Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το είδες σε μαύρο; έχεις κάποιο λινκ; Είσαι σίγουρος πως ήταν το χ8;

σε e-shop και multirama υπάρχει σε μαυρο κατόπιν παραγγελίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια αυτο τι σημαίνει : - exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

θελω να ροοταρω ενα κινητο ενος παιδιου κ μου βγαζει αυτο το μυνημα

 

Σημαίνει πως μάλλον χρησιμοποιείς λάθος τρόπο για το ροοτ. Σε προηγούμενα ποστ αναφέρετε πως δουλεύει το super one click, δοκίμασε το..

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

με το ιδιο προγραμμα ροοταρα το δικο μου κινητο...αλλα στου κολλητουμου το κινητο βγαζει :

Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing rageagainstthecage...

2291 KB/s (585731 bytes in 0.249s)

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

 

 

OK

 

Running rageagainstthecage...

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

 

 

FAILED

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

με το ιδιο προγραμμα ροοταρα το δικο μου κινητο...αλλα στου κολλητουμου το κινητο βγαζει :

Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing rageagainstthecage...

2291 KB/s (585731 bytes in 0.249s)

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

 

 

OK

 

Running rageagainstthecage...

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

 

 

FAILED

 

Χμμ....

2 πιθανότητες υπάρχουν. 1η πραγματικά λείπει το αρχείο και πας για flasharisma.

2η δοκίμασε την καινούργια έκδοση με το psneuter exploit.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο ειναι το SI του, γιατί εχασα το δικό μου; (customization version)

 

Κλειδώστε το κινητό και πατήστε με τη σειρά:

home-home-back-home-back-back-home-back-home-home-back

 

service info,software info, customization version

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες σε μαύρο; έχεις κάποιο λινκ; Είσαι σίγουρος πως ήταν το χ8;

Το έχω εγώ σε μαύρο. Από τις 24/12 απο το e-shop

 

Θα ξαναείναι διαθέσιμο απο 17/1 http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000623

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες σε μαύρο; έχεις κάποιο λινκ; Είσαι σίγουρος πως ήταν το χ8;

 

sto e-shop , multirama kai sto public suntagmatos to exoun kai se demo.

Link to comment
Share on other sites

app2sd κανείς με ροοτ στην 2.1 ?

 

από αυτά που έψαξα και βρήκα πρέπει να κάνεις format την sd και να δημιουργήσεις 2 partition ( 1 Fat/Fat32 και 1 ext) μετά από την γραμμή εντολών των windows να ενημερώσεις το κινητό ότι πρέπει να κάνει εγκατάσταση στην sd αντί στην external memory του και δεν θέλω να μπλεχτώ σε τέτοια φασαρία (δεν ξέρω και μπορεί να βλάψω και το κινητό...) ή να εγκαταστήσεις το xrecovery στο κινητό μέσα από το οποίο να κάνεις install ένα αρχείο .zip που κάνει μόνο του την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

με το ιδιο προγραμμα ροοταρα το δικο μου κινητο...αλλα στου κολλητουμου το κινητο βγαζει :

Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing rageagainstthecage...

2291 KB/s (585731 bytes in 0.249s)

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

 

 

OK

 

Running rageagainstthecage...

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

 

 

FAILED

 

το παραπάνω μήνυμα μπορεί να σημαίνει ότι δεν έχει γίνει mount το /system και γι' αυτό δεν το βρίσκει, βρήκα ότι πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα χρησιμοποιώντας κάποιο usb extender cable

 

θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με το δικό σου καλώδιο )αφού λες ότι έκανες root το δικό σου τηλέφωνο) για να δεις αν φταίει το καλώδιο ή έστω να αποκλείσεις αυτή την πιθανή λύση

Link to comment
Share on other sites

το παραπάνω μήνυμα μπορεί να σημαίνει ότι δεν έχει γίνει mount το /system και γι' αυτό δεν το βρίσκει, βρήκα ότι πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα χρησιμοποιώντας κάποιο usb extender cable

 

θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με το δικό σου καλώδιο )αφού λες ότι έκανες root το δικό σου τηλέφωνο) για να δεις αν φταίει το καλώδιο ή έστω να αποκλείσεις αυτή την πιθανή λύση

 

Πως είναι δυνατόν να μην είναι mounted το /system? Δεν θα λειτουργούσε η συσκευή... Και δεν είναι θέμα καλωδίου από την στιγμή που το adb αναγνωρίζει το κινητό.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα εδω και κατι μέρες το χ8 και εγω θελω να σας ρωτησω για να κανω αναβαθμιση απο την 1.6 σε 2.1 το συνδεω απευειας με το pc companion και γίνεται ή θα πρεπει να ακολουθησω την διαδικασία με το root???
Xperia x8 Android 2.1
Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν εμφανίζεται καν νούμερο είτε είναι περασμένο στις επαφές μου είτε όχι.

 

μηπως καποιες επαφες τις ειχες περασμενες στην καρτα σου κ τις περασες και στη συσκευη σου? αν εχουν διπλοπεραστει αυτος ειναι ο λογος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα εδω και κατι μέρες το χ8 και εγω θελω να σας ρωτησω για να κανω αναβαθμιση απο την 1.6 σε 2.1 το συνδεω απευειας με το pc companion και γίνεται ή θα πρεπει να ακολουθησω την διαδικασία με το root???

 

Το συνδεεις και ακολουθείς τις οδηγίες. Το root δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση. Απλά να έχεις κάνει back up τις επαφές σου και ότι άλλο χρειάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεεις και ακολουθείς τις οδηγίες. Το root δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση. Απλά να έχεις κάνει back up τις επαφές σου και ότι άλλο χρειάζεσαι...

 

πρεπει να ξαναεγκαταστησουμε και τις εφαρμογες? κ σε εφαρμογες-παιχνιδια θα χασουμε την προοδο?

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα (για 2η φορα) το Χ8. Του εκανα λοιπον αναβαθμιση στην 2.1 και μετα εκανα sync τις επαφες με google. Εχω το ιδιο προβλημα που ειχα και με το πρωτο Χ8 μετα την 2.1. Στις επαφες η μπαρα δεξια με τα γραμματα δεν εχει καθολου το Ελληνικο αλφαβητο. Με αποτελεσμα ολες οι επαφες να ειναι χυμα με το αγγλικο Ζ. Επιπλεον στην αναζητηση επαφης πρεπει ολα τα γραμματα που πληκτρολογω να ειναι στα κεφαλαια προκειμενου να βρει μια επαφη (οι επαφες μου ειναι ολες γραμμενες με κεφαλαια γραμματα). Στην 1.6 δεν ειχα κανενα απο τα δυο προβληματα.

Τα εχει παρατηρησεις καποιος αλλος?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ξαναεγκαταστησουμε και τις εφαρμογες? κ σε εφαρμογες-παιχνιδια θα χασουμε την προοδο?

 

Νομίζω ναι. Δεν ξέρω αν με κάποιο backup μπορείς να σώσεις τα saves στα παιχνίδια. Εγώ πάντως που δεν είχα κάνει back up τα έχασα.

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα (για 2η φορα) το Χ8. Του εκανα λοιπον αναβαθμιση στην 2.1 και μετα εκανα sync τις επαφες με google. Εχω το ιδιο προβλημα που ειχα και με το πρωτο Χ8 μετα την 2.1. Στις επαφες η μπαρα δεξια με τα γραμματα δεν εχει καθολου το Ελληνικο αλφαβητο. Με αποτελεσμα ολες οι επαφες να ειναι χυμα με το αγγλικο Ζ. Επιπλεον στην αναζητηση επαφης πρεπει ολα τα γραμματα που πληκτρολογω να ειναι στα κεφαλαια προκειμενου να βρει μια επαφη (οι επαφες μου ειναι ολες γραμμενες με κεφαλαια γραμματα). Στην 1.6 δεν ειχα κανενα απο τα δυο προβληματα.

Τα εχει παρατηρησεις καποιος αλλος?

Μετά την 2.1 σε όλους συμβαίνει αυτό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 2.1 σε όλους συμβαίνει αυτό.

 

Τελεια!! Ας ελπισουμε να ειναι ενημεροι στην SE και να δωσουν καποιο minor update το επομενο διαστημα.

 

Επισης στην default lock screen, το πσοστο της μπαταριας (%) φαινεται μονο οταν το φορτιζεις ή οταν πεφετει κατω απο καποιο επιπεδο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηρα σημερα το xperia x8 εχω μια απορια,παιρνει καρτες microSD και microSDHC?

παραδειγμα βρηκα αυτην την καρτα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553993

την δεχεται η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηρα σημερα το xperia x8 εχω μια απορια,παιρνει καρτες microSD και microSDHC?

παραδειγμα βρηκα αυτην την καρτα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553993

την δεχεται η οχι?

 

Δέχεται Micro SD μέχρι 16GB.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα στο group της SE Greece στο facebook σε ενα ποστ για το Χ12 το εξης:

 

"Συγχαρητηρια Sony Ericsson! Μας κανατε να αγορασουμε το Χ8 και ολη την υπολοιπη οικογενεια και μολις βγαλατε το arc, ανακοινωσατε ΕΠΙΣΗΜΑ οτι δε θα υπαρξει update πανω απο 2.1... και παλι συγχαρητηρια, απλα κανατε τους πελατες σας να μην σας εμπιστευονται πια... σας κραζουν μεχρι και στο επισημο blog σας (product launch και developer blog) και εσεις απλα γυρισατε τη πλατη....μπραβο!!! Απαντηση δε περιμενω(αλλωστε δεν ειναι τακτικη σας), αλλα θα ηθελα πολυ να ακουσω τι εχετε να πειτε..."

 

σ.σ: δε ξερω αν τα ειπα σωστα η αν παρασυρθηκα, αλλα ειχα νευρα αυτη την ωρα! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

και την επομενη μερα μου απαντησαν με το εξης (να πω την αληθεια δε περιμενα απαντηση!!):

 

" Αγαπητέ Κώστα,

Η επιλογή της πλατφόρμας και της βερσιόν της που θα χρησιμοποιήσουμε είναι η βάση που πατάμε για να αναπτύξουμε το δικό μας software σε συνδυασμό με το ξεχωριστό hardware. Εκεί θεωρούμε ότι κάνουμε τη διαφορά σαν εταιρεία, διαφορετικά όλα τα Android τηλέφωνα θα είχαν ίδιο ιnterface. Προσφέρουμε ένα software εύκολο και διασκεδαστικό με μοναδικές δίκες μας εφαρμογές, όπως πχ το Τimescape, που δεν επηρεάζονται σημαντικά από τις αναβαθμίσεις και είναι ένα από τα στοιχεία που έχουν κάνει την οικογένεια Xperia™ αγαπητή στον κόσμο."

 

Οκ SE.....!! το αφηνω σε σας παιδια... ακουω συμπερασματα... :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...