γινεται ειναι

3 - 3.5 " οθονη

5mp camera

512 ram.

To 3g δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ηθελα μερικες προτασεις για ενα φτηνο τηλεφωνο (γυρω στα 60 ευρω). Αυτα που θελω να εχει αν γινεται ειναι

3 - 3.5 " οθονη

5mp camera

512 ram.

To 3g δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα.

Ευχαριστω πολυ!

 

http://www.geekbuying.com/item/Doogee-DG100-4-0inch-WVGA-Capacitive-Screen-MTK6572W-Dual-Core-Smartphone-4GB-ROM-5-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-Grey-318837.html

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούριος στην παρέα σας και θέλω help... Λέω να αγοράσω ένα δώρο σε έναν φίλο που πρόσφατα έχασες το τηλ του... έχω βρει ένα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το περάσω μετά ελληνικό μενού. ποιος ξέρει να μου πει αν δέχεται το συγκεκριμένο... Ευχαριστώ :D

 

5.0 inch I9082 Android 2.3 Smartphone SP6820 1GHz WVGA Screen 3MP Camera 256MB ROM - White

http://www.everbuying.com/product462409.html

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούριος στην παρέα σας και θέλω help... Λέω να αγοράσω ένα δώρο σε έναν φίλο που πρόσφατα έχασες το τηλ του... έχω βρει ένα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το περάσω μετά ελληνικό μενού. ποιος ξέρει να μου πει αν δέχεται το συγκεκριμένο... Ευχαριστώ :D

 

5.0 inch I9082 Android 2.3 Smartphone SP6820 1GHz WVGA Screen 3MP Camera 256MB ROM - White

http://www.everbuying.com/product462409.html

 

Φιλε δεν θελω να επεμβω στα οικονομικα σου, αλλα ειναι για πεταμα αυτο που σκεφτεσαι να παρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν θελω να επεμβω στα οικονομικα σου, αλλα ειναι για πεταμα αυτο που σκεφτεσαι να παρεις

 

Καλήμερα... Μήπως θα ήξερες αν γίνεται το Menu του να γίνει στα Ελληνικά... γιατί Βλέπω πως δεν το έχει εγκαταστημένο μέσα από εξαρχής...

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να γίνεται, αλλά όπως σου λέι ο φίλος παραπάνω, μην το πάρεις. Πλέον λέμε τα 512 ram λίγη, αυτό έχει 256. Που πα? Διάλεξε κάποιο άλλο, ή ζήτα βοήθεια από κάποιο από τα παιδιά εδώ για να διαλέξεις. Αλλά όχι αυτό. Σε δελεάζει η 5άρα οθόνη, αλλά θα απογοητευτείς...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...