Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδικά το δεύτερο, η έλλειψη προστασίας δηλαδή, είναι και ο λόγος που δυστυχώς το δικό bumper αναπαύεται σε κάποιο συρτάρι. :)

 

Συναδελφος στο γραφειο μου εισαι? Που το ξερεις οτι την εχω στο συρταρι μου? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συναδελφος στο γραφειο μου εισαι? Που το ξερεις οτι την εχω στο συρταρι μου? :lol:

 

Και εσύ το "συρτάρωσες"; :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ το "συρτάρωσες"; :lol:

 

Κι ομως με full body protector εχει απολυτη προστασία και κερδιζει και πολλα σαν ''θηκη''!

 

http://cgi.ebay.com/5x-iPhone-4-FULL-BODY-Screen-Protector-Front-Back-4G-/320591918896?pt=PDA_Accessories&hash=item4aa4c47730 ..........βαζοντας αυτο δεν κινδυνευεις απο ΠΟΥΘΕΝΑ

Edited by BIANCOrossi
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως με full body protector εχει απολυτη προστασία και κερδιζει και πολλα σαν ''θηκη''!

 

Αν πέσει από το χέρι όσα body protectors και αν φορά, θα αποχαιρετήσει τον μάταιο τούτο κόσμο. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αν πέσει από το χέρι όσα body protectors και αν φορά, θα αποχαιρετήσει τον μάταιο τούτο κόσμο. :lol:

 

Aν πέσει απ το χερι 99% θα σκασει με γωνία.Φορόντας το Bumper η πρωτη προσκρουση που ειναι και η πιο βαρια θα ειναι σε καλο υλικο...τωρα αν συρθει στο body protector νομιζω οτι δε θα παθει κατι:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα είναι σχετικά, το θέμα είναι να μην πέσει άμα πέσει κάντε το σταυρό σας και μετά το σηκώνεται ότι και να έχετε βάλει!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ το "συρτάρωσες"; :lol:

 

Καλα εισαι! Μαζι με ολα τα αλλα μπιχλιμπιδια! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Aν πέσει απ το χερι 99% θα σκασει με γωνία.Φορόντας το Bumper η πρωτη προσκρουση που ειναι και η πιο βαρια θα ειναι σε καλο υλικο.

Φτιαγμένο από σκληρό πλαστικό χωρίς καμμιά ενδιάμεση ελαστική προστασία για απορρόφηση κραδασμών η ισχύς οποιουδήποτε χτυπήματος φτάνει ακέραια στη συσκευή με ότι αυτό συνεπάγεται. Καλό είναι λοιπόν να μην ποντάρουμε επτακόσια-τόσα ευρώ στο bumper (και κάθε ανάλογης κατασκευής θήκη). ;)

 

...το θέμα είναι να μην πέσει άμα πέσει κάντε το σταυρό σας και μετά το σηκώνεται ότι και να έχετε βάλει!!

Αυτό ξαναπές το Σπύρο. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

...το θέμα είναι να μην πέσει άμα πέσει κάντε το σταυρό σας και μετά το σηκώνεται ότι και να έχετε βάλει!!

 

Αυτό ξαναπές το Σπύρο. :lol:

 

Το θέμα είναι να μην πέσει άμα πέσει κάντε το σταυρό σας και μετά το σηκώνεται ότι και να έχετε βάλει!!

 

 

:lol:

 

 

:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ποτε εκανες αιτηση για την θηκη φιλε μου energetic γιατι κι εγω την περιμενω.....και απο τι παρακολουθω σχεδον μαζι πηραμε τα κινητα Edited by pa_la_vos
Link to comment
Share on other sites

ποτε εκανες αιτηση για την θηκη φιλε μου energetic γιατι κι εγω την περιμενω.....και απο τι παρακολουθω σχεδον μαζι πηραμε τα κινητα

 

Η απαντηση μου στο ερωτημα σου ειναι εδω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην πέσει άμα πέσει κάντε το σταυρό σας και μετά το σηκώνεται ότι και να έχετε βάλει!!

 

Φτου φτου φτου, μακρυά από εμάς, φτου φτου φτου! :lol::lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου απο βδομαδα λογικα πρεπει να ρθει και σε μενα εκτος και αν την καβατζωσει κανενας γειτονας
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση!!

Μάλλον θα πάω να πάρω μια από τις συσκευές που μου δίνουν δωρεάν και θα την πουλήσω.... :rolleyes:

 

Μια ερώτηση-διευκρίνηση...η wind συνεργάζεται με κάποιον (πλαίσιο,e-shop,κλπ) όπως η cosmote με γερμανό?Μήπως έχουν εκεί το iphone μαζί με την επιδότηση... ? :wacko:

 

Καλησπέρα. Έχω την εντύπωση ότι και στη Wind την επιδότηση μπορείς να τη λάβεις ως έκπτωση του μηνιαίου λογαριασμού. Οπότε και δε χάνεις χρήματα, και δε χρειάζεται να παιδεύεσαι με πώληση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε energetic (βρηκες μπελα τωρα μου φαινεται :P ) ολα οκ με τον λογαριασμο, ηταν αρκετα ευκολο,ευχαριστω!! Κατι αλλο τωρα, τον προσανατολισμο απο καθετο σε οριζοντιο πως τον αλλαζω? Για να παιξω παιχνιδι πχ...γιατι γυρναω το τηλ αλλα αυτο παραμενει καθετο!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε energetic (βρηκες μπελα τωρα μου φαινεται :P ) ολα οκ με τον λογαριασμο, ηταν αρκετα ευκολο,ευχαριστω!! Κατι αλλο τωρα, τον προσανατολισμο απο καθετο σε οριζοντιο πως τον αλλαζω? Για να παιξω παιχνιδι πχ...γιατι γυρναω το τηλ αλλα αυτο παραμενει καθετο!

 

Κανενα προβλημα. :lol:

 

Μη νομιζεις οτι ολα τα apps υποστηριζουν αυτη τη λειτουργια. Αν δεν σου κανει rotate η οθονη για παραδειγμα στο Safari ή σε φωτογραφιες, τοτε μαλλον εχεις κλειδωσει τη συσκευη να μη κανει rotate. Οποτε κανε διπλο πατημα στο Home button και θα σε βγαλει στο multitasking κατω. Κανε slide και πηγαινε αριστερα εκει που ειναι το iPod control. Εκει θα δεις αριστερα ενα εικονιδιο με ενα κυκλικο βελακι. Αν εχεις κλειδωσει κατα λαθος, για να μη κανει rotation η οθονη σου, τοτε θα εχει ενα λουκετο μεσα του. Οποτε απο εκει κλειδωνεις και το ξεκλειδωνεις γενικοτερα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξερουμε εαν ο Α4 ειναι χρονισμενος στο 1ghz? το ρωταω γιατι εχω διαβασει οτι ειναι υποχρονιμσενος για να αυξηθει η διαρκεια της μπαταριας...
Link to comment
Share on other sites

τελικα ξερουμε εαν ο Α4 ειναι χρονισμενος στο 1ghz? το ρωταω γιατι εχω διαβασει οτι ειναι υποχρονιμσενος για να αυξηθει η διαρκεια της μπαταριας...

 

Φίλε μου όλες οι ενδείξεις αναφέρουν ότι είναι υπό - χρονισμένος στα 800mhz για τον λόγο που ανέφερες. Από εκεί και πέρα μόνο ο θείος Jobs γνωρίζει. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην πέσει άμα πέσει κάντε το σταυρό σας και μετά το σηκώνεται ότι και να έχετε βάλει!!

 

 

:lol:

 

 

:p

Εγώ πάντως την έκανα την αρχή εις διπλούν μάλιστα το είχα στο τραπεζάκι του σαλονιού μαζί με το laptop και έπαιζα την μια χώθηκε ο σκύλος και πήρε και το καλώδιο μαζί του που ήταν συνδεδεμένο το iphone .Επεσε στο πόδι μου και μετά κάτω και την άλλη έφυγε από το τραπεζάκι και έσκασε με την οθόνη κάτω..

 

Αποτέλεσμα 0 γρατζουνιές έως τώρα και όλα δουλεύουν 100%:lol::lol::lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλες οι ενδείξεις αναφέρουν ότι είναι υπό - χρονισμένος στα 800mhz για τον λόγο που ανέφερες. Από εκεί και πέρα μόνο ο θείος Jobs γνωρίζει. ;)

 

υπαρχουν καποιες εφαρμογες στο appstore (isystem info κτλ.) που δειχνουν στα ποσα τρεχει η CPU. τουλαχιστον με το 3gs η εφαρμογη δουλευε.για αυτο ρωταω αμα καποιος που εχει το 4 την εχει δοκιμασει ωστε να μας φυγει η απορια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έκανα την αρχή εις διπλούν μάλιστα το είχα στο τραπεζάκι του σαλονιού μαζί με το laptop και έπαιζα την μια χώθηκε ο σκύλος και πήρε και το καλώδιο μαζί του που ήταν συνδεδεμένο το iphone .Επεσε στο πόδι μου και μετά κάτω και την άλλη έφυγε από το τραπεζάκι και έσκασε με την οθόνη κάτω..

 

Αποτέλεσμα 0 γρατζουνιές έως τώρα και όλα δουλεύουν 100%:lol::lol::lol:

 

Κοιτα, το καλο με το 4αρι (και με ολα τα iPhone) ειναι οτι υπαρχει λυση στη περιπτωση που παθει καποιο ραγισμα ακομα και πισω. Δηλαδη στη χειροτερη μπορουμε να το παμε εδω και να το φτιαξουμε. :lol:

 

Κοιταξε να προσεχεις τη συσκευη περισσοτερο διοτι παιζεις με τη φωτια ή καλυτερα... με το πατωμα! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα smartphones που είχα και δοκίμασα ήταν υποχρονισμένα αλλά χρησιμοποιούσαν το 100% όταν αυτό χρειαζόταν. Κάτι τέτοιο συμβαίνει και με το iPhone πιστεύω.
Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα smartphones που είχα και δοκίμασα ήταν υποχρονισμένα αλλά χρησιμοποιούσαν το 100% όταν αυτό χρειαζόταν. Κάτι τέτοιο συμβαίνει και με το iPhone πιστεύω.

 

Ναι, δεν αποκλείεται. Ενδεχομένως να χρησιμοποιείται κάποιος αλγόριθμος που ανάλογα με το φόρτο των διεργασιών που τρέχουν στην CPU ανά πάσα στιγμή να καθορίζει και την συχνότητα λειτουργίας. Φαντάζομαι όμως πως δεν θα το μάθουμε ποτέ κάτι τέτοιο. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, το καλο με το 4αρι (και με ολα τα iPhone) ειναι οτι υπαρχει λυση στη περιπτωση που παθει καποιο ραγισμα ακομα και πισω. Δηλαδη στη χειροτερη μπορουμε να το παμε εδω και να το φτιαξουμε. :lol:

 

Αν απλά ραγίσει το πίσω καπάκι μικρό σχετικά το κακό. Με μόνο 50€ και δύο βίδες κόπο, μέσα σε λιγότερο από δύο λεπτά το έχεις κάνει καινούριο χωρίς την ανάγκη κάποιου service. Δυστυχώς όμως μια πτώση συχνά έχει πολύ πιο δυσάρεστα αποτελέσματα.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Aς βοηθησει καποιος με 4.1 . Κάνε παντως ενα restore κατ εμε. Το προβλημα το ειχες δηλαδη κι απο 4.0.Χ ε??

 

υγ. Τι μάγουλο έχεις ρε παιδι μου?? κράτα το τηλεφωνο λίγο πιο ανοιχτα. Μου θυμιζεις τον πατερα μου που το παταει στο μαγουλο και κοντευει να του βγει απ την αλλη. χαχαχαχαχαχα

Mόλις έκανα restore και θα αρχίσω να το τσεκάρω :happy:

Χμ, το πρόβλημα υπήρξε σίγουρα από την αρχή που το αγόρασα και πέρασα την 4.1, δεν ξέρω τι έπαιζε στις άλλες εκδόσεις γιατί όταν το πήρα το έκανα κατευθείαν αναβάθμιση.

Lol, καλέ δεν φταίει το άμοιρο το μάγουλό μου :lol: Με το 3G ας πούμε δεν πάθαινε τίποτα ο sensor και δεν έχω αλλάξει τρόπο που κρατάω το κινητό :p

Πάντως ψάχνοντας στο google βρίσκω άπειρα άτομα να έχουν αγανακτήσει με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα :wacko:

Edited by valeria
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...