Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σεταρε το hotmail σου έτσι: http://www.iphonedownloadblog.com/2010/06/17/how-to-set-up-hotmail-for-ms-exchange-on-your-iphone/ και διέγραψε τον λογαριασμό που έχεις δημιουργήσει
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τότε σίγουρα δεν είναι σωστές οι ρυθμίσεις. Το ότι δέχεσαι δεν σημαίνει τίποτα, αφού για την αποστολή χρησιμοποιούνται διαφορετικοί servers, με διαφορετικά settings.

 

μπορεις να μου ανεβασεις φωτο με της ρυθμισης τον εξερχομενων.

γιατι εγω που πηγα μια χαρα ηταν.

 

Σεταρε το hotmail σου έτσι: http://www.iphonedownloadblog.com/2010/06/17/how-to-set-up-hotmail-for-ms-exchange-on-your-iphone/ και διέγραψε τον λογαριασμό που έχεις δημιουργήσει

τι κανει αυτο?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

τι κανει αυτο?

 

Είναι ένα διαφορετικό είδος διασύνδεσης με τον server του hotmail που σου προσφέρει άμεσο download των mail μόλις έρχονται έαν το επιθυμείς. Αλλά έτσι σίγουρα θε μπορείς και να στείλεις mail

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα διαφορετικό είδος διασύνδεσης με τον server του hotmail που σου προσφέρει άμεσο download των mail μόλις έρχονται έαν το επιθυμείς. Αλλά έτσι σίγουρα θε μπορείς και να στείλεις mail

 

οχι ετσι κανονικα δεν γινεται.

το μειλ ειναι hotmail.com

αυτη την καταληξη εχει

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου ανεβασεις φωτο με της ρυθμισης τον εξερχομενων.

γιατι εγω που πηγα μια χαρα ηταν.

 

Πολύ ευχαρίστως θα το έκανα αλλά δεν έχουμε τον ίδιο πάροχο mail οπότε τα settings είναι εντελώς διαφορετικά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

οχι ετσι κανονικα δεν γινεται.

το μειλ ειναι hotmail.com

αυτη την καταληξη εχει

 

Ναι για αυτό το είδος mail είναι απλά ακόλουθα τον οδηγό αν θέλεις να μπορείς να στέλνεις μαιλ. Διαφορετικά κάτσε να ψαχνεσαι

 

Και εγώ το δικό μου hotmail έτσι το έχω σεταρισμενο

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Με τη μόνη διαφορά, πως με exchange + push η αυτονομία της μπαταρίας πηγαίνει περίπατο. Ένα 20-30% κάτω για την ακρίβεια. :)
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Με τη μόνη διαφορά, πως με exchange + push η αυτονομία της μπαταρίας πηγαίνει περίπατο. Ένα 20-30% κάτω για την ακρίβεια. :)

 

θελω με το κανονικο τροπο.

foxx αν μπορεις να μου ανεβασεις φωτο με της ρυθμισης στα εξερχομενα

Link to comment
Share on other sites

Με τη μόνη διαφορά, πως με exchange + push η αυτονομία της μπαταρίας πηγαίνει περίπατο. Ένα 20-30% κάτω για την ακρίβεια. :)

 

Όχι εάν επιλεξεις να κλείσεις το push

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

θελω με το κανονικο τροπο.

foxx αν μπορεις να μου ανεβασεις φωτο με της ρυθμισης στα εξερχομενα

Κάνε ένα paste τις ρυθμίσεις σου όπως τις έχεις αυτή τη στιγμή (εκτός του password φυσικά) και θα σου πω τι πρέπει να διορθώσεις.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα στο κανονικο mail μου εχω γραψει το ονομα μου με λατινικα γραματα ενω στο ιφον το εγραψα με ελληνικα.

μολισς το εγραψα στι ιφον με λατινικα φυγανε τα μειλ

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να έχεις βάλει την pop3 SSL θύρα στο 995, και δεν γνωρίζω αν και στο authentication έχεις χρησιμοποιήσει το απλό password και όχι π.χ. το NTLM.

 

Δοκίμασες τον αυτόματο τρόπο δημιουργίας account που όπως έχω διαπιστώσει σχεδόν πάντοτε λειτουργεί σωστά; Το μόνο που έχεις να κάνεις αφούσβήσεις το mail account σου ώστε να χαθούν οι ρυθμίσεις, είναι να ξεκινήσεις από την αρχή δημιουργία mail account επιλέγοντας "Προσθήκη" - "Άλλο" και στη συνέχεια τα μόνα που θα προσθέσεις είναι το ονοματεπώνυμο, τη διεύθυνση mail (live ID) και password. Αν σε ρωτήσει κάτι περί subscriber πατάς απλά OK και τίποτα άλλο.

 

Υπό κανονικές συνθήκες αυτά είναι υπεραρκετά καθώς το iPhone στο πρώτο authentication δημιουργεί και ρυθμίζει αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις τόσο εισερχομένων όσο και εξερχομένων χωρίς να χρειαστεί να βάλεις οτιδήποτε εσύ. Όποτε έτυχε να τον δοκιμάσω αυτό τον τρόπο στο παρελθόν λειτούργησε μια χαρά με την πρώτη χωρίς να χρειαστεί τίποτα περισσότερο. Στην πραγματικότητα το iOS αν και δεν εμφανίζει στην λίστα παρόχων email όλους, έχει ενσωματωμένες τις ρυθμίσεις για τον καθένα (server, ports κλπ) και αναλόγως του domain της διεύθυνσής σου περνά αυτόματα τις ρυθμίσεις στο account.

 

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στις επίσημες οδηγίες για τον αυτόματο τρόπο όπως στον περιέγραψα παραπάνω, αλλά και για τις manual ρυθμίσεις σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις με τον πρώτο.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να έχεις βάλει την pop3 SSL θύρα στο 995, και δεν γνωρίζω αν και στο authentication έχεις χρησιμοποιήσει το απλό password και όχι π.χ. το NTLM.

 

Δοκίμασες τον αυτόματο τρόπο δημιουργίας account που όπως έχω διαπιστώσει σχεδόν πάντοτε λειτουργεί σωστά; Το μόνο που έχεις να κάνεις αφούσβήσεις το mail account σου ώστε να χαθούν οι ρυθμίσεις, είναι να ξεκινήσεις από την αρχή δημιουργία mail account επιλέγοντας "Προσθήκη" - "Άλλο" και στη συνέχεια τα μόνα που θα προσθέσεις είναι το ονοματεπώνυμο, τη διεύθυνση mail (live ID) και password. Αν σε ρωτήσει κάτι περί subscriber πατάς απλά OK και τίποτα άλλο.

 

Υπό κανονικές συνθήκες αυτά είναι υπεραρκετά καθώς το iPhone στο πρώτο authentication δημιουργεί και ρυθμίζει αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις τόσο εισερχομένων όσο και εξερχομένων χωρίς να χρειαστεί να βάλεις οτιδήποτε εσύ. Όποτε έτυχε να τον δοκιμάσω αυτό τον τρόπο στο παρελθόν λειτούργησε μια χαρά με την πρώτη χωρίς να χρειαστεί τίποτα περισσότερο. Στην πραγματικότητα το iOS αν και δεν εμφανίζει στην λίστα παρόχων email όλους, έχει ενσωματωμένες τις ρυθμίσεις για τον καθένα (server, ports κλπ) και αναλόγως του domain της διεύθυνσής σου περνά αυτόματα τις ρυθμίσεις στο account.

 

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στις επίσημες οδηγίες για τον αυτόματο τρόπο όπως στον περιέγραψα παραπάνω, αλλά και για τις manual ρυθμίσεις σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις με τον πρώτο.

 

το βρηκα στο κανονικο mail μου εχω γραψει το ονομα μου με λατινικα γραματα ενω στο ιφον το εγραψα με ελληνικα.

μολις το εγραψα στι ιφον με λατινικα φυγανε τα μειλ.

 

με προπληρωμένη απο πειραιως μπορεις να αγοράσεις εφαρμογές ?

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εναν video player, ο οποίος να αναπαράγει τα βίντεό μου συνεχόμενα. Συγκεκριμένα στο iPod του iPhone, αμα παίξει κάποιο βίντεο και τελείωσει, σταματάει εκεί, δεν πάει στο επόμενο. Το έχω γεμίσει με video clips και θέλω να μην σταματαει να παιζει.Γνωρίζεις κανένας σας κανένα τέτοιο προγραμματάκι; Ή τέλος πάντων κάποια ρύθμιση την οποία δεν έχω ανακαλύψει ; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα στο κανονικο mail μου εχω γραψει το ονομα μου με λατινικα γραματα ενω στο ιφον το εγραψα με ελληνικα.

μολις το εγραψα στι ιφον με λατινικα φυγανε τα μειλ.

 

με προπληρωμένη απο πειραιως μπορεις να αγοράσεις εφαρμογές ?

 

Εγώ έχω προπληρωμένη Eurobank και αγοράζω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα στο κανονικο mail μου εχω γραψει το ονομα μου με λατινικα γραματα ενω στο ιφον το εγραψα με ελληνικα.

μολις το εγραψα στι ιφον με λατινικα φυγανε τα μειλ.

 

με προπληρωμένη απο πειραιως μπορεις να αγοράσεις εφαρμογές ?

 

 

Γιατί δε δοκιμαζεις να την περασεις να μας πεις κι εμάς αν τη δέχεται;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.....Εγω εστειλα κανονικα την φορμα για το bumber αλλα ξεχασα να βαλω αριθμο στη διευθυνση αλλα εχω γραψει τηλεφωνο και email κανονικα,θα το λαβω η θα με ψαχνουνε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.....Εγω εστειλα κανονικα την φορμα για το bumber αλλα ξεχασα να βαλω αριθμο στη διευθυνση αλλα εχω γραψει τηλεφωνο και email κανονικα,θα το λαβω η θα με ψαχνουνε?

Μαλλον θα σε ψαχνουνε :lol: . Λογικα πρεπει να σε ειδοποιησουν υποθετω δεν βαζω το χερι μου στη φωτια παντως...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εναν video player, ο οποίος να αναπαράγει τα βίντεό μου συνεχόμενα. Συγκεκριμένα στο iPod του iPhone, αμα παίξει κάποιο βίντεο και τελείωσει, σταματάει εκεί, δεν πάει στο επόμενο. Το έχω γεμίσει με video clips και θέλω να μην σταματαει να παιζει.Γνωρίζεις κανένας σας κανένα τέτοιο προγραμματάκι; Ή τέλος πάντων κάποια ρύθμιση την οποία δεν έχω ανακαλύψει ; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

 

Από το itunes φτιάχνεις και video playlists , λίγο πολύ όπως κάνεις και audio playlists.

 

http://reviews.cnet.com/8301-12519_7-10310233-49.html

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα σε ψαχνουνε :lol: . Λογικα πρεπει να σε ειδοποιησουν υποθετω δεν βαζω το χερι μου στη φωτια παντως...

 

Ευχαριστω παντως.................πιστευω να με βρουνε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλήθειά το iphone απο άποψή μουσικής αλλα με φορεμένα ακουστικά πως τα παει ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Η πάνω τρυπούλα δίπλα από την είσοδο για ακουστικά τι είναι; Κατι σαν kill noise μήπως για την ομιλία;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δεύτερο μικρόφωνο για το noise cancelation . Εχει δυο ενα κατω και ενα πανω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

geo_1983petra ξεχασα να σου πω μεγιες το κινητο! Παντως εχω ερθει στα μερη σου τωρα στη Πετρα και το σημα ειναι καμπανα και σε iPhone 4 και σε iPad. Κανενα προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μια απαντησουλα και στην ερωτηση μου δεν μπορει τοσοι μηλαραδες εδω καποιος θα το εχει δοκιμασει με τα ακουστικα :rolleyes:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...