Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω βρηκα ενα καλο ημερολογιο απο το μαρκετ..κανει αρκετη καλη δουλεια...νομιζω λεγεται genemi calendar...
Link to comment
Share on other sites

τα υπόλοιπα;

 

Για το stck wallpaper το μονο που μου ερχεται ειναι επανεγκατασταση του tweak. Για το μηνυμα με το υπολοιπο δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η gingerdx... με όλες τις custom γίνεται αυτό!

Κάποιο θέμα με το codec παίζει γιατί τα ελληνικά μηνύματα τα βλέπουν κανονικά αυτοί που τα στέλνω απλά για παράδειγμα το "Υπολ" για την cosmote μου επιστρέφει μήνυμα "Η υπηρεσία ΥΙΩ δεν βρέθηκε" όπου το Υ έχει ακόμα δύο γραμμούλες, είναι κάτι σαν ειδικός χαρακτήρας...

 

Επίσης πως μπορώ να επιστρέψω στο stock wallpaper που έχει ο Δημήτρης στο tweak του εφόσον το έχω αλλάξει;

Και τέλος γίνεται να κάνω το ημερολόγιο να πάει προς την σωστή φορά;;;;; (να διαβάζεται προς τα δεξία και όχι αράβικα :P )

 

Κ γω οταν ειχα gdx γιατί έστελνα κανονικά το υπολ χωρίς πρόβλημα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στέλνω κεφαλαίο Υ αγγλικό όλα τα χρόνια από διάφορα κινητά και ποτέ δεν είχα θέμα
Link to comment
Share on other sites

Eγω με το W810i ειχα το ιδιο προβλημα που αναφερει ο rafinos. Με το x8 δεν το εχω αντιμετωπισει ως τωρα..
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια... σε αυτό το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486 εκεί που λέει για τα addons το Modules for Stock Kernel το περνάω σαν να περνάω μια ROM ή θέλει κάτι διαφορετικό;

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια μπορεις να περασεις το tweak του Δημητρη που περιεχει και τα Modules αλλα και πολλα προσθετα!!
Link to comment
Share on other sites

Θα δημιουργηθεί πρόβλημα τώρα που εγκατέστησα τα modules από κει?

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!θα πας ρυθμίσεις ασύρματο κ δίκτυα θα βρεις τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας κ θα ξετικαρεις τα δεδομένα ενεργά.

Λογικά έχεις τη 2.1 έτσι;αν ναι δε μπορείς με απλό τρόπο να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd card γιατί πολύ απλά η έκδοση αυτή δεν το υποστηρίζει!!αν θες να βουτήξεις στα βαθιά με άλλες rom βρες ένα ποστ του jimdem582 κ δες ένα αναλυτικό οδηγό πως θα βάλεις άλλη έκδοση!

 

ωραια !εγινε το ινερνετ να σαι καλα ... κανε μου την χαρη και πες μου εσυ η οποιος αλλος το διαβασει γιατι δεν μου ανοιγουν οι φωτο στο timescape???πρεπει να ρυθμησω κατι ?

εμφανιζει ολα τα status εκτος απο τις φωτο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο πολυ καιρο ξαναγραφω μιας και βρηκα χρονο να μπω και στο myphone..θα πω μονο ενα bug Που προσεξα (δεν ξερω αν φταιει αυτο)οταν ειχα περασει το tweak του superuser..εγραψα εναν αριθμο πατησα να γινει αποθηκευση στις επαφες μου και ενω ολα δειξαν οκ.(δηλ στις προσωρινες κλησεις το ειχε αποθηκευμενο με το ονομα που του ειχα δωσει.)καθως πηγαινα στις επαφες μου δεν μπορουσα με καμια παναγια να την βρω την επαφη(χιλιες φορες το εψαξα)ασαπ τωρα εχω kuyadroid(την προτεινω σε ολους..πολυ γ_μ_τη rom!:D

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Θα δημιουργηθεί πρόβλημα τώρα που εγκατέστησα τα modules από κει?

 

Oχι. Κανενα προβλημα.

 

ωραια !εγινε το ινερνετ να σαι καλα ... κανε μου την χαρη και πες μου εσυ η οποιος αλλος το διαβασει γιατι δεν μου ανοιγουν οι φωτο στο timescape???πρεπει να ρυθμησω κατι ?

εμφανιζει ολα τα status εκτος απο τις φωτο...:worry:

 

Αν εχεις το tweak του Δημητρη, ανοιξε το rescan media και κανε ενα rescan..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στις ρυθμισεις του timescape μηπως δεν εχεις τικαρει τις φωτογραφιες. Εμενα απ οτι θυμαμαι, αν θυμαμαι καλα (εχω να δω το timescape πανω απο 7 μηνες) μου ανοιγαν οι φωτο...
Link to comment
Share on other sites

Στην GDX πήγα να δοκιμάσω το πληκτρολόγιο του HTC_IME mod και τώρα δε μπορώ να ξαναγυρίσω σε αυτό του Android... πως θα μπορέσω να το επαναφέρω? Έχω ψάξει παντού στις ρυθμίσεις. Αν διαγράψω το app θα λυθεί η θα δημιουργήσω πρόβλημα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Πατας στο πληκτρολογιο το πληκτρο δεξια απο το space bar για λιγα δευτερολεπτα και θα σε βγαλει στις ρυθμισεις. Απο εκει επιλεγεις το στοκ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει σε αυτές τις ρυθμίσεις.. το θέμα είναι ότι δε μπορώ αν βρω που διαλέγω πληκτρολόγιο. Το μόνο που βρίσκω είναι επιλογή ανάμεσα σε qwerty, κινητού και συμπαγές qwerty. Όχι όμως ανάμεσα σε HTC και Android... :/

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Aκυρο. Εγω καταλαβα λαθος. Αυτες ειναι οι ρυθμισεις του HTC_ime και οχι οι γενικες. Χωρις να ειμαι σιγουρος, δοκιμασε να απεγκαταστησεις το HTC_ime..
Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών και επέστρεψε το αρχικό πληκτρολόγιο της ROM. Το αρχικό (που το λέει android) έχει επιλογή για να πας στο HTC, το HTC όμως όχι... τεσπα. Σ' ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το εξης προβλημα, Ξεχασα το μοτιβο ξεκλειδωματος του χ8 και μετα απο πολες προσπαθειες κλειδωσε και μου ζηταει κωδεικο που ειχα βαλη "που γενηθηκα" Δυστιχως δεν θυμαμε τι κοωδικο ειχα βαλει... και τωρα δεν μπορω να ανοιξω το κινητο :/ καμοια ιδεα? Δωκιμασα hard reset ομως τιποτα δεν εγεινε!!!
HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...