Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δε το κατάλαβα. Για εξήγησε το λίγο!

 

Μήπως εννοεί της s.e;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λογικά εννοει ότι η Sony Ericsson έγινε Sony αλλιώς θα είχε βουηξει όλο το ίντερνετ. Εδώ βγάζει νέα μοντέλα σαν τρελή. Μάλλον θα έχασε επεισόδια ο φίλος
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε Ηλία. Μπορεί... Κάτσε να μας πει για να καταλάβουμε!

 

ναι παιδια αυτο εννοω καπου ακουσα οτι εχουν καταργηθει..αλλα δε το πιστεψα :/

 

Λογικά εννοει ότι η Sony Ericsson έγινε Sony αλλιώς θα είχε βουηξει όλο το ίντερνετ. Εδώ βγάζει νέα μοντέλα σαν τρελή. Μάλλον θα έχασε επεισόδια ο φίλος

 

δν ειμαι φιλος και δν εχω χασει επεισοδια!!! μια ερωτηση καναμε!! και μιλαμε και λιγο καλυτερα!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια αυτο εννοω καπου ακουσα οτι εχουν καταργηθει..αλλα δε το πιστεψα :/

 

Εδώ και καιρό. Η Sony εξαγόρασε την Ericsson και πλέον ότι κινητό βλέπει είναι μόνο Sony. Αν και απ ότι φαίνεται η Ericsson έπρεπε να είναι στη θέση της Sony...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό. Η Sony εξαγόρασε την Ericsson και πλέον ότι κινητό βλέπει είναι μόνο Sony. Αν και απ ότι φαίνεται η Ericsson έπρεπε να είναι στη θέση της Sony...

 

οκ σε ευχαριστω...να και ενα ατομο που μιλαει σωστα!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε καλως τους όλους!!Jimmy κανένα tweak θα βγει;;;:p

Όντως ο superuser λείπει κ ο zxr να μας κυνηγάει!!

 

Χαχα αν βγήκε κάτι προσθετο και θέλετε να το βάλω γιατί όχι. Μιας που τελείωσα την πρώτη φάση του update zip creator δεν έχω άλλο project. Θα δω τις επόμενες μέρες για νέα, θα κάνω το research μου και ετοιμαστείτε για beta testing ;-)

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω...να και ενα ατομο που μιλαει σωστα!!

 

Δε το πε κακοπροαίρετα ο Δημήτρης,Δήμητρα μου!

Άντε jim περιμένουμε!να παρω κ άδεια από τη σύζυγο πρέπει τώρα:p:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χαχα περίμενε μια 6ετια τότε!

 

Το x8 θα είναι στα μουσεία τότε :-P να υπενθυμίσω στους φίλους οτι: όσοι θέλετε να λάβετε μέρος στο beta testing πρέπει να εγγραφείτε στο http://www.lgarenatools.dom.gr (ναι λέει LG arena αλλά η πλατφόρμα του Site με βολεύει πολύ :-P) και έπειτα να μου στείλετε εδώ στο myphone ένα pm με το username που χρησιμοποιησατε για την εγγραφή. Μόλις το κάνετε θα σας δώσω τα απαραίτητα δικαιώματα για να έχετε πρόσβαση στην σελίδα beta testing. Όσοι είστε ήδη μέλη δεν χρειάζεται να κάνετε τίποτα απολύτως ;-)

Link to comment
Share on other sites

zxr appeared, off topic post disappeared! :p

 

 

Mimh_chios δεν νομίζω ότι ο jim το είπε κακοπροαίρετα. Δεν χρειάζεται να αρπαζόμαστε. Συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα odex την GDX με alfs kernel. Αρχικά φαίνεται πιο γρήγορο αλλά θα δείξει στη συνέχεια με το ψάξιμο. Προς το παρών φορτίζει!

 

Σκορ στο AnTuTu: Όσο φορτιζε 2200+ και εκτός φόρτισης 2096..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 2 πληκτρολόγια στο x8 ενός φίλου και ενώ τα εμφανίζει εκεί που επιλέγεις πληκτρολόγιο και τα διαλέγω, όταν πας να γράψεις δεν έχει αλλάξει.

Δεν μπορώ κάπως να εμφανίσω αριθμητικό πληκτρολόγιο για γράψιμο σαν να γράφεις μήνυμα δλδ με ένα νοκια 3210;

Link to comment
Share on other sites

ας μου πει καποιος γιατι δεν καταλαβαινω τον dialer που εχει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1355275εδω πως τον κανω install?
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα εγκατάσταση κανονικά από το κινητό σαν apk και τα δευτέρα μέσω recovery.

 

ναι αλλα για τον dialer λεει να σβησω καποια αρχεια http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22640156&postcount=191

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα στο X8 της sis...

Παρότι συνδέομαι με το οικιακό wi-fi, είτε σπίτι της, είτε σπίτι μου (οπότε δεν υπάρχει θέμα δικτύου) ότι εφαρμογή και να προσπαθώ να κάνω ενημέρωση μου εμφανίζει το προειδοποιητικό τριγωνάκι στη μπάρα ειδοποιήσεων και μου λέει πως δεν είναι δυνατή η λήψη και εγκατάσταση.

 

Υπαρχεί καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα στο X8 της sis...

Παρότι συνδέομαι με το οικιακό wi-fi, είτε σπίτι της, είτε σπίτι μου (οπότε δεν υπάρχει θέμα δικτύου) ότι εφαρμογή και να προσπαθώ να κάνω ενημέρωση μου εμφανίζει το προειδοποιητικό τριγωνάκι στη μπάρα ειδοποιήσεων και μου λέει πως δεν είναι δυνατή η λήψη και εγκατάσταση.

 

Υπαρχεί καμιά λύση;

 

ελεγξε τον αποθηκευτικο σου χωρο...αν και νομιζω πως θα εβγαζε ειδοποιηση και για αυτο

εμμ μηπως φταει ο λογαριασμος?τον εχεις και σε αλλα τηλεφωνα?

εγκατασταση εφαρμογης μπορεις να κανεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

... και μου λέει πως δεν είναι δυνατή η λήψη και εγκατάσταση.

 

ελεγξε τον αποθηκευτικο σου χωρο...αν και νομιζω πως θα εβγαζε ειδοποιηση και για αυτο

εμμ μηπως φταει ο λογαριασμος?τον εχεις και σε αλλα τηλεφωνα?

εγκατασταση εφαρμογης μπορεις να κανεις?

 

Διαβάζουμε προσεκτικά τα post των χρηστών που προτιθέμεθα να βοηθήσουμε και κυρίως δεν ποστάρουμε απλά για να ποστάρουμε. Ποιότητα κι όχι ποσότητα πρέπει να είναι το επιδιωκόμενο... ;):X :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει το τηλέφωνο στη γυναίκα μου,έχω περάσει τις επαφές της αλλά εμφανίζονται κ οι δικές μου όταν πάει να επιλέξει ένα όνομα,περασμένες με gmail.της έκανα λογαριασμό δικό της συγχρονισα κ τις δικές της.δε μπορώ όμως να διαγράψω το gmail μου όμως..ζητάει επαναφορά ρυθμίσεων...πως αλλιώς μπορώ να καταργησω το gmail από το κινητό;μεσω Google play ίσως;

 

Λίγο καθυστερημένα αλλά για να διαγραψεις τον λογαριασμό,αν είσαι root, πας data/system και διαγραφεις το accounts.db.

Αν έχω καταλάβει σωστά επειδη το τηλεφωνο μου ειναι έχει πρόσφατη ημερομηνία, δεν μπορώ να αλλάξω kernel αλλα μπορώ να βαλω custom rom με τον μαμά kernel. Σωστά?

Αν είναι έτσι προτείνετε μου μια καλή ρομ.

Edited by Breton
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα την δοκιμασω. Είδα ότι λέει κάτι για add-on, φλασαρω τίποτα από αυτά ή μόνο την ρομ?

Θα ήθελα και το λινκ για το cwm που πρέπει να φλασαρω αν το έχεις πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως έχει κανείς θέμα με το ιντερνέτ μεσώ της ενεργοποίησης δεδομένων? Edited by Stathoboy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...