Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα ΟΚ,

Βρηκα τα παντα.... drivers, flashing tutorial, images...

 

Ευχαριστω!

Μπορεις να μας δωσεις τα links?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

 

Απο οσους εχουν δοκιμασει τα εν λογω τηλεφωνα , εχουμε καποια κριτικη?

 

 

Χρησιμοποιω ενα lg 2x Που ειναι σιγουρα πολυ γρηγορο ομως πρακτικα χρησιμοποιω 2-3 απλα προγραμματα και το gps.

 

Τα κινεζικα με 2σιμ που υπολειπονται πολυ σε επεξεργαστη και μνημη την παλευουν η ειναι τοσο αργα που η χρηση τους ειναι κουραστικη?

 

 

Μου τη σπαει να κυκλοφορω με 2 κινητα, αλλα δε εθλω να χασω και καποιες λειτουργιες του android. Παιχνιδια δεν παιζω,οποτε η υπολογιστικη ισχυς δε με ενδιαφερει. Απλα θελω να μην εχει μεγαλο lag το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Απο οσους εχουν δοκιμασει τα εν λογω τηλεφωνα , εχουμε καποια κριτικη?

 

 

Χρησιμοποιω ενα lg 2x Που ειναι σιγουρα πολυ γρηγορο ομως πρακτικα χρησιμοποιω 2-3 απλα προγραμματα και το gps.

 

Τα κινεζικα με 2σιμ που υπολειπονται πολυ σε επεξεργαστη και μνημη την παλευουν η ειναι τοσο αργα που η χρηση τους ειναι κουραστικη?

 

 

Μου τη σπαει να κυκλοφορω με 2 κινητα, αλλα δε εθλω να χασω και καποιες λειτουργιες του android. Παιχνιδια δεν παιζω,οποτε η υπολογιστικη ισχυς δε με ενδιαφερει. Απλα θελω να μην εχει μεγαλο lag το κινητο

εχω παρει και εγω το star 2000 me gps απο κινα 100 ευρω με τα μεταφορικα,2 μηνες που το εχω ειναι πολυ καλο ,οθονη 4,3. 480 ,800 αναλυση ,πολυ γρηγορο ιντερνετ,μετρια καμερα,μαρκετ εφαρμογες κανονικα ολες.και γενικα καλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και εγω το star 2000 me gps απο κινα 100 ευρω με τα μεταφορικα,2 μηνες που το εχω ειναι πολυ καλο ,οθονη 4,3. 480 ,800 αναλυση ,πολυ γρηγορο ιντερνετ,μετρια καμερα,μαρκετ εφαρμογες κανονικα ολες.και γενικα καλο τηλεφωνο.

 

ενταξει αυτο με ενδιαφερει. Να μη σερνεται. Καμερα ουτε καν.. Μετα το Ν82 που ειχα ολα τα αλλα μαπα μου φαινονται οποτε δεν τραβαω καν.

 

Απο αυτονομια πως παει? Τις βγαζει 2 μερες αν η χρηση ειναι ελαφρια? δηλαδη 5-10 μηνυματα και 5 λεπτα τηλεφωνο το πολυ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,αμα παρω ενα τηλεφωνο απο κινα (ebay) και μου το στηλουν με γρηγορα μεταφορηκα (DHL) υπαρχει περιπτωσει να πληρωσω τελωνειο????? (αν ναι ,αμα πω να γραψει μια μικρη τιμη επανω υπαρχει περιπτωσει να το αποφυγω?)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,αμα παρω ενα τηλεφωνο απο κινα (ebay) και μου το στηλουν με γρηγορα μεταφορηκα (DHL) υπαρχει περιπτωσει να πληρωσω τελωνειο????? (αν ναι ,αμα πω να γραψει μια μικρη τιμη επανω υπαρχει περιπτωσει να το αποφυγω?)

 

αν στο στηλουν με ντηλ θα πληρωσης σιγουρα τελωνειο,μονο με απλο ταχυδρομειο θα τη γλυτωσης

 

ενταξει αυτο με ενδιαφερει. Να μη σερνεται. Καμερα ουτε καν.. Μετα το Ν82 που ειχα ολα τα αλλα μαπα μου φαινονται οποτε δεν τραβαω καν.

 

Απο αυτονομια πως παει? Τις βγαζει 2 μερες αν η χρηση ειναι ελαφρια? δηλαδη 5-10 μηνυματα και 5 λεπτα τηλεφωνο το πολυ?

 

αν κανης μονο τηλεφωνα και κανα μυνημα θα δης 2 μερες.αν βαλης τηλεωραση ρουφαει μπαταρια,πιο λιγο το gps,και ακομα πιο λιγο το ιντερνετ,εγω με χρηση 20 λεπτα τηλεφωνα 20 λεπτα gps κανα μυνημα και 20 λεπτα ιντερνετ περιπου,την βγαζω μια μερα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

αν στο στηλουν με ντηλ θα πληρωσης σιγουρα τελωνειο,μονο με απλο ταχυδρομειο θα τη γλυτωσης

 

 

 

αν κανης μονο τηλεφωνα και κανα μυνημα θα δης 2 μερες.αν βαλης τηλεωραση ρουφαει μπαταρια,πιο λιγο το gps,και ακομα πιο λιγο το ιντερνετ,εγω με χρηση 20 λεπτα τηλεφωνα 20 λεπτα gps κανα μυνημα και 20 λεπτα ιντερνετ περιπου,την βγαζω μια μερα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Ευχαριστω πολυ. Μια ερωτηση ακομα:

 

Βλεπω οτι κατι ιπωθηκε για custom roms. Παιζει τετοιο πραγμα? Και root επισης? Τα 416mhz του επεξεργαστη μου φαινονται λιγα. Το εχει κανει κανεις overcklock? Αν εχετε καποιο λινκ απο αλλο ξενο site δεκτο

Link to comment
Share on other sites

Δες αν θες το αναβαθμισμένο fg8 με android 2.3 και καλύτερη οθόνη από την προηγούμενη έκδοση.

http://everbuying.com/product69725.html

 

αν στο στηλουν με ντηλ θα πληρωσης σιγουρα τελωνειο,μονο με απλο ταχυδρομειο θα τη γλυτωσης

 

Μια ερώτηση για το θέμα τελωνείου σε αγορές απο κίνα ... θα μπορούσε κάποιος που ήδη έχει αγοράσει κάτι να με διαφωτίσει για το αν μπορώ να αποφύγω την επιπλέον χρεώση ;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την μέθοδο αποστολής που θα επιλέξεις. Πχ με Airmail και EMS δεν έχεις πρόβλημα.

Επίσης για μικρή ποσότητα (1-2 κινητά) δεν τα ελέγχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

λοιπον πηρα το star a101 και οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Ταχυτατο παρα τον αργο επεξεργαστη. Ειδα ομως οτι ειανι διπυρηνο, 650 ο επεξεργαστης και 200κατι η gpu.

 

αναλυση 480*320 λιγο μικρη σε σχεση με το 800*480 και μετρια οθονη με μετρια χρωματα. Εχω κι οαλς την αισθηση οτι το τηλεφωνο κανει dithering σαν να μην ειναι 24bit χρωμα αλλα 8bit (οποιος ξερει καταλαβε). Καλυτερο παντως απο το samsung galaxy y Που εχει κολλητος.

 

η ραμ ειναι οντως 512, γτι το φοβομουν οτι θα εχει 256, γι αυτο και δε μ χει κολλησει μεχρι στιγμης.

Γενικα εχω πολυ καλες εντυπωσεις γιατι τα κινεζικα δεν τα χα σε εκτιμιση. Το συγκεγκριμενο περιεργως εχει καλη κατασκευη. Ο χρονος βεβαια θα δειξει.

 

Το πηρα γτι ηθελα android Και δεν ηθελα να κουβαλαω 2 σιμ.

 

 

Προερχομαι απο το @χ το οποιο δεν εχω δωσει ακομα. Μια βδομαδα αν συμβιωσω ευχαριστα με το α101 θα το κρατησω μονιμο.

 

 

 

Θα παλεψω να του κανω root για να ξεσαβουριασω μερικες εφαρμογες που μου τη σπανε και να κερδισω αποδοση και μπαταρια. Στο 2Χ που το χα κανει κερδισμενος βγηκα. Ελπιζω κι εδω.

 

 

Στα αρνητικα οτι δεν παινρει skype , δεν εχει flash (δε με νοιαζει πολυ), και δεν παιζει 720p σωστα. Θα ψαξω μπας και βρω κανα καλο video player που να υποστηριζει h/w acceleration γτι ο ΜΧ δεν τα καταφερνει καλα

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για ενα με dual sim+android+wifi+camera με φλας... και εννοητε να δεχεται ελληνικους χαρακτηρες...η τελευται μου εμπειρια με ενα jaga πριν απο 2 χρονια ηταν απογοητευτικη ...τα σημεια που ειχα εντοπισει στο κινεζικο ηταν -χαλια οθονη (δεν ηταν καθαρο κοντραστ) , χαλια bluetooth (δεν επιανε ουτε στα 2 μετρα) χαλια sms δεν μπορουσα να γραψω ουτε με Τ9( αλλα και κανονικα τα γραμματα ηταν του στυλ σ γαι τελικο ς και w για ω.

Υπαρχει κατι που να μην εχει αυτα τα μειονεκτηματα ?

τωρα οσον αφορα το sar.....ο θεος κ η ψυχη τους.....πανντως στη jaga ελεγαν οτι ειχε χαμηλω sar ...τι να πρωτοπιστεψω

 

ευχαριστω και περιμενω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση τα καινουρια andoid dual sim με τα jaga 2 χρονων πισω.

 

το φλας σε ολα τα κινεζικα ειναι τυπικο προσον. Κι εμενα εχει και τα περισσοτερα εχουν. Δε συγκρινεται ομως με σοβαρο φλας απο αλλο κινητο. Εχω και το lg 2X και το λεω με μεγαλη σιγουρια αυτο.

 

Το αν θα εχει ελληνικα εξαρταται απο που θα το παρεις. Αν παραγγειλεις απ εξω στειλε email στον εκαστοτε πωλητη για να μη βρεθεις προ εκπληξεως. Τα περισσοτερα με 2.2 εχουν και ελληνικα. Στην 2.3 ομως οι κινεζοι δε βαζουν παντου ελληνικα.

 

ΒΤ και wifi πρεπει αν πεσει σε ελλατωματικα για να μη λειτουργουν σωστα.

 

Οι οθονες ειναι ενα θεμα. Κατα τη γνωμη μου μη μπλεξεις με resistive. Παρε οπωσδηποτε capacitive. Στα χρωματα και στο κοντραστ εχουν βελτιωθει οι κινεζοι αισθητα. Πρπει να ναι πολυ φτηνιαρικο για να εχει μαπα οθονη. Σιγουρα δεν φορανε ips και amoled οθονες, αλλα πιστευω πως το super lcd το φτανουν σε ποιοτητα (ισως ειναι η ιδια τεχνολογια). Επισης οσο μεγαλυτερη αναλυση τοσο καλυτερα. Εγω απο 800*480 στο lg πηγα σε 480*320 στο κινεζικο. Η διαφορα ειναι στο browsing αλλα δεν ειναι κατι τραγικο. Μια χαρα παλευεται.

 

Τα γραμαμτα που θα εμφανιζονται εξαρταται απο το πληκτρολογιο που θα περασεις. Σιγουρα δε θα εχεις κανενα προβλημα μιας και στο android υπαρχουν πολλα πληκτρολογια να κατεβασεις απο το μαρκετ.

 

 

Τελος αν θες να χρησιμοποιεις δεδομενα εν κινησει μεσω παροχου ψαξε για κινητο με mtk 6573 τσιπακι γιατι υποστηριζει 3g και ειανι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει για dual sim.

 

 

Οτι αλλο θες ρωτα

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση τα καινουρια andoid dual sim με τα jaga 2 χρονων πισω.

 

το φλας σε ολα τα κινεζικα ειναι τυπικο προσον. Κι εμενα εχει και τα περισσοτερα εχουν. Δε συγκρινεται ομως με σοβαρο φλας απο αλλο κινητο. Εχω και το lg 2X και το λεω με μεγαλη σιγουρια αυτο.

 

Το αν θα εχει ελληνικα εξαρταται απο που θα το παρεις. Αν παραγγειλεις απ εξω στειλε email στον εκαστοτε πωλητη για να μη βρεθεις προ εκπληξεως. Τα περισσοτερα με 2.2 εχουν και ελληνικα. Στην 2.3 ομως οι κινεζοι δε βαζουν παντου ελληνικα.

 

ΒΤ και wifi πρεπει αν πεσει σε ελλατωματικα για να μη λειτουργουν σωστα.

 

Οι οθονες ειναι ενα θεμα. Κατα τη γνωμη μου μη μπλεξεις με resistive. Παρε οπωσδηποτε capacitive. Στα χρωματα και στο κοντραστ εχουν βελτιωθει οι κινεζοι αισθητα. Πρπει να ναι πολυ φτηνιαρικο για να εχει μαπα οθονη. Σιγουρα δεν φορανε ips και amoled οθονες, αλλα πιστευω πως το super lcd το φτανουν σε ποιοτητα (ισως ειναι η ιδια τεχνολογια). Επισης οσο μεγαλυτερη αναλυση τοσο καλυτερα. Εγω απο 800*480 στο lg πηγα σε 480*320 στο κινεζικο. Η διαφορα ειναι στο browsing αλλα δεν ειναι κατι τραγικο. Μια χαρα παλευεται.

 

Τα γραμαμτα που θα εμφανιζονται εξαρταται απο το πληκτρολογιο που θα περασεις. Σιγουρα δε θα εχεις κανενα προβλημα μιας και στο android υπαρχουν πολλα πληκτρολογια να κατεβασεις απο το μαρκετ.

 

 

Τελος αν θες να χρησιμοποιεις δεδομενα εν κινησει μεσω παροχου ψαξε για κινητο με mtk 6573 τσιπακι γιατι υποστηριζει 3g και ειανι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει για dual sim.

 

 

Οτι αλλο θες ρωτα

 

επειδη βλεπω ξερεις αρκετα . μια προταση σου(οικονομικη ) θα ηταν δεκτη , οπως ακομα καποιο site που ειναι αξιοπιστο.

ΥΓ. απο sar Πως πανε και αν που μπορω να μαθω?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως πως εννοεις το οικονομικη. Μαγαζια για να αγορασεις απ εξω υπαρχουν παρα πολλα. Διαλεξε ενα σχετικα γνωστο, αν εχει και paypal ακομα καλυτερα. Απλα προσεξε με τη μεταφορικη θα το παρεις. Βαλε ταχυδρομειο ωστε να μην περασει τελωνειο, η αν περασει να ειναι μικρο το ποσο. Εγω πληρωσα τελωνειο περιπου 10€ παρολο που ηρθε με ταχυδρομιεο. Αν ερχοταν με dhl ή ups θα πληρωνα το κινητο επι δυο γιατι αυτες οι εταιρειες χρεωνουν ενα καρο διαδικαστικα.

 

το sar δε νομιζω να το βρεις πουθενα για τα κινεζικα. Εγω παντως ειμαι σιγουρος οτι εινια λιγοτερη η ακτινοβολια απο το να κουβαλαω 2 κινητα επανω μου. Και επισης παντα αποφευγω να εχω το κινητο κοντα μου, οπου κι αν βρισκομαι. ΒΤ και αγιος ο θεος.

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω ξερεις αρκετα . μια προταση σου(οικονομικη ) θα ηταν δεκτη , οπως ακομα καποιο site που ειναι αξιοπιστο.

ΥΓ. απο sar Πως πανε και αν που μπορω να μαθω?:worry:

εχω το star 2000 me gps apo ebay, εχει 90 ευρω τωρα ,σε αυτα τα λεφτα δεν νομιζω να βρεις καλυτερο,οθονη 4,3, αναλυση 480,800, tv, bt, gps ,fm radio, internet wifi,2 kameres,ειναι αρκετα καλο φτου φτου φτου δεν εχω προβλημα 3 μηνες

Link to comment
Share on other sites

εχω το star 2000 me gps apo ebay, εχει 90 ευρω τωρα ,σε αυτα τα λεφτα δεν νομιζω να βρεις καλυτερο,οθονη 4,3, αναλυση 480,800, tv, bt, gps ,fm radio, internet wifi,2 kameres,ειναι αρκετα καλο φτου φτου φτου δεν εχω προβλημα 3 μηνες

 

ποιο τσιπακι φοραει? ΜΤΚ5673 ή το ΜΤΚ5616 ??

 

Ο πρωτος ειναι χρονισμενος στα 650mhz και εχει καρτα γραφικων powervr531 χρονισμενη στα 200-400mhz . Επισης ο 5673 υποστηριζει wcdma στη μια καρτα σιμ, δηλαδη μπορεις να εχεις 3g δικτυο για γρηγορη συνδεση στο ιντερνετ οταν δεν εχεις wifi. Το 3g βεβαια λιγους τους νοιαζει, ο επεξεργαστης ομως παιζει σημαντικο ρολο.

 

Ο 5616 ειναι χρονισμενος στα 416mhz και δεν ξερω ποια gpu φοραει. Εγω παντως 2 κινζικα που δοκιμασα με τετοιο επεξεργαστη δε με καλυψαν. Λιγο αργα για τα δεδομενα μου. Οχι οτι ο 5673 ειναι θεος, αλλα τουλαχιστο στο gps που απαιτει 3D γραφικα δε σερνεται.

 

Επισης η αναλυση της οθονης βαραιενι πολυ τον επεξεργαστη. Τα περισσοτερα κινεζικα φορανε 480*320. Τετοια φοραει και το δικο μου. Καποια φορανε 800*480 και θελει να τα ψαξεις καλα. Ολα γραφουν hd και μπορει να εννοουν ακομα και 320*240 γιατι ειναι κινεζοι. Παντως εχετε υποψην σας οτι η αναλυση 800*480 εχεις 3φορες περισσοτερα πιξελς απο την 480*320 οποτε επιβαρυνει αντιστοιχα τον επεξεργαστη. Για μενα οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερα, αρκει να μη σερνεται το κινητο.

 

Ποιο gps χρησιμοποιεις? Εγω το sygic. Σου παει γρηγορα?

 

Απο αυτονομια? Ποσο βγαζεις? Κραταω καποια στατιστικα με το battery monitor widget και μου εβγαλε οτι η πραγματικη χωρητικοτητα της μπαταριας μου ειναι 1690mAh με σφαλμα 10% . Στο 2Χ μου εβγαλε 1652 με σφαλμα 15%. Οχι κι ασχημα για τους κινεζους. Ομως το κινεζικο δεν ειναι σχεδιασμενο να φορτιζει με 1Α που σημαινει πιο αργη φορτιση. Μαλλον βεβαια φταιει η μπαταρια σ αυτο και οχι το κινητο. Ποση ωρα θες για πληρη φορτιση εσυ και με τι φορτιστη?

 

Στα 90€ ειναι capacitive η οθονη? Αν ναι τοτε ειναι παρα πολυ καλη τιμη. Αν οχι τοτε ειναι αναμενομενη τιμη.

 

Τελος ποση ram εχεις?

 

 

Κοιταξα λιγο και το ebay Που ειπες οτι το πηρες. Ολα τα Α2000 που βλεπω εχουν αναλυση οθονης 480*320 και οθονη resistive. Δες το λιγο και πες μου, γιατι οταν εψαχνα για καλο κινεζικο με σοβαρη οθονη και capacitive τα χρηματα ξεφευγαν κατα πολυ απο τα 90€ στις 4 ιντσες. Το τσιπακι σου θεωρω οτι ειναι σιγουρα το 5616 σε αυτα τα χρηματα http://www.ebay.com/sch/Cell-Phones-Smartphones-/9355/i.html?_nkw=star+a2000&_catref=1&_trksid=p3286.c0.m1538

Link to comment
Share on other sites

ποιο τσιπακι φοραει? ΜΤΚ5673 ή το ΜΤΚ5616 ??

 

Ο πρωτος ειναι χρονισμενος στα 650mhz και εχει καρτα γραφικων powervr531 χρονισμενη στα 200-400mhz . Επισης ο 5673 υποστηριζει wcdma στη μια καρτα σιμ, δηλαδη μπορεις να εχεις 3g δικτυο για γρηγορη συνδεση στο ιντερνετ οταν δεν εχεις wifi. Το 3g βεβαια λιγους τους νοιαζει, ο επεξεργαστης ομως παιζει σημαντικο ρολο.

 

Ο 5616 ειναι χρονισμενος στα 416mhz και δεν ξερω ποια gpu φοραει. Εγω παντως 2 κινζικα που δοκιμασα με τετοιο επεξεργαστη δε με καλυψαν. Λιγο αργα για τα δεδομενα μου. Οχι οτι ο 5673 ειναι θεος, αλλα τουλαχιστο στο gps που απαιτει 3D γραφικα δε σερνεται. 2 ωρες η φορτιση με τον δικο του φορτιστη

 

Επισης η αναλυση της οθονης βαραιενι πολυ τον επεξεργαστη. Τα περισσοτερα κινεζικα φορανε 480*320. Τετοια φοραει και το δικο μου. Καποια φορανε 800*480 και θελει να τα ψαξεις καλα. Ολα γραφουν hd και μπορει να εννοουν ακομα και 320*240 γιατι ειναι κινεζοι. Παντως εχετε υποψην σας οτι η αναλυση 800*480 εχεις 3φορες περισσοτερα πιξελς απο την 480*320 οποτε επιβαρυνει αντιστοιχα τον επεξεργαστη. Για μενα οσο μεγαλυτερη τοσο καλυτερα, αρκει να μη σερνεται το κινητο.

 

Ποιο gps χρησιμοποιεις? Εγω το sygic. Σου παει γρηγορα?

 

Απο αυτονομια? Ποσο βγαζεις? Κραταω καποια στατιστικα με το battery monitor widget και μου εβγαλε οτι η πραγματικη χωρητικοτητα της μπαταριας μου ειναι 1690mAh με σφαλμα 10% . Στο 2Χ μου εβγαλε 1652 με σφαλμα 15%. Οχι κι ασχημα για τους κινεζους. Ομως το κινεζικο δεν ειναι σχεδιασμενο να φορτιζει με 1Α που σημαινει πιο αργη φορτιση. Μαλλον βεβαια φταιει η μπαταρια σ αυτο και οχι το κινητο. Ποση ωρα θες για πληρη φορτιση εσυ και με τι φορτιστη?

 

Στα 90€ ειναι capacitive η οθονη? Αν ναι τοτε ειναι παρα πολυ καλη τιμη. Αν οχι τοτε ειναι αναμενομενη τιμη.

 

Τελος ποση ram εχεις?

 

 

Κοιταξα λιγο και το ebay Που ειπες οτι το πηρες. Ολα τα Α2000 που βλεπω εχουν αναλυση οθονης 480*320 και οθονη resistive. Δες το λιγο και πες μου, γιατι οταν εψαχνα για καλο κινεζικο με σοβαρη οθονη και capacitive τα χρηματα ξεφευγαν κατα πολυ απο τα 90€ στις 4 ιντσες. Το τσιπακι σου θεωρω οτι ειναι σιγουρα το 5616 σε αυτα τα χρηματα http://www.ebay.com/sch/Cell-Phones-Smartphones-/9355/i.html?_nkw=star+a2000&_catref=1&_trksid=p3286.c0.m1538

ΜΤΚ 6516 460+280ΜΗΖ ,RAM 256,ROM 512, οθωνη recitive 480,800, igo gps, dot panic, τρεχουν βολιδα,η μπαταρια κραταει 1 μερα ανετα ,αναλογως τη χρηση βεβαια,στο ιντερνετ δεν λεω οτι παει βολιδα αλλα δεν κολαει ,και τα βιντεο απο youtube, κτλπ,τα παιζει χωρις κοληματα

Link to comment
Share on other sites

η αφη ειανι capacitive ή resistive? συνηθως η αφη capacitive και ο επεξεργαστης ανεβαζουν την τιμη

 

 

οπα τωρα το ειδα γραψε λαθος...

 

νταξει γι αυτα τα χαρακτηριστικα καλα ειναι 90€ . Δεν το βρισκω ομως στο ebay οπως ακριβως το λες, οσα βρισκω σε αυτη την τιμη ειανι 480*320 παρα τις 4 ιντσες. Ισως εχουν αλλαξει τα μοντελα ή εχουν εξαντληθει καποια

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

η αφη ειανι capacitive ή resistive? συνηθως η αφη capacitive και ο επεξεργαστης ανεβαζουν την τιμη

 

 

οπα τωρα το ειδα γραψε λαθος...

 

νταξει γι αυτα τα χαρακτηριστικα καλα ειναι 90€ . Δεν το βρισκω ομως στο ebay οπως ακριβως το λες, οσα βρισκω σε αυτη την τιμη ειανι 480*320 παρα τις 4 ιντσες. Ισως εχουν αλλαξει τα μοντελα ή εχουν εξαντληθει καποια

 

απο ελληνικο εβαυ γραψε android mobile και ψαξε στη κινα σαν χωρα εχει πολλα star 2000 gps, fashion electronics το πηρα σε 15 μερες ηταν σπιτη μου χωρις τελωνειο ...υπαρχη στον ιδιο πωλητη κινητο με ιδια χαρακτηριστικα με το σταρ 2000 αλλα με ωθονη capacitive 4 ιντσες.στα 85 ευρω ,νομιζο ειναι καλη αγορα

Edited by pedel
σ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρά ψάχνω ένα κινητό με 3 σήμ για έναν φίλο μου και wifi τι μπορείτε να μου προτείνεται ; δεν θέλει με οθονη αφής αλλα παραδοσιακά κουμπιά 12ψηφίων και όχι πληκτρολογίου υπολογιστή που είναι παρά πολύ μικρά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με 3 ή με 2 sim ??

 

θες να εχει και android η οχι?

 

με 3σήμ και με android και χωρίς android εάν γίνεται.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με 3 sim και android δεν υπαρχει.

 

κινητα με 3 σιμ υπαρχουν μονο κατι κινεζικα που δε νομιζω να εχει δοκιμασει κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...