Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Updated 03-June-2011 :

2.2.9 CM Floyo v0.25

Download : Floyo v0.25

Working : Everything.

Based on FroyoBread by doixanh (thanks!)

 

αυτη θα κατεβασεις..! διπλα απο το download εχει το λινκ ,οταν πατησεις θα αρχισει κατεβαινει το ζιπακι με την ρομ.δεν το ανοιγεις δεν κανεις τπτ..το αφηνεις στην επιφανεια εργασιας..και οταν κανεις οοοοολα αυτα που χρειαζονται τοτε το πιανεις και το πετας χυμα στην καρτα μνημης...

 

αφου εχει πιο καινουργια updates.. γιατι να κατεβασω το παλιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφου εχει πιο καινουργια updates.. γιατι να κατεβασω το παλιο ?

 

και εγω ετσι σκεφτηκα αλλα απο οτι ειδα ειναι η μονη ρομ που λεει πως δουλευουν τα παντα και ετσι αρχισα με αυτη και αφου με ικανοποιουσε δεν προχωρησα στις αλλες...

αν προσεξεις στις αλλες ρομ ολο και καποιο bug/not fixed αναφερει... οποτε το απεφυγα...

τωρα διαλεγεις και περνεις..αν θες βαλε την πιο καινουργια που εχουν βγαλει και αν δεν σου αρεσει τοτε μετακομισε σε αλλη οικογενεια custom roms gingerDx,ktl ktl..

οριστε και ενα λινκ που περιγραφει διαφορετικες ρομ με τα καλα και τα αρνητικα τους...παλι απο τους xda developers

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1222348

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....είχα ξεκλειδώσει τον bootloader στο xperia x8 μου αλλά ήθελα να τον ξανακλειδώσω......Αλλά έκανα το λάθος και τον κλείδωσα με τον custom kernel.........Τώρα τι να κάνω γιατί το κινητό ούτε καν ανοίγει και από τον υπολογιστή δεν αναγνωρίζεται.....είναι για πέταμα?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κάνω root το κινητό από το SuperOneClick και στο step #6 μου γραφει " Δεν Αποκρίνεται " . Τι να κάνω?

 

εδω :

 

http://i40.tinypic.com/ae61cm.png

Link to comment
Share on other sites

Αν κόλλησε, κλείστο και ξαναδοκίμασε. Αν πάλι κολλήσει, δες σ'αυτή τη σελίδα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286524 μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος.

Έχει και βίντεο με οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Αν κόλλησε, κλείστο και ξαναδοκίμασε. Αν πάλι κολλήσει, δες σ'αυτή τη σελίδα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286524 μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος.

Έχει και βίντεο με οδηγίες.

 

Αυτό δούλεψε!

Τελικά είχε πρόβλημα το πρόγραμμα.

 

Ευχαριστώ φίλε!

Και τώρα αν μπορείς να μου προτείνεις ένα custom rom έμπιστο και δοκιμασμένο 100%?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κάνω root το κινητό από το SuperOneClick και στο step #6 μου γραφει " Δεν Αποκρίνεται " . Τι να κάνω?

 

εδω :

 

http://i40.tinypic.com/ae61cm.png

 

Παιδια κανεις δεν ξερει?

Διάβασε αναλυτικά τους οδηγούς που υπάρχουν στο myphone. Κάνε search στο topic γιατί αυτά που ζητάς έχουν γραφεί πολλές φορές ξανά στο παρελθόν. Μην ταράζεσαι με το παραμικρό που πάει λάθος, ξαναπροσπάθησε και ψάξ'το. Τέλος μην απαιτείς συνεχή ροή πληροφοριών δεν είναι chat room εδώ, forum είναι και ο καθένας γράφει όποτε μπορεί. Καλωσόρισες και θα δείς οτι σε λίγο καιρό, αν το ψάξεις και ασχοληθείς θα γίνεις εξπέρ :D

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αναλυτικά τους οδηγούς που υπάρχουν στο myphone. Κάνε search στο topic γιατί αυτά που ζητάς έχουν γραφεί πολλές φορές ξανά στο παρελθόν. Μην ταράζεσαι με το παραμικρό που πάει λάθος, ξαναπροσπάθησε και ψάξ'το. Τέλος μην απαιτείς συνεχή ροή πληροφοριών δεν είναι chat room εδώ, forum είναι και ο καθένας γράφει όποτε μπορεί. Καλωσόρισες και θα δείς οτι σε λίγο καιρό, αν το ψάξεις και ασχοληθείς θα γίνεις εξπέρ :D

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Απλά τώρα ψάχνομαι και ρωτάω πολλά!

Μιας και είσαι εδώ μπορείς να μου προτείνεις ένα custom rom δοκιμασμένο 100% και έμπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Απλά τώρα ψάχνομαι και ρωτάω πολλά!

Μιας και είσαι εδώ μπορείς να μου προτείνεις ένα custom rom δοκιμασμένο 100% και έμπιστο?

(Μια μικρή διόρθωση: Η rom όχι Ο rom :) )

Εγώ σου προτείνω την GingerDX. Την κατεβάζεις απο εδώ. Αν δεν έχεις recovery το περνάς με αυτό το εργαλείο. Συνδέεις το κινητό, πατάς ρυθμίσεις, ρυθμίσεις εφαρμογών, usb debugging. Μετά ανοίγεις το αρχείο x8toolbox που βρίσκεται στο zip και με συνδεδεμένο το κινητό πατάς recovery, install dual mode recovery. Τώρα είσαι έτοιμος για τη rom. Αφού περάσεις το αρχείο της rom που κατέβασες στην κάρτα sd, κλείνεις και ανοίγεις το κινητό. Μόλις εμφανιστεί το Sony Ericsson άρχισε να πατάς την οθόνη πολλές φορές μέχρι να μπεί στο recovery (ένα μενού με πορτοκαλί γράμματα) εκεί πάτα πρώτα backup. Αφού κάνεις backup πάτα factory reset. Έπειτα πάτα install custom zip. Βρες το zip που πέρασες και επέλεξέ το. Περίμενε να μπεί η ρομ και τέλος! Πάτα reboot phone. Μόλις ανοίξει το ρυθμίζεις όπως την πρώτη φορά (καλύτερα βγάλε τη sim μή σε χρεώσει το ίντερνετ). Αφού ανοίξει πήγαινε ρυθμίσεις, ασύρματο και δίκτυα, ενεργοποίηση κίνησης δεδομένων. Μόλις βγάλεις αυτή τη ρύθμιση, κλείσε το κινητό, βάλε τη sim και άνοιξέ το. Μετά πάλι πάτα την οθόνη. Μόλις μπεις στο recovery, πάτα restore, advanced restore, restore data (για να περαστούν επαφές μηνύματα εφαρμογές κλπ). Πάτα reboot phone μόλις τελειώσει. Άνοιξέ το πάλι και δες αν όλα είναι εντάξει. Αν ναι, κατέβασε αυτό (το έχω κάνει εγώ) και βάλ'το πάλι σαν να βάζεις rom. Θα κάνει το κινητό σου πολύ πιο γρήγορο. Enjoy!! :D

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Απλά τώρα ψάχνομαι και ρωτάω πολλά!

Μιας και είσαι εδώ μπορείς να μου προτείνεις ένα custom rom δοκιμασμένο 100% και έμπιστο?

 

Gingerdx 17 προτεινω εγω.πολυ σταθερη.κ οταν μαθεις να χειριζεσαι καλα το xrecovery κ cwm βαλε και τις βελτιωσεις του jimdem

Βαλε κ το titanium backup να φυλας εφαρμογες κ πειραματισου!

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τους παραπανω..και με το tweak του jim το κινητο παει καλυτερα απο καθε custom rom που κυκλοφορει..

jim κατι ειχες αναφερει για την 018..ετοιμαζεις πανω σε αυτη η συνεχιζεις στη 017?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.....είχα ξεκλειδώσει τον bootloader στο xperia x8 μου αλλά ήθελα να τον ξανακλειδώσω......Αλλά έκανα το λάθος και τον κλείδωσα με τον custom kernel.........Τώρα τι να κάνω γιατί το κινητό ούτε καν ανοίγει και από τον υπολογιστή δεν αναγνωρίζεται.....είναι για πέταμα?????

Κατέβασε το SEUS και κάνε επιδιόρθωση με αυτό

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα αν μπορείς να μου προτείνεις ένα custom rom έμπιστο και δοκιμασμένο 100%?

Θα σου προτεινα και εγω την gingerdx, οπως ο jimdem απο πανω. την εχω 5-6 μερες τωρα, και μου φαινεται παρα πολυ καλη. Ακομα βεβαια δοκιμαζω τις αντοχες της μπαταριας, αλλα μου φαινεται οτι παει καλα. Ειναι γρηγορη και αρκετα σταθερη, δεν εχω δοκιμασει παιχνιδια ομως ακομα. Περιμενουμε και το πακετακι του jimdem, να γινει ακομα καλυτερη! :)

Βεβαια δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλες ρομ να δω πως συμπεριφερονται, υπαρχουν αλλα παιδια εδω που μπορουν να σε βοηθησουν σ'αυτο. (Θα μπορουσε καποιος που τις εχει βαλει να συγκρινει τη gingerdx με τις gingerxperia/gingercruzt ?)

 

Παιδια , προτεινετε μου Ενα καλο Launcher (εκτος LauncherPro Και Go Launcher ) ευχαριστω

Δοκιμασε το zeam ευθυμη. ειναι πολυ γρηγορο, αν και δεν εχει πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησης

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , προτεινετε μου Ενα καλο Launcher (εκτος LauncherPro Και Go Launcher ) ευχαριστω

 

δες και το ADW launcher...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το SEUS και κάνε επιδιόρθωση με αυτό

Βασικά αυτό είναι το πρόβλημα....ο υπολογιστής δεν το αναγνωρίζει και το SEUS δεν το βρίσκει........:(

 

Και ούτε καν ανοίγει........ούτε το λογότυπο της SE δεν βγάζει.......

 

Ούτε φορτίζει......

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα με τους παραπανω..και με το tweak του jim το κινητο παει καλυτερα απο καθε custom rom που κυκλοφορει..

jim κατι ειχες αναφερει για την 018..ετοιμαζεις πανω σε αυτη η συνεχιζεις στη 017?

Πλέον στην 018 θα βασίζεται. Κι αυτό επειδή έβαλα fix για κάτι μικροπροβλήματα της 018 και τώρα είναι οκ. Αναμείνατε! Μπορεί να το έβγαζα και σήμερα αλλά προέκυψαν κάτι δουλειές και αν προλάβω λογικά κατά τα μέσα με τέλη της εβδομάδας θα το βγάλω. Υπομονή! :D

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στην 018 θα βασίζεται. Κι αυτό επειδή έβαλα fix για κάτι μικροπροβλήματα της 018 και τώρα είναι οκ. Αναμείνατε! Μπορεί να το έβγαζα και σήμερα αλλά προέκυψαν κάτι δουλειές και αν προλάβω λογικά κατά τα μέσα με τέλη της εβδομάδας θα το βγάλω. Υπομονή! :D

 

περιμενουμε!!ρωτησα απλα για ενημερωση!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μ'έψησες ξεκίνησα ήδη :lol::p

 

:lol::lol:

δεν μπορει ρε φιλε..αντε με το καλο!!περιμενουμε:lol::lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

δες και το ADW launcher...

 

 

 

 

Δοκιμασε το zeam ευθυμη. ειναι πολυ γρηγορο, αν και δεν εχει πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησης

 

ενταξει παιδια θα τα δοκιμασω

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Changelog:

 

31/10/2011

Έκδοση 18.1 (Η ταχύτερη μέχρι στιγμής!!!)

-Upgrade for GingerDX 018

-MegaBass Audio

-(FIX) App for faster boot

-2D & 3D Performance increase

-Taskbar icons fix

 

Θα τη βρείτε στην υπογραφή μου. Enjoy!!! Περιμένω feedback! :D

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

 

31/10/2011

Έκδοση 18.1 (Η ταχύτερη μέχρι στιγμής!!!)

-Upgrade for GingerDX 018

-MegaBass Audio

-(FIX) App for faster boot

-2D & 3D Performance increase

-Taskbar icons fix

 

Θα τη βρείτε στην υπογραφή μου. Enjoy!!! Περιμένω feedback! :D

 

σε 10 λεπτακια θα εχεις το πρωτο feedback!!

Link to comment
Share on other sites

Changelog:

 

31/10/2011

Έκδοση 18.1 (Η ταχύτερη μέχρι στιγμής!!!)

-Upgrade for GingerDX 018

-MegaBass Audio

-(FIX) App for faster boot

-2D & 3D Performance increase

-Taskbar icons fix

 

Θα τη βρείτε στην υπογραφή μου. Enjoy!!! Περιμένω feedback! :D

 

Καλησπέρα..! εκτός το Roοt, τι άλλο πρέπει να έχουμε για να περάσουμε την 18.1 ??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...