Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλήθεια για να βάλω σημεία στιξεις ( κόμμα ερωτηματικό και αλλά ) Πρεπει να γυρναω συνέχεια σε αριθμητικό ;

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

 

Καμια απαντηση σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια απαντηση σε αυτο?

 

Ναι αφού εκεί τα έχει...:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω . το προβλημα με το σημα υπηρχε στα πρωτα που βγηκαν ή και σε αυτα που πουλιουντε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω . το προβλημα με το σημα υπηρχε στα πρωτα που βγηκαν ή και σε αυτα που πουλιουντε τωρα?

 

Οχι δεν υπηρχε και οχι ουτε σε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω . το προβλημα με το σημα υπηρχε στα πρωτα που βγηκαν ή και σε αυτα που πουλιουντε τωρα?

 

υπάρχει ακόμα αλλά δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο το παρουσιάζουν. τόσο που δεν το καταλαβαίνει κανείς. αν βάλεις και μια θήκη τότε εξαφανίζεται τελείως

Link to comment
Share on other sites

κανενας οδηγος για jb?

εαν ειναι απο wind υπαρχει περιπτωση να μην παιζει σε cosmote? να ειναι κλειδωμενο?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση ενα bumper που εχω βαλει να χαλαει το σημα?

Όχι

 

 

κανενας οδηγος για jb?

εαν ειναι απο wind υπαρχει περιπτωση να μην παιζει σε cosmote? να ειναι κλειδωμενο?

Αν το πήρες από Ελλάδα είναι ξεκλείδωτο για ΟΛΕΣ τις εταιρείες. Οδηκοί υπάρχουν κ στο forum εδώ ανάλογα το firmware κτλ...

---------------

Now playing on iTunes: Gorillaz - Little plastic bags

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

χανω την εγγυηση αν κανω jb?

σας πρηζω αλλα ειμαι νεος στο ios

υπαρχει κυνδινοςνα μεινει νεκρο το κινητο?

ειναι τοσο απλο το jb οσο φενεται εδω?

http://www.youtube.com/watch?v=7l4EGvt_9vA&feature=related

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφού εκεί τα έχει...:happy:

Περιμενα κατι πιο πρακτικο :( τουλαχιστον το κομα και το ερωτιματικο...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα σιγουρέψου ότι είναι dead pixel μπαίνοντας εδώ: http://www.knoxing.com/iphone-app/#_home απ'το iPhone.

 

Επίσης δοκίμασε την επιλογή Repair iPhone LCD μήπως δεν είναι τόσο σοβαρό και ξεκολλήσει το ελαττωματικό pixel :)

 

Εάν τίποτα δεν αλλάξει, τα καλά νέα για εσένα είναι ότι το policy της Apple έχει τίτλο: "No Dead Pixels allowed" ;)

 

Πιθανότατα θα γίνει αντικατάσταση, γιατί α) δεν υπάρχει επίσημο service για iPhone στην Ελλάδα, β) έτσι κάνουν συνήθως και στο εξωτερικό.

 

PS. Αν το έχεις πάρει από Vodafone οφείλουν να το παραλάβουν απ'το σπίτι σου και να σου το αντικαταστήσουν για όσο καιρό δεν το έχεις με ένα iPhone 3G.

 

 

Ακόμα και ένα καμένο pixel είναι πολύ ενοχλητικό όταν έχουμε να κάνουμε με μιά τέτοια ανάλυση όπως του iPhone 4 (όπου φαίνεται η παραμικρή λεπτομέρεια).

Ίσως επίσης να είναι 2 και παραπάνω pixel καμένα και απλά να μην φαίνεται καθαρά.

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Ευχαριστώ! Την έτρεξα την εφαρμογή , δεν μπορώ να καταλάβω αν ειναι καμένο η κολλημένο, όπως κ να' χει παραμένει στη θέση του! Φαίνεται μόνο στα πιο ανοiχτα χρώματα, γεγονός που μου κάνει εντύπωση! Αύριο θα τους πάρω τηλεφωνο κ θα σας μεταφέρω πόσο έπαγγελματιες ειναι!
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ξεκιναω? λεει emergency calls

 

οκ τωρα με Itunes

πρωτο μου iphone οποτε.......

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη αυριο προκειτε να το παρω...η ποιοτητα αναπαραγωγης στην μουσικη ειναι ιδια με του 3gs?επισης ποσο σαρ εχει?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως να μεταφερω τις επαφες που εχω στο gmail στο κινητο?

Με το iTunes εκει που λεει sync contacts θα επειλεξεις με gmail

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παθει κι εγω. Θα απενεργοποιησεις απο το itunes τον αυτοματο συγχρονισμο οταν συνδεεις το κινητο για αρχη. Επειτα, οταν θα το συνδεεις, πρωτα θα κανεις δεξι κλικ αριστερα που δειχνει το κινητο σου (πχ kostas-iphone) και θα επιλεγεις transfer purchases, και μετα θα κανεις sync. Ετσι θα περνα ολες τις εφαρμογες και δε θα τις χανεις.

δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος....

κατεβαζω μια εφαρμογη (για την ακριβεια 4) τις περναω στο itunes, πατα το transfer purchases, μετα παταω το sync... κανει συγχρονισμο αλλα ενω τις δειχνει στο itunes στο preview στο κινητο δεν υπαρχουν...!!!! τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος....

κατεβαζω μια εφαρμογη (για την ακριβεια 4) τις περναω στο itunes, πατα το transfer purchases, μετα παταω το sync... κανει συγχρονισμο αλλα ενω τις δειχνει στο itunes στο preview στο κινητο δεν υπαρχουν...!!!! τι κανω λαθος?

 

Το sync purchases ειναι για να μεταφερει τις εφαρμογες απο το κινητο στον υπολογιστη. Για το αντιθετο πρεπει να επιλεξεις το συγχρονισμο μεσω της καρτελας apps στο κινητο σου και τις εφαρμογες που θελεις να μεταφερεις!!!:)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το sync purchases ειναι για να μεταφερει τις εφαρμογες απο το κινητο στον υπολογιστη. Για το αντιθετο πρεπει να επιλεξεις το συγχρονισμο μεσω της καρτελας apps στο κινητο σου και τις εφαρμογες που θελεις να μεταφερεις!!!:)

μα το εκανα και το δευτερο βημα αλλα τιποτα, μετα ξετσεκαρισα τις εφαρμογες που δεν μου περνουσε και εκανα sync ... αποτελεσμα να μου αφαιρεσει και παλι αυτες που ειχα και οταν ξανα εκανα sync αφου τικαρα τις εφαρμογες μου τις εβαλε αλλα λοιπον τωρα αυτες που ειχα πριν!!!

 

τελικα μετα απο restore τις περασε ολες!!!!

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις:

1. Υπαρχει τροπος να μεταφερω απο την σιμ μου τις επαφες μου?

2. Εχω ενα προβλημα στο κινητο.. Οταν χανει το σημα του αρκετες φορες δεν το βρισκει πισω..Νομιζω υπαρχει καποιο προβλημα αλλα δεν ξερω τι ακριβως. πρεπει να το ανοιγοκλεισω 2-3 φορες για να το ξανα βρει. Πρεπει εδω να πω οτι ειναι jb και unlocked. Μηπως αυτα τα δυο το επηρεαζουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο γκατζετ,κάτι σαν βάση δηλαδή, που να μπορούμε να ακουμπάμε το iPhone και να βλέπουμε ταινίες?

Για το αεροπλάνο πχ,για να μην το κρατάμε στο χέρι?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο γκατζετ,κάτι σαν βάση δηλαδή, που να μπορούμε να ακουμπάμε το iPhone και να βλέπουμε ταινίες?

Για το αεροπλάνο πχ,για να μην το κρατάμε στο χέρι?

 

Αν και δεν ειναι το καταλληλο τοπικ, μιας και εχει να κανει με αξεσουαρ, με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτο. Φανταζομαι θα υπαρχει και σε πιο καλο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη αυριο προκειτε να το παρω...η ποιοτητα αναπαραγωγης στην μουσικη ειναι ιδια με του 3gs?επισης ποσο σαρ εχει?

 

Κατα γενική ομολογία είναι ανώτερη.Μεγαλύτερη έκταση χαμηλών & υψηλών,πιο "σφιχτο" μπάσο,ευρύτερη ηχητική σκηνή κ.α.

 

Για τις τιμές SAR

 

Frequency Band Body Head FCC & IC 1g SAR Limit (W/kg)

GSM 850 1.11 1.00 1.6

GSM 1900 0.43 1.17 1.6

UMTS II 1900 0.43 1.17 1.6

UMTS V 850 1.11 1.00 1.6

Wi-Fi 0.07 0.88 1.6

 

 

Frequency Band Body Head EU 10g SAR Limit (W/kg)

EGSM 900 0.74 0.66 2.0

GSM 1800 0.28 0.59 2.0

UMTS I 2100 0.36 0.93 2.0

UMTS VIII 900 0.74 0.66 2.0

Wi-Fi 0.05 0.36 2.0

 

από εδώ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πεί Ποιά είναι η καλύτερη τιμή που μπορώ να βρώ το iphone 4 με τα 16gb απο ευρώπη .

και τι φόρο θα πληρώσω ή μεταφορικά , αν πληρώσω ?

 

Για την Πρωτοχρονιά :lol: ρε Γαμώτο , :yahoo:

 

Κάποιος που να το έχει πάρει από έξω ?

Μπορεί να προτείνει κάποιο site με καλή τιμή .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο γκατζετ,κάτι σαν βάση δηλαδή, που να μπορούμε να ακουμπάμε το iPhone και να βλέπουμε ταινίες?

Για το αεροπλάνο πχ,για να μην το κρατάμε στο χέρι?

 

Αν και δεν ειναι το καταλληλο τοπικ, μιας και εχει να κανει με αξεσουαρ, με μια προχειρη αναζητηση βρηκα αυτο. Φανταζομαι θα υπαρχει και σε πιο καλο.

 

Κι εγώ θα "παρανομήσω" λιγάκι .. αλλά δεν μπορώ, θέλω να μιλήσω!! :X

 

Λοιπόν, πρώτη λύση : η θήκη της incase, η οποία διαθέτει ένα πολύ όμορφο, μικρό και διακριτικό σταντ, χωράει ακόμα και στην τσέπη και δεν είναι βάρος για να το κουβαλάς και να το χρησιμοποιείς σε τραίνο, αεροπλάνο, κτλ.

Δεύτερη λύση, ίσως όχι τόσο βολική .. αλλά για ένα περίεργο λόγο την έχω ερωτευτεί .. και είναι κι ωραία πρόταση για δώρο. Πρόκειται για το Stand της X-Stand.. Αν παρατηρήσεις το design του, είναι το ίδιο μεταλλικό σχέδιο με αυτό του iMac .. είναι πολύ ωραίο αξεσουάρ ακόμα και για το γραφείο .. και δεν "τραυματίζει" το iPhone..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...