Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα φίλε μου!

LEWA-HAPPYFROG v1.1

 

Μόλις την πέρασα. Καταπληκτική ρομ. Μπορώ να πω συναγωνίζεται και ίσως να ξεπερνάει τη GDX. Τρέχει με nAa kernel αυτή τη στιγμή και oc στα 748 και δε κολλάει πουθενά. Καλύτερο scrolling δεν έχω δει! Και ελεύθερη ραμ πάντα πάνω από 60mb με 50+ εγκατεστημένες εφαρμογές μέσα!

 

Το μόνο bug προς το παρών είναι το ραδιόφωνο.

 

τι ακριβως παιζει με το ραδιοφωνο??? με stock kernel ειναι συμβατη??? τωρα που εφτιαξα το pc θα ξαναδοκιμασω ν rootαρω το κινητο κι αν πετυχει αυτη τη φορα θα τη περασω...... χρειαζεται κανενα addon???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι συμβατή με stock kernel. Βγάζει fc το ραδιόφωνο και απλά το έχει βγάλει ο developer. Όχι, κανένα addon!

 

To κινητό έχει χτυπήσει 50 βαθμούς υπο σκιά!!:O :O

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κανένας το fix για την GingerDX για την οθόνη USB; Όταν συνδέω το καλώδιο δε μπορώ να πατήσω το κουμπί για να κάνει mount
Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως μπορείς! Πατάς πάνω στο εικονιδιάκι του android!;)

 

Είμαι τέρμα βλάκας. Χίλια ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τέρμα βλάκας. Χίλια ευχαριστω! :)

 

Μην ανησυχείς, δεν είσαι. Ξέρεις πόση ώρα έκανα να το βρω και εγώ; Ειδικά την πρώτη φορά που το είδα σκάλωσα και μπήκα σε CWM για να το συνδέσω..:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά......

Αγόρασα χτες το neo v και είπα να πειραματιστώ λιγάκι με το x8 μου....(σκέφτομαι δηλαδή να ξεκλειδώσω bootloader).Το τελευταίο φοράει gingerdx 0.13 .....(ναι για ενα διαστημα δεν ασχολιομουν...)θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα.....προχωραω στην διαδικασια κατευθειαν?δηλαδη όπως ειναι το κινητό ακολουθω τις διαδικασιες για ξεκλειδωμα και περασμα costum kernel ή θελει να βαλω καμια αλλη εκδοση πρώτα(gdx 0.28; ) Το full wipe θεωρείται δεδομένο να φανταστώ;

Σκέφτομαι να περάσω alfs και gdx ... έχετε κάτι πιο stable να μου προτείνετε;

 

Ευχαριστώ :)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δες την ημερομηνία του κινητού σου πρώτα. Κλείστο, βγάλε τη μπαταρία και κοίτα στο πίσω μέρος. Θα πρέπει να είναι πριν την 11W28..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι εντελώς άσχετο εδώ. Πρέπει να υπάρχει μια συνοχή. Γι αυτό το λόγο είναι διαχωρισμένο το φόρουμ σε κατασκευαστές. Δε γίνεται να ρωτάμε όπου να ναι, άσχετα πράγματα.. Υπάρχει επίσημο θέμα της συσκευής στην κατηγορία της LG. Μπορείς να ρωτήσεις εκεί..

 

Alkis_7 εκανα root το κινητο συμφωνα με το λινκ που δινεισ και πλεον ειναι σαν νεκρο. Καμια βοηθεια να καταφερει να δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

Alkis_7 εκανα root το κινητο συμφωνα με το λινκ που δινεισ και πλεον ειναι σαν νεκρο. Καμια βοηθεια να καταφερει να δουλεψει?

 

Eπαναφορά λογισμικού με SUS.

Άμα μπορείς δώσε και το λινκ να δω ποια διαδικασία ακολούθησες!

Link to comment
Share on other sites

Hi guys!! Για να δούμε, τι θα γίνει με την jelly bean στο x8? Λέγεται οτι μπορεί να την κάνουν port. Άλλωστε είναι πιο ελαφριά απο την ics και πιο γρήγορη. Οπότε αν και όχι τέλεια, τουλάχιστον θα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα απο την ics!!

 

Sorry αλλά το έχετε ξεσκίσει το νήμα, πολλά άκυρα με το x8 posts. Έχει να ρίξει καθάρισμα μετά ο zxr :P

Link to comment
Share on other sites

Hi guys!! Για να δούμε, τι θα γίνει με την jelly bean στο x8? Λέγεται οτι μπορεί να την κάνουν port. Άλλωστε είναι πιο ελαφριά απο την ics και πιο γρήγορη. Οπότε αν και όχι τέλεια, τουλάχιστον θα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα απο την ics!!

 

Sorry αλλά το έχετε ξεσκίσει το νήμα, πολλά άκυρα με το x8 posts. Έχει να ρίξει καθάρισμα μετά ο zxr :P

 

Η miniCM9 πάντως δε λέει πολλά. Πολύ αργή απόκριση και κολλάει. Δεν εχω δοκιμάσει ακόμα την ICS του doixanh..

Link to comment
Share on other sites

Η miniCM9 πάντως δε λέει πολλά. Πολύ αργή απόκριση και κολλάει. Δεν εχω δοκιμάσει ακόμα την ICS του doixanh..

 

Εντάξει έχουν θέσει ως ελάχιστη απαίτηση τα 512ΜΒ μνήμη μην περιμένεις θαύματα τα έφαγε τα ψωμιά του το x8. Απλά είναι λίγο πιο ελαφριά η jb ίσως τρέχει λίγο καλύτερα το κινητό από την ics

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχουν θέσει ως ελάχιστη απαίτηση τα 512ΜΒ μνήμη μην περιμένεις θαύματα τα έφαγε τα ψωμιά του το x8. Απλά είναι λίγο πιο ελαφριά η jb ίσως τρέχει λίγο καλύτερα το κινητό από την ics

 

Θα δείξει. Πάντως ο nobodyAtall μπορεί και να μην προχωρήσει σε jb. Όταν τον ρώτησα μου είπε ότι θα δείξει..

Πάντως εγώ με τη lewa και τον nAa εχω βολευτεί παρά πολύ! Ίσως πιο πολύ και από GDX..

Link to comment
Share on other sites

@jim

Που σαι ρε φίλε;

Αν δώσει τους drivers η Qualcomm(δεν ξέρω αν στην jb χρησιμοποιούνται αυτοί της ics)

 

Ήδη αρνείται να δώσει τους openmaxx IL για το βίντεο της ics,πόσο μάλλον στην jb που ενοποιεί την cpu με την gpu να τρέχουν ταυτόχρονα..

 

Το x8 μέχρι την gingerbread και πολύ του είναι με την ram που έχει

Link to comment
Share on other sites

 

Το x8 μέχρι την gingerbread και πολύ του είναι με την ram που έχει

 

Ακριβως! Είναι ότι πρέπει με ginger το x8!

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά το έχετε ξεσκίσει το νήμα, πολλά άκυρα με το x8 posts. Έχει να ρίξει καθάρισμα μετά ο zxr :P

 

Ακριβώς αυτό έγινε! Καλημέρα σε όλους! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα μπαταρια, εκανα και wipe battery stats, και το battery draining συνεχιζεται.

 

9 ωρες και 19 λεπτα στη μπαταρια και ειμαι στο 27%. εστειλα 1 sms, ανοιξα wifi & fb app για περιπου 2 λεπτα, και δεχτηκα 1 κληση που κρατησε περιπου 20 δευτερα.

 

βρηκα αυτο, και το εκανα, ακομα κι αν δεν χρησιμοποιω το pick up...

 

Που είσαι;;;!!!βοήθεια!!!τι έκανες τελικά;

Έχω κ γω battery drain!!!το φορτισε η γυναίκα μου το απόγευμα κ σε 20λεπτά μου είπε πήγε στο 85% χωρίς χρήση!

Αυτή τη στιγμή ειναι στο 60% μόνο με ελάχιστα SMS!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

πρώτο μου ποστ στο φόρουμ, έχω ένα θεματάκι και ελπίζω στη βοήθειά σας...

Μου χάρισαν ένα Χ8 πριν κάτι μέρες με λογισμικό 2.1 και προσπαθώ να ανοίξω το marketplace αλλά ενώ το wifi λειτουργεί κανονικά όταν ανοίγω την εφαρμογή δε με συνδέει ούτε με το λογαριασμό που ήδη έχω στη google, ούτε μου επιτρέπει να φτιάξω καινούριο, μου πετάει ή ένα μύνημα που λέει ότι δεν υπάρχει δίκτυο, ή ένα που λέει ότι είναι προσωρινό πρόβλημα. Μήπως ξέρετε τί παίζει;

 

edit: βρήκα λύση μετά από πολύ ψάξιμο, άλλοι έλεγαν reset factory settings και τέτοια αλλά τελικά έκανα ένα login με το λογαριασμό του gmail στο app του youtube και μετά πήγα ρυθμίσεις λογαριασμών και συγχρονισμοί>διαχείριση λογαριασμών και μου είχε εμφανίσει πλέον το λογαριασμό στο gmail πάτησα πάνω του και έκανα τικ σε ότι συγχρονισμό εφαρμογής υπήρχε και.. κομπλέ.

Edited by panos4657
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω βάλει την τελευταία έκδοση της Gingerdx 28b και αντιμετωπίζω 2 μεγάλα προβλήματα: πρώτα το battery drain και δεύτερον την αύξηση της θερμοκρασίας του κινητού που φαίνεται ακόμα και όταν το κρατάς στο χέρι σου. Σκέφτομαι λοιπόν να αλλάξω rom μιας και από ότι διάβασα οι επόμενες versions από την 28b θα καθυστερήσουν λίγο. Επειδή όμως εχω ακόμα τον stock kernel έχει βάλει κανείς κάποια άλλη rom (πάντα για stock kernel μιλάμε) η οποία από προσωπική του εμεπιρία να αξίζει ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε πει και πιο παλιά. Η 028b έχει δυστυχώς battery drain. Γι αυτό και εγώ πήγα σε lewa..

Φίλε Μανώλη, προτείνω να δεις τη Gingercruzt.. Αν θυμάμαι καλά, παίζει και με stock kernel..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Την Gingercruzt την είχα δοκιμάσει και δεν με ενθουσίασε. Μάλλον θα πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι την αλλαγή kernel. Από ότι βλέπω είναι ο μόνος δρόμος.

Απλά επειδή το κινητό είναι πρόσφατα αγορασμένο φοβάμαι ότι θα είναι εντός της ημερομηνίας που brickάρει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε πει και πιο παλιά. Η 028b έχει δυστυχώς battery drain. Γι αυτό και εγώ πήγα σε lewa..

Φίλε Μανώλη, προτείνω να δεις τη Gingercruzt.. Αν θυμάμαι καλά, παίζει και με stock kernel..

 

Ενώ η stock rom δεν έχει καθόλου:p:p

Stock τρέχει πλέον το x8!

Αυτή που έχεις Άλκη θέλει κ άλλο κερνελ;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ενώ η stock rom δεν έχει καθόλου:p:p

Stock τρέχει πλέον το x8!

Αυτή που έχεις Άλκη θέλει κ άλλο κερνελ;

 

Αχα. Την τρέχω με nAa και περιμένω να βγει έκδοση και για Alfs..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...