Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη τωρα θα πρέπει να ψάξω να βρω κάποια άλλη ρομ που να υποστηρίζει την συγκεκριμένη καρτα?:D
Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυστυχως οτι ξερεις ξερω....... Μεγαλη βλακεια το ολο θεμα........... κι ολο αυτο επειδη η sony ericsson δεν καταδεχτηκε να το αναβαθμισει........ Δεν λεω φυσαει η ginger αλλα αμα δεν μπορεις να περνας εφαρμογες.... τσαμπα κοπος........:lost:
Link to comment
Share on other sites

Ας δουμε τις γνωμες ολων...ποιος πιστευετε οτι ειναι ο πιο γρηγορος συνδιασμος..rom-kernel-o.c...ακουω γνωμες:)
Link to comment
Share on other sites

συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή,κατεβαζεις την status bar,τικαρεις μεταφορά αρχείων από και προς υπολογιστή,στο pc κλικάρεις ο υπολογιστής μου,πάνω στον αφαιρούμενο δίσκο (κάρτα μνήμης) δεξί κλικ,format(διαμόρφωση),όχι quick format,σε fat32

και μετά πάλι μεταφορά των αρχείων της παλιάς

 

κάπως έτσι θυμάμαι..

και αν σου βγάλει πάλι προβλήματα φταίει η κάρτα

πάντως εγώ με την lexar 16gb 6class δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

 

Δυστυχως οτι ξερεις ξερω....... Μεγαλη βλακεια το ολο θεμα........... κι ολο αυτο επειδη η sony ericsson δεν καταδεχτηκε να το αναβαθμισει........ Δεν λεω φυσαει η ginger αλλα αμα δεν μπορεις να περνας εφαρμογες.... τσαμπα κοπος........:lost:

 

Δεν παίζει ρόλο το software με την ασυμβατότητα της micro sd

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα .... Πέρασα μια ρομ κανονικα μετα εκανα reboot αλλα μου βγάζει το sony ericsson και μενει εκει λογικα κολλαει εκει. εβγαλα την μπαταρία για να βορεσω να μπω στο recovery αλλα δεν με πηγαινει ουτε εκει και κανει το ιδιο πραγμα :/ καποιος για βοηθεια?
Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή,κατεβαζεις την status bar,τικαρεις μεταφορά αρχείων από και προς υπολογιστή,στο pc κλικάρεις ο υπολογιστής μου,πάνω στον αφαιρούμενο δίσκο (κάρτα μνήμης) δεξί κλικ,format(διαμόρφωση),όχι quick format,σε fat32

και μετά πάλι μεταφορά των αρχείων της παλιάς

 

κάπως έτσι θυμάμαι..

και αν σου βγάλει πάλι προβλήματα φταίει η κάρτα

πάντως εγώ με την lexar 16gb 6class δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

 

 

 

Δεν παίζει ρόλο το software με την ασυμβατότητα της micro sd

 

Τι να πω δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.... Μόλις μου την επιστρεψουν θα δοκιμασω κι εγω ν κανω φορματ με τον τροπο που λες κι ελπιζω πραγματικα να στρωσει γτ δεν με παιρνει να αγοραζω παλι καινουρια καρτα........ Θα το δοκιμασω και στην πρωτη που ειχε brickαρει τελειως..... :blink: i ll keep my fingers crossed!!!! :rolleyes:

 

EDIT:

 

Μάλλον ξέχασες να κανεις full wipe αφού έκανες τ back up και πριν εγκαταστησεις τη ρομ...... ξαναβγαλε τη μπαταρια και άρχισε να πατας το πίσω κουμπι πριν ακόμη σου δείξει το sony ericsson για να μπεις σε recovery.....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

full wipe εκανα! το εκανα και παλι τιποτα..
Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τοτε..... ίσως χρειαστει να κανεις επιδιορθωση μεσω sus γτ για soft brick το κοβω....... περιμενε ομως μήπως σου πουν τα παιδια αν μπορεις να κανεις κατι αλλο.........
Link to comment
Share on other sites

full wipe εκανα! το εκανα και παλι τιποτα..

 

Αν έκανες full wipe και κολησε,προφανώς πήγες να φλασάρεις rom για άλλον kernel αν έχεις ξεκλειδωτο bootloader φλάσαρε τον ανάλογο kernel

Αν έχεις τον stock,επιδιόρθωση με pc companion(αν δουλεύει και αυτό πλέον βέβαια..)

Αλλιώς θα πρέπει να περάσεις την stock με το flashtool

Πως;

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650174

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα οκ!!! Δεν μπόρεσα μεσω του flashtool αλλα με το pc companion τα καταφερα. ευτυχως επεζησε το χ8 μου :D

Τώρα ολα απο την αρχη παλι root :) πειτε μου γνωμες για μια σταθερη κ γρηγορη rom ! λεω να βαλω ginger dx v025 ή 26 ποιες προτεινετε?

Ευχαριστω πολυ για την βοήθεια σας ! :)

Edited by EvanSter
Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ποο ρε παιδια παλι τα ιδια..περασα primehd και δεν εχω wifi ..εχω την τελευταια εκδοση του alfs..κανονικα οταν περασα την rom μετα περσα και καποια αρχεια που ειναι για τον κερνελ...τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μηπως εχει κανεις το Χ8 με τις φωνες λαζοπουλου? θελω μονο τις φωνες αν γινεται..... ευχαριστωωωω!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγώ ψάχνω τις φωνές του Λαζόπουλου, αν τις έχει κάποιος ας βοηθήσει...

 

Όταν ανοίγεις το N drive for xperia έχει επιλογή στις ρυθμίσεις....

 

Υπάρχει κάποιος αλλος που με gingerdx v026 και alfs kernel το κινητο του να κάνει στα καλα καθουμενα reboot???? ή μονο τ δικο μου ειναι αναποδο τον τελευταιο καιρο??? :dash: χ8ουλι μου σε ματιαξανε μου φαινεται....... :shifty:

τι επιλογες εχω???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση απο το market το rootexplorer πρεπει να πληρωσω για να το εγκαταστησω και δεν γινεται αυτο. Πριν καιρο καπου το βρηκα στο pc σε free αλλα τωρα δεν το βρισκω αν μπορει καποιος να το κοιταξει λιγο. Ευχαριστω!
Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση απο το market το rootexplorer πρεπει να πληρωσω για να το εγκαταστησω και δεν γινεται αυτο. Πριν καιρο καπου το βρηκα στο pc σε free αλλα τωρα δεν το βρισκω αν μπορει καποιος να το κοιταξει λιγο. Ευχαριστω!

Αν άκανες ροοτ με τον οδηγό από Jimdem αν θυμαμαι καλα στο περνάει και αυτο. Αν οχι μετα το ροοτ, μετα το περασμα του recovery θα το χεις σιγουρα στις εφαρμογες σου.......

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ψάχνω τις φωνές του Λαζόπουλου, αν τις έχει κάποιος ας βοηθήσει...

 

Όταν ανοίγεις το N drive for xperia έχει επιλογή στις ρυθμίσεις....

 

Βασικά τις θέλω για να τις χρησιμοποιήσω σε άλλη συσκευή και όχι σε xperia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αλλος που με gingerdx v026 και alfs kernel το κινητο του να κάνει στα καλα καθουμενα reboot???? ή μονο τ δικο μου ειναι αναποδο τον τελευταιο καιρο??? :dash: χ8ουλι μου σε ματιαξανε μου φαινεται....... :shifty:

τι επιλογες εχω???

 

Εγώ αλλά δε κάνει reboot!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τις θέλω για να τις χρησιμοποιήσω σε άλλη συσκευή και όχι σε xperia.

 

Δεν νομίζω οτι μπορεις γιατί η εφαρμογη διατιθεται μονο για το x8.....

 

Εγώ αλλά δε κάνει reboot!

Έχεις περάσει και το tweak του jimdem?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει και το tweak του jimdem?

 

Όχι,τα είχα κάποτε αλλά πλέον το χω για δεύτερο τηλέφωνο κ το χω παρατήσει..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση απο το market το rootexplorer πρεπει να πληρωσω για να το εγκαταστησω και δεν γινεται αυτο. Πριν καιρο καπου το βρηκα στο pc σε free αλλα τωρα δεν το βρισκω αν μπορει καποιος να το κοιταξει λιγο. Ευχαριστω!

Για οσους δε θελουν να εχουν "σπασμενη" την εφαρμογη (παρανομα) στο κινητο τους, η δε θελουν/μπορουν να πληρωσουν, υπάρχει παρομοια εφαρμογη με το rootexplorer, που ο developer τη δινει δωρεαν στο xda. Για πληροφοριες εδω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Αφου αποδειχθηκε αχρηστη η νεα καρτα μνημης (Transcend SDHC16GB class10 ) για το χ8 μου θελω να μου προτεινετε 16GB παλι που να λειτουργει σωστα ομως χωρις προβλήματα η ακομα καλυτερα να ειναι δοκιμασμενη στο συγκεκριμενο κινητο..! ευχαριστω!:)
Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι μπορεις γιατί η εφαρμογη διατιθεται μονο για το x8.....

 

Το Ndrive δεν είναι μόνο για το x8 για αυτό το πιο πιθανό είναι αν βάλεις το φάκελο με τις φωνές του Λαζόπουλου σε άλλη συσκευή να δουλέψουν, αυτό το φάκελο ψάχνω για να το δοκιμάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παδιά μήπως υπάρχει καμία εφαρμογή για να μετράει τα λεπτά ομιλίας επειδή εχώ σύνδεση και θα ήθελα να βλέπω σε τι χρόνο ομιλίας κυμαίνομαι κάθε μήνα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...