Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα..Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω θέμα στο χ8?Το έχω λίγες μέρες κ μου την έχει βαρέσει αυτό το μπλε...Υπόψιν πως είμαι άσχετη...Ετχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει...

 

Καλησπερα και καλωσηρθες..δεν ειναι θεμα..μπορεις να βαλεις και φωτογραφιες σου ας πουμε..πατα για λιγα δευτερολεπτα πανω στο μπλε και θα σου βγαλει μια λιστα με επιλογες..πατα στο ταπετσαριες και μετα συλλογη(εχω custom rom και δεν θυμαμαι πως το λεει στη μαμα ρομ οποτε δεν ειμαι σιγουρος για το συλλογη) και απο εκει διαλεξε μια φωτο που θες για φοντο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα και καλωσηρθες..δεν ειναι θεμα..μπορεις να βαλεις και φωτογραφιες σου ας πουμε..πατα για λιγα δευτερολεπτα πανω στο μπλε και θα σου βγαλει μια λιστα με επιλογες..πατα στο ταπετσαριες και μετα συλλογη(εχω custom rom και δεν θυμαμαι πως το λεει στη μαμα ρομ οποτε δεν ειμαι σιγουρος για το συλλογη) και απο εκει διαλεξε μια φωτο που θες για φοντο!!

 

Οκ το φόντο το έχω ήδη αλλάξει απ την πρώτη μέρα.Αλλά θέλω να αλλάξω θέμα όπου αλλού κι αν πάω είναι όλα μπλεεεεεεεεεεεε.το ideos x5 που είχα πριν ήταν τουλάχιστον τα είχα σε μαύρο..

Link to comment
Share on other sites

Οκ το φόντο το έχω ήδη αλλάξει απ την πρώτη μέρα.Αλλά θέλω να αλλάξω θέμα όπου αλλού κι αν πάω είναι όλα μπλεεεεεεεεεεεε.το ideos x5 που είχα πριν ήταν τουλάχιστον τα είχα σε μαύρο..

 

Μμ..για ψαξε στο μάρκετ για launchers..

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω τώρα. Σ' υχαριστώ πάρα πολύ!!!

 

τιποτα!θα μπορεις και μεσω των launcher να βαλεις εικονιδια και στην οθονη οπως γινεται απο το android 2.2 και πανω!!καλοι launchers ειναι ο launcher pro και ο adw launcher!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα!θα μπορεις και μεσω των launcher να βαλεις εικονιδια και στην οθονη οπως γινεται απο το android 2.2 και πανω!!καλοι launchers ειναι ο launcher pro και ο adw launcher!

 

Επετρεψε μου να προτεινω κ το go launcher!σιγα σιγα πειραματισου και με custom rom

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τα αποεπιλέξεις, κάνε ενα ρεσταρτ και μετά επέλεξέ τα πάλι. Αν δε στρώσει, κάνε καμια αναβάθμιση. Προτείνω να βάλεις gingerdx 019 και καπάκι το tweak μου (19.1)

 

 

Δεν έκανες full wipe

 

Δοκίμασα αυτό που είπες αλλά δεν είδα βελτιωση...

 

Θα βάλω την 019.1

 

Ερώτηση 1 με ποιο πρόγραμμα να πάρω backup εφαρμογές (πχ γίνετε να κρατήσει ρεκορ και σκορ στα παιχνιδια) μηνύματα και επαφές

Ερώτηση 2 Στο site σου παλαιότερα στο instractions είχε οδηγίες τώρα σε στέλνει στο myphone...έχω μπερδευτεί λίγο με τη σειρά του wipe και του backup και του wipe battary stats και όλα αυτα...

Ερώτηση 3 υπάρχει περίπτωσει να βάλεις την εφαρμογή geotaging στο tweek΄ή γενικότερα που μπορώ να τη βρώ?

 

Ευχαριστώ....

What is the MATRIX
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις πηρα και εγω απο επιδοτηση το χ8.πολυ καλο κινιτο.μια ερωτηση για να το κανω root πρεπει να κατεβασω το super one click και να το κανω root?μετα κατεβαζω απο το μαρκετ 3 πραγματα που λεει στο xda?καποια καλη ρομ εχετε να προτεινετε?:D
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω θέμα στο χ8?Το έχω λίγες μέρες κ μου την έχει βαρέσει αυτό το μπλε...Υπόψιν πως είμαι άσχετη...Ετχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει...

 

Καλησπέρα

Θα χρειαστείς root και xrecovery

 

Εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1143701

 

Και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=821790

 

Και επίσης εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1214655

 

Edit:

Όλα τα παραπάνω θέματα είναι για την επίσημη 2.1 μόνο

Όλοι άσχετοι ήμασταν στην αρχή...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας παιδιά..

 

Τελικα ποιο launcher κατεβασες;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό που είπες αλλά δεν είδα βελτιωση...

 

Θα βάλω την 019.1

 

Ερώτηση 1 με ποιο πρόγραμμα να πάρω backup εφαρμογές (πχ γίνετε να κρατήσει ρεκορ και σκορ στα παιχνιδια) μηνύματα και επαφές

Ερώτηση 2 Στο site σου παλαιότερα στο instractions είχε οδηγίες τώρα σε στέλνει στο myphone...έχω μπερδευτεί λίγο με τη σειρά του wipe και του backup και του wipe battary stats και όλα αυτα...

Ερώτηση 3 υπάρχει περίπτωσει να βάλεις την εφαρμογή geotaging στο tweek΄ή γενικότερα που μπορώ να τη βρώ?

 

Ευχαριστώ....

 

αν ειναι να αναβαθμισεις τη ρομ που εχεις δεν χρειαζεται backup..απλα αναβαθμιζεις και δεν χανεις τιποτα..παντως αν θες τα προγραμματαα για εφαρμογες ειναι πολυ καλο το titanium backup,για μηνυματα το sms backup & restore και επαφες κανε συγχρονισμο με το gmail!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα X8 και προσπαθω να του περασω μια ρομ. το θεμα ειναι οτι εχω κανει ροοτ εχω εγκαταστησει το xrecovery ( ετσι πιστευω τουλαχιστον γτ με τις οδηγιες που εχετε δωσει σε προηγουμενα 8εματα βλεπω οτι στο system,bin υπαρχουν τα αρχεια που πρεπει )...αλλα κανω ρεσταρτ το κινητο και ενω παταω το back δεν μου ανοιγει το boot. μπορει καποιος να με βοηθησει τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα X8 και προσπαθω να του περασω μια ρομ. το θεμα ειναι οτι εχω κανει ροοτ εχω εγκαταστησει το xrecovery ( ετσι πιστευω τουλαχιστον γτ με τις οδηγιες που εχετε δωσει σε προηγουμενα 8εματα βλεπω οτι στο system,bin υπαρχουν τα αρχεια που πρεπει )...αλλα κανω ρεσταρτ το κινητο και ενω παταω το back δεν μου ανοιγει το boot. μπορει καποιος να με βοηθησει τι μπορει να φταιει?

 

Το back δεν πιστεύω να το κρατάς πατημένο όταν εμφανίζεται το logo της sony ericsson

Θέλει πολλά διαδοχικά πατήματα

Link to comment
Share on other sites

Το back δεν πιστεύω να το κρατάς πατημένο όταν εμφανίζεται το logo της sony ericsson

Θέλει πολλά διαδοχικά πατήματα

 

Βασικα τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη και δουλεψε.. και ναι το κραταγα πατημενο. ευχαριστω. αλλα τωρα ψαχνω να περασω μια 2.3 ρομ και δεν ξερω ποια και πως. αν μπορει καποιος να με βοη8ησει???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Θέλω να κάνω update αυτό :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

 

και αυτό :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319051

 

Αλλα δεν θέλω να χάσω τίποτα ( από apps , επαφές κτλπ )

 

Τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη και δουλεψε.. και ναι το κραταγα πατημενο. ευχαριστω. αλλα τωρα ψαχνω να περασω μια 2.3 ρομ και δεν ξερω ποια και πως. αν μπορει καποιος να με βοη8ησει???

 

φιλε μου ακριβως στην προηγουμενη σελιδα αν κοιταξεις λεει ο superuser_78 τι να κανεις..σε ενα ποστ του με 3 λινκ..δεν ειναι κατι δυσκολο..ψαξου λιγο και θα το βρεις...

 

Γεια σας παιδιά!

Θέλω να κάνω update αυτό :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

 

και αυτό :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319051

 

Αλλα δεν θέλω να χάσω τίποτα ( από apps , επαφές κτλπ )

 

Τι να κάνω ?

 

απλα περνα τα χυμα στη sd και κανε εγκατασταση και τα 2 με cwm!!οταν κανεις update τη ρομ σου ΔΕΝ χρειαζεται full wipe οποτε δεν χανεις τιποτα!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...! καιρο εχω να σας γραψω...!!χαχα

εχω το εξης θεματακι...στην custom rom μου η μπαταρια ανασεσα στο 58 εως 51% αλλαξει και δειχνει οπως οταν ειναι τελειως αδεια.... με ποιο τροπο μπορω να αλλαξω την ανωμαλια αυτη...; ειναι πολυ σπαστικο... :/ floyo 0.25 exw..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...! καιρο εχω να σας γραψω...!!χαχα

εχω το εξης θεματακι...στην custom rom μου η μπαταρια ανασεσα στο 58 εως 51% αλλαξει και δειχνει οπως οταν ειναι τελειως αδεια.... με ποιο τροπο μπορω να αλλαξω την ανωμαλια αυτη...; ειναι πολυ σπαστικο... :/ floyo 0.25 exw..

Ισως αν αλλαξεις theme;ειχα βαλει ενα theme κ οταν πηγαινε η μπαταρια στο 40%εδειχνε σα να ειναι αδειο.

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εμφανιζεται το εικονιδιο στην οθονη,ενω ειμαι συνδεδεμενος σε 3g?
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη και δουλεψε.. και ναι το κραταγα πατημενο. ευχαριστω. αλλα τωρα ψαχνω να περασω μια 2.3 ρομ και δεν ξερω ποια και πως. αν μπορει καποιος να με βοη8ησει???

 

Πρώτα θα κάνεις ένα backup την τωρινή με xrecovery

Και αν δεν βιάζεσαι, θα σου γράψω εδώ έναν μίνι οδηγό αργότερα πως να βάλεις την Gingerdx v19, δεν μπορώ αυτή τι στιγμή

Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να κανω ωστε να μην ανοιγουν καποιες μικροεφαρμογες στο παρασκηνιο μονες του....που εχει ως αποτελεσμα να μου τρωνε την μπαταρια??
Link to comment
Share on other sites

τι μπορω να κανω ωστε να μην ανοιγουν καποιες μικροεφαρμογες στο παρασκηνιο μονες του....που εχει ως αποτελεσμα να μου τρωνε την μπαταρια??

Κατέβασε κάποιον task killer ή απλά μπες ρυθμίσεις->εφαρμογές->ρυθμίσεις που εκτελούνται->ανοίγεις το αρχείο και κάνεις διακοπή.Αν πάλι ανοίξει και δε θες να τρέχει καθόλου πήγαινε στις εφαρμογές βρες τη και κάντης αναγκαστική διακοπή και δε θα ξανανοίξει μέχρι να κάνεις restart

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο σταθερη ρομ??εβαλα την ginger dx 19 αλλα μου φαινεται οτι λαγκαρει αρκετα.:)
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο σταθερη ρομ??εβαλα την ginger dx 19 αλλα μου φαινεται οτι λαγκαρει αρκετα.:)

 

για περνα και το tweak του jim και ξαναδες την!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...