Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε την σιμ της στο neo v σου;)

ετσι θα εισαι σιγουρος αν φταει η σιμ η οχι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Έχω εγκατεστημένο το ndrive και τελείως ξαφνικά έχει φάει κόλλημα οτιδήποτε έχει να κάνει με τη γραμματοσειρά (μέγεθος γραμματοσειράς, στο πληκτρολόγιο τα γράμματα δεν φαίνονται κλπ) με αποτέλεσμα να είναι σχεδόν άχρηστο. Καμιά γνώμη; Θα προτιμούσα να αποφύγω την εγκατάσταση εκ νέου, γιατί, αν θυμάμαι καλά, η προσφορά του ndrive ήταν για μία μόνο εγκατάσταση ανά συσκευή.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εγω ειχα βαλει μεχριν την v22 και τωρα φοραω την v19 μιας και ηταν η πιο σταθερη! πλεον ξαναβρηκα χρονο και ειπα να ασχοληθω παλι! αν θυμαμαι καλα μετα απο την v22 για να δουλεψουν καλα οι ρομς επρεπε να εχεις costum kernel μπορει καπιος να μ δωσει τα λινκ :

1. ξεκλειδωμα boot loader

2. περασμα costum kernel ( τον καταλληλο γιαν την dx v29)

τωρα και τι αλλο μενει δεν θυμαμαι αν εχετε την καλοσυνη να με διαφωτισετε :)

σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ποιος τα λέει αυτά ; εγώ μονο με root τρέχω την v29 μια χαρά χωρίς κωλύματα , και μάλιστα στις ρύθμισις cpu το έχω στο ondemand ,που να το βάλω και στο performance Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χ8ακιδες.τι κανετε?εχω καιρο να παρακολουθησω τι εξελιξεις αν υπαρχουν πλεον..εχω μεινει μονο στην εκδοση της gdx v29.εχουμε τιποτα πιο καινουργιο?
Link to comment
Share on other sites

χεχεχε κλησπερα παιδιααα.τι λεει ρεεε?:))) θελω να ρωτησω κατι μονο το Instagram δεν μπορω να το εγκαταστησω στο xperia x8?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε κλησπερα παιδιααα.τι λεει ρεεε?:))) θελω να ρωτησω κατι μονο το Instagram δεν μπορω να το εγκαταστησω στο xperia x8?

 

Γιατί δεν μπορείς; Εγώ το έχω μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε κλησπερα παιδιααα.τι λεει ρεεε?:))) θελω να ρωτησω κατι μονο το Instagram δεν μπορω να το εγκαταστησω στο xperia x8?

 

γιατι η εφαρμογη βγαινει μετα απο 2.2 εκδοσεις και εσυ εχεις 2.1

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, να ρωτήσω, εδώ kαι λίγο kαιρό kάτι έχει συμβεί kαι δεν έχω kαθόλου internet! έχω kανονικά τις ρυθμίσεις εγkατεστημένες, ενεργοποιημένη την kίνηση δεδομένων αλλά ΔΕΝ μου εμφανίζεται επάνω το που επιτρέπει την πρόσβαση στο διαδίkτυο... αυτό συνέβη εντελώς ξαφνιkά.. μπορεί να με βοηθήσει kάποιος;
Link to comment
Share on other sites

3G ή σκέτο Η θα πρέπει να σου εμφανίζει. 3Η δεν υπάρχει. Στο WCDMA το έχεις γυρισμένο; Μήπως έχεις επιλέξει το "Μόνο GSM";
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμποσο καιρο τωρα εγινε μια αναβαθμιση του κινητου της κοπελιας μου απο 1.6 σε 2.1 update Απο τοτε δε μπορει να κατεβασει apps απο το μαρκετ!!

 

καμια ιδεα? τι συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα και εγω την GDX 029 shakira stock.zip

sos Χρειάστηκε να περάσω επιπλέον τα alf addons.zip για να μου δουλέψει το wifi. sos

Kernel χρησιμοποίησα αρχικά αυτόν που είχε ο illadelo στον οδηγό ξεκλειδώματος (Alfs for GingerDX |v04) αλλά μετά είδα πως είχε βγεί και νεότερος και flashara τον Alfs&Djnilse 08a-GDX.

Εκεί στο flashtools μου έβγαλε 2 επιλογές στο δεξί τμήμα του παραθύρου όταν διάλεγα να κάνω αλλαγή kernel.ftf. Μπορούσα να κάνω highlight είτε kernel.sin είτε loader.sin εχει καμιά σημασία???

 

Τέλος πάντων τελικός απολογισμός:

Δουλεύουν όλα σωστά εκτός απο το play store που μου βγάζει insufficient space, ενω εχω free 150 mega στην phone mem και εχω φτιάξει και ext στην sd 500 και megabytes

Εγκαταστάσεις πλαγίως απο .apk μπορώ να κάνω. Το ap2sd απο το settings της rom μπορώ να το επιλέξω αλλά μου βγάζει error όταν πατάω ap2sd info.

 

Επίσης είχε πρόβλημα να δεί κάρτες μνήμης.

Θέλει να τις έχω διαμορφώσει με το partition tool του CWM αλλιώς σκαλώνει (δεν τις βλέπει καθόλου).

 

Γιατί μου κάνει αυτά τα κόλπα?

Δεν είναι καλός ο kernel που πέρασα? Υπάρχει κάτι που ξέχασα να εγκαταστήσω ή ρυθμίσω?

Τα wipe τα έκανα ακριβώς όπως τα προτείνουν τα παιδιά του φόρουμ εδω. Ενα full πριν flasharo και ενα μετά.

 

H rom τα σπάει ειδικά τα multitouch και η δυνατότητες υπερχονισμού. Το κινητό πάει σφαίρα min@320 - max@749

Σαν να άλλαξα κινητό.

 

Απλά νομίζω πως ο αρχικός οδηγός του illadelo θέλει κάποια ανανέωση στα links στις νέες εκδόσεις των tools των kernels και την ίδια την rom.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην εφαρμογή του play έχει γίνει;

οχι δεν καναμε τπτ.. Λογικα αναβαθμιστηκε κει το Μαρκετ υποθετω στη play εκδοση.. :worry: Το βαζω για αναβαθμιση στο Κομπανιον

και λεει οτι εχω τη τελευταια εκδοση λογισμικου!

 

κλεινω επανεκκινω τα ιδια!

 

Καμμια βοηθεια?? :(

Link to comment
Share on other sites

όπως και να έχει, δεν εμφανίζει ούτε Η, ούτε 3G είτε είναι ενεργοποιημένη η Κίνηση Δεδομένων είτε όχι.

όχι είναι γυρισμένο στο Προτιμ. GSM / WCDMA, εκεί ήταν πάντα!

Link to comment
Share on other sites

...ενω εχω free 150 giga στην phone mem και εχω φτιάξει και ext στην sd 500 και giga

Φαντάζομαι εννοείς megabytes...

 

οχι δεν καναμε τπτ.. Λογικα αναβαθμιστηκε κει το Μαρκετ υποθετω στη play εκδοση.. Το βαζω για αναβαθμιση στο Κομπανιον

και λεει οτι εχω τη τελευταια εκδοση λογισμικου!

 

κλεινω επανεκκινω τα ιδια!

Κάνε ένα logout και ξανά login τόσο στο play από το κινητό όσο και στην ιστοσελίδα από τον υπολογιστή

όπως και να έχει, δεν εμφανίζει ούτε Η, ούτε 3G είτε είναι ενεργοποιημένη η Κίνηση Δεδομένων είτε όχι.

όχι είναι γυρισμένο στο Προτιμ. GSM / WCDMA, εκεί ήταν πάντα!

Ίσως να είναι καλύτερο να μιλήσεις με τον πάροχό σου ώστε να σου ξανά στείλουν τις ρυθμίσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

yiannis_1 >

...ενω εχω free 150 giga στην phone mem και εχω φτιάξει και ext στην sd 500 και giga

Φαντάζομαι εννοείς megabytes...

 

Ναι megabytes sorry. :lol:

Το διόρθωσα.

Λοιπόν χτες που το κοίταζα είδα ότι μπαίνοντας στις επιλογές στα apps σου εχει επιλογή να τα μεταφέρεις στην sd.

Κάποια μικρά apps οπως widgets, το smartkey μου τα εγκαθιστούσε απο play store.

Οταν δοκίμασα όμως το μεγαλύτερο σε ογκο Death Rally πάλι σκάλωσε και μου έβγαζε error insufficient space.

 

Τι μπορεί να φταίει???

Στην πραγματικότητα έχω άπλετο χώρο, ειδικά στην SD που είναι 16άρα με φτιαγμένο μισό giga ext4 partition

 

Παιδιά βοήθεια ο βασικότερος λόγος που με έκανε να εισχωρήσω στο κόσμο τον custom roms ήταν η δυνατότητα εγκατάστασης στην SD. :(

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς megabytes...

 

 

Κάνε ένα logout και ξανά login τόσο στο play από το κινητό όσο και στην ιστοσελίδα από τον υπολογιστή

 

Ίσως να είναι καλύτερο να μιλήσεις με τον πάροχό σου ώστε να σου ξανά στείλουν τις ρυθμίσεις.

 

 

 

 

βασικά επειδή έσπασαν τα νεύρα μου πήγα στο γερμανό... όλα από ρυθμίσεις ήμουν κομπλέ και το πρόβλημα ήταν ότι δεν είχα ενεργοποιήσει πακέτο για MB!

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην εφαρμογή του play έχει γίνει;

 

δεν νομιζω να λεγετε play store στο χ8..μενει μαρκετ εχω την εντυπωση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να λεγετε play store στο χ8..μενει μαρκετ εχω την εντυπωση

 

Σωστά,σε ενός συναδέλφου market είναι αντί για play..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειγον!

 

μετα απο το περασμα μιασ ρομ το κινητο μου κολλησε στο SE logo και δεν παει παρακατω..τι να κανω??

 

Επαναφορά με seus,πριν βάλεις τη ρομ έκανες τα απαραίτητα wipe;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω το x8 την έκδοση 2.1 και θέλω να την κάνω 4 icecream. Γίνεται ? Υποστηρίζεται ? Και αν ναι,με ποιον τρόπο ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...