Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες βρηκα μια CM7 που δουλευει το Wifi μου ! ειναι βεβαια 2.2.1 αλλα δε πειραζει. οποιος 9ελει λινκ ανεβαζω αυριο. παω για υπνο καληνυχτα.

Για να είναι 2.2.1 δεν είναι cm7 αλλά cm6. Και μιας που δεν βγήκε ακόμη καμία (δηλαδή αν δε βγει στο site της cyanogen που θα βγεί? :p:lol:) άρα κατέβασες καμία custom build βασισμένη στη cm6 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι οριστε δειτε την http://x8rom.tk/x8-rom-2-2-1-minicm-cm6

Είναι σούπερ αρχαία :) Απρίλιος. Βγάλ'την και βάλε αυτή που είχες :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι σούπερ αρχαία :) Απρίλιος. Βγάλ'την και βάλε αυτή που είχες :p

 

μα με αυτη εχω 1 σοβαρο πλεονεκτημα δουλευει το WIFI μου :)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

μα με αυτη εχω 1 σοβαρο πλεονεκτημα δουλευει το WIFI μου :)

 

στο λινκ που ανεβασες μολις ανοιγεις την σελιδα σου βγαζει να πατησεις 2 για download..? ποιο επιλεγεις..; εγκα8ιστας και τα 2..? ποσο καιρο την εχεις..; σου βγαζει προβληματα...?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι εχω καταλαβει, οι τυποι της cyanogenmod απλα αναγνώρισαν τη δουλεια που εχει κανει η ομαδα του freexperia project. ουσιαστικά θα ενσωματωσουν στην επομενη CM τις αλλαγες που εχουν γινει ειδικα για το x8 απο το freexperia project, το doixanh κ αλλους. οσοι ενδιαφερονται, μπορουν να ριξουν μια ματια εδω {X8}[DEVELOPMENT] - CM7.1.0 STABLE FXP028 RELEASED - FreeXperia Project
Link to comment
Share on other sites

στο λινκ που ανεβασες μολις ανοιγεις την σελιδα σου βγαζει να πατησεις 2 για download..? ποιο επιλεγεις..; εγκα8ιστας και τα 2..? ποσο καιρο την εχεις..; σου βγαζει προβληματα...?

 

απο χθες. εχει 2 ζιπ. κατεβαζεις τιν ρομ εχει και το speedfix που σου κανει φιξ οτι μπαγκ υπαρχει. θα κανεις ινσταλλ την ρομ προτα και μετα πριν το ανοιξεις το speedFix. εγω προσωπικα ειχα προβλημα με το Wifi ενω τωρα συνδεεται ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!! Εχω ενα κοστος βεβεα δεν υπαρχει Theme Chooser αλλα υπαρχει ενα πολυ ωραιο θεμα :) στην ρομ

Edited by eu8umhc
update-more info
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι εχω καταλαβει, οι τυποι της cyanogenmod απλα αναγνώρισαν τη δουλεια που εχει κανει η ομαδα του freexperia project. ουσιαστικά θα ενσωματωσουν στην επομενη CM τις αλλαγες που εχουν γινει ειδικα για το x8 απο το freexperia project, το doixanh κ αλλους. οσοι ενδιαφερονται, μπορουν να ριξουν μια ματια εδω {X8}[DEVELOPMENT] - CM7.1.0 STABLE FXP028 RELEASED - FreeXperia Project

 

Τα περισσότερα από αυτά που έχουν ενσωματωθεί στις συγκεκριμένες ρομ νομίζω ότι κατά καιρούς έχουν προστεθεί σε συσκευές από το team του cyanogenmod.... οπότε δεν νομίζω να χρειαστούν κάτι από κάποιον άλλο.......

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η ν016..δεν εχει και μεγαλες διαφορες απ την 015..

 

October 01 v016. Small improvement.

 

Nightly Hero 199.

Sensor service is fixed (?)

Fixed recent apps on status bar after changing theme.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η ν016..δεν εχει και μεγαλες διαφορες απ την 015..

 

October 01 v016. Small improvement.

 

Nightly Hero 199.

Sensor service is fixed (?)

Fixed recent apps on status bar after changing theme.

 

Βαλτη κ πες εντυπωσεις(ram κτλ) μη τη βαλω τσαμπα!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βαλτη κ πες εντυπωσεις(ram κτλ) μη τη βαλω τσαμπα!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

την εβαλα..δεν βλεπω καμια τρομερη διαφορα..πανω κατω ιδια ειναι...απλα απο την 014 νομιζω και μετα,μετα απο καθε update μου χανει το overclock και πρεπει να το ξανακανω..αρα αφου χαθηκε το overclock χαθηκαν και τα Modules που ειχα περασει αραγε??

 

edit n1:1η διαφορα:το μενου cyanogenmod settings ειναι ΟΛΟ στα ελληνικα!

edit n2:χαθηκαν και τα modules τελικα..τα ξαναεγκαθιστω...:@

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα..δεν βλεπω καμια τρομερη διαφορα..πανω κατω ιδια ειναι...απλα απο την 014 νομιζω και μετα,μετα απο καθε update μου χανει το overclock και πρεπει να το ξανακανω..αρα αφου χαθηκε το overclock χαθηκαν και τα Modules που ειχα περασει αραγε??

 

edit:1η διαφορα:το μενου cyanogenmod settings ειναι ΟΛΟ στα ελληνικα!

 

Για ψαξου!

Με εβαλες σε σκεψεις τωρα..

Να τη περασω ή οχι;!βαριεμαι τη διαδικασια του overclocking!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξου!

Με εβαλες σε σκεψεις τωρα..

Να τη περασω ή οχι;!βαριεμαι τη διαδικασια του overclocking!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

χαθηκαν και τα modules και το overclock..δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανει..το τονιζω αυτο..μου το εκανε και στην 014 και στην 015..

Link to comment
Share on other sites

χαθηκαν και τα modules και το overclock..δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανει..το τονιζω αυτο..μου το εκανε και στην 014 και στην 015..

Απο τη 015 και έπειτα χάνονται τα modules γιατί τα έχει συμπεριλάβει στο kernel του και τα έβγαλε απο τη rom. Επίσης το overclock πάντα χάνεται γιατί γίνεται wipe στο /system κατα την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Απο τη 015 και έπειτα χάνονται τα modules γιατί τα έχει συμπεριλάβει στο kernel του και τα έβγαλε απο τη rom. Επίσης το overclock πάντα χάνεται γιατί γίνεται wipe στο /system κατα την εγκατάσταση

 

Χμμμ δηλαδη εγω αν βαλω τη v016 και ξανακανω over υπαρχει περιπτωση να ξεκολλησω απο τα 710mhz και να φτασει παραπανω ή καμια σχεση;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Απο τη 015 και έπειτα χάνονται τα modules γιατί τα έχει συμπεριλάβει στο kernel του και τα έβγαλε απο τη rom. Επίσης το overclock πάντα χάνεται γιατί γίνεται wipe στο /system κατα την εγκατάσταση

 

σωστος..τωρα που το λες δικιο εχεις!!ενω με το xrecovery δεν γινοταν αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δηλαδη εγω αν βαλω τη v016 και ξανακανω over υπαρχει περιπτωση να ξεκολλησω απο τα 710mhz και να φτασει παραπανω ή καμια σχεση;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Όχι η συχνότητα είναι βάσει του επεξεργαστή. Αν και είναι ίδιος σε όλους μας, άλλοι καταφέρνουν να πάνε 800 και άλλοι λίγο πάνω απο τα 600 να πάνε θα έχουν πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι η συχνότητα είναι βάσει του επεξεργαστή. Αν και είναι ίδιος σε όλους μας, άλλοι καταφέρνουν να πάνε 800 και άλλοι λίγο πάνω απο τα 600 να πάνε θα έχουν πρόβλημα!

 

Δηλαδη μου δωσαν μαπα κινητο ε;!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου δωσαν μαπα κινητο ε;!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

χαχα αυτοί δε φταίνε εσύ είσαι λίγο γκαντέμης!! Αλλά πάλι καλά είσαι γιατί όπως είπα μερικοί άλλοι πολύ λίγο πάνω απο τα 600 να το έβαζαν είχαν προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

χαχα αυτοί δε φταίνε εσύ είσαι λίγο γκαντέμης!! Αλλά πάλι καλά είσαι γιατί όπως είπα μερικοί άλλοι πολύ λίγο πάνω απο τα 600 να το έβαζαν είχαν προβλήματα

 

Χαχα το λιγο μ'αρεσε!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χαχα το λιγο μ'αρεσε!!!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Αν θές πάρε στην υποστήριξη της sony-ericsson και πες τους αυτά που έχεις στην υπογραφή σου και το οτι παραπονιέσαι γιατί δεν πάει πάνω απο 710 να δουμε τι θα πούνε χαχα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν θές πάρε στην υποστήριξη της sony-ericsson και πες τους αυτά που έχεις στην υπογραφή σου και το οτι παραπονιέσαι γιατί δεν πάει πάνω απο 710 να δουμε τι θα πούνε χαχα:lol:

Χαχα ωραιος!!!

Αν τους πω τι εχω απ'το τηλεφωνο θα ακουσω ξαφνικα τουτ-τουτ-τουτ!αν παω απο κοντα στη καλυτερη περιπτωση να με πεταξουν κλωτσιδον!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...παιδια μπορει καποιος να ποσταρει το λινκ για την v016?

 

ευχαριστω!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...παιδια μπορει καποιος να ποσταρει το λινκ για την v016?

 

ευχαριστω!

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...