Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sorry....!! μαλλον μου ειχε ξεφυγει αυτος ο κανονισμος...!:p παιδια εχω ενα αλλο προβλημα προσπαθω να συνδεθω στο latitude με το gps μονο ενεργοποιημενο ενω πριν ειχα ανοιξει και το wi-fi και μου λεει πως η τρεχουσα θεση μου δεν ειναι διαθεσιμη.... τι μπορει να φταει...?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

που μπορω ναα βρω to root explorer δωρεαν....?! το θελω για να ολοκληρωσω τα βημασα σε αναβαθμιση 2.2.9!!!!!

μπορεις να κατεβασεις το file manager απο το market. μου φαίνεται καλυτερο απο το astro file manager, και μπορει να λειτουργησει και σα root explorer σε συσκευες που ειναι root

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κατεβασεις το file manager απο το market. μου φαίνεται καλυτερο απο το astro file manager, και μπορει να λειτουργησει και σα root explorer σε συσκευες που ειναι root

 

δεν βολευει τοσο στη δουλεια που το θελει..βασικα δεν κανει για την δουλεια που το θελει..καλυτερο απ το αστρο??δυσκολο μου φαινεται..εγω που εχω και τα 2,το αστρο μου φαινεται πολλες φορες καλυτερο απ το file manager...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και η gingerDX δεν είναι τόσο για τον κόσμο όσο νομίζαμε.... αν δεν χρησιμοποιήσουμε τον kernel LinuxDX δεν έχουμε pinch to zoom κτλ στη νέα version!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και η gingerDX δεν είναι τόσο για τον κόσμο όσο νομίζαμε.... αν δεν χρησιμοποιήσουμε τον kernel LinuxDX δεν έχουμε pinch to zoom κτλ στη νέα version!!!

 

μπορει και να εχεις δικιο..παιδια με την 015 μου εξαφανιστηκε η status bar..πως επανερχεται γιατι δεν το βρισκω πουθενα...

 

edit:λυθηκε..

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ?? ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TXT PRO ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕ ΒΡΗΚΑ. ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΛΟΓΕΣ?? ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TXT PRO ΟΥΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕ ΒΡΗΚΑ. ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ?

 

αν εχεις την στοκ,δεν εχει επιλογες..βεβαια μπορεις να περασεις καποια εφαρμογη που λογικα θα εχει διαφορες επιλογες..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. παλι προβλημα Wifi. 5 μοντεμ ελευθερα δοκιμασα σε αλλα μπενει μια φορα κ μετα απο 2-3 φορες προσπαθεια ξαναμπενει. αλλες φορες δεν μπενει καθολου. τι να κανω? να το παω στο service?
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

μπορει και να εχεις δικιο..παιδια με την 015 μου εξαφανιστηκε η status bar..πως επανερχεται γιατι δεν το βρισκω πουθενα...

 

edit:λυθηκε..

 

περασα τη 015 αλλα παρατηρησα οτι δεν εχει πλεον pinch to zoom αν το λεω καλα(zoom με τα δαχτυλα κ οχι διπλο πατημα στην οθονη.το χει κ κανεις αλλος;

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

περασα τη 015 αλλα παρατηρησα οτι δεν εχει πλεον pinch to zoom αν το λεω καλα(zoom με τα δαχτυλα κ οχι διπλο πατημα στην οθονη.το χει κ κανεις αλλος;

 

Είναι επιλογή του προγραμματιστή να μην ενσωματώνει κάποια module στην ρομ αλλά στον κερνελ και ένα από αυτά είναι και το συγκεκριμένο με το ζουμ.

 

Γνώμη μου είναι ότι σε "αναγκάζει" να χρησιμοποιήσεις τον κερνελ του κατά κάποιον τρόπο αλλά....

ο κερνελ είναι σε πειραματικό στάδιο και επίσης δεν είναι σίγουρο αν μπορέσεις να τον χρησιμοποιήσεις με άλλη ρομ!!!

Είναι η καλύτερη ρομ που κυκλοφορεί (από άποψη μπαταρίας και ελεύθερεις μνήμης) αλλά δεν είναι και τέλεια για να σε "αναγκάζει" να βάλεις τον κέρνελ του... το ράδιο δεν δουλεύει καθόλου σωστά (μου τη δίνει γιατί πολύ απλά δεν δουλεύουν τα πάντα σωστά... :P ), και το accelerometer ακόμα και στην στοκ δουλεύει καλύτερα........

 

******Το module με το ζουμ μπορείς να το περάσεις μόνος σου λέγεται X8Gesture νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αναγκάζει καθόλου..

Αυτά που έχει συμπεριλάβει στον kernel σου τα δίνει μέσο addons

 

Check the first page!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αναγκάζει καθόλου..

Αυτά που έχει συμπεριλάβει στον kernel σου τα δίνει μέσο addons

 

Check the first page!!

 

λυθηκε το ας το πουμε προβλημα παν'ευκολα!σειρα εχει να κανω overclocking αυριο(εκει θελω τα φωτα σας αν κολλησω)

 

αυριο θα παω να αγορασω για τη συζυγο το samsung galaxy mini,εντυπωσεις κανεις;διαλεξα αυτο:1)σαν οικονομικη λυση.2)δε τη νοιαζουν τοσο επιδοσεις.3) της αρεσε εμφανισιακα

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα...! παιδες αντιμετωπιζω προλβημα με το τους χαρτες το Latitude και τις υπολοιπες εφαρομες ποληγησης...! μερη κτλ.. οταν ανοιγω το wi-fi k gps το στιγμα μου και οι χαρτες εμανιζονται κανονικα...οταν ομως συνδεομαι μονο με το gps δν βλεπω καποιο χαρτη παρα μονο το στιγμα μου χωρις να "γνωριζω" που βρισκομαι..; για ποιο λογο συμβαινει αυτο..; μπορω να το διορθωσω..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λυθηκε το ας το πουμε προβλημα παν'ευκολα!σειρα εχει να κανω overclocking αυριο(εκει θελω τα φωτα σας αν κολλησω)

 

αυριο θα παω να αγορασω για τη συζυγο το samsung galaxy mini,εντυπωσεις κανεις;διαλεξα αυτο:1)σαν οικονομικη λυση.2)δε τη νοιαζουν τοσο επιδοσεις.3) της αρεσε εμφανισιακα

 

στειλε οποτε θες ενα πμ αν κολλησεις στο overclock!!πολυ ευκολο..δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

στειλε οποτε θες ενα πμ αν κολλησεις στο overclock!!πολυ ευκολο..δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα!!

 

οκ αλκη!βελτιωθηκες καθολου με τη v015στο θεμα μνημης;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

οκ αλκη!βελτιωθηκες καθολου με τη v015στο θεμα μνημης;

 

μπα...τα ιδια..αλλα αφου δεν μου κλεινει εφαρμογες δεν με πειραζει!!

 

καλησπερα σε ολη την παρεα...! παιδες αντιμετωπιζω προλβημα με το τους χαρτες το Latitude και τις υπολοιπες εφαρομες ποληγησης...! μερη κτλ.. οταν ανοιγω το wi-fi k gps το στιγμα μου και οι χαρτες εμανιζονται κανονικα...οταν ομως συνδεομαι μονο με το gps δν βλεπω καποιο χαρτη παρα μονο το στιγμα μου χωρις να "γνωριζω" που βρισκομαι..; για ποιο λογο συμβαινει αυτο..; μπορω να το διορθωσω..;

 

πιθανοτατα δεν βλεπεις χαρτες κτλ γιατι χρειαζονται συνδεση ιντερνετ και οχι μονο το gps για να εμφανιστουν!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

μπα...τα ιδια..αλλα αφου δεν μου κλεινει εφαρμογες δεν με πειραζει!!

 

 

 

πιθανοτατα δεν βλεπεις χαρτες κτλ γιατι χρειαζονται συνδεση ιντερνετ και οχι μονο το gps για να εμφανιστουν!!

 

εγω παιζω εδω στο περιπου,οταν ανοιγω εφαρμογες στο 47

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

λυθηκε το ας το πουμε προβλημα παν'ευκολα!σειρα εχει να κανω overclocking αυριο(εκει θελω τα φωτα σας αν κολλησω)

 

αυριο θα παω να αγορασω για τη συζυγο το samsung galaxy mini,εντυπωσεις κανεις;διαλεξα αυτο:1)σαν οικονομικη λυση.2)δε τη νοιαζουν τοσο επιδοσεις.3) της αρεσε εμφανισιακα

 

Ίδια τιμή είναι με το x8 (Δες skroutz)

Το πήρε ένας γνωστός μου χάλια ανάλυση οθόνης

 

X8: 3 ίντσες |320 x 480 pixels | 192 ppi | 16M colors

Sg mini: 3.15 ίντσες | 240 x 320 pixels | 127 ppi | 256K colors

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω το πληκτρολογιο του x8(stock) Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη gingerdx και τώρα το κιν φοράει android 2.3.5. Πάει μια χαρά. 4 μέρες τώρα

χωρίς ούτε ένα restart. Έχω όμως 2 ερωτήσεις. Όταν βάζω τα ακουστικά και με καλούν, ο ήχος

ακούγεται μόνο μέσα από τα ακουστικά. Και το δεύτερο, πως μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο

κλήσης σε κάποιες επαφές? Βρήκα 1-2 εφαρμογές στο market αλλά μου αλλάζουν μόνο τον προεπιλεγμένο ήχο.

 

Το πρόβλημα με τους ήχους κλήσης το έλυσα. Το θέμα με τα ακουστικά όμως και τον ήχο ακόμα υφίσταται.

Καμιά ιδέα?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τους ήχους κλήσης το έλυσα. Το θέμα με τα ακουστικά όμως και τον ήχο ακόμα υφίσταται.

Καμιά ιδέα?

 

δεν νομιζω να υπαρχει καποια λυση..οταν εχεις τα ακουστικα ακουγεται ο ηχος απ τα ακουστικα..

 

εγω παιζω εδω στο περιπου,οταν ανοιγω εφαρμογες στο 47

 

ααα..εσυ το βλεπεις απο εκει..απο εκει που το βλεπεις εσυ (1ο screenshot) ενω απο εκει που το βλεπω εγω (2ο screenshot)

 

[ATTACH]22070[/ATTACH] [ATTACH]22071[/ATTACH]

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Ποιος αναλαμβανει υπευθυνα την αναβαθμηση του κινητου μου (x8) απο 2.1 eclair σε version 2.2 και πανω την ποιο σταθερη rom κατα προτιμηση... εναντι πληρωμης... ευχαριστω..!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει καποια λυση..οταν εχεις τα ακουστικα ακουγεται ο ηχος απ τα ακουστικα..

 

Χρησιμοποιώ πολύ τα ακουστικά για να μιλάω. Δηλαδή όταν με καλούν για να το ακούσω θα

πρέπει να μην έχω πάνω τα ακουστικά και όταν απαντάω στην κλήση να τα βάζω?????:wacko:

Πριν κάνω την αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος αναλαμβανει υπευθυνα την αναβαθμηση του κινητου μου (x8) απο 2.1 eclair σε version 2.2 και πανω την ποιο σταθερη rom κατα προτιμηση... εναντι πληρωμης... ευχαριστω..!

 

λοιπον..στειλε μου πμ κατα τις 8 και θα σε βοηθησω να το φτιαξουμε!!και χωρις λεφτα:p:p

 

Χρησιμοποιώ πολύ τα ακουστικά για να μιλάω. Δηλαδή όταν με καλούν για να το ακούσω θα

πρέπει να μην έχω πάνω τα ακουστικά και όταν απαντάω στην κλήση να τα βάζω?????:wacko:

Πριν κάνω την αναβάθμιση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

λογικα..δεν ξερω καποιο τροπο να αλλαξει αυτο..το εχω ψαξει και εγω αλλα δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε για την v015 ειναι καλη οσο την εχετε σταθερη. . . ???? και κατι ακομα... το hotphix ειναι για το wifi πως το κανω. . .;;;;; :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...