Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαινεται θα βαλω τη sim στο w595,θα αγορασω μια αλλη για το x8 κ θα το αφησω ανοιχτο σπιτι κ χωρις να το ακουμπησω να δω ποσες μερες βγαζει:p :p

Μηπως απο τα πολλα φλασαρισματα να την εχουν ακουσει οι μπαταριες μας;!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

δεν μου μοιαζει και τοσο απιθανο αυτο που λες..μετα απο τοσο καιρο με custom roms,φορτισεις-αποφορτισεις,updates,ψαξιμο μου φαινεται λογικο να εχει μειωθει καπως η ισχυ της μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν μου μοιαζει και τοσο απιθανο αυτο που λες..μετα απο τοσο καιρο με custom roms,φορτισεις-αποφορτισεις,updates,ψαξιμο μου φαινεται λογικο να εχει μειωθει καπως η ισχυ της μπαταριας!

 

Ειχα ρωτησει σε γνωστο καταστημα για μπαταρια κ μου ειπε 30€,ιδια μπαταρια φοραει με ενα αλλο s.e αλλα δε θυμαμαι ονομα

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει σε γνωστο καταστημα για μπαταρια κ μου ειπε 30€,ιδια μπαταρια φοραει με ενα αλλο s.e αλλα δε θυμαμαι ονομα

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

πρεπει να φοραει ιδια με το vivaz γιατι θυμαμαι που καποιος ειχε πει πως ειχε βαλει τη μπαταρια του Vivaz στο x8 και δουλευε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φοραει ιδια με το vivaz γιατι θυμαμαι που καποιος ειχε πει πως ειχε βαλει τη μπαταρια του Vivaz στο x8 και δουλευε κανονικα...

 

Σωστα ετσι νομιζω κ γω.με το δωρο Χριστουγεννων θα αγορασω μια

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν ψηνεστε για αλλαγή κινητού με άλλο οικονομικό, πιστεύω το xperia neo v είναι σούπερ στα 199€. Με 1ghz CPU, 512 RAM, 3.7" οθόνη υψηλής ανάλυσης και Android 2.3 (επίσημα αναβαθμισιμο σε 4) είναι η απόλυτη επιλογή :-)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ετσι νομιζω κ γω.με το δωρο Χριστουγεννων θα αγορασω μια

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

βγαινουμε λιγο off-topic αλλα δεν πειραζει!!ολοι αυτο το δωρο περιμενουν απ οτι βλεπω!!αλλα θα περισσεψει τιποτα αραγε??:ninja:

 

Αν ψηνεστε για αλλαγή κινητού με άλλο οικονομικό, πιστεύω το xperia neo v είναι σούπερ στα 199€. Με 1ghz CPU, 512 RAM και Android 2.3 (επίσημα αναβαθμισιμο σε 4) είναι η απόλυτη επιλογή :-)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

μπα..νωρις ειναι..ουτε χρονο δεν εκλεισε το x8 ακομα..αλλα αν μας κατσει καμια καλη μπορει!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ψηνεστε για αλλαγή κινητού με άλλο οικονομικό, πιστεύω το xperia neo v είναι σούπερ στα 199€. Με 1ghz CPU, 512 RAM, 3.7" οθόνη υψηλής ανάλυσης και Android 2.3 (επίσημα αναβαθμισιμο σε 4) είναι η απόλυτη επιλογή :-)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Με 1 χρόνου υποχρεωτικού συμβολαίου στην vodafone

 

Στο skroutz 240 σκέτη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

βγαινουμε λιγο off-topic αλλα δεν πειραζει!!ολοι αυτο το δωρο περιμενουν απ οτι βλεπω!!αλλα θα περισσεψει τιποτα αραγε??:ninja:

 

 

 

μπα..νωρις ειναι..ουτε χρονο δεν εκλεισε το x8 ακομα..αλλα αν μας κατσει καμια καλη μπορει!!

 

Αυτη τη στιγμη εχουν σειρα αλλα πιο ευχαριστα πραγματα οποτε η προταση που εκανες για μενα δε γινεται αν κ δελεαστικη!θα αρκεστω στη μπαταρια!!

Off topic συνεχεια:p δε θα μεινει γιουρο!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου δωσει καποιος αναλυτικες οδηγιες για battery calibration...;

να το κανω απο το xrecovery ή απο το market...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με 1 χρόνου υποχρεωτικού συμβολαίου στην vodafone

 

Στο skroutz 240 σκέτη συσκευή

Λάθος κάνεις, 199Ε σκέτη συσκευή απο κατάστημα Vodafone χωρίς συμβόλαια ούτε branded.

 

Αυτη τη στιγμη εχουν σειρα αλλα πιο ευχαριστα πραγματα οποτε η προταση που εκανες για μενα δε γινεται αν κ δελεαστικη!θα αρκεστω στη μπαταρια!!

Off topic συνεχεια:p δε θα μεινει γιουρο!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Τόσο την καταπόνησες και θέλει αλλαγή??? Μήπως μένει κανένα πρόγραμμα στο παρασκήνιο? Εγώ επέλεξα το "back button kills apps" και είμαι ok. Πρίν όταν έμπαινα fb, μετά έμενε ανοιχτό και έτρωγε μπαταρία και μνήμη. Με task killers έκανα kill τίποτα αυτό τσούπ άνοιγε πάλι. Τώρα όταν θέλω να βγώ, πατάω παρατεταμένα το "πίσω", λέει application killed και είμαι μια χαρά. Και με το Poweramp το κάνω αυτό. Όλα σούπερ ;)

 

@Mr_Comple Καλύτερα απο το market είναι πιο εύκολο! Απλά φορτίζεις το κινητό 100% (δηλ. να γράψει "φορτίστηκε"), ανοίγεις το πρόγραμμα, πατάς calibration και είσαι Mr_Comple όνομα και πράμα :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στελνω στην whats up με το X8 μου για να δω το υπολοιπο των μυνηματων και των λεπτων που εχω και περνω το εξης μυνημα:η υπηρεσια (ενα κινεζικο γραμμα που με μοιαζει με Υ) δεν βρεθηκε.αν εχει καποιος ιδεα τι συμβανει ριχτε τα φωτα σας.με gingerDx ειμαι.
X8 Root|Xrecovery|Gingerbread 2.3.4|ax8mt.v005|MDDI.v001|SetCPU 768mhz
Link to comment
Share on other sites

.εγώ πάντως όσες ρομ φλασαρα το κινητό στην αρχή είναι μια χαρά και μετά λαγκαρει πολύ. Όπως τώρα πχ έβαλα την froyoκάτι 1.1 στην αρχή μια χαρά τώρα λαγκαρει αρκετά. Πείτε κάποια ρομ να βάλω που να μην λαγκαρει τόσο πολύ. Αφού με παίρνουν τηλέφωνο και χτυπάει και μετά από 7-8 δευτερόλεπτα ανοίγει η οθόνη να δω ποιος είναι. Τι να πω και πάντα κάνω full wipe.

 

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

.εγώ πάντως όσες ρομ φλασαρα το κινητό στην αρχή είναι μια χαρά και μετά λαγκαρει πολύ. Όπως τώρα πχ έβαλα την froyoκάτι 1.1 στην αρχή μια χαρά τώρα λαγκαρει αρκετά. Πείτε κάποια ρομ να βάλω που να μην λαγκαρει τόσο πολύ. Αφού με παίρνουν τηλέφωνο και χτυπάει και μετά από 7-8 δευτερόλεπτα ανοίγει η οθόνη να δω ποιος είναι. Τι να πω και πάντα κάνω full wipe.

 

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

δεν ειναι οτι ποιο τελευταιο κυκλοφορει αλλα εξαιρετικα χρηστικες-σταθερες...

προσωπικα την floyo 0.25 εχω περασει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...!

για καποιον που δεν θελει να κανει το κινητο ναυραρχιδα μιας και δεν σου δινει και της τεραστιες επιλογες παραμετροποιησης ειναι οτι πρεπει...εγατεστησε την και πες μου εντυπωσεις...!!

μετα πας σε gingerDx 19..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

δεν ειναι οτι ποιο τελευταιο κυκλοφορει αλλα εξαιρετικα χρηστικες-σταθερες...

προσωπικα την floyo 0.25 εχω περασει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...!

για καποιον που δεν θελει να κανει το κινητο ναυραρχιδα μιας και δεν σου δινει και της τεραστιες επιλογες παραμετροποιησης ειναι οτι πρεπει...εγατεστησε την και πες μου εντυπωσεις...!!

μετα πας σε gingerDx 19..

 

Ευχαριστώ θα την δοκιμάσω.:) Ginger dx είναι από τις πρώτες που έβαλα και κολαγε πολύ.

 

EDIT:αυτές είναι με sense από HTC?

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, 199Ε σκέτη συσκευή απο κατάστημα Vodafone χωρίς συμβόλαια ούτε branded.

 

 

Τόσο την καταπόνησες και θέλει αλλαγή??? Μήπως μένει κανένα πρόγραμμα στο παρασκήνιο? Εγώ επέλεξα το "back button kills apps" και είμαι ok. Πρίν όταν έμπαινα fb, μετά έμενε ανοιχτό και έτρωγε μπαταρία και μνήμη. Με task killers έκανα kill τίποτα αυτό τσούπ άνοιγε πάλι. Τώρα όταν θέλω να βγώ, πατάω παρατεταμένα το "πίσω", λέει application killed και είμαι μια χαρά. Και με το Poweramp το κάνω αυτό. Όλα σούπερ ;)

 

@Mr_Comple Καλύτερα απο το market είναι πιο εύκολο! Απλά φορτίζεις το κινητό 100% (δηλ. να γράψει "φορτίστηκε"), ανοίγεις το πρόγραμμα, πατάς calibration και είσαι Mr_Comple όνομα και πράμα :D

 

Οχι κραταει ακομη απλα θελω να δω με μια καινουργια μπαταρια αν θα κραταει παραπανω.περιττο μπορει να σκεφτει καποιος αλλα θελω να δω.εφαρμογες λιγες τρεχουν.battery left & world weather clock

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οχι κραταει ακομη απλα θελω να δω με μια καινουργια μπαταρια αν θα κραταει παραπανω.περιττο μπορει να σκεφτει καποιος αλλα θελω να δω.εφαρμογες λιγες τρεχουν.battery left & world weather clock

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

τοσο απλο δηλαδη..; να κατεβασω καποιο συγκεκριμενο...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου δωσει καποιος αναλυτικες οδηγιες για battery calibration...;

να το κανω απο το xrecovery ή απο το market...;

 

Κατέβασε το battery calibration από το μαρκετ. Σου λέει μέσα και τι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, 199Ε σκέτη συσκευή απο κατάστημα Vodafone χωρίς συμβόλαια ούτε branded.

 

 

Τόσο την καταπόνησες και θέλει αλλαγή??? Μήπως μένει κανένα πρόγραμμα στο παρασκήνιο? Εγώ επέλεξα το "back button kills apps" και είμαι ok. Πρίν όταν έμπαινα fb, μετά έμενε ανοιχτό και έτρωγε μπαταρία και μνήμη. Με task killers έκανα kill τίποτα αυτό τσούπ άνοιγε πάλι. Τώρα όταν θέλω να βγώ, πατάω παρατεταμένα το "πίσω", λέει application killed και είμαι μια χαρά.

Με τι ονομασια το βρισκω;εψαξα οπως το εγραψες αλλα τιποτα

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με τι ονομασια το βρισκω;εψαξα οπως το εγραψες αλλα τιποτα

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->Stop app via long-press

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->Stop app via long-press

 

Ωραια!:)(νομιζα ηταν εφαρμογη)

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανοίξουμε αρχεία rar στο κινητό γιατί μια ρομ που κατέβασα από τον hackdroid είναι σσ αυτην την μορφή.

 

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανοίξουμε αρχεία rar στο κινητό γιατί μια ρομ που κατέβασα από τον hackdroid είναι σσ αυτην την μορφή.

 

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

 

τι εννοεις...; αν θες να την περασεις στο κιν με xrecovery δεν θα κανεις install custom zip. αλλα θα πας εκει που λεει back up kai restore και θα πατησεις restore πανω στο αρχειο που περασες...δεν θυμαμαι αν πρεπει να το βαλεις ως ζιπ η ως φακελο ομως...

:/ οτι και να κανεις παντως τραβα backup πριν..! δεν εισαι ψαρακας αλλα οφειλω να το πω...!!:p

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις...; αν θες να την περασεις στο κιν με xrecovery δεν θα κανεις install custom zip. αλλα θα πας εκει που λεει back up kai restore και θα πατησεις restore πανω στο αρχειο που περασες...δεν θυμαμαι αν πρεπει να το βαλεις ως ζιπ η ως φακελο ομως...

:/ οτι και να κανεις παντως τραβα backup πριν..! δεν εισαι ψαρακας αλλα οφειλω να το πω...!!:p

 

Θέλω να ξεζιπαρω το αρχείο που είναι rar για να δω που είναι το αρχείο zip και να το φλασαρω από xrecovery

 

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ανοίξουμε αρχεία rar στο κινητό γιατί μια ρομ που κατέβασα από τον hackdroid είναι σσ αυτην την μορφή.

 

Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk

 

Κατέβασε το unrar free από το market

 

@jimdem

Έτσι ακριβώς σταματάω τις εφαρμογές και εγώ

Και ορίζω τι θέλω να τρέχει.

Όντως έχει 199 χωρίς σύνδεση...από ότι έχουν αναφέρει και κάποιοι άλλοι χρήστες στο web

 

Πριν λίγο ανακάλυψα μία εφαρμογή στο market για free κλήσεις μέσο ίντερνετ αλλά επειδή είναι 4φεύγα mbs και έχω λίγο υπολειπόμενο 3G δεν μπορώ να κατεβάσω (cosmote που είναι τα 500mbs με 5€ τον μήνα; )

Viper λέγεται..

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το unrar free από το market

 

@jimdem

Έτσι ακριβώς σταματάω τις εφαρμογές και εγώ

Και ορίζω τι θέλω να τρέχει.

Όντως έχει 199 χωρίς σύνδεση...από ότι έχουν αναφέρει και κάποιοι άλλοι χρήστες στο web

 

Πριν λίγο ανακάλυψα μία εφαρμογή στο market για free κλήσεις μέσο ίντερνετ αλλά επειδή είναι 4φεύγα mbs και έχω λίγο υπολειπόμενο 3G δεν μπορώ να κατεβάσω (cosmote που είναι τα 500mbs με 5€ τον μήνα; )

Viper λέγεται..

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Έτσι είναι καλύτερα γιατί αλλιώς οι εφαρμογές επανεκκινούνται.

 

Μήπως λέγεται "Viber"? Απ'ότι είδα όντως είναι free οι κλήσεις και τα μηνύματα αλλά μόνο σε άλλους χρήστες Viber. Αν καλέσεις άλλον αριθμό, απλά τον βάζει στον stock dialer και καλεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...