Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, οποιοι το εχετε παρει απο γερμανο και εχει παρουσιασει προβλημα και εχετε παει για αντικατασταση σας εχουν δωσει καινουργιο σφραγισμενο?

 

Γενικα ποιο καταστημα σε περιπτωση προβληματος σου φερνει καινουργιο και οχι καποιο ανοιχτο???

Ρωταω διοτι σκεφτομαι να το παρω...

 

ευχαριστω!

 

δηλαδή είσαι σίγουρος ότι θα σου πάθη ζημια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις να πας και στο golden hall να πιεις και ενα καφεδακι και να ψωνισεις απο το εκει store. Μια βιτρινα ήταν φίσκα στα iphone 4. Μου ρχοταν να το αγοράσω και ας ειμαι ευχαριστημενος με το 3gs μου :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Εχω ενα θεμα με τη φωτεινοτητα. Μου φαινεται κατι δεν παει καλα... Ειμαι σε σκοτεινο δωματιο. Κανενα φως. Εχω αυτοματη τη φωτεινοτητα. Κλεινω το αυτοματο, και αντι να φωτισει αρκετα το κινητο, φωτιζει ελαχιστα. Μηδαμινα θα ελεγα. Τι μπορει να παιζει;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

edit δεν διαβασα προσεκτικα την ερωτηση σου φιλε areianos για κατσε να το testαρω και εγω

edit 2 μολις το δοκιμασα με το που κλεινεις το αυτοματο φωτιζει τερμα

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

edit δεν διαβασα προσεκτικα την ερωτηση σου φιλε areianos για κατσε να το testαρω και εγω

edit 2 μολις το δοκιμασα με το που κλεινεις το αυτοματο φωτιζει τερμα

Ε ναι... Αυτο περιμενα κι εγω... Εμενα ομως ειναι ανεπαισθητη η διαφορα... Ισα δλδ που αλλαζει κατι. Και μου κανει εντυπωση αυτο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

οντως περιεργο τη διαφορα που αναφερεις στο δικο σου τη βλεπω τωρα στο σαλονι με αρκετο φως γυρω μου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

οντως περιεργο τη διαφορα που αναφερεις στο δικο σου τη βλεπω τωρα στο σαλονι με αρκετο φως γυρω μου

 

Μα ετσι λειτουργει ο σενσορας του iphone (3g, 3gs, 4 και ipod touch) στην εντονη φωτεινοτητα περιβαλλοντος φωτίζει εντονότερα ενω σε χαμηλοτερη φωτεινοτητα κλεινει το φως ετσι ωστε να μην κουραζει τα ματια

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Αλλα στο σκοταδι, οταν εχεις ενεργο το αυτοματο, το εχει χαμηλα. Οταν το κλεισεις, φωτιζει πολυ πιο δυνατα. Εμενα δεν το κανει... Αυτο ειναι το θεμα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οποιοι το εχετε παρει απο γερμανο και εχει παρουσιασει προβλημα και εχετε παει για αντικατασταση σας εχουν δωσει καινουργιο σφραγισμενο?

 

Γενικα ποιο καταστημα σε περιπτωση προβληματος σου φερνει καινουργιο και οχι καποιο ανοιχτο???

Ρωταω διοτι σκεφτομαι να το παρω...

 

ευχαριστω!

 

Θα σου δώσουν του κουτιού μόνο αν είσαι σε διαδικασία DOA,δηλαδή περίοδο 3 ημερών.

Παρακάτω θα πρέπει να σταλεί για service όπου κ είναι στο γνωστό σακουλάκι..

Και όσο για το κατάστημα κανένα δεν σου φέρνει του κουτιού αν δεν είσαι σε διαδικασία DOA,ούτε η ίδια η Apple(βέβαια εκεί μπορείς να πάρεις refund το ποσό της συσκευής.)..

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Αλλα στο σκοταδι, οταν εχεις ενεργο το αυτοματο, το εχει χαμηλα. Οταν το κλεισεις, φωτιζει πολυ πιο δυνατα. Εμενα δεν το κανει... Αυτο ειναι το θεμα...

 

την επιλογή φωτεινότητας την έχεις στο τέρμα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Αλλα στο σκοταδι, οταν εχεις ενεργο το αυτοματο, το εχει χαμηλα. Οταν το κλεισεις, φωτιζει πολυ πιο δυνατα. Εμενα δεν το κανει... Αυτο ειναι το θεμα...

Εμένα στο "σκοτάδι" είναι πολύ χαμηλός ο φωτισμός κ με το που βάλω το αυτόματο στο off, φωτίζει πολύ δυνατά. Φωτεινότητα στη μέση σε 4.1

 

Δύο παρατηρήσεις. Το ηχείο το έχει στην άλλη μεριά από το 3G και ο ήχος του keypad είναι πιο χαμηλός. Το έχετε προσέξει;

 

 

----------------

Now playing on iTunes: Atlantean Kodex - The Atlantean Kodex

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

την επιλογή φωτεινότητας την έχεις στο τέρμα?

 

Σε ολα τα επιπεδα το δοκιμασα. Απο τερμα, μεχρι χαμηλα. Στα χαμηλα δε, εκει κανει μια μικρη αλλαγη, δλδ απλα λιγο πιο αισθητη. Οχι ομως κατι τρομερο....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν ξερω αν εχει ξανα συζητηθει το θεμα αλλα θα ηθελα να ρωτησω τι γινετε με τις σιμ?Θελω αν αγορασω ενα αλλα εχω σιμ κανονικη γιατι εχω 3 κινητα κ την αλλαζω απο κινητο σε κινητο,με το iphone τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Mε την μπάρα στο μισό ,μόλις το βγάλω off έχει αισθητή διαφορά...οσο πιο ψηλά τόσο πιο πολύ έντονη η διαφορά,το ίδιο και για το χαμηλό ,όσο πιο κάτω τόσο λιγότερη αισθητή η διαφορά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν ξερω αν εχει ξανα συζητηθει το θεμα αλλα θα ηθελα να ρωτησω τι γινετε με τις σιμ?Θελω αν αγορασω ενα αλλα εχω σιμ κανονικη γιατι εχω 3 κινητα κ την αλλαζω απο κινητο σε κινητο,με το iphone τι γινετε?

 

Ανταπτοράκι. 2€ από Vodafone, αν και μου το έδωσαν δωρεάν όταν έκανα την ανανέωση (ξοδεύτηκαν)!

 

----------------

Now playing on iTunes: Atlantean Kodex - A Prophet In The Forest

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Mε την μπάρα στο μισό ,μόλις το βγάλω off έχει αισθητή διαφορά...οσο πιο ψηλά τόσο πιο πολύ έντονη η διαφορά,το ίδιο και για το χαμηλό ,όσο πιο κάτω τόσο λιγότερη αισθητή η διαφορά.

#(%&@$*%($@%.... Τι επαθε εμενα;;; Στην αρχη νομιζα οτι εφταιγε το screen protector που ηταν σκουρο και παραποιουσε τη φωτεινοτητα. Αλλα τωρα που το εβγαλα γιατο το εσκισα (ευτυχως το ειχα και δεν επαθε κατι η οθονη) και εβαλα ενα αχρωμο, βλεπω οτι δεν αλλαζει οπως εκανε παλια το 2g που ειχα.... Να εχει θεμα η συσκευη αραγε;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

τι ανταπτορακι?διλαδη γινετε να βαλεις κανονικη σιμ απο τις μεγαλες?

Οχι.. Να βαλεις τη μικρη σιμ σε αλλα κινητα εννοει. Αυτο κανει το ανταπτορακι. Αντικαθιστα το κενο που χρειαζεται για να στηριχτει η σιμ του iphone σε αλλα κινητα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μερικές ερωτήσεις για το iPhone 4 γιατί πρόκειται να μου το φέρει ο αδελφός μου από Αγγλία αυτές τις μέρες γι' αυτό παρακαλώ όποιος ξέρει ας απαντήσει.

 

1ον) Απ'όσο διάβασα στην Αγγλία πωλείται official ξεκλείδωτο(δηλαδή να μπορώ να βάλω οποιαδήποτε κάρτα sim άλλης χώρας π.χ. Ελλάδα). Αληθεύει όντως? Θα ρωτήσει και ο αδελφός στο κατάστημα που θα το αγοράσει απλά για να ξέρω και εγώ απο κάποιον που ξέρει σίγουρα ή το έχει αγοράσει απο Αγγλία.

2ον) Με το σήμα λίγο που έχει τύχει να πιάσω στα χέρια μου το iPhone 4 δεν συνάντησα πρόβλημα. Είναι το πρόβλημα τόσο μεγάλο ώστε να μην αγοράσω το iPhone 4 ή όχι? Δεν σκοπέυω να αγοράσω θύκη εξωτερική παρα μόνο ζελατίνη για την οθόνη γι' αυτό ρωτάω. Αν είναι να χάνω κλήσεις όπως το κρατάω τότε δεν το αγοράζω.

3ον) Η προθεσμία με τις τσάμπα θήκες αν τα λέω καλά τελείωσε. Έχουν βγάλει πλέον νέες παρτίδες διορθωμένες ή αναμένονται? Ίσως και το άσπρο ακόμα γι' αυτό να μην έχε βγεί για να διορθώσουν το πρόβλημα.

4ον) Το πρόβλημα με το proximity sensor λύνεται με την αναβάθμιση του iOS 4.1 όντως? Διάβασα ότι σε άλλους παραμένει. Τι γίνεται?

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μερικές ερωτήσεις για το iPhone 4 γιατί πρόκειται να μου το φέρει ο αδελφός μου από Αγγλία αυτές τις μέρες γι' αυτό παρακαλώ όποιος ξέρει ας απαντήσει.

 

1ον) Απ'όσο διάβασα στην Αγγλία πωλείται official ξεκλείδωτο(δηλαδή να μπορώ να βάλω οποιαδήποτε κάρτα sim άλλης χώρας π.χ. Ελλάδα). Αληθεύει όντως? Θα ρωτήσει και ο αδελφός στο κατάστημα που θα το αγοράσει απλά για να ξέρω και εγώ απο κάποιον που ξέρει σίγουρα ή το έχει αγοράσει απο Αγγλία.

2ον) Με το σήμα λίγο που έχει τύχει να πιάσω στα χέρια μου το iPhone 4 δεν συνάντησα πρόβλημα. Είναι το πρόβλημα τόσο μεγάλο ώστε να μην αγοράσω το iPhone 4 ή όχι? Δεν σκοπέυω να αγοράσω θύκη εξωτερική παρα μόνο ζελατίνη για την οθόνη γι' αυτό ρωτάω. Αν είναι να χάνω κλήσεις όπως το κρατάω τότε δεν το αγοράζω.

3ον) Η προθεσμία με τις τσάμπα θήκες αν τα λέω καλά τελείωσε. Έχουν βγάλει πλέον νέες παρτίδες διορθωμένες ή αναμένονται? Ίσως και το άσπρο ακόμα γι' αυτό να μην έχε βγεί για να διορθώσουν το πρόβλημα.

4ον) Το πρόβλημα με το proximity sensor λύνεται με την αναβάθμιση του iOS 4.1 όντως? Διάβασα ότι σε άλλους παραμένει. Τι γίνεται?

 

Σας ευχαριστώ!

 

1)το δινουν ξεκλειδωτο σιγουρα αν το πληρωσεις χωρις συμβολαιο.

2)το προβλημα με το σημα παρουσιαζεται μονο σε οταν ειναι σε 3G και οχι σε ολες τις συσκευες..με μια θηκη δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να εχεις προβλημα(αν δεν ειναι μεταλλικη φυσικα!:P)

3)δεν εχουν αναφερει τιποτα για hardware revision η apple και δε νομιζω οτι θα αλλαξει κατι αφου δεν εκανε ζημια στις πωλησεις και αφου δε το εχουν ολοι το προβλημα.

4) δε γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα επιπεδα το δοκιμασα. Απο τερμα, μεχρι χαμηλα. Στα χαμηλα δε, εκει κανει μια μικρη αλλαγη, δλδ απλα λιγο πιο αισθητη. Οχι ομως κατι τρομερο....

 

έτσι είναι η διαφορα είναι πολύ μικρή και όταν χαμηλώνεις και όταν ανεβάζεις την φωτεινότητα μην ανησυχείς :)

Link to comment
Share on other sites

1)το δινουν ξεκλειδωτο σιγουρα αν το πληρωσεις χωρις συμβολαιο.

2)το προβλημα με το σημα παρουσιαζεται μονο σε οταν ειναι σε 3G και οχι σε ολες τις συσκευες..με μια θηκη δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να εχεις προβλημα(αν δεν ειναι μεταλλικη φυσικα!:P)

3)δεν εχουν αναφερει τιποτα για hardware revision η apple και δε νομιζω οτι θα αλλαξει κατι αφου δεν εκανε ζημια στις πωλησεις και αφου δε το εχουν ολοι το προβλημα.

4) δε γνωριζω.

 

Με συμβόλαιο θα το αγοράσει δεν το ανέφερα. Αλλάζει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι η διαφορα είναι πολύ μικρή και όταν χαμηλώνεις και όταν ανεβάζεις την φωτεινότητα μην ανησυχείς :)

Αλλο πολυ μικρη και αλλο σχεδον ανεπαισθητη... Τουλαχιστον θα ειχε καποια διαφορα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με συμβόλαιο θα το αγοράσει δεν το ανέφερα. Αλλάζει κάτι?

Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι τότε θα είναι κλειδωμένο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Με συμβόλαιο θα το αγοράσει δεν το ανέφερα. Αλλάζει κάτι?

 

δεν ξερω να σου πω..παιζει εντονα να ναι κλειδωμενο..βασικα να ρωτησει στο μαγαζι..εγω απ οσο θυμαμαι οταν ειμουν αγγλια(πανε κοντα 5 χρονια τωρα) οτι ηταν απο καταστημα vodafone ηταν κλειδωμενο..αν εκανες συνδεσεις στη phones4u που εχει συσκευες γενικα και κανει συνδεσεις για ολες τις εταιρειες ηταν ξεκλειδωτα(ειχαν ενα στοκ σε τηλεφωνα και τα διναν με οποια και να εκανες συμβολαιο...) αλλα για να μην κανουμε υποθεσεις, να πεις στον αδερφο σου να ρωτησει πριν κανει συμβολαιο γιατι αλλιως θα πρεπει να το κανεις jailbreak και γενικα επειδη ειχα βρει πριν 1 χρονο το 3gs ξεχασμενο προφανως απο αμερικανο τουριστα(ηταν κλειδωμενο φυσικα) και το κρατησα, θα σου λεγα να μη μπεις στη διαδικασια..δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εχεις προβλημα αλλα μπορει και να εχεις αν για καποιο λογο χασεις το jb(firmware update καταλαθος κτλ).

κατα τη γνωμη μου ρωταει ο αδερφος, αν ειναι ξεκλειδωτο το παιρνεις, αν οχι..παρτο απο εδω οταν μπορεσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...