Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δες στα γρήγορα τις 10 τελευταίες σελίδες , έχει πολλά

youtube , wifi , GalleryDX , Google Play και αλλα πολλά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα τις επαφές.. Και δε τις κάνει και συγχρονισμό.. Θα μείνω και αν δε δω update πάω πίσω στη 029..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προβλήματα η v30

Μόνο η GalleryDX εφαρμογή της rom του stock kernel.Στην οποία o dev έκανε update την εφαρμογή αλλά δεν άλλαξε το lib αρχείο

 

Έχω φτιάξει ένα update fix zip εδώ για τους stock kernel χρήστες(για custom δεν έχει πρόβλημα

 

Η v30 έχει βγει με τις google apps(gapps) ξεχωριστά

Δηλαδή δεν είναι μέσα στην rom όπως στις προηγούμενες εκδόσεις πρέπει να τις φλασαριστουν ξεχωριστά

 

Gapps εδώ

 

Επίσης έχω φτιάξει και ένα update zip για autobrightness εδώ

 

@alkis

Φλασαρες τις gapps;

Εγώ που χρησιμοποιώ τον nAa 14 kernel έκανα ένα απλό install την rom, install τις gapps,χωρίς full wipe και όλα δουλεύουν σωστά.Εκτός από τον αυτόματο φωτισμό και γι αυτό έφτιαξα φιξακι...

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

στο xda γραφής '' from custom kernel version'' και εδώ γραφής για '' stock kernel χρήστες''

η δεν το κατάλαβα καλά η μπερδευτήκαμε !!!:):p:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβες καλά

Η rom του custom kernel δεν έχει πρόβλημα η Gallely

Στους xda γράφω ότι πήρα το apk και το lib file από την custom και έφτιαξα fix

 

Άρα για ποιους χρήστες είναι το update;

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα τέτοιο τηλεφωνάκι που ο γιός μου το είχε καταστρέψει..

με την βοήθεια ενός φίλου, αλλάξαμε usb βύσμα και οθόνη,

αλλά ειναι κλειδωμένο με μοτίβο και δνε μπορω να το ξεκλειδώσω..

ούτε ο πιτσιρικάς θυμάται ποιό μοτίβο είχε βάλει..

 

υπάρχει κανένας τρόπος να το κάνω reset ?

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κάλεσε το τηλέφωνο σου και μπες στης ρυθμίσεις για να της αλλάξεις.

 

αφού είναι κλειδωμένο..

και μετά από 20 λάθος μοτίβα, ζητάει την ερώτηση ασφαλείας, την οποία επίσης δεν θυμάται ο μικρός..

 

επίσης δοκίμασα να το μπουτάρω με left+right buttons + power αλλά δεν κανει reset...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

αφού είναι κλειδωμένο..

και μετά από 20 λάθος μοτίβα, ζητάει την ερώτηση ασφαλείας, την οποία επίσης δεν θυμάται ο μικρός..

 

επίσης δοκίμασα να το μπουτάρω με left+right buttons + power αλλά δεν κανει reset...

 

Καλώδιο,υπολογιστής,pc companion ή s(e)us κ hard reset.Τα χάνεις βέβαια όλα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο,υπολογιστής,pc companion ή s(e)us κ hard reset.Τα χάνεις βέβαια όλα

 

ευχαριστώ πολύ, τόκανα και έστρωσε...

αλλά από ότι είδα εχει Android 2.1 ????

λίγο αρχαίο δεν ειναι αυτό;

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

δεν παίρνει τίποτε πιο φρέσκο ;

 

Κ για να προλάβω την ερώτηση σου για πως βάζεις custom εδώ ο οδηγός.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296063

Προτείνω τη gingerdx

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένη την gdx v29 αλλά έχω πρόβλημα με πολλά reboot!Να πάω σε v30 θα λύσει το πρόβλημα ή μπουτάρει επειδή έχει λίγη μνήμη?τι να ψάξω?Αυτό συμβαίνει επειδή μπορεί να ζορίζεται...πολλές φορές παίζω grepolis κ παράλληλα ανοίγω κ άλλη εφαρμογή!

ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα χρόνο ένα κάνει root κλπ. Τώρα που έκανα update την 0.29 σε 0.30, μόλις έκανα reboot το κινητό κόλλησε στο SOny Ericsson και πήγα από την αρχή τα πάντα με SEUS. Τώρα θα κάνω restore τα data μου και την 0.29.

 

Τι μπορεί να έγινε; Από την 0.21 κάνω ενημερώσεις, πρώτη φορά το έπαθα αυτό.

 

EDIT: Δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό. Έκανα το backup και πάλι μένει στο Sony Ericcson. Δοκίμασα ένα παλιό backup επίσης, από τον Μάιο, τα ίδια. Τωρα;

Edited by periklis_p

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα με τον εν λογω κινητο, ενω λειτουργουσε κανονικα μεχρι χθες το βραδυ οπου εκλεισε, και σημερα δεν ξανανοιγει με τιποτα η οθονη! Παρολο που αλλα ατομα μου εστειλαν μηνυμα και παραδοθηκε, με επαιρναν τηλεφωνο και καλουσε κανονικα, η οθονη δεν ανταποκρινεται και δεν ανοιγει το τηλεφωνο με τιποτα! Καμια λυση? Δεν το εχω κανει root το κινητο ουτε εχω βαλει καποια custom rom.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

@periklis_p, Pavlos1908

 

Δοκιμάστε και οι δυο ξανά με το SEUS για να τα συνεφέρετε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω. Τα έχω επαναφέρει όλα με SEUS και δεν κάνει restore

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Έχω xperia X8. Tις τελευταίες μέρες έβγαλε ένα πρόβλημα, δεν μπορώ να στείλω sms! Σκέφτηκα ότι απορυθμίστηκε το κέντρο μηνυμάτων, πήρα την κοσμοτέ, και είδα ότι δεν είχε να κάνει με αυτό. Αλλαξα συσκευη για λίγο και έστελνα κανονικά... Το πήγα σε κάταστημα και μου είπαν πως χρειάζεται αναβάθμιση. Το θέμα είναι πως τη Δευτέρα φεύγω εξωτερικό για 5 μήνες και δν μπορώ να το παραδώσω για σέρβις καθώς δε θα είναι έτοιμο ως τότε αλλά χρειάζομαι να στέλνω sms όσο θα είμαι στο ταξίδι... Οπότε θα πρέπει να κάνω μόνη μου αναβάθμιση;; Το κακό είναι πως δεν έχω ξαναπροσπαθήσει να πειράξω το κινητό και δεν ξέρω κατά πόσο θα δυσκολευτώ... Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για το τι πρέπει να κάνω ή καποια συμβουλή γενικά;;; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Έχω xperia X8. Tις τελευταίες μέρες έβγαλε ένα πρόβλημα, δεν μπορώ να στείλω sms! Σκέφτηκα ότι απορυθμίστηκε το κέντρο μηνυμάτων, πήρα την κοσμοτέ, και είδα ότι δεν είχε να κάνει με αυτό. Αλλαξα συσκευη για λίγο και έστελνα κανονικά... Το πήγα σε κάταστημα και μου είπαν πως χρειάζεται αναβάθμιση. Το θέμα είναι πως τη Δευτέρα φεύγω εξωτερικό για 5 μήνες και δν μπορώ να το παραδώσω για σέρβις καθώς δε θα είναι έτοιμο ως τότε αλλά χρειάζομαι να στέλνω sms όσο θα είμαι στο ταξίδι... Οπότε θα πρέπει να κάνω μόνη μου αναβάθμιση;; Το κακό είναι πως δεν έχω ξαναπροσπαθήσει να πειράξω το κινητό και δεν ξέρω κατά πόσο θα δυσκολευτώ... Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για το τι πρέπει να κάνω ή καποια συμβουλή γενικά;;; Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα,

κατ' αρχήν θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα της συσκευής σου που θα βρεις εδώ.

Στο πρόβλημά σου τώρα, δεν είναι κάτι δύσκολο η αναβάθμιση ούτε απαιτεί ειδικές γνώσεις για να γίνει, αν πας στο site της sony και μετά στην υποστήριξη θα βρεις πως γίνεται.. Αλλά το πιο πιθανό είναι ότι δεν φταίει αυτό για το πρόβλημά σου, δες μήπως έβαλες καμιά εφαρμογή πριν ξεκινήσει το πρόβλημα γιατί ίσως σε αυτή να οφείλετε. Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις ένα hard reset και να λυθεί το πρόβλημά σου αλλά φρόντισε να κρατήσεις back up τηλέφωνα, μηνύματα και ότι άλλο χρήσιμο έχεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...