Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχεις πρόβλημα.

Κάνε αναβάθμιση.

 

την εκανα δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα σήμερα, δεν άντεξα να περιμένω για το λευκό... και κλασσικά αύριο θα βγει το λευκό επίτηδες για να μου σπάσουν τα νεύρα. :p

 

Το ξέρω οτι χιλιοειπώθηκε, αλλα θέλω το λινκ για το template να κοψω την sim. ---edit: found it

Edited by RyDeR
Link to comment
Share on other sites

Google is your friend. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα, δεν άντεξα να περιμένω για το λευκό... και κλασσικά αύριο θα βγει το λευκό επίτηδες για να μου σπάσουν τα νεύρα. :p

 

Το ξέρω οτι χιλιοειπώθηκε, αλλα θέλω το λινκ για το template να κοψω την sim. ---edit: found it

 

http://lmgtfy.com/?q=convert+sim+to+microsim

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω (ακόμα) για bluetooth ακουστικό για το 4άρι... έχετε να προτείνεται κάτι που να μην είναι με κλιπ; Το Jawbone ICON που σκέφτομαι ξεφεύγει πολύ σε τιμή
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανουν γιατι δεν γνωριζετε τα δικαωματα σας σαν καταναλωτες. Και εμενα προχθες το ιδιο θελανε να μου κανουν αλλα δεν δεχτηκα. Και οταν τους ειπα οτι τους εχω κανει ηδη 2 καταγγελιες στο παρελθον για τον ιδιο λογο και μου ζηταγαν συγνωμη και πηρα καινουργιες συσκευασιες πηραν τηλεφωνο στα κεντρικα και μετα απο λιγο τσουπ μου ηρθανε με καινουργια συσκευασια:)

 

 

Το iphone σε "σακουλάκι" είναι πιθανότατα "factory refurbished" συσκευή η οποία,for all intends and purposes θεωρείται,λειτουργική,απαλλαγμένη απο ελαττώματα(προφανως κι αισθητικής φύσης,π.χ γρατζουνιές) κι επομένως καινούργια.Αν ικανοποιούνται οι παραπάνω συνθήκες,δε βλέπω που είναι το πρόβλημα.Εκτός κι αν θεωρείται ελαττωματική και η χάρτινη συσκευασία :wacko:...

 

Φυσικά εσύ,κι ο κάθε καταναλωτης,έχει τη δυνατότητα άσκησης των δικαιωμάτων του κατα το δοκούν.Κι αν δικαιώθηκες στη συγκεκριμένη περίσταση,μπράβο σου που επέμεινες και μπραβο και στον πωλητή που τελικά ανταποκρίθηκε.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μολις αγορασα κι εγω ενα iphone 4 μηπως γνωριζετε πως μπορω να χρησιμοποιησω qwerty στο safari διοτι μου βγαζει μονο ελληνικο πληκτρολογιο

 

Για παραδειγμα οταν ψαχνω στο google δεν εχω δυνατοτητα να αλλαξω το πληκτρολογιο σε qwerty το ιδιο προβλημα το εντοπισα κ οταν προσπαθησα στο hotmail να δω τα mail μου

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες ν'άλλάξεις/προσθέσεις το επιθυμητό πληκτρολόγιο?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το κανω αυτο γιατι το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι

 

ρυθμίσεις->γενικά->πληκτρολόγιο->διεθνή πληκτρολόγια->προσθήκη νέου πληκτρολογίου

Αγγλικά (us) -> QWERTY .......

 

Καλορίζικο και καλώς ήρθες!

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το κανω αυτο γιατι το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι

 

Φίλε μου κατ'αρχας καλως όρισες στο Myphone αλλα και στο μαγικό κόσμο του iPhone :)

 

Αν είσαι νεος χρήστης είναι λογικό κι αναμενόμενο να εχεις αρκετες απορίες σχετικά με τη συσκευή σου.Γι αυτό θα σε συμβούλευα να διαβάσεις αρχικά το manual της συσκευής και στη συνέχεια τους διαφωτιστικούς οδηγούς που βρίσκονται εδω,στο forum.

 

Απο κει και πέρα για όποια άλλη απορία προκύψει μη διστάσεις να ρωτήσεις.:)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 1 ωρα τηλέφωνο 3 ώρες συνολικά internet (via Wifi) και άλλο ένα 2 ώρο με ipod και εφαρμογές είναι λογικό για εσάς να πέσει η μπαταρία ?(στο περίπου στο 30%)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα φέτες ... δουλεύει τέλεια....

 

 

:D

Ευγε φιλε μου ;)

Το iphone σε "σακουλάκι" είναι πιθανότατα "factory refurbished" συσκευή η οποία,for all intends and purposes θεωρείται,λειτουργική,απαλλαγμένη απο ελαττώματα(προφανως κι αισθητικής φύσης,π.χ γρατζουνιές) κι επομένως καινούργια.Αν ικανοποιούνται οι παραπάνω συνθήκες,δε βλέπω που είναι το πρόβλημα.Εκτός κι αν θεωρείται ελαττωματική και η χάρτινη συσκευασία :wacko:...

 

Φυσικά εσύ,κι ο κάθε καταναλωτης,έχει τη δυνατότητα άσκησης των δικαιωμάτων του κατα το δοκούν.Κι αν δικαιώθηκες στη συγκεκριμένη περίσταση,μπράβο σου που επέμεινες και μπραβο και στον πωλητή που τελικά ανταποκρίθηκε.

 

Με προβληματιζει ιδιαιτερα το σερβις στην Ελλαδα. Σε περιπτωση που μου κανουν αντικατασταση συσκευης δεχομαι μονο καινουργια και οχι επισκευασμενη. Αν εσενα σου αρεσει να δεχεσε συσκευες οι οποιες ειναι επισκευασμενες μαγκια σου. Πιστεψε με μετα το τηλ που εκανε ο πωλητης στα κεντρικα και ρωτησε για μενα δεν γινοταν να κανει και αλλιως :)

 

Παιδιά με 1 ωρα τηλέφωνο 3 ώρες συνολικά internet (via Wifi) και άλλο ένα 2 ώρο με ipod και εφαρμογές είναι λογικό για εσάς να πέσει η μπαταρία ?(στο περίπου στο 30%)

 

Ναι πολυ λογικο;)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

@cellphone

 

Κι εγω ενταξει τη βλεπω τη μπαταρια σου...Ειναι και πρωτες φορτισεις μην το ξεχνας...εγω το εχω 10 μερεσ και της πρωτες 5 ουτε 24ωρο δε μου εκλεινε:lol:

 

Το wifi καει μακραν περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο και ειναι επόμενο....αλλωστε η συσκευη δεν ενδυκνειται για σερφαρισμα με τις ωρες επειδη εχει wifi:)...αλλο το οτι εμεις τη λιωνουμε...παντως μην αγχωνεσαι φιλε η μπαταρια σου με συνεχομενες καλεσ φορτισεις θα παρει σιγουρα ενα 30 με 40% μεγαλυτερη διαρκεια στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα έκανα τη δεύτερη πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση. Ενώ μέχρι τωρα γέμιζε σε 1 ωρα και κάτι, τώρα, μετά απο 2ωρο, ακόμα δεν έχει γεμίσει. Λετε να στρώνει σιγά σιγά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα έκανα τη δεύτερη πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση. Ενώ μέχρι τωρα γέμιζε σε 1 ωρα και κάτι, τώρα, μετά απο 2ωρο, ακόμα δεν έχει γεμίσει. Λετε να στρώνει σιγά σιγά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ίδιο έχω να παρατηρήσω κι εγώ, το 3G μου γέμιζε πολύ πιο γρήγορα... Μετά από 2 ώρες και είναι ακόμα στο 96% :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω να παρατηρήσω κι εγώ, το 3G μου γέμιζε πολύ πιο γρήγορα... Μετά από 2 ώρες και είναι ακόμα στο 96% :wacko:

 

 

Εμενα ακόμα 80%.... Βέβαια το χρησιμοποιώ παράλληλα αντί υπολογιστή γιατί δεν έχω. Αλλά και πιο πριν πάλι πιο γρηγορα γέμιζε... Εσυ έκανες πλήρη αποφόρτιση;

 

Επίσης, κάτι λίγο κουλο. Πως κάνουμε restart; Το κλασσικό όμως. Οχι απλά δλδ να πατήσουμε το sleep button. Και τέλος, στο cydia λέει κάπου τη διαθέσιμη μνήμη του κινητού. Ανταποκρίνεται σε πραγματικά στοιχεία;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακόμα 80%.... Βέβαια το χρησιμοποιώ παράλληλα αντί υπολογιστή γιατί δεν έχω. Αλλά και πιο πριν πάλι πιο γρηγορα γέμιζε... Εσυ έκανες πλήρη αποφόρτιση;

Nαι, έχω κάνει πλήρη αποφόρτιση... Δύο φορές που έκανα τη διαδικασία και τις δύο πήρε το διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει...
Link to comment
Share on other sites

Nαι, έχω κάνει πλήρη αποφόρτιση... Δύο φορές που έκανα τη διαδικασία και τις δύο πήρε το διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει...

 

 

Εμένα μόνο τωρα. Την πρώτη φορτισε κανονικά...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

το λουκετακι μέσα σε μη κλεισμένο κύκλο τι έιναι δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας?μια βοήθεια?

 

εχεις μπλοκαρει τον σενσορα ωστε οταν γυριζεις την συσκευη σου να μην περιστρεφετε η εικονα. Πατοντας 2 φορες το πληκτρο home και πηγαινοντας αριστερα το ξεκλικαρεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

το λουκετακι μέσα σε μη κλεισμένο κύκλο τι έιναι δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας?μια βοήθεια?

 

"Κάθετος προσανατολισμός κλειδωμένος"

 

Ενεργοποίησες προφανώς για να μην αλλάζει προσανατολισμό όταν το γυρνάς.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως βγαίνει σε παρακαλω?ευχαριστω

 

Πατας 2 φορες το home button και στα ipod controls καπου το εχει .... στην ακρη :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...