Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με νοιάζει τόσο το αν θα παίξει μετά σωστά η ROM όσο να τσεκάρω την διαδικασία του backup, του full wipe κλπ. Απλά υπέθεσα ότι θα γίνεται επειδή νόμιζα ότι οι διάφορες rom θα τεστάρονται πρώτα σε κάποιν emulator και όχι κατευθείαν στο x8

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως . Θα δοκιμάσω κατευθείαν στο κινητό τις επόμενες μέρες..

Μην αγχώνεσαι τόσους μήνες όλοι το κάνουν με τεράστια ευκολία. Κάτι να πάει στραβά, πατάς ένα restore και είσαι όπως ήσουν πρίν περάσεις τη ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενημερωμένη βλέπω! Backup κάνεις και με το recovery όταν το βάλεις. Πολύ πιο ολοκληρωμένο απο το default. Μένει root και απλά είτε κάνοντάς το unroot είτε βάζοντας την 2.1 απο το SEUS χάνεται το root. Γενικά να ψάχνεσαι, να προσέχεις τι κατεβάζεις και θα είσαι οκ. Άλλωστε η εφαρμογή superuser (που μπαίνει μόλις γίνει το root) σου λέει αν θες μια εφαρμογή που απαιτεί πρόσβαση root να εκτελεστεί

 

ε ναι, τα βασικα..χεχε! να ξερω και τι στο καλο ειναι αυτο το ροοτ... πλακα πλακα κι εγω για την εφαρμογη superuser διαβασα, εδω στο φορουμ.

αρα για να ανακεφαλαιωσουμε..χρειαζομαι αυτα που μου ειπες στο αρχικο ποστ σου, και ειμαι οκ... θα το δοκιμαζα και τωρα, αλλα δε προλαβαινω..οποτε ειτε αργοτερα, ειτε αυριο...τωρα που ψηθηκα :D και θα σου πω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, τα βασικα..χεχε! να ξερω και τι στο καλο ειναι αυτο το ροοτ... πλακα πλακα κι εγω για την εφαρμογη superuser διαβασα, εδω στο φορουμ.

αρα για να ανακεφαλαιωσουμε..χρειαζομαι αυτα που μου ειπες στο αρχικο ποστ σου, και ειμαι οκ... θα το δοκιμαζα και τωρα, αλλα δε προλαβαινω..οποτε ειτε αργοτερα, ειτε αυριο...τωρα που ψηθηκα :D και θα σου πω εντυπωσεις!

Ok ούτε βιασύνες ούτε άγχος μην τίποτα πάει στραβά. Όλα είναι αναστρέψιμα! Περιμένω!

Link to comment
Share on other sites

Εκατοστάρισα :grin:

Έχουμε την default γραμματοσειρά για cwm σε update zip

Την εχω για xrecovery

100;;;Τι εφαρμογές έχεις να τρέχουνε;;

Εμένα σήμερα η 2ή μερα χωρίς φόρτιση και είμαι στο 46%.

Σήμερα δούλεψα το cwm,μερικές κλήσεις,μερικά μηνύματα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εκατοστάρισα :grin:

Έχουμε την default γραμματοσειρά για cwm σε update zip

Την εχω για xrecovery

Θές να βάλεις την default? Αν δε βαριέσαι επειδή δεν μπορώ να τη βρώ, πέρνα με το x8toolbox dual mode recovery και μπές στο xrecovery για να τη βάλεις. Άλλες εντυπώσεις για το tweak?

Link to comment
Share on other sites

100;;;Τι εφαρμογές έχεις να τρέχουνε;;

Εμένα σήμερα η 2ή μερα χωρίς φόρτιση και είμαι στο 46%.

Σήμερα δούλεψα το cwm,μερικές κλήσεις,μερικά μηνύματα.

 

Πάνε ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση/και στην λίστα εκτελείται κάν' τες

Όλες διακοπή εκτός από το πληκτρολόγιο και τις ρυθμίσεις που θα τις διακόψεις τελευταίες βάλε + τα mb των ρυθμίσεων και βγάλε σύνολο

 

Edit:

85 mb σταθερά με swype και 3G internet να εκτελείται μόνο

Όσο για την γραμματοσειρά θα βρω τρόπο..απλώς είμαι έξω τώρα..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο :D Λετε να βγει android 2.4 για τα x8 μας ;

Πολύ δύσκολα. Θέλει πιο δυνατό επεξεργαστή και περισσότερη ram. Πάντως και θαύμα να γίνει, δε θα προλάβω να το χαρώ :p:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Προσπαθώ εδώ και ώρα να κατεβάσω ένα live wallpaper από το Market και μου λέει :

 

Σφάλμα λήψης " Autumn Leaves 2 Live Wallpaper ".Υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή.

Ενώ έχω χώρο στην συσκευή και έχω περάσει τα apps στην SD Card.

 

Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Εκατοστάρισα :grin:

Έχουμε την default γραμματοσειρά για cwm σε update zip

Την εχω για xrecovery

 

100;;;Τι εφαρμογές έχεις να τρέχουνε;;

Εμένα σήμερα η 2ή μερα χωρίς φόρτιση και είμαι στο 46%.

Σήμερα δούλεψα το cwm,μερικές κλήσεις,μερικά μηνύματα.

 

100 εε??εγω εχω 70αρισει!!με το παλιο tweak!!το καινουργιο το περναμε απο Τριτη γιατι εχουμε ζορικη βδομαδα....

Link to comment
Share on other sites

100 εε??εγω εχω 70αρισει!!με το παλιο tweak!!το καινουργιο το περναμε απο Τριτη γιατι εχουμε ζορικη βδομαδα....

 

Εγω 85αρισα,αν αφησω τις βασικες λειτουργιες 50+

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, σημερα δοκιμασα και εγω gingerdx | JimdemDroid 19.1 και ειδα μεγαλη διαφορα απο το 2.1 της sony-ericsson. Τωρα ειναι πολυ πιο γρηγορο. Μια απορια ομως, οταν πληκτρολογω για να παρω τηλεφωνο ή γραφω μηνυμα εχω δονηση. Προσπαθησα να αφαιρεσω την δονηση αλλα τιποτα, καμια βοηθεια; :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, σημερα δοκιμασα και εγω gingerdx | JimdemDroid 19.1 και ειδα μεγαλη διαφορα απο το 2.1 της sony-ericsson. Τωρα ειναι πολυ πιο γρηγορο. Μια απορια ομως, οταν πληκτρολογω για να παρω τηλεφωνο ή γραφω μηνυμα εχω δονηση. Προσπαθησα να αφαιρεσω την δονηση αλλα τιποτα, καμια βοηθεια; :ninja:

Γειά σου και καλωσόρισες στο θέμα του χ8! Εύκολο είναι. Πήγαινε ρυθμίσεις, γλώσσα και πληκτρολόγιο, HTC_IME mod, Εισαγωγή κειμένου, δόνηση κατα την πληκτρολόγηση

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο το προβλημα...εκανα ολες τις διαδικασιες για να βαλω 2.2.5...και μου γραφει 'md5 mismatch'..πως λυνετε αυτο το προβλημα? Edited by makoulisXD
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μεγαλο προβλημα....μου εδωσε ενας φιλος μου το κινητο του οπου ηταν 2.1 εκδοση δεν ηταν ουτε καν root και ηθελε να του βαλω την ginger dx v019 και το tweak του τζημ..τον εκανα root με το superoneclick εβαλα τον root explorer εβαλα xrecovery μεσω του xrecovery το clockworkmod...μετα εβαλα την ginger εκανα full wipe εβαλα το tweak του τζιμ και τωρα βλεπω οτι δεν διαβασει την καρτα sd....τι να κανω ρε παιδια το παιδι ειχε πολλα αρχεια εκει :///////////

 

 

Y.Γ εχω κανει backup με το xrecovery

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μεγαλο προβλημα....μου εδωσε ενας φιλος μου το κινητο του οπου ηταν 2.1 εκδοση δεν ηταν ουτε καν root και ηθελε να του βαλω την ginger dx v019 και το tweak του τζημ..τον εκανα root με το superoneclick εβαλα τον root explorer εβαλα xrecovery μεσω του xrecovery το clockworkmod...μετα εβαλα την ginger εκανα full wipe εβαλα το tweak του τζιμ και τωρα βλεπω οτι δεν διαβασει την καρτα sd....τι να κανω ρε παιδια το παιδι ειχε πολλα αρχεια εκει :///////////

 

 

Y.Γ εχω κανει backup με το xrecovery

 

το μονο που μπορω να σου προτεινω εγω ειναι να κανεις ενα restore το backup και να ξαναπας απ την αρχη....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μεγαλο προβλημα....μου εδωσε ενας φιλος μου το κινητο του οπου ηταν 2.1 εκδοση δεν ηταν ουτε καν root και ηθελε να του βαλω την ginger dx v019 και το tweak του τζημ..τον εκανα root με το superoneclick εβαλα τον root explorer εβαλα xrecovery μεσω του xrecovery το clockworkmod...μετα εβαλα την ginger εκανα full wipe εβαλα το tweak του τζιμ και τωρα βλεπω οτι δεν διαβασει την καρτα sd....τι να κανω ρε παιδια το παιδι ειχε πολλα αρχεια εκει :///////////

 

 

Y.Γ εχω κανει backup με το xrecovery

Κάνε κανένα restart, κλείσε το κινητό βγάλε την sd, ξαναβάλτην και ανοιξέ το. Κάν'τα αυτα κανα 2 φορές να στρώσει. αν δε στρώσει κάνε update μέσω seus (ρυθμίσεις κλπ είναι όλα στο backup) μετά root κ.ο.κ

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανένα restart, κλείσε το κινητό βγάλε την sd, ξναβάλτην και ανοιξέ το. Κάντα αυτα κανα 2 φορές να στρώσει. αν δε στρώσει κάνε update μέσω seus (ρυθμίσεις κλπ είναι όλα στο backup) μετά root κ.ο.κ

 

σημερα περναω και το νεο tweak σου!!αλλα ποσο καλυτερο μπορει να ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κανένα restart, κλείσε το κινητό βγάλε την sd, ξναβάλτην και ανοιξέ το. Κάντα αυτα κανα 2 φορές να στρώσει. αν δε στρώσει κάνε update μέσω seus (ρυθμίσεις κλπ είναι όλα στο backup) μετά root κ.ο.κ

 

τι ειναι το seus?(Συγνωμη αν η ερωτηση μου ειναι χαζη)και επισης σε παρακαλω θελω να μου πεις πως μεσω του backup μπορω να επαναφερω τις επαφες και ΑΝ γινεται και τις εφαρμογες ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο το προβλημα...εκανα ολες τις διαδικασιες για να βαλω 2.2.5...και μου γραφει 'md5 mismatch'..πως λυνετε αυτο το προβλημα?

 

γιατι παλευεις με τη 2.2 και δεν βαζεις 2.3???

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτο το προβλημα...εκανα ολες τις διαδικασιες για να βαλω 2.2.5...και μου γραφει 'md5 mismatch'..πως λυνετε αυτο το προβλημα?

Ένα ένα. Ποια ρόμ πήγες να βάλεις? Με ποιό τρόπο?

 

τι ειναι το seus?(Συγνωμη αν η ερωτηση μου ειναι χαζη)και επισης σε παρακαλω θελω να μου πεις πως μεσω του backup μπορω να επαναφερω τις επαφες και ΑΝ γινεται και τις εφαρμογες ευχαριστω εκ των πρωτερων

Sony Ericsson Update Service

 

Απλά αν βάλεις μια άλλη rom κάνεις advanced restore-restore data. Εκτός αν θές να επαναφέρεις όλη τη rom και κάνεις απλά restore

Link to comment
Share on other sites

 

Sony Ericsson Update Service

 

Απλά αν βάλεις μια άλλη rom κάνεις advanced restore-restore data. Εκτός αν θές να επαναφέρεις όλη τη rom και κάνεις απλά restore

 

τωρα το αφηνω να φορτισει λιγο και θα το κανω...αλλα νομιζω οτι υπαρχει κιαλο προβλημα...οταν συνδεω το usb με το κινητο η μονη αντιδραση ειναι το κινητο να φορτιζει...τιποτα αλλο..αυτο ειναι κακο?

Link to comment
Share on other sites

τωρα το αφηνω να φορτισει λιγο και θα το κανω...αλλα νομιζω οτι υπαρχει κιαλο προβλημα...οταν συνδεω το usb με το κινητο η μονη αντιδραση ειναι το κινητο να φορτιζει...τιποτα αλλο..αυτο ειναι κακο?

Στην περίπτωσή σου λογικό είναι αφού δεν αναγνωρίζει την sd δεν έχει τίποτα άλλο να κάνει :p Μην ανησυχείς θα στρώσει όλα οκ θα πάνε

 

Edit: Άλκη περιμένω feedback :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...