Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το cwm. Πωσ το περνάω.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

ειναι ηδη εγκατεστημενο..αν πατησεις για 2-3 δευτ το κουμπι που κλεινει το κινητο θα σου βγαλει ενα μενου..πατα στο reboot και τικαρε το clockwork mod(cwm)..και θα μπεις σε ενα κιτρινο μενου σαν το xrecovery..απο εκει εγκαθιστας οπως στο xrecovery την 019 και το tweak..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ειναι ηδη εγκατεστημενο..αν πατησεις για 2-3 δευτ το κουμπι που κλεινει το κινητο θα σου βγαλει ενα μενου..πατα στο reboot και τικαρε το clockwork mod(cwm)..και θα μπεις σε ενα κιτρινο μενου σαν το xrecovery..απο εκει εγκαθιστας οπως στο xrecovery την 019 και το tweak..

 

Ωραία οπότε την Περνάω τώρα ξανά και μετά το tweak σωστά; ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οπότε την Περνάω τώρα ξανά και μετά το tweak σωστά; ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

σωστα!!και δεν κανεις full wipe!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαθα μια *******.. Εβαλα ενα νεο καστομ κερνελ . εκανα Backup και δοκιμασα μια ρομ αλλα ηταν πολυ αργη , και οταν μπηκα να κανω ρεστορε στο κλοκ ελεγε οτι δεν μπορει να διαβασει τ αρχεια. αρα εκανα διαγραφη το Backup Και τωρα θελω να δοκιμασω μια νεα ρομ. την Χgin που μπορω να βρω; επισης την χρησιμοποιει κανεις ; ειναι γρηγορη;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαθα μια *******.. Εβαλα ενα νεο καστομ κερνελ . εκανα Backup και δοκιμασα μια ρομ αλλα ηταν πολυ αργη , και οταν μπηκα να κανω ρεστορε στο κλοκ ελεγε οτι δεν μπορει να διαβασει τ αρχεια. αρα εκανα διαγραφη το Backup Και τωρα θελω να δοκιμασω μια νεα ρομ. την Χgin που μπορω να βρω; επισης την χρησιμοποιει κανεις ; ειναι γρηγορη;

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1135343 αυτη λες;;;

Δεν την εχω δοκιμασει.δεν αλλαζω πια τιποτα!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1135343 αυτη λες;;;

Δεν την εχω δοκιμασει.δεν αλλαζω πια τιποτα!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

ναι .. καμια εντυπωση ; :(

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ναι .. καμια εντυπωση ; :(

 

δεν νομιζω να την εχει περασει κανενας..οι πιο πολλοι εχουν dx..

Link to comment
Share on other sites

Mem Info (available/total): 50/175

Linpack MFLOPS: 3.968 (previous 5.8 was about 7, though)

Quadrant: 1146 (no OC, just @600)

2d: 209, 3d: 386

Battery life: about 2.5 days with average usage. Cypress module works by default. Wifi ok on secured connections.

To my device, I found that the latest ax8mt.ko (4-th variant) module (the one of 8.7 Kb- do not forget to change permissions matching the others) gives better response in games, such as GunBros

 

ΠΙΣΤΕυω πως ειναι καλη!!!! Let's test it...

 

 

Jim Μπορεις να επιδιορθοσεις το tweaki σου να ταιριαζει στην XGIn ; θα ειμαι ευνώμων :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

ναι .. καμια εντυπωση ; :(

Την είχα δοκιμάσει αλλά κολλούσε και έβγαζε μερικά σφάλματα, σπάζοντας μου τα νεύρα! (Τα παίρνω και εύκολα! :mad:) Με την gingerdx και το tweak έχω βρει ηρεμία :p

 

Jim Μπορεις να επιδιορθοσεις το tweaki σου να ταιριαζει στην XGIn ; θα ειμαι ευνώμων :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

Sorry αλλά πρέπει να την έχω κι εγώ για να δοκιμάζω αν όλα είναι ok με το tweak, άλλωστε θέλει rebuild για να είναι διαθέσιμο για την xgin οπότε δεν έχω το χρόνο για να γίνει. Μένω σταθερά σε gingerdx.

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

σωστα!!και δεν κανεις full wipe!

 

Λοιπόν μπήκα στο cwm. Έκανα wipe και μετά φλασαρα την ρομ και στα καπακια το tweak. Ολα καλά νομίζω μέχρι τώρα. Είχες δίκιο τελικά δεν την είχα περάσει σωστά γιατί τώρα μου έβγαλε το πληκτρολόγιο του tweak. Ευχαριστώ πολύ:)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει αλλά κολλούσε και έβγαζε μερικά σφάλματα, σπάζοντας μου τα νεύρα! (Τα παίρνω και εύκολα! :mad:) Με την gingerdx και το tweak έχω βρει ηρεμία :p

 

 

Sorry αλλά πρέπει να την έχω κι εγώ για να δοκιμάζω αν όλα είναι ok με το tweak, άλλωστε θέλει rebuild για να είναι διαθέσιμο για την xgin οπότε δεν έχω το χρόνο για να γίνει. Μένω σταθερά σε gingerdx.

 

μωλις βγηκε η 6η βερσιον που υποσχεται πολλα. να κανω μια αποπειρα να βαλω το Tweak στην Xgin ; μπορει να πετυχει

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκα στο cwm. Έκανα wipe και μετά φλασαρα την ρομ και στα καπακια το tweak. Ολα καλά νομίζω μέχρι τώρα. Είχες δίκιο τελικά δεν την είχα περάσει σωστά γιατί τώρα μου έβγαλε το πληκτρολόγιο του tweak. Ευχαριστώ πολύ:)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

τιποτα!!και για οτι αλλο θες εδω ειμαστε!!

 

μωλις βγηκε η 6η βερσιον που υποσχεται πολλα. να κανω μια αποπειρα να βαλω το Tweak στην Xgin ; μπορει να πετυχει

 

γνωμη μου..η πιθανοτητα να πετυχει ειναι 1 στις 1000...

Link to comment
Share on other sites

μωλις βγηκε η 6η βερσιον που υποσχεται πολλα. να κανω μια αποπειρα να βαλω το Tweak στην Xgin ; μπορει να πετυχει

Δεν πετυχαίνει. Εδώ δεν δουλεύει διαφορετική έκδοση σε διαφορετική gingerdx περιμένεις να δουλέψει σε xgin? Είναι πολύ συγκεκριμένο το tweak και αλληλένδετο με την εκάστοτε έκδοση. Πείραξα κώδικα σε ζωτικά σημεία του android. Καλύτερα μην το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετυχαίνει. Εδώ δεν δουλεύει διαφορετική έκδοση σε διαφορετική gingerdx περιμένεις να δουλέψει σε xgin? Είναι πολύ συγκεκριμένο το tweak και αλληλένδετο με την εκάστοτε έκδοση. Πείραξα κώδικα σε ζωτικά σημεία του android. Καλύτερα μην το δοκιμάσεις.

 

jimdem γιατι δεν φτιαχνεις και καποιο tweak για καποια αλλη ρομ...; :D

ενταξει την gingerdx την τελειοποιησες...δεν θα βαλεις καποια αλλη στην κορυφη...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

jimdem γιατι δεν φτιαχνεις και καποιο tweak για καποια αλλη ρομ...; :D

ενταξει την gingerdx την τελειοποιησες...δεν θα βαλεις καποια αλλη στην κορυφη...;

Πρέπει να την εγκαταστήσω κι εγώ για να δω αν δουλεύει καλά, να την πειράξω και γενικά να την φέρω στα μέτρα της γιατί κάθε rom είναι διαφορετική. Αν αλλάξω προτίμηση σε rom, θα βγάλω tweak αλλά τώρα που είμαι σε gingerdx δεν βγάζω άλλο

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την εγκαταστήσω κι εγώ για να δω αν δουλεύει καλά, να την πειράξω και γενικά να την φέρω στα μέτρα της γιατί κάθε rom είναι διαφορετική. Αν αλλάξω προτίμηση σε rom, θα βγάλω tweak αλλά τώρα που είμαι σε gingerdx δεν βγάζω άλλο

 

ναι ρε συ αν μπορεις κανε για την XGin ειναι πολυ γαματη. ;)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .

Αγορασα το χ8 . ολα καλα , περασα το ροοτ .

κατι εκανα κ οταν ανοιγω τη μουσικη κ παταω βιβλιοθηκη

μου λεει πως δεν η βιβλιοθηκη ειναι κενη .

Αλλαξα την sd με μεγαλυτερη , υπαρχει περιπτωση να

χαθηκε καποιο αρχειο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εχω περασει την floyo 0.20. Αλλα εχει ενσωματομενα πολλα apps στο system. Υπαρχει καποιος τροπος να σβησω οτι δεν χρειαζομαι.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εχω περασει την floyo 0.20. Αλλα εχει ενσωματομενα πολλα apps στο system. Υπαρχει καποιος τροπος να σβησω οτι δεν χρειαζομαι.Ευχαριστω.

 

Καλησπερα. app Remover Ψαξε στο Market καπως ετσι.. γιατι δεν βαζεις 2.3.7 ANdroid ; Υπαρχει η GingerDX & η Xgin που ειναι πολυ καλες και σταθερες. σε προηγουμενες σελιδεσ (2-3) θα βρεις πως βαζεις την GingerDX..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εχω περασει την floyo 0.20. Αλλα εχει ενσωματομενα πολλα apps στο system. Υπαρχει καποιος τροπος να σβησω οτι δεν χρειαζομαι.Ευχαριστω.

 

Αμα ειναι εφαρμογες που εχει βαλει ο developer στη rom θα χρειαστεις root explorer ή titanium backup

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλησατε για floyo....!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271010&page=106

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα φλασαρα την gingercrutz και μου αρκετά γρήγορη και smooth. Θα δούμε ;)

 

Sent from my E15i using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλησατε για floyo....!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271010&page=106

Λίγο παλαιολιθική εποχή, αλλά αν σε βολεύει οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο παλαιολιθική εποχή, αλλά αν σε βολεύει οκ :)

ελα μην μου την λες ετσι...!!εμενα μου αρεσει...!:P δεν ζηταω κατι παραπανω..!

πιο σταθερη και απο την 2.1 ειναι...

εβαλα την ginger dx 19 αλλα μου φανηκε καπως...πολυ τετραγωνη ενα πραγμα... :/

μπορεις να ανεβασεις κανενα βιντεο που να δειχνει την gingerdx 19 μαζι με το tweak σου να την χειριζεται...kati san overview..να δω και εγω τι λεει..! πιο πολυ κοιταω εμφανισιακα παρα απο επιδοσεις... :P

 

Τι μου θυμησατε!η πρωτη rom που περασα!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

με δουλευετε ολοι σημερα....!!!!?:lol:

ειναι η καλυτερη ρομ....!!! ελαφρια ομορφη σταθερη παραμετροποίησήμη τα παντα ολα.....!!! <3

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...