Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω να παιξω παιχνιδια στο κινητο απο τοτε που το πηρα. Επαιζα μονο τον πρωτο μηνα που το πηρα. Αυτο που μου τη δινει ειναι οτι ειναι αργο. Οτι και να κανεις, το κινητο ειναι αργο. Αμα σερνεται ενω εχεις ανοιχτες 2 σελιδες στον dolphin, τοτε καταλαβαινεις τι παιζει. Οταν δε σκρολλαρει ωρες-ωρες με καμια δυναμη στο market, αστα να πανε. Οταν η μπαταρια ειναι κατω απο το 30% και πας να κανεις κληση και κολλαει, τι να πεις... Πραγματικα ειναι φορες που με εχει φτασει σε σημειο να θελω να το πεταξω απο το μπαλκονι.

 

Μην αγχώνεσαι! χαχα θα πάθεις τίποτα! Ευτυχώς με το nexus τα γλίτωσα όλα αυτά :PPP Έρχεται το Πάσχα.

 

Έρχεται σύντομα και η 24.1 version του tweak μου. Μπόλικες βελτιώσεις. Το καλύτερο JimdemDroid ως τώρα. Για εντυπώσεις ρωτήστε τον Άλκη γιατί εγώ δεν μπορώ να το δοκιμάσω :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι λειτουργικο,τι κερνελ και τι μνημη εχεις?Εμενα παντως σερφαρει σφαιρα στο ιντερνετ.! και δεν τρωει κολλημα γενικα πουθενα.Περιεργα μου φαινονται οσα μου λες.Κατι πρεπει να παιζει.Εδω σερφαρα με το HTC elf που ηταν 200 mhz και δεν ετρωγε κολληματα.!

 

GDX 024 με stock kernel. Mνημη ελευθερη 40-45 mb! 54 εγκατεστημενες εφαρμογες.

Φιλε το εχω ψαξει απο παντου το θεμα. Απλα δε κανει αυτα που θελω πλεον. Καλο, χρυσο για εισοδο στο android αλλα απο εκει και περα, δε κανει...

 

@Δημητρη ειμαι μικρος ακομα! Δε παθαινω τιποτα! Αντεχω:p:p

 

Ποσταρω και εδω τις εντυπωσεις απο τη beta εκδοση:

 

Πρωτο που παρατηρησα ειναι η ram. Μονο που ειδα το νουμερο 52 οταν ανοιξα το κινητο, εμεινα ευχαριστημενος! Σταθερα γυρω στα 40-45! Δευτερη παρατηρηση ειναι η επιστροφη στη κεντρικη οθονη απο καποιο μενου! Πριν το tweak αργουσε να εμφανισει τους φακελους και τα 2 widgets, τωρα απευθειας ολα μπροστα μου! Κοιταξα μηπως βρω καποιο bug στο ανοιγμα bluetooth, wi-fi, φωτεινοτητας, ηχων αλλα δε βρηκα κατι! Keep going Jimmy!!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να κατεβασω ρε παιδες την GingerDx V24 για stock kernel?ψαχνω αλλα δεν βρισκω link:cry:

Γενικα ειναι καλη η v24? παιζει η καμερα?Ειναι ολα οκ?

Edited by AndroX
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να κατεβασω ρε παιδες την GingerDx V24 για stock kernel?ψαχνω αλλα δεν βρισκω link:cry:

 

GDX 024

Stock kernel modules

Πρωτα αλλαξε τον kernel σε stock για να μην brickαρει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στο 760. Μία κολλανε οι "βαριές" εφαρμογές (pro κλπ :p) μία παίζουν τέλεια. Γιατί και πως δεν ξε΄ρω, αλλα σίγουρα το χ8 με εργοστασιακό software και ρυθμίσεις δεν παλεύεται καθόλου!

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραια, αλλα αντε να βαλε custom kernel...

Δε ξερεις τι μπορει να σου τυχει...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αλλα αντε να βαλε custom kernel...

Δε ξερεις τι μπορει να σου τυχει...

 

Εμενα με τρωει το χερι μου να την περασω .... :shifty: τοσο επικινδυνο ειναι να περασεις custom kernel;αμα κανεις σωστα τα βηματα....;τσεκαρα αυτο με τον κωδικο κατω απο την μπαταρια και ειναι απο τα πρωτα πρωτα το δικο μου.........

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με τρωει το χερι μου να την περασω .... :shifty: τοσο επικινδυνο ειναι να περασεις custom kernel;αμα κανεις σωστα τα βηματα....;τσεκαρα αυτο με τον κωδικο κατω απο την μπαταρια και ειναι απο τα πρωτα πρωτα το δικο μου.........

 

Και εμενα με τρωει αλλα ακομα και σωστα να κανεις τα βηματα μπορει να παει και για αλλαγη πλακετας το κινητο. Το σκεφτομαι αλλα δε θελω να το ρισκαρω μιας και παει για πουλημα το κινητο απο βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με τρωει αλλα ακομα και σωστα να κανεις τα βηματα μπορει να παει και για αλλαγη πλακετας το κινητο. Το σκεφτομαι αλλα δε θελω να το ρισκαρω μιας και παει για πουλημα το κινητο απο βδομαδα.

 

Εμενα με έτρωγε εκανα τη διαδικασία αλλά κάπου έχασα τη μπάλα κ το παράτησα!

Πούλημα Άλκη;!Το s τελικά;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με έτρωγε εκανα τη διαδικασία αλλά κάπου έχασα τη μπάλα κ το παράτησα!

Πούλημα Άλκη;!Το s τελικά;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

 

Πουλημα φιλε Ηλια και οποιος το παρει. Παω και εγω προς Nexus S. Εκτος αν μου κατσει κανενα λαχειο και παρω το Χperia S:love:

Δοκιμασες τη beta εκδοση του νεου tweak;

Link to comment
Share on other sites

I'm back! Μετά απο αίτημα των χρηστών έβγαλα νέα έκδοση. Ευχαριστώ όλους τους beta testers που δοκίμαζαν τις δοκιμαστικές εκδόσεις!!

 

Changelog:

2/4/2012

Έκδοση 24.1

-Ταχύτερη εκκίνηση συσκευής

-Καλύτερη ποιότητα ήχου στις κλήσεις

-Περισσότερα επίπεδα έντασης στις κλήσεις

-Πιό γρήγορο data ακόμη και με χαμηλό σήμα

-Καλύτερη λήψη σήματος

-Περισσότερη ελεύθερη ram

-Ταχύτερη εκκίνηση εφαρμογών

-Καλύτερο GPU Acceleration

-Βελτιώσεις σε επιδόσεις παιχνιδιών και benchmarks

-Γρηγορότερο scrolling

-Γρηγορότερη φόρτωση YouTube videos και ομαλή αναπαραγωγή

Link to comment
Share on other sites

Πουλημα φιλε Ηλια και οποιος το παρει. Παω και εγω προς Nexus S. Εκτος αν μου κατσει κανενα λαχειο και παρω το Χperia S:love:

Δοκιμασες τη beta εκδοση του νεου tweak;

 

Οχι δεν εχω ασχοληθεί καθώς είμαι λίγο στο κρεβάτι,λίγο στο καναπέ από χθες το πρωί κ με δυσκολία ανοίγω σκέψου το pc:p

Άντε με το καλό!!αν σου κάτσει κάνε μου ένα s δώρο:D

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω ασχοληθεί καθώς είμαι λίγο στο κρεβάτι,λίγο στο καναπέ από χθες το πρωί κ με δυσκολία ανοίγω σκέψου το pc:p

Άντε με το καλό!!αν σου κάτσει κάνε μου ένα s δώρο:D

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

 

Αμε! Οσα θες! Αλλα που να μου κατσει;;;;; Γκαντεμια φιλεεεε!

Παντως δοκιμασε να το περασεις! Μονο που θα δεις το νουμερο της ελευθερης ram, θα χαμογελασεις αμεσως!!!:p

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ετρωγε να ξεκλειδωσω το bootloader, και ειχα καιρο που το εψαχνα και διαβαζα ώρες, σελιδες επι σελιδων και εδω και στο xda...Τεχνικά δεν είχα πρόβλημα να το κάνω, γιατί το κινητο μου είχε ημ/νια κατασκευης πριν τη 11W29. Αλλά σκεφτόμουν μην κλειδώσει, μην μπλοκάρει, και γενικά φοβόμουν κάπως. Αλλά τελικά το αποφασισα. Και το εκανα. Και η ολη διαδικασια δεν κρατησε ουτε 1 λεπτο. Τζάμπα πήγαν οι ώρες που ξόδεψα
Link to comment
Share on other sites

Mηπως μπορεις να μου πεις που βλεπουμε αυτη την ημερομηνια κατασκευης και απο ποτε και μετα ειναι επικινδυνο;
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία κατασκευής φαίνεται στο αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία. Αν η ημερομηνία είναι 11W29 και μετά, καλύτερα να μην το τολμήσεις.

Αλκη σαν πιο παλιος εδω μεσα, μπορεις ανετα νομιζω να το ξεκλειδωσεις.

Ρίξε μια ματιά εδώ που εξηγεί για τις ημερομηνίες,

και εδώ για τις οδηγίες πως να το κάνεις.

Αν το αποφασίσεις, εδώ είμαστε για ότι χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία κατασκευής φαίνεται στο αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταρία. Αν η ημερομηνία είναι 11W29 και μετά, καλύτερα να μην το τολμήσεις.

Αλκη σαν πιο παλιος εδω μεσα, μπορεις ανετα νομιζω να το ξεκλειδωσεις.

Ρίξε μια ματιά εδώ που εξηγεί για τις ημερομηνίες,

και εδώ για τις οδηγίες πως να το κάνεις.

Αν το αποφασίσεις, εδώ είμαστε για ότι χρειαστείς.

 

11W10:lol::lol:

Φιλε δε το ρισκαρω. Παει για πουλημα το κινητο. Απλα ρωτησα για να το εχω υπ' οψιν!!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ετρωγε να ξεκλειδωσω το bootloader, και ειχα καιρο που το εψαχνα και διαβαζα ώρες, σελιδες επι σελιδων και εδω και στο xda...Τεχνικά δεν είχα πρόβλημα να το κάνω, γιατί το κινητο μου είχε ημ/νια κατασκευης πριν τη 11W29. Αλλά σκεφτόμουν μην κλειδώσει, μην μπλοκάρει, και γενικά φοβόμουν κάπως. Αλλά τελικά το αποφασισα. Και το εκανα. Και η ολη διαδικασια δεν κρατησε ουτε 1 λεπτο. Τζάμπα πήγαν οι ώρες που ξόδεψα

Ώρες που επενδύονται στην απόκτηση γνώσης (σε οποιοδήποτε τομέα) δεν είναι ποτέ χαμένες. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

I'm back! Μετά απο αίτημα των χρηστών έβγαλα νέα έκδοση. Ευχαριστώ όλους τους beta testers που δοκίμαζαν τις δοκιμαστικές εκδόσεις!!

 

Changelog:

2/4/2012

Έκδοση 24.1

-Ταχύτερη εκκίνηση συσκευής

-Καλύτερη ποιότητα ήχου στις κλήσεις

-Περισσότερα επίπεδα έντασης στις κλήσεις

-Πιό γρήγορο data ακόμη και με χαμηλό σήμα

-Καλύτερη λήψη σήματος

-Περισσότερη ελεύθερη ram

-Ταχύτερη εκκίνηση εφαρμογών

-Καλύτερο GPU Acceleration

-Βελτιώσεις σε επιδόσεις παιχνιδιών και benchmarks

-Γρηγορότερο scrolling

-Γρηγορότερη φόρτωση YouTube videos και ομαλή αναπαραγωγή

 

Τι λες τώρα! :respect:

 

Οπότε περνάω ginger dx 0.24 και καπάκι το νέο tweak!

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Ώρες που επενδύονται στην απόκτηση γνώσης (σε οποιοδήποτε τομέα) δεν είναι ποτέ χαμένες. ;)

χαχαχαχαχα

αν το παρεις αναλογικα ομως, 10 ωρες (αυθαιρετη τιμη) ψαξιματος, αναγνωσης + διασταυρωσης πληροφοριων, για δουλεια 1 λεπτου ειναι overkill :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα γραφει 10W41!ΠΑΙΔΙΑ θα το κανω και ο θεος βοηθος!:rolleyes:

 

πφφφφφφ...παδια ποσταρετε μου καποια λινκ για να περασω bootloader...(πολλα λινκ δεν δουλευουν!)(και ρε παιδια οποιος φτιαχνει οδηγους για αυτα τα θεματα ας κανει και μια ενημερωση{να δει με λιγα λογια ποια λινκ δουλευουν και ποια οχι..παντα φιλικα}

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

jimdem582 που μπορω να κατεβασω αυτο το νεο tweak?Εχω gingerDX με stock kernel.Θα μπορεσω να το βαλω?
Η συσκευη μου : Xperia X8, 11w19 , cypress digitizer:grin: , 825 mhz , 16 gb sd class 4 , Shin_Engin3_RNR_IX_MM , Alfs SDE final by Pilu .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...