Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θυμαμαι που μου το ειχες πει :p:p:)...αλλα ναι οντως κανει τρομερη δουλεια..

 

μεσω pm's που μιλαγαμε!:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια και το γυρισατε στις μπαταριες απλα να πω οτι πηρα την μπαταρια του παλιου μου βιβαζ και το κινητο δειχνει να δουλευει μια χαρα, μαλλον ειχε φρικαρει η μπαταρια του Χ8.

 

ερωτηση: αν παω στην κυρα σονυεριξον και πω οτι το κινητο ειναι μονο 2 μηνων θα μου την αλλαξουν η θα μου πουν οτι εχεις τσακισει το κινητο με τις ρομ κλπ;

 

επιπλεον, δοκιμασα να βαλω την νεα ρομ χωρις επιτυχια μεσω xrecovery οποτε περιμενω εν καιρω.

Link to comment
Share on other sites

μεσω pm's που μιλαγαμε!:p:p

 

α κατι αρχηζω και θυμαμαι :p..:)

 

μια και το γυρισατε στις μπαταριες απλα να πω οτι πηρα την μπαταρια του παλιου μου βιβαζ και το κινητο δειχνει να δουλευει μια χαρα, μαλλον ειχε φρικαρει η μπαταρια του Χ8.

 

ερωτηση: αν παω στην κυρα σονυεριξον και πω οτι το κινητο ειναι μονο 2 μηνων θα μου την αλλαξουν η θα μου πουν οτι εχεις τσακισει το κινητο με τις ρομ κλπ;

 

επιπλεον, δοκιμασα να βαλω την νεα ρομ χωρις επιτυχια μεσω xrecovery οποτε περιμενω εν καιρω.

 

δεν ξερω φιλε..παντως αν επρεπε οπωσδηπωτε να το παω θα το εκανα πρωτα μια ενημερωση με pc companion reset ολα αυτα που εχεις κανει..(εγκατασταση 2.1 εκδοσης.)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω ενα προγραμμα gps για το xperia x8 το οποιο να ειναι δωρεαν και να μπορω να κατεβασω τουσ χατρες τησ ελλαδας δωρεαν και να το χρησιμοποιω χωρισ ιντερνετ. Κυκλοφορει κατι τετοιο???
Link to comment
Share on other sites

μια και το γυρισατε στις μπαταριες απλα να πω οτι πηρα την μπαταρια του παλιου μου βιβαζ και το κινητο δειχνει να δουλευει μια χαρα, μαλλον ειχε φρικαρει η μπαταρια του Χ8.

 

ερωτηση: αν παω στην κυρα σονυεριξον και πω οτι το κινητο ειναι μονο 2 μηνων θα μου την αλλαξουν η θα μου πουν οτι εχεις τσακισει το κινητο με τις ρομ κλπ;

 

επιπλεον, δοκιμασα να βαλω την νεα ρομ χωρις επιτυχια μεσω xrecovery οποτε περιμενω εν καιρω.

 

δεν ξερω φιλε..παντως αν επρεπε οπωσδηπωτε να το παω θα το εκανα πρωτα μια ενημερωση με pc companion reset ολα αυτα που εχεις κανει..(εγκατασταση 2.1 εκδοσης.)

 

ακριβως..αν ειναι τοσο αναγκη να το πας κανε ενα update μεσω pc companion και πηγαινε το..αλλα αφου του vivaz παει μια χαρα γιατι να την αλλαξεις??

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπω στο 0.facebook.com μέσω του Xperia X8? Όταν το πατάω μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση. :(
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ γρήγορη απάντηση (σχετικό είναι βέβαια :) )

Έχω το Χ8 μιας φίλης.

Χρήση απλή. Τηλέφωνα, SMS, radio, photo, video, wifi, calendar.

Έχω βρει πως κάνεις root και μετά xRecovery0.1.

 

Ποια ROM προτείνετε, σταθερή, όμορφη που να υποστηρίζει τα πιο πάνω;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπω στο 0.facebook.com μέσω του Xperia X8? Όταν το πατάω μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση. :(

 

εισαι κανονικα συνδεδεμενη στο Internet?και καλυτερα για facebook μπες απο την εφαρμογη που εχει το κινητο σου εγκατεστημενη.(αν δεν την εχει κατεβασε την απο το μαρκετ..)

 

Μια πολύ γρήγορη απάντηση (σχετικό είναι βέβαια :) )

Έχω το Χ8 μιας φίλης.

Χρήση απλή. Τηλέφωνα, SMS, radio, photo, video, wifi, calendar.

Έχω βρει πως κάνεις root και μετά xRecovery0.1.

 

Ποια ROM προτείνετε, σταθερή, όμορφη που να υποστηρίζει τα πιο πάνω;

 

Thanks!

 

εγω θα εβαζα στην θεση σου την gingerdx v015 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

τα εχει ολα απο αυτα που ειπες μονο ραδιο δεν ξερω αν εχει...:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

την εχω κανονικα εγκατεστημενη την εφαρμογη απο το μαρκετ αλλα καποιες φορες δν εχω σημα και ελεγα μηπως υπαρχει τροπος να μπω δωρεαν ://
Link to comment
Share on other sites

την εχω κανονικα εγκατεστημενη την εφαρμογη απο το μαρκετ αλλα καποιες φορες δν εχω σημα και ελεγα μηπως υπαρχει τροπος να μπω δωρεαν ://

 

Οχι δεν υπαρχει τουλαχιστον οσο ξερω..(συνδεση μεσω gprs μονο ή wifi αν δεν εχεις εσυ κοιτα αν εχει κανεις εκει κοντα ανοικτο βεβαια.)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

παλια επιανα απο εναν γειτονα αλλα τρ ειναι ολα κλειδωμενα :(

Πρέπει να ενεργοποιήσεις την κίνηση δεδομένων απο τις ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας στις ρυθμίσεις ασυρμάτου και δικτύων. Πρόσεχε όμως γιατί ακόμα και στο 0.facebook να μπείς θα μπούνε και άλλες εφαρμογές στο παρασκήνιο και μπορεί να χρεωθείς λίγο. Για να μη γίνει αυτό πήγαινε στις ρυθμίσεις συγχρονισμού και αποεπέλεξε το "Δεδομένα φόντου"

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ψιλοπροβληματα η Cyagogen-rom και γυρισα στην GingerDX .

 

Off Topic: Εχει κανεις αγορασει απο το ebay.gr ;

8ελω να παραγειλω κατι για τον θειο μου.. ειναι εμπιστοσυνης ή θα με κυνηγαει ; :Ρ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ακριβως..αν ειναι τοσο αναγκη να το πας κανε ενα update μεσω pc companion και πηγαινε το..αλλα αφου του vivaz παει μια χαρα γιατι να την αλλαξεις??

 

μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να παω μονο την μπαταρια. βεβαια αν την τσεκαρουν θα δουν οτι εχω μηδενισει τα στατιστικα της 3-4 φορες οποτε αντιο εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να παω μονο την μπαταρια. βεβαια αν την τσεκαρουν θα δουν οτι εχω μηδενισει τα στατιστικα της 3-4 φορες οποτε αντιο εγγυηση...

 

ooooo αληθεια??:worry:

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να παω μονο την μπαταρια. βεβαια αν την τσεκαρουν θα δουν οτι εχω μηδενισει τα στατιστικα της 3-4 φορες οποτε αντιο εγγυηση...

 

και λόγο τον μηδενισμών τον στατιστικών δεν θα σου παρέχει εγγύηση.....ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δουν ότι έχουν μηδενιστεί τα στατιστικά της μπαταρίας έχοντας στα χέρια τους μόνο αυτή; Έχει κανένα τσιπάκι επάνω η μπαταρία που να παίζει το ρόλο μνήμης ώστε να μπορέσουν να ανακαλέσουν τα δεδομένα από κει; Δεν νομίζω...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εβαλα την cyanogenMod-7.1.0 δηλάδη την εκδοση 2.3.7 παρατηρησα οτι μειωθηκε πολυ η ενταση του ακουστικου δηλαδη οταν μιλαω με καποιον δεν τον ακουω καθολου καλα παρολο που ειναι ψιλωμενη η ενταση
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να παω μονο την μπαταρια. βεβαια αν την τσεκαρουν θα δουν οτι εχω μηδενισει τα στατιστικα της 3-4 φορες οποτε αντιο εγγυηση...

:lol: χαχαχα μην αγχώνεσαι δεν γίνεται κάτι τέτοιο! Τα στατιστικά αποθηκεύονται στο κινητό όχι στη μπαταρία :p:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εβαλα την cyanogenMod-7.1.0 δηλάδη την εκδοση 2.3.7 παρατηρησα οτι μειωθηκε πολυ η ενταση του ακουστικου δηλαδη οταν μιλαω με καποιον δεν τον ακουω καθολου καλα παρολο που ειναι ψιλωμενη η ενταση

 

μάλλον τυχαίο θα είναι δεν έχω προλάβει να διαβάσω για τυχόν bugs... ϊσως ένα επαν-φλασαρισμα;

 

εγώ πάλι αντιμετώπισα ένα άλλο πρόβλημα. πώς γίνεται και στο Χ8 και στο ΖΤΕ μετά την αναβάθμιση σε 2.3.5 να μην μπορώ να στείλω ΜΜΣ? και εξηγώ:

μέχρι τώρα όταν γινόταν λήψη ή αποστολη ΜΜΣ , άνοιγε αυτόματα η σύνδεση 3G και έκλεινε.

τώρα όμως παρατηρώ ότι δεν γίνεται αυτό , είτε με στοκ-προγραμμα είτε με το go-sms-pro.

το παρατήρησε κανείς άλλος;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποιήσεις την κίνηση δεδομένων απο τις ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας στις ρυθμίσεις ασυρμάτου και δικτύων. Πρόσεχε όμως γιατί ακόμα και στο 0.facebook να μπείς θα μπούνε και άλλες εφαρμογές στο παρασκήνιο και μπορεί να χρεωθείς λίγο. Για να μη γίνει αυτό πήγαινε στις ρυθμίσεις συγχρονισμού και αποεπέλεξε το "Δεδομένα φόντου"

 

οκ...τα εκανα αυτα αλλα και παλι μολις παταω στο ιντερνετ 0.facebook.com μ λεει "The web page at http://0.facebook.com might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address."

Here are some suggestions:

1)Check to make sure your device has a signal and data connection.

2)Reload this page later.

3)View a cached copy of the web page from Google "

Link to comment
Share on other sites

οκ...τα εκανα αυτα αλλα και παλι μολις παταω στο ιντερνετ 0.facebook.com μ λεει "The web page at http://0.facebook.com might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address."

Here are some suggestions:

1)Check to make sure your device has a signal and data connection.

2)Reload this page later.

3)View a cached copy of the web page from Google "

Δοκίμασε να μπεις σε δίκτυο 3g αν είσαι σε 2g το οποίο να έχει καλό σήμα. Περίμενε μέχρι να εμφανιστεί το εικονίδιο H ή 3G με κάτι βελάκια και μετά μπες

Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα παιδια ...

Εχω συνχρονηση τις επαφές μου με αυτες του fb αλλα δεν μου εμφανιζει τις εικονές των επαφών ...

Ξερει κανεις πως διωρθώνετε ?

Link to comment
Share on other sites

:lol: χαχαχα μην αγχώνεσαι δεν γίνεται κάτι τέτοιο! Τα στατιστικά αποθηκεύονται στο κινητό όχι στη μπαταρία :p:)

 

 

εξαιρετικη και πολυ ωριμη απαντηση! αρα παω με την μπαταρια στο χερι και το παιζω βασιλακης καιλας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, επανήλθα με το γνωστό θέμα της μπαταρίας του Χ8. την έβαλα δοκιμαστικά στο βιβαζ και ΔΕΝ ξεφορτίζεται όπως στο Χ8. υπάρχει περίπτωση να έχω σκίσει το Χ8 με το βάλε-βγάλε τις ρομ και να μην φορτίζει σωστά η συσκευή;

 

αν ναι, μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...