Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!! συγνώμη για την ερώτηση,αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω ολο το thread,οποτε οποιος εχει χρονο ας με διαφωτισει:

 

θέλω ενα Android με dual-sim με ταβάνι περίπου τα 150 e. τι επιλογες υπαρχουν??

κατατοπιστικότατος. Πες μας και μέγεθος οθόνης που προτιμάς, και αν θες κάτι συγκεκριμένο σε απαιτήσεις (μεγάλη ram, μεγάλη μπαταρία, αν σε νοιάζει το gps κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχει παρει κανεις παιδια το zopo zp810?ειναι οι 2 sim ενεργες?αξιζει η να δωσω κατι παραπανω πχ για huawei honor 2?η φωτογραφικη του ειναι καλη?
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρει κανεις παιδια το zopo zp810?ειναι οι 2 sim ενεργες?αξιζει η να δωσω κατι παραπανω πχ για huawei honor 2?η φωτογραφικη του ειναι καλη?
Ακόμα περιμένω να σταλθεί, γιατί υπήρχε έλλειψη διαθεσιμότητας. 99% δεν είναι dual active αν εννοείς αυτό. Η κάμερά του λένε ότι είναι πάρα πολύ καλή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα αγορασει πριν 2 μηνες αυτο το τηλ Star N9000 MTK6575 1Ghz Android 4.0 3G 5.0 inch Capacitive Screen WiFi GPS Smart Phone

το ποιο δυστηχως το χαρηκα μονο μια ημερα και αυτο γιατι μου επεσε μεσα στην τουαλετα (μην γελατε εμενα μου ηρθε να βαλω τα κλαματα) ναι με αποτελεσμα αμεσως να παρει νερα εσωτερικα τις οθονης το καθαρισα αμεσως το στεγνωσα αλλα τιποτα ειχε παρει νερο εσωτερικα οταν ψιλοεφυγε η υγρασια διαπιστωσα οτι μεσα στην οθονη μου εκανε κατι σαν νερα αλλα εσωτερικα ετσι αποφασισα να βγαλω την οθονη με αποτελεσμα να την σπασω και ετσι αναγκαστηκα να το στειλω πισω για να μου το φτιαξουν οπου μου ζητησανε 40$ τους πληρωσα και τωρα το περιμενω μαλον θα το δωσω στον αδερφο μου.

Προχθες αγορασα το http://www.oklot.com/n9770-mtk-6577-android-404-512mb-4gb-dual-core-10ghz-50-inch-smart-phone-black-p-1238.html

και το περιμενω και αυτο για εμενα και νομιζω οτι εκανα καλη επιλογη για τα χρηματα που εδωσα

οσο για το μαγαζι ηταν πολυ ευγενικοι μαζι μου και πολυ προθυμοι να με εξυπηρετησουν δεν εχω κανενα παραπωνω αφου τους εστειλα και κινητο με προβλημα και μου το επιδιορθωσανε...

παιδια εχθες ηρθανε τα τηλ καλα για το καινουργιο δεν το συζηταμε η κορυφη τις κορυφης...

το δε (χαλασμενο) λειτουργει αψογα με καινουργια οθονη και ζελατινα τα παιδια εκει στην κινα απλα δεν παιζονται πολλα συγχαρητηρια μπραβο τους το σαιτ σας το προτεινω ανεπηφηλακτα και φθασανε και σχετικα γρηγορα.......

Link to comment
Share on other sites

Eχει παρει κανεις παιδια το zopo zp810?ειναι οι 2 sim ενεργες?αξιζει η να δωσω κατι παραπανω πχ για huawei honor 2?η φωτογραφικη του ειναι καλη?

 

2013-03-17 17:40:00 SHENZHEN Posting

2013-03-17 17:47:00 CGYY Despatch from Sorting Center

2013-03-17 22:22:11 SHENZHEN Arrival at Sorting Center

2013-03-17 22:44:39 SHENZHEN Despatch from Sorting Center

2013-03-18 07:46:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2013-03-19 01:40:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

 

Λογικα στη βδομαδα που ερχεται θα το εχω στα χερια μου και θα ενημερωσω

Για την καμερα του μπορειτε να δειτε φωτο που εχει ανεβασει εδω ενα παιδι απο το φορουμ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2174075&page=3

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορουμε να αυξησουμε την ενταση της ομιλιας του ηχου δοκιμασα το volume+ και speaker booster αλλα αυτα ειναι μονο για π.χ. τη μουσικη οχι οταν μιλαμε σε καποιον στο τηλεφωνο. Εννοειται οτι την ενταση την εχω βαλει στο max.
Link to comment
Share on other sites

Εε αποφάσισε τι μέγεθος οθόνης θέλεις καταρχάς :lol::lol: κατα τ άλλα το V970 είναι πάρα πολύ καλύτερο σαν συσκευή απ τ άλλο

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν με ενδιαφέρει, μάλλον για το ΖΤΕ λες και μάλλον θα το προτιμήσω. Αν έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο στα ιδία χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν με ενδιαφέρει, μάλλον για το ΖΤΕ λες και μάλλον θα το προτιμήσω. Αν έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο στα ιδία χρήματα.

6 ίνστες είναι τεράστιο, δεν νομίζω να μην σ απασχολεί! Το v970 πάρε, με <120€ δεν υπαχει κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια?????

Πως αγοραζετε μια συσκευη που δεν υποστηριζει Ελληνικα?????

Αναφερομαι στο V970...... εκτος και αν εχει και δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα.

Dual Sim,supports ..... ουτε γραφει αν ειναι dual active ουτε dual standby :O:O:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια?????

Πως αγοραζετε μια συσκευη που δεν υποστηριζει Ελληνικα?????

Αναφερομαι στο V970...... εκτος και αν εχει και δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα.

Dual Sim,supports ..... ουτε γραφει αν ειναι dual active ουτε dual standby

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο μάθαμε ότι από etotalk μπορείς να το πάρεις με ελληνικά εγκατεστημένα.

Εναλλακτική λύση είναι να το πάρεις από αλλού πιο φθηνά και να βάλεις τη ρομ του Bruno η οποία έχει ελληνικά.

Είναι dual standby. Πολύ δύσκολα θα βρείς dual active.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο μάθαμε ότι από etotalk μπορείς να το πάρεις με ελληνικά εγκατεστημένα.

Εναλλακτική λύση είναι να το πάρεις από αλλού πιο φθηνά και να βάλεις τη ρομ του Bruno η οποία έχει ελληνικά.

Είναι dual standby. Πολύ δύσκολα θα βρείς dual active.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Η εναλλακτικη λυση κατα ποσο ειναι αξιοπιστη και πετυχημενη????

Το χειροτερο νομιζω σε ολες αυτες τις συσκευες ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις και τις 2 γραμμες σε ταυτοχρονη λειτουργια.

Οταν μιλας στη μια , η αλλη μαλλον δειχνει κατηλλημενη??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Η εναλλακτικη λυση κατα ποσο ειναι αξιοπιστη και πετυχημενη????

Το χειροτερο νομιζω σε ολες αυτες τις συσκευες ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις και τις 2 γραμμες σε ταυτοχρονη λειτουργια.

Οταν μιλας στη μια , η αλλη μαλλον δειχνει κατηλλημενη??

 

Η εναλλακτική λύση είναι δοκιμασμένη από πολλούς και πετυχημένη ( ακόμη και εγώ που τώρα μαθαίνω, με λίγη βοήθεια τα κατάφερα).

Έτσι ακριβώς, αλλά σου έρχεται μήνυμα μετά ότι είχες κλήση στον άλλον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Η εναλλακτική λύση είναι δοκιμασμένη από πολλούς και πετυχημένη ( ακόμη και εγώ που τώρα μαθαίνω, με λίγη βοήθεια τα κατάφερα).

Έτσι ακριβώς, αλλά σου έρχεται μήνυμα μετά ότι είχες κλήση στον άλλον αριθμό.[/QUOT καλησπερα ,εχω δει στο minideal to tooky t83 στα 85 ευρο,512 ραμ, 6575, 4 ιντσες, ,ξερη κανεις για αυτο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

λιγο χοντροκομμενο για τα γουστα μου, αλλα στα 85€ δεν παιρνεις κατι αλλο καλυτερο. Μπορεις παντα να δοκιμασεις, αρκει να καταλαβαινεις τι αγοραζεις για να μην εχεις απαιτησεις μετα.

 

Για απλη χρηση smartphone πιστευω θα σε καλυψει απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια?????

Πως αγοραζετε μια συσκευη που δεν υποστηριζει Ελληνικα?????

Αναφερομαι στο V970...... εκτος και αν εχει και δεν το βλεπω στα χαρακτηριστικα.

Dual Sim,supports ..... ουτε γραφει αν ειναι dual active ουτε dual standby :O:O:O:O:O

Κάνεις ένα μεγάλο λάθος. Κανονικότατα υποστηρίζει ελληνικά κάθε συσκευή Android! Απλά το μενού είναι στ αγγλικά και δεν έχει επιλογή για ελληνικά κάποιες φορές. Για το V970 όμως υπάρχει μεταφρασμένη rom στο xda και μπορείς να δεις πληροφορίες στο αντίστοιχο θέμα κι εδώ.

Προς το παρόν δεν υπάρχει σχεδόν καμιά συσκευή dual active, και καμιά απ αυτές δεν είναι με Android. Στο μέλλον μπορεί να δούμε, μιας και τα νέα chipset MTK6589 υποστηρίζουν dual active. Φυσικά όλα τα υπάρχοντα είναι Dual standby

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την γνώμη από όσους έχουν πάρει ήδη κινέζικο κινητό.

Ενδιαφέρομαι για το G4, αλλά αγχώνομαι για το θέμα της φόρτισης.

Δυστυχώς ως χρήστης επωνύμου κινέζικου ταμπλετ, αλλά και από όσα διαβάζω και για άλλα μοντέλα, τα περισσότερα έχουν θέμα με σωστή φόρτιση.

Άλλοτε δεν φορτίζουν σωστά,δηλαδή με λιγότερο ρεύμα από όσο πρέπει με αποτέλεσμα να χρειάζεται άπειρες ώρες για μια φόρτιση, άλλοτε καθόλου.

 

Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και με τα κινέζικα κινητά; Στο ταμπλετ δεν με πειράζει να μην φορτίζει γρήγορα, αλλά το κινητό που είναι πιο βασικό δεν θα ήθελα να έχει τέτοια θέματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θέλω την γνώμη από όσους έχουν πάρει ήδη κινέζικο κινητό.

Ενδιαφέρομαι για το G4, αλλά αγχώνομαι για το θέμα της φόρτισης.

Δυστυχώς ως χρήστης επωνύμου κινέζικου ταμπλετ, αλλά και από όσα διαβάζω και για άλλα μοντέλα, τα περισσότερα έχουν θέμα με σωστή φόρτιση.

Άλλοτε δεν φορτίζουν σωστά,δηλαδή με λιγότερο ρεύμα από όσο πρέπει με αποτέλεσμα να χρειάζεται άπειρες ώρες για μια φόρτιση, άλλοτε καθόλου.

 

Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και με τα κινέζικα κινητά; Στο ταμπλετ δεν με πειράζει να μην φορτίζει γρήγορα, αλλά το κινητό που είναι πιο βασικό δεν θα ήθελα να έχει τέτοια θέματα.

 

Σε εμενα προσωπικα μετα απο 4 κινητα δεν ετυχε ποτε να εχω προβλημα με την φορτιση.

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα προσωπικα μετα απο 4 κινητα δεν ετυχε ποτε να εχω προβλημα με την φορτιση.

 

Αντωνης

 

Μπορείς να αναφέρεις και τα μοντέλα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αναφέρεις και τα μοντέλα;

 

Ειναι τα T737B (ειναι ιδιο με ενα JAGA δεν θυμαμαι μοντελο, δεν εχει android), Star A3000 (Android 2.2), Star A5000 (Android2.2) αυτο εβγαλε βλαβη με την οθονη και το αντικατεστησαν, και αυτο που εχω τωρα (για λιγο) W7272 (Android 2.3.5) που εχει περασει τα πανδινα.

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...