Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη προηγούμενη δεύτερα στις 18/2 έφυγε από geekbuying το thl w8 με απλό δωρεάν ταχυδρομείο σήμερα το πρωί έφτασε στο σπίτι. Ουτε ems ουτε τίποτα.. εντυπώσεις όταν παω σπίτι και μπορέσω να ασχοληθώ μαζί του!!!

 

κανε review φιλε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία, περιμένουμε! Εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ για το ZP810. Όλοι λένε ότι δεν το χουν ακόμη, και να το περιμένουμε από Μάρτη, ενώ το fastcardtech επιμένει ότι το έχει και θα το στείλει αύριο. Περίεργο μου φαίνεται
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, περιμένουμε! Εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ για το ZP810. Όλοι λένε ότι δεν το χουν ακόμη, και να το περιμένουμε από Μάρτη, ενώ το fastcardtech επιμένει ότι το έχει και θα το στείλει αύριο. Περίεργο μου φαίνεται

 

Αυριο Μαρτης θα ειναι :p

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

κανε review φιλε!

 

Επειδη το εχω πάρει για τον κουμπάρο μου θα τον αφήσω να πάρει τη χαρά του unboxing και μετά θα το παρω στα χερια μου να το συγκρίνω και με το s3 που εχω εγώ.μέχρι το βραδυ μπορει.να σας γράψω τις πρώτες μου εντυπώσεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αυριο Μαρτης θα ειναι :p

 

 

 

Παιδια το παραγγειλα χθες τελικα...κ το ονομα αυτου......zopo zp810!!!απο geekbuying το πηρα με ems..gerstavros κ εμενα με ανησυχει λιγο αυτο..το επισημο site της zopo παντως δ το εχει ακομα..ελπιζω να μην καναμε πατατα..

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το thl w8 για 5 λεπτά για μια κλεφτή ματιά..

Πρώτες απόψεις τρομερό design πιο ελαφρύ από τι περίμενα όπως και πιο λεπτό. Είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το s3 μου.

Καταπληκτική οθόνη και τρέχει 4,1,2 στα 1.2 MHz. Φοβερή απόκριση και άμεση ανταπόκρισή κάθε εντολής.

Φυσικά δεν είναι τιγκαρισμενο με εφαρμογές για να δω περαιτέρω πράγματά. Μονο μέσω wifi το συνδεσα λιγο και ολα πήγαιναν ρολοι.

Προς ευχάριστη έκπληξή μου να πω οτι ήρθε με 2 μπαταριές. Επίσης για κάποιο λογο ειδα στο geekbuying οπου και το αγορασα οτι εχει ακριβηνει κατά 10 ευρώ. Το πηρα 180 και εχει πάει 190.

Νομιζω θα εκπλαγεί ο καθένας με το thl και ειδικά κάτι δύσπιστοι fan των giayu.

Περισσότερα αργότερα.. αν θέλετε συγκεκριμένες ερωτήσεις κάντε μου ώστε να μπορέσω να μαζέψω οσες περισσότερες πληροφορίες γιατί δεν θα το εχω και πάρα πολυ στα χερια μου. Ίσως ανοίξω και ένα αλλο σχετικό θέμα μονο για το thl.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παραγγειλα χθες τελικα...κ το ονομα αυτου......zopo zp810!!!απο geekbuying το πηρα με ems..gerstavros κ εμενα με ανησυχει λιγο αυτο..το επισημο site της zopo παντως δ το εχει ακομα..ελπιζω να μην καναμε πατατα..
στο fastcardtech μου παν θα το χουν και θα το στείλουν την ερχόμενη εβδομάδα τελικά. Το ακριβοπλήρωσες παρεπιπτόντως στο geekbuying, ειδικά την ems..

Άνοιξα το thl w8 για 5 λεπτά για μια κλεφτή ματιά..

Πρώτες απόψεις τρομερό design πιο ελαφρύ από τι περίμενα όπως και πιο λεπτό. Είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το s3 μου.

Καταπληκτική οθόνη και τρέχει 4,1,2 στα 1.2 MHz. Φοβερή απόκριση και άμεση ανταπόκρισή κάθε εντολής.

Φυσικά δεν είναι τιγκαρισμενο με εφαρμογές για να δω περαιτέρω πράγματά. Μονο μέσω wifi το συνδεσα λιγο και ολα πήγαιναν ρολοι.

Προς ευχάριστη έκπληξή μου να πω οτι ήρθε με 2 μπαταριές. Επίσης για κάποιο λογο ειδα στο geekbuying οπου και το αγορασα οτι εχει ακριβηνει κατά 10 ευρώ. Το πηρα 180 και εχει πάει 190.

Νομιζω θα εκπλαγεί ο καθένας με το thl και ειδικά κάτι δύσπιστοι fan των giayu.

Περισσότερα αργότερα.. αν θέλετε συγκεκριμένες ερωτήσεις κάντε μου ώστε να μπορέσω να μαζέψω οσες περισσότερες πληροφορίες γιατί δεν θα το εχω και πάρα πολυ στα χερια μου. Ίσως ανοίξω και ένα αλλο σχετικό θέμα μονο για το thl.

Το κυριότερο, δες έχοντας 2 κάρτες σιμ, μιλώντας στην μία, τι κάνει όταν σε καλούν στη δεύτερη
Link to comment
Share on other sites

στο fastcardtech μου παν θα το χουν και θα το στείλουν την ερχόμενη εβδομάδα τελικά. Το ακριβοπλήρωσες παρεπιπτόντως στο geekbuying, ειδικά την ems..

Το κυριότερο, δες έχοντας 2 κάρτες σιμ, μιλώντας στην μία, τι κάνει όταν σε καλούν στη δεύτερη

 

Επειδη ο κουμπάρος μου θα χρησιμοποιήσει 2 sim λόγω δουλειάς θα σας ενημερώσω γι αυτό μέχρι το βραδυ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο κουμπάρος μου θα χρησιμοποιήσει 2 sim λόγω δουλειάς θα σας ενημερώσω γι αυτό μέχρι το βραδυ.

Ελλανικά εχει σαν γλώσσα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα προχωρησα και εγω στην αγορα του κινητου

http://www.oklot.com/n9770-mtk-6577-android-404-512mb-4gb-dual-core-10ghz-50-inch-smart-phone-black-p-1238.html

κατεληξα σε αυτο γιατι μου αρεσε που το ειδα σε εναν φιλο μου οπου και το δουλεψα και αυτο που μου εκανε εντυπωσει ηταν η πολυ καλη ανταποκριση το μεγεθος τις οθονης οπου ειναι πολυ ανετο σε χρηση στο internet τα ελληνικα η δυο καρτες sim και η αισθητηρες που εχει και τελος η τιμη του στα 120 ευρω.

το περιμενω πως και πως οταν ερθει θα σας πς εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ελλανικά εχει σαν γλώσσα???

 

 

 

 

 

 

 

Τα THL με την στοκ rom όχι.

 

Φυσικά και εχει ελληνικά με την στοκ 4,1,2. Μη γράφετε αν δεν γνωρίζετε γιατί έτσι επηρεάζεται κοσμο. Ακόμα και στα βίντεο που κυκλοφορούν δείχνει οτι εχει ελληνική γλώσσα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τη προηγούμενη δεύτερα στις 18/2 έφυγε από geekbuying το thl w8 με απλό δωρεάν ταχυδρομείο σήμερα το πρωί έφτασε στο σπίτι. Ουτε ems ουτε τίποτα.. εντυπώσεις όταν παω σπίτι και μπορέσω να ασχοληθώ μαζί του!!!

 

Περιμένω και εγώ τις εντυπώσεις σου. Και εγώ το παρηγγειλα από το geekbuying στις 21/2 αλλά δυστυχώς δεν το έχουν σε στοκ. Μου είπαν να περιμένω 1 εβδομάδα, τι λες είναι αξιόπιστοι ή να το ακυρώσω και να το παραγγείλω από αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το thl w8 για 5 λεπτά για μια κλεφτή ματιά..

Πρώτες απόψεις τρομερό design πιο ελαφρύ από τι περίμενα όπως και πιο λεπτό. Είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το s3 μου.

Καταπληκτική οθόνη και τρέχει 4,1,2 στα 1.2 MHz. Φοβερή απόκριση και άμεση ανταπόκρισή κάθε εντολής.

Φυσικά δεν είναι τιγκαρισμενο με εφαρμογές για να δω περαιτέρω πράγματά. Μονο μέσω wifi το συνδεσα λιγο και ολα πήγαιναν ρολοι.

Προς ευχάριστη έκπληξή μου να πω οτι ήρθε με 2 μπαταριές. Επίσης για κάποιο λογο ειδα στο geekbuying οπου και το αγορασα οτι εχει ακριβηνει κατά 10 ευρώ. Το πηρα 180 και εχει πάει 190.

Νομιζω θα εκπλαγεί ο καθένας με το thl και ειδικά κάτι δύσπιστοι fan των giayu.

Περισσότερα αργότερα.. αν θέλετε συγκεκριμένες ερωτήσεις κάντε μου ώστε να μπορέσω να μαζέψω οσες περισσότερες πληροφορίες γιατί δεν θα το εχω και πάρα πολυ στα χερια μου. Ίσως ανοίξω και ένα αλλο σχετικό θέμα μονο για το thl.

 

Αν μπορείς βάλτου κανένα βαρύ παιχνίδι πχ nova 3 και δες αν κολλάει καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ τις εντυπώσεις σου. Και εγώ το παρηγγειλα από το geekbuying στις 21/2 αλλά δυστυχώς δεν το έχουν σε στοκ. Μου είπαν να περιμένω 1 εβδομάδα, τι λες είναι αξιόπιστοι ή να το ακυρώσω και να το παραγγείλω από αλλού;

 

Φιλε μου το geekbuying είναι από τα πλέον αξιόπιστα. Εγώ το ειχα παραγγείλει απο τους πρώτους αλλά είχαν γιορτές τοτε. Με τσαμπε ταχυδρομείο σε 10 μέρες ήταν στη πορτα μου.

Τώρα για το παιχνίδι δεν νομίζω σήμερα να τα καταφέρουμε γιατί σε λιγο θα ανοιχτεί το κινητό.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα προχωρησα και εγω στην αγορα του κινητου

http://www.oklot.com/n9770-mtk-6577-android-404-512mb-4gb-dual-core-10ghz-50-inch-smart-phone-black-p-1238.html

κατεληξα σε αυτο γιατι μου αρεσε που το ειδα σε εναν φιλο μου οπου και το δουλεψα και αυτο που μου εκανε εντυπωσει ηταν η πολυ καλη ανταποκριση το μεγεθος τις οθονης οπου ειναι πολυ ανετο σε χρηση στο internet τα ελληνικα η δυο καρτες sim και η αισθητηρες που εχει και τελος η τιμη του στα 120 ευρω.

το περιμενω πως και πως οταν ερθει θα σας πς εντυπωσεις...

Καταρχάς πού το βρήκες το κατάστημα; Είναι αρκετά αναξιόπιστο. Καλή τύχη.

Σαν συσκευή ικανοποιητική, πολύ καλή για τα λεφτά της ωστόσο. Είναι αυτό που φερε το πλαίσιο στα 250€ αλλά με διπύρηνο αντί για μονοπύρηνο επεξεργαστή

Φυσικά και εχει ελληνικά με την στοκ 4,1,2. Μη γράφετε αν δεν γνωρίζετε γιατί έτσι επηρεάζεται κοσμο. Ακόμα και στα βίντεο που κυκλοφορούν δείχνει οτι εχει ελληνική γλώσσα.

Οκ συγγνώμη. Το είπα με βάση το ότι όλα τα προηγούμενα μοντέλα της THL δεν είχαν ελληνικά

Περιμένω και εγώ τις εντυπώσεις σου. Και εγώ το παρηγγειλα από το geekbuying στις 21/2 αλλά δυστυχώς δεν το έχουν σε στοκ. Μου είπαν να περιμένω 1 εβδομάδα, τι λες είναι αξιόπιστοι ή να το ακυρώσω και να το παραγγείλω από αλλού;
Το geekbuying είναι απ τα πιο αξιόπιστα μαγαζιά
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πού το βρήκες το κατάστημα; Είναι αρκετά αναξιόπιστο. Καλή τύχη.

Σαν συσκευή ικανοποιητική, πολύ καλή για τα λεφτά της ωστόσο. Είναι αυτό που φερε το πλαίσιο στα 250€ αλλά με διπύρηνο αντί για μονοπύρηνο επεξεργαστή

 

Ο 6577 δεν ειναι dual core? αρα μιλαμε για το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Ο 6577 δεν ειναι dual core? αρα μιλαμε για το ιδιο

ΟΧΙ. το πλαισιο φέρνει το μονοπύρηνο mtk6575 :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου καμιά πρόταση για κινητό έως 150 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά dual sim με οθόνη 4''
Link to comment
Share on other sites

στο fastcardtech μου παν θα το χουν και θα το στείλουν την ερχόμενη εβδομάδα τελικά. Το ακριβοπλήρωσες παρεπιπτόντως στο geekbuying, ειδικά την ems..

Το κυριότερο, δες έχοντας 2 κάρτες σιμ, μιλώντας στην μία, τι κάνει όταν σε καλούν στη δεύτερη

 

Μαθαμε τελικα αν ειναι active η δευτερη SIM

Link to comment
Share on other sites

gerstavros εστειλα χθες στη geekbuying κ μου ειπαν οτι οντως ειναι στοκ κ θα το στειλουν συντομα..περιεργο,τι να πω??κατι αλλο..εχεις κανα καλο site η ξενο φορουμ με reviws γ το κινητο???
Link to comment
Share on other sites

Μαθαμε τελικα αν ειναι active η δευτερη SIM

 

Το thl το δουλέψαμε χτες αλλά με μια καρτα δυστυχώς. Κατεβασαμε εφαρμογές κτλ απροβλημάτιστα. Στην καθημερινή χρήση φαίνεται απροβλημάτιστο με άψογη απόκριση. Εντύπωσή μου έκανε και το πληκτρολόγιό οπου έγραφα αλάνθαστα τα πάντα.

Το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ήταν οτι δεν μπόρεσα να του περάσω το navigon από τα διάφορα γνωστά μαγαζάκια. Που έβγαζε ένα error δικτύου. Θα ξαναπροσπαθησω αυτές τις μέρες όταν βρεθεί στα χερια μου. Ελαφρύ λεπτό με 2 μπαταριές. Προς το παρων το συνιστω ανεπιφύλακτα.

Σε σχέση με το s3 μου χάνει λιγο σε χρώματα ιδίως στο μαύρο που απλα το s3 δεν εχει ανταγωνισμό.

Βιντεακι από youtube se 1080p απροβλημάτιστα.

Για τα λεφτά του και σε σχέση με αυτά που δίνουμε για επώνυμα απλα υπέροχο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το thl το δουλέψαμε χτες αλλά με μια καρτα δυστυχώς. Κατεβασαμε εφαρμογές κτλ απροβλημάτιστα. Στην καθημερινή χρήση φαίνεται απροβλημάτιστο με άψογη απόκριση. Εντύπωσή μου έκανε και το πληκτρολόγιό οπου έγραφα αλάνθαστα τα πάντα.

Το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ήταν οτι δεν μπόρεσα να του περάσω το navigon από τα διάφορα γνωστά μαγαζάκια. Που έβγαζε ένα error δικτύου. Θα ξαναπροσπαθησω αυτές τις μέρες όταν βρεθεί στα χερια μου. Ελαφρύ λεπτό με 2 μπαταριές. Προς το παρων το συνιστω ανεπιφύλακτα.

Σε σχέση με το s3 μου χάνει λιγο σε χρώματα ιδίως στο μαύρο που απλα το s3 δεν εχει ανταγωνισμό.

Βιντεακι από youtube se 1080p απροβλημάτιστα.

Για τα λεφτά του και σε σχέση με αυτά που δίνουμε για επώνυμα απλα υπέροχο.

 

Ωραιος, μαλλον θα το χτυπησω και εγω. και αν δουλεψουν και οι δυο SIM θα ειμαι Super.

Θελω να αντικαταστησω το 3G της γυναικας μου. για αυτο εδω τι λετε?

http://www.geekbuying.com/item/I5-77-4-0-Inch-Capacitive-screen-MTK6577-Dual-Core-Smartphone-5-0MP-Camera-Android-4-0-OS-With-3G-GPS-White-313870.html

υπαρχει κατι αναλογο/καλητερος κλωνος στα ιδια λεφτα περιπου να προτεινετε?

 

ευχαριστω

 

P.S. μπορω να το συγχρονησω με το outlook για τις επαφες? αν οχι πως? και για το THL και για το Ι5

Edited by JDVstrom
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πού το βρήκες το κατάστημα; Είναι αρκετά αναξιόπιστο. Καλή τύχη.

Σαν συσκευή ικανοποιητική, πολύ καλή για τα λεφτά της ωστόσο. Είναι αυτό που φερε το πλαίσιο στα 250€ αλλά με διπύρηνο αντί για μονοπύρηνο επεξεργαστή

 

Οκ συγγνώμη. Το είπα με βάση το ότι όλα τα προηγούμενα μοντέλα της THL δεν είχαν ελληνικά

Το geekbuying είναι απ τα πιο αξιόπιστα μαγαζιά

 

Παιδια ειχα αγορασει πριν 2 μηνες αυτο το τηλ Star N9000 MTK6575 1Ghz Android 4.0 3G 5.0 inch Capacitive Screen WiFi GPS Smart Phone

το ποιο δυστηχως το χαρηκα μονο μια ημερα και αυτο γιατι μου επεσε μεσα στην τουαλετα (μην γελατε εμενα μου ηρθε να βαλω τα κλαματα) ναι με αποτελεσμα αμεσως να παρει νερα εσωτερικα τις οθονης το καθαρισα αμεσως το στεγνωσα αλλα τιποτα ειχε παρει νερο εσωτερικα οταν ψιλοεφυγε η υγρασια διαπιστωσα οτι μεσα στην οθονη μου εκανε κατι σαν νερα αλλα εσωτερικα ετσι αποφασισα να βγαλω την οθονη με αποτελεσμα να την σπασω και ετσι αναγκαστηκα να το στειλω πισω για να μου το φτιαξουν οπου μου ζητησανε 40$ τους πληρωσα και τωρα το περιμενω μαλον θα το δωσω στον αδερφο μου.

Προχθες αγορασα το http://www.oklot.com/n9770-mtk-6577-android-404-512mb-4gb-dual-core-10ghz-50-inch-smart-phone-black-p-1238.html

και το περιμενω και αυτο για εμενα και νομιζω οτι εκανα καλη επιλογη για τα χρηματα που εδωσα

οσο για το μαγαζι ηταν πολυ ευγενικοι μαζι μου και πολυ προθυμοι να με εξυπηρετησουν δεν εχω κανενα παραπωνω αφου τους εστειλα και κινητο με προβλημα και μου το επιδιορθωσανε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...