Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

130,40E στο geekbuying που ειναι αξιοπιστο μαγαζι νομιζω ;)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μιας και το αγαπημένο μου IDEOS X5 ψοφάει σιγά σιγά (δεν αναγνωρίζει τη σύνδεση USB, μόνο φορτίζει, το ακουστικό δεν ταιριαξε ποτέ μετα την αλλαγη digitizer και γενικα εχει τραβηξει τα παντα) και δεν μπορώ πιθανότατα να περιμένω για το JIAYU G4, σκέφτομαι να πάω προς AMOI N828.

Βρήκα 2 σελίδες πριν από τον πάντα πρόθυμο να βοηθήσει gestavros2 ένα newsletter από minideal που το έδιναν στα 189$ με 2 μπαταρίες. Κλικάροντας πάνω του μου το βγάζει μεν με 2 μπαταρίες, αλλά στα 199$. Τι παίζει, έληξε? Έχουμε κανένα άλλο newsletter/coupon εστω και από FCT ή αλλου?

 

Επίσης επειδή "κάηκα" με τη μπαταρία του IDEOS τώρα στα τελευταία της, υπάρχει κάποιο άλλο κινέζικο περίπου σε αυτά τα λεφτά (200$ - 155€) με αποδεδειγμένα μεγάλη διάρκεια μπαταρίας? Να το λιώνω και να βγάζει 15 ωρες ας πούμε (από πρωι σε βράδυ). Στο τωρινό μόλις ανάψω 3g δεν βγάζει ουτε 3ωρο...

Link to comment
Share on other sites

άγνωστη νέα «εταιρία», φθηνιάρικο, δεν θα στο πρότεινα

Καλημέρα. Μιας και το αγαπημένο μου IDEOS X5 ψοφάει σιγά σιγά (δεν αναγνωρίζει τη σύνδεση USB, μόνο φορτίζει, το ακουστικό δεν ταιριαξε ποτέ μετα την αλλαγη digitizer και γενικα εχει τραβηξει τα παντα) και δεν μπορώ πιθανότατα να περιμένω για το JIAYU G4, σκέφτομαι να πάω προς AMOI N828.

Βρήκα 2 σελίδες πριν από τον πάντα πρόθυμο να βοηθήσει gestavros2 ένα newsletter από minideal που το έδιναν στα 189$ με 2 μπαταρίες. Κλικάροντας πάνω του μου το βγάζει μεν με 2 μπαταρίες, αλλά στα 199$. Τι παίζει, έληξε? Έχουμε κανένα άλλο newsletter/coupon εστω και από FCT ή αλλου?

 

Επίσης επειδή "κάηκα" με τη μπαταρία του IDEOS τώρα στα τελευταία της, υπάρχει κάποιο άλλο κινέζικο περίπου σε αυτά τα λεφτά (200$ - 155€) με αποδεδειγμένα μεγάλη διάρκεια μπαταρίας? Να το λιώνω και να βγάζει 15 ωρες ας πούμε (από πρωι σε βράδυ). Στο τωρινό μόλις ανάψω 3g δεν βγάζει ουτε 3ωρο...

Η τιμή πέφτει όταν βάλεις στη παραγγελία τον κωδικό του κουπονιού. Τα mtk6589 είναι χαμηλής κατανάλωσης, το Ν828 θα σου βγάζει πάνω από 15 ώρες με πολλή χρήση και συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει στο ΖΤΕ V970 ως μια πολύ καλή αξιόλογη και δοκιμασμένη λύση για 2πύρηνο με αξιόλογα χαρακτηριστικά και χαμηλή τιμή.

Είναι ακόμα αυτό η καλύτερη πρόταση για τα παραπάνω;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Lenovo A820, χωρίς φλας και εμπρός κάμερα, λίγο φθηνότερο

 

Σε ευχαριστω ξανα. Η μπαταρια (2000 vs 2500) δεν ειναι σημαντικο μειονεκτημα για ιδιο μεγεθος οθονης?

Αξεσουαρ και μπαταριες spare για τα κινεζικα που βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει στο ΖΤΕ V970 ως μια πολύ καλή αξιόλογη και δοκιμασμένη λύση για 2πύρηνο με αξιόλογα χαρακτηριστικά και χαμηλή τιμή.

Είναι ακόμα αυτό η καλύτερη πρόταση για τα παραπάνω;

ναι, και λίγο πιο πάνω το amoi n821 για 4.5"

Σε ευχαριστω ξανα. Η μπαταρια (2000 vs 2500) δεν ειναι σημαντικο μειονεκτημα για ιδιο μεγεθος οθονης?

Αξεσουαρ και μπαταριες spare για τα κινεζικα που βρισκουμε?

Και η 2000 είναι υπεραρκετή, εκτός κι αν θες να το φορτίζεις ανά 2 ημέρες αντί μία :p ή το χρησιμοποιείς όλη μέρα σαν GPS

Εδώ τα 5ιντσα με HD οθόνη και mtk6589 βγάζουν με 2000άρες μπαταρίες μια μέρα βαριάς χρήσης

Link to comment
Share on other sites

φιλε gerstavro,αλλο μτκ6589 με πανω απο 4,5 ιντσες,οχι κανα τεραστιο ,αλλα απο 4,7-5 ιντσες με μαζεμενες διαστασεις,

νορμαλ τιμη,περι τα 200 δολ,με sgx 544 και σωστη εταιρια ,εχουμε????:p

 

η να σκεφτω το αμοι που προτεινεις??:) αν και sgx 531,δε πολυθελω ..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φιλε gerstavro,αλλο μτκ6589 με πανω απο 4,5 ιντσες,οχι κανα τεραστιο ,αλλα απο 4,7-5 ιντσες με μαζεμενες διαστασεις,

νορμαλ τιμη,περι τα 200 δολ,με sgx 544 και σωστη εταιρια ,εχουμε????:p

 

η να σκεφτω το αμοι που προτεινεις??:) αν και sgx 531,δε πολυθελω ..

Zopo zp810/H7500+ είναι 5άρι με μαζεμμένες διαστάσεις, το H7500+ είναι λίγο πάνω από 200$. Για 4.7" δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο, πέρα απ το Cubot A890, που είναι κι αυτό πάνω από 200$ και μικρή διαφορά σε διαστάσεις απ το 5άρι που λέω.

Το Ν828 έχει sgx544 όπως κάθε MTK6589, καθώς είναι μαζί στο chipset της mediatek

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

φιλε gerstavro,αλλο μτκ6589 με πανω απο 4,5 ιντσες,οχι κανα τεραστιο ,αλλα απο 4,7-5 ιντσες με μαζεμενες διαστασεις,

νορμαλ τιμη,περι τα 200 δολ,με sgx 544 και σωστη εταιρια ,εχουμε????:p

 

η να σκεφτω το αμοι που προτεινεις??:) αν και sgx 531,δε πολυθελω ..

 

544 εχει και το amoi n828.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε τιμή κάπου στα 170 usd παίζει και το Lenovo Α820, με sgx544 και με MTK6589 στις 4,5".

Το περιμένω απο μέρα σε μέρα απο minideal.

και σου έρχεται και με δωρο protective case και ζελατινη για την οθονη (κλάιν,αλλα καλύτερα απ'το τίποτα!) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω ένα κινητό τώρα από merimobiles.

Έχουμε κανένα κουπόνι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρειγγηλα το αμοι ν828 απο μινιντιλ...199 δολλαρια...καλα εκανα η την πατησα; με σινγκαπουρποστ ; με τροπο πειτε το αν εφαγα καμμια φολα:-)
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρειγγηλα το αμοι ν828 απο μινιντιλ...199 δολλαρια...καλα εκανα η την πατησα; με σινγκαπουρποστ ; με τροπο πειτε το αν εφαγα καμμια φολα:-)

 

Νομίζω καλά έκανες. Εχουν πάρει κι αλλοι από εκει (κι εγώ - το ίδιο κινητο και περιμένω να το παραλάβω απο βδομάδα).

Θα σου στειλουν και tracking number για να βλέπεις που βρισκεται το πακέτο.Λογικά απο αυριο θα μπορεις να το ανιχνεύσεις.

 

Υπηρχε και κουπονι για το Ν828 (28ABED) -10$ νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καλά έκανες. Εχουν πάρει κι αλλοι από εκει (κι εγώ - το ίδιο κινητο και περιμένω να το παραλάβω απο βδομάδα).

Θα σου στειλουν και tracking number για να βλέπεις που βρισκεται το πακέτο.Λογικά απο αυριο θα μπορεις να το ανιχνεύσεις.

 

Υπηρχε και κουπονι για το Ν828 (28ABED) -10$ νομιζω.

 

Νίκο εσύ το παρήγγειλες με 2η μπαταριά και θήκη και μεβράνη που είναι δώρο στα 190usd μαζί με το κουπόνι ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καλά έκανες. Εχουν πάρει κι αλλοι από εκει (κι εγώ - το ίδιο κινητο και περιμένω να το παραλάβω απο βδομάδα).

Θα σου στειλουν και tracking number για να βλέπεις που βρισκεται το πακέτο.Λογικά απο αυριο θα μπορεις να το ανιχνεύσεις.

 

Υπηρχε και κουπονι για το Ν828 (28ABED) -10$ νομιζω.

 

το tracking number σε πόσες μέρες το στέλνουν?παρήγγειλα ξημερώματα τρίτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ένα κινέζικο κινητό για δώρο στον άντρα μου. Μ' ενδιαφέρει να έχει αρκετά καλή κάμερα, καλό ήχο στις κλήσεις και μπαταρία που να κρατάει μια μέρα με αρκετές κλήσεις. Ο άντρας μου δε χρησιμοποιεί βαριές εφαρμογές αλλά θέλει καλή κάμερα και καλό ήχο γιατί με τη δουλειά του είναι όλη μέρα στα τηλέφωνα. Είμαι ανάμεσα στα thl w8, zopo zp810 και star s5. Μου αρέσει πιο πολύ το thl. Περιμένω τις απόψεις σας! :)

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ένα κινέζικο κινητό για δώρο στον άντρα μου. Μ' ενδιαφέρει να έχει αρκετά καλή κάμερα, καλό ήχο στις κλήσεις και μπαταρία που να κρατάει μια μέρα με αρκετές κλήσεις. Ο άντρας μου δε χρησιμοποιεί βαριές εφαρμογές αλλά θέλει καλή κάμερα και καλό ήχο γιατί με τη δουλειά του είναι όλη μέρα στα τηλέφωνα. Είμαι ανάμεσα στα thl w8, zopo zp810 και star s5. Μου αρέσει πιο πολύ το thl. Περιμένω τις απόψεις σας! :)

 

 

το thl το εχω στα χερια μου...εξαιρετικη εμφανιση,εξαιρετικη καμερα,εξαιρετικη οθονη,καλη αυτονομια μπαταριας συγκριτικα με το αιφοουν που ειχα(δηλ με πολυ χρηση με βγαζει μια μερα,αν δε παιζεις με ιντερνετ παραπανω),μεγεθος βατο αν κ 4,5 η 4,7 νομιζω οτι τελικα ειναι πιο ευχρηστα αλλα δεν εχει πολλα,δε κολλαει καθολου,γρηγορο...τι να λεμε,αψογο σε ολα του...αλλα υπαρχει ενα μεγαλο αλλα...κ αν μπορει να με βοηθησει καποιος...

 

παρελαβα απο τσαιναβασιον σαν πρωταρης κ το πληρωσα κ 215 στις αρχες-227 με μεταφορικα...η μπαταρια που ειχε μεσα στο τηλ εβγαζε στην οθονη μυνημα απο ανδροιδ.."η μπαταρια εχει υψηλη θερμοκρασια..απομακρυνετε την"...βαζω την αλλη οκ...αλλα καποιες φορες με φορτιζε καποιες οχι...παρατηρουσα πολυ αργη φορτιση,εφτανε μαξιμουμ σε καποιο ποσοστο πχ 86% κ μετα κολλουσε,αλλες φορες δε φορτιζε καθολου κλπ μιλησα μαζι τους κ παραλληλα με την ιδια την thl οι οποιοι απαντανε γρηγορα...στην chinavasion περιμενουν βιντεο που δεν αξιωθηκα καθολου,h thl μου ειπε οτι μαλλον θελει update h firmware αλλα δεν εχει βγει ακομα...οποτε περιμενω φορτιζοντας εξωτερικα τις μπαταριες...ταλαιπωρια κατα τα αλλα αλλα σαν τηλεφωνο ειναι οτι καλυτερο ειχα μεχρι τωρα κ εχω ολη την σειρα αιφοουν πλην 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ψάχνω ένα κινέζικο κινητό για δώρο στον άντρα μου. Μ' ενδιαφέρει να έχει αρκετά καλή κάμερα, καλό ήχο στις κλήσεις και μπαταρία που να κρατάει μια μέρα με αρκετές κλήσεις. Ο άντρας μου δε χρησιμοποιεί βαριές εφαρμογές αλλά θέλει καλή κάμερα και καλό ήχο γιατί με τη δουλειά του είναι όλη μέρα στα τηλέφωνα. Είμαι ανάμεσα στα thl w8, zopo zp810 και star s5. Μου αρέσει πιο πολύ το thl. Περιμένω τις απόψεις σας! :)
Zopo ZP810, έχει Android 4.2 κι είναι πιο μικρό σε διαστάσεις απ το thl w8 κι ας έχουν ίδια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο εσύ το παρήγγειλες με 2η μπαταριά και θήκη και μεβράνη που είναι δώρο στα 190usd μαζί με το κουπόνι ?

 

Εγω το παρηγγηλα την προηγουμενη εβδομαδα (18/4). Τοτε το εδιναν με 1 μπαταρια (η εξτρα ηταν ~10$ νομιζω) οποτε δεν πηρα 2η. Πηρα δευτερο back cover (ασπρο) και μαζι με το κουπονι βγηκε 195$ (μαζι με θηκη μεμβρανη δωρα).

 

το tracking number σε πόσες μέρες το στέλνουν?παρήγγειλα ξημερώματα τρίτης

 

Εμενα την ιδια μερα μου το εστειλαν.Ζαλισε τους λιγο αν ειναι στο chat.

Edited by nikosst
Διορθωση απαντησης
Link to comment
Share on other sites

παντως αντικειμενικα ασχετα αν πηρα το ν828 ..το μινιντιλ που εχει το λενοβο α820 στα 130 ευρω φανταζει κολαση...φανταζομαι τι θα γινει κατα το καλοκαιρι....
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα στις 20/04 από minideal και μέχρι χθες Μου εμφάνιζε πληροφορίες με το tracking number.Σήμερα τίποτα...τι παίζει?

 

 

*Άκυρο παίδες.Έφαγε σκάλωμα η σελίδα τους

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...