Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω μια απορία.

Κάποια άτομα έχουν το Sony Ericsson xperia X8 και την έκδοση Android 2.3.7 . Μήπως ξέρετε πως το βρήκαν ?

 

εχεις κανει root;

Cwm ή xrecovery;

Αν τα εχεις ολα αυτα μπεςhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296063 και ριξε μια ματια.

Εχει αναλυτικα και οδηγιες για root

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια προτεινετε μου καμια ρομ να δοκιμασω. εκτος απο GingerDX & Gingerxperia.. τις βαρεθηκα :Ρ
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προτεινετε μου καμια ρομ να δοκιμασω. εκτος απο GingerDX & Gingerxperia.. τις βαρεθηκα :Ρ

 

Ριξε μια ματια στο λινκ πιο πανω

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προτεινετε μου καμια ρομ να δοκιμασω. εκτος απο GingerDX & Gingerxperia.. τις βαρεθηκα :Ρ

 

Εγώ θα δοκιμάσω την gingercruzt 8 αργότερα..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101691

 

Θέλει stock kernel

Αν Θες να την δοκιμάσεις θα κάνεις τα εξής:

Backup την τωρινή με clockwork Mod recovery

Install την 8 με XRECOVERY πριν το reboot factory reset (Full wipe)

Άνοιξε καλά την rom/reboot σε clockwork Mod/backup and restore/advance restore/τικαρε την ημερομηνία του backup/restore data (μόνο)/και reboot

Θα κάνει restore τα πάντα εκτός τον launcher

Αλλά πάλι και αυτό γίνεται με την εφαρμογή DeskMigrate

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμάσω την gingercruzt 8 αργότερα..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101691

 

Θέλει stock kernel

Αν Θες να την δοκιμάσεις θα κάνεις τα εξής:

Backup την τωρινή με clockwork Mod recovery

Install την 8 με XRECOVERY πριν το reboot factory reset (Full wipe)

Άνοιξε καλά την rom/reboot σε clockwork Mod/backup and restore/advance restore/τικαρε την ημερομηνία του backup/restore data (μόνο)/και reboot

Θα κάνει restore τα πάντα εκτός τον launcher

Αλλά πάλι και αυτό γίνεται με την εφαρμογή DeskMigrate

μην κανεις τον κοπο. εχει πολλα Bug.Δεν θυμαμαι ποια την δοκιμασα. το κυριοτερο Bug που με ξενερωσε ενω ειναι γαματη ειναι οτι δεν εχει καλη φοτεινωτητα.. στο φουλ ειναι σαν να εχεισ λιγοτερο απο μισο. και στο καθολου ειναι μαυρη η οθονη ://

 

Ριξε μια ματια στο λινκ πιο πανω

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

τις εχω δει :Ρ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμάσω την gingercruzt 8 αργότερα..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101691

 

Θέλει stock kernel

Αν Θες να την δοκιμάσεις θα κάνεις τα εξής:

Backup την τωρινή με clockwork Mod recovery

Install την 8 με XRECOVERY πριν το reboot factory reset (Full wipe)

Άνοιξε καλά την rom/reboot σε clockwork Mod/backup and restore/advance restore/τικαρε την ημερομηνία του backup/restore data (μόνο)/και reboot

Θα κάνει restore τα πάντα εκτός τον launcher

Αλλά πάλι και αυτό γίνεται με την εφαρμογή DeskMigrate

 

Την είχα βάλει κι εγώ και απογοητεύτηκα. Καλή αλλά πολλά bugs. Τώρα κόλλησα στην gingerdx. Σε συνδυασμό με τα tweaks μου είναι super. Μέσα στη βδομάδα θα βγάλω το tweak 18.1 για την gingerdx 018 με MegaBass και διάφορες βελτιώσεις. Αν δεν το έχεις δοκιμάσει φίλε μου, αξίζει μια δοκιμή ;)

Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει κι εγώ και απογοητεύτηκα. Καλή αλλά πολλά bugs. Τώρα κόλλησα στην gingerdx. Σε συνδυασμό με τα tweaks μου είναι super. Μέσα στη βδομάδα θα βγάλω το tweak 18.1 για την gingerdx 018 με MegaBass και διάφορες βελτιώσεις. Αν δεν το έχεις δοκιμάσει φίλε μου, αξίζει μια δοκιμή ;)

εχω δοκιμασει τα tweak σου ειναι πολυ καλα. ομως με τν GingerDX δεν δουλευει το Wifi μου . ενω με την Gingerxperia doylevei

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι καινούργια έκδοση

@Eu8umhc

Cyanogenmod settings/προβολή/ultra brightness

 

@Jim

Έχω την v18 αν βγάλεις γι αυτήν θα το δοκιμάσω αν και νομίζω ότι φταίει η χαμηλή απόδοση του float point και γι αυτό lagάρει η rom..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα. Επειδη εκανα Brick το κινητο μου , περασα την οφφισιαλ παω να κανω ροοτ και μου λεει αυτο. και μετα κολλαει στο Waiting for Device . Help παιδια να περασω την gingerxperia και να παω για υπνο :Ρ
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει root;

Cwm ή xrecovery;

Αν τα εχεις ολα αυτα μπεςhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296063 και ριξε μια ματια.

Εχει αναλυτικα και οδηγιες για root

 

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Φιλε καταστράφηκε το κινητό..

 

Παιδιά δοκίμασα να βάλω ένα custom rom και καταστράφηκε το κινητό.. μόλις το ανοίγω συνέχεια γράφει το " Sony Ericsson " και κάνει restart. Όλο αυτό το πράγμα..

 

Τι να κάνω βοηθήστε με σας παρακαλώ :(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να βάλω ένα custom rom και καταστράφηκε το κινητό.. μόλις το ανοίγω συνέχεια γράφει το " Sony Ericsson " και κάνει restart. Όλο αυτό το πράγμα..

 

Τι να κάνω βοηθήστε με σας παρακαλώ :(

 

επιδιωρθωση με SEUS..

συνδεσε το, ακολουθησε της οδηγιες,θα περασει την stock rom και μετα παλι απο την αρχη δλδ root, εγκατασταση xrecovery ktl

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επιδιωρθωση με SEUS..

συνδεσε το, ακολουθησε της οδηγιες,θα περασει την stock rom και μετα παλι απο την αρχη δλδ root, εγκατασταση xrecovery ktl

 

Σώζεται τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Σώζεται τίποτα?

 

προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει αλλα η μεθοδος αυτη ενδεικνυται για την "ανασταση" τον μπικαρισμενων τηλ οπως αναφερουν και οι παλιοτεροι εδω.... σε συμβουλευω να μην το πας στο service γιατι εκτος του οτι θα κανουν ενα ευλογο χρονικο διαστημα να το φτιαξουν και αν θα δουν πως εχεις επεμβει στο λογισμικο και το μονο που θα σου πουν ειναι πως λυπουνται γιατι δεν σε καλυπτει η εγγυηση... αυτα βεβαια συμφωνα με την αποψη μου...δοκιμασε το SEUS και αν δεν τοτε service... :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σώζεται τίποτα?

 

μονο οι εφαρμογες σου θα σβηστουν . μωλις το εκανα και εγω brick το κατεστρεψα, περασα την οφφισιαλ ρομ και μετα παλι εβαλα Custom και τωρα περναω εφαρμογες :Ρ

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

μονο οι εφαρμογες σου θα σβηστουν . μωλις το εκανα και εγω brick το κατεστρεψα, περασα την οφφισιαλ ρομ και μετα παλι εβαλα Custom και τωρα περναω εφαρμογες :Ρ

 

Δεν με ενδιαφέρουν τα apps όσο οι επαφές :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν τα apps όσο οι επαφές :(

 

αμα δεν τις ειχες στην σιμ.. καλα κρασια την πατησες.. τεσπα καληνυχτα σε ολους βγαινω. αυριο παλι ;)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να βάλω ένα custom rom και καταστράφηκε το κινητό.. μόλις το ανοίγω συνέχεια γράφει το " Sony Ericsson " και κάνει restart. Όλο αυτό το πράγμα..

 

Τι να κάνω βοηθήστε με σας παρακαλώ :(

 

Τι μ@λ@κια έκανες;

Τώρα το είδα φλάσαρα την GingerCrazt 8 και είναι σαν να έβαλα την επίσημη 2.3

Εντυπωσιακή..

Anyway για πες;

Link to comment
Share on other sites

Τι μ@λ@κια έκανες;

Τώρα το είδα φλάσαρα την GingerCrazt 8 και είναι σαν να έβαλα την επίσημη 2.3

Εντυπωσιακή..

Anyway για πες;

 

Δεν ξέρω .. το κινητό ήταν και rooter και xrecovery.

Δεν ξέρω τι πήγε λάθος :(

 

Και εγώ θέλω να βάλω custom rom αλλά δεν με βοηθάει κανεις >.>

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω .. το κινητό ήταν και rooter και xrecovery.

Δεν ξέρω τι πήγε λάθος :(

 

Και εγώ θέλω να βάλω custom rom αλλά δεν με βοηθάει κανεις >.>

 

Αν ακολουθησες τα βηματα ενα προς ενα δε μπορω να καταλαβω τι πηγε στραβα,τοσες custom εχω περασει κ μονο μια φορα κολλησε αλλα εκανα εγω βλακεια κ ηταν η 2η ρομ που περναγα.

Καλωδιακι, seus,παλι official, root & custom rom,δεν ειναι κατι δυσκολο πιστεψε με

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω .. το κινητό ήταν και rooter και xrecovery.

Δεν ξέρω τι πήγε λάθος :(

 

Και εγώ θέλω να βάλω custom rom αλλά δεν με βοηθάει κανεις >.>

 

πρώτον πρέπει να έχεις την επίσημη τελευταία αναβάθμιση

Δεύτερον πρέπει να έχεις κάνει backup αυτήν που χρησιμοποιείς μέσο xrecovery (για να μπορείς να κάνεις ανάκτηση ότι και αν συμβεί)

Τρίτον έκανες factory reset (full wipe) μετά το install και πριν το reboot;

Τέταρτον δεν ζήτησες βοήθεια

 

Τώρα,μπαίνει σε xrecovery; έκανες επιδιόρθωση με την επίσημη; σε ποια φάση είναι το κινητό σου αυτή τι στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=com.tommasomatteuzzi.suaveadw&feature=related_apps

κατεβαζω την εφαρμογη και...; πως θα αλλαξουν τα εικονιδια...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου προτείνεται ένα custom rom που είναι δοκιμασμένο 100% και λειτουργεί!

 

Και έναν πλήρη οδηγό πως να το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου προτείνεται ένα custom rom που είναι δοκιμασμένο 100% και λειτουργεί!

 

Και έναν πλήρη οδηγό πως να το βάλω.

 

 

θα απαντησω στο πρωτο ερωτημα σου...!

και εγω ειχα βρεθει σε αυτη την θεση στο παρελθον...δοκιμασα αρκετες custom rom αλλες με μικρα και αλλες με μεγαλα προβληματα....!!! αλλα τελικα κατελιξα στην froyobread 0.25 την βρηκα στους xda developers...! οριστε και το λινκ για τις hackandroid rom..εχει πολλες της ιδιας οικογενειας αλλα εγω περασα αυτη που λεει πως δουλευουν τα παντα (floyo 0.25)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σταθερη σαν βραχος...δεν εχω αντιμετωπισει κανενα force close δουλευει ρολοι...μαλιστα χτες ακουγα μουσικη,σερφαρα και απαντουσε σε μηνυματα ταυχοχρονα χωρις να αντιμετωπισω καποια καθυστερηση.. η καποιο κολλημα... μπορω να πω με βεβαιοτητα πως η ρομ αυτη εσωσε το κινητο..μιας και οταν το αγορασα ειχα πληρη αγνοια και πολυ συντομα καταλαβα πως ειχα κατι ξεπερασμενο στα χερια μου..!σου προτεινω ανεπιφύλακτα να την βαλεις,ειδικα για καποιον που ειχε δει την 2.1 με την συγκεκριμενη θα μεινει πληρως ευχαριστημενος..μονο εχω ενα τσιμπημα να δοκιμασω την gingerdx... :P

τωρα για το πως θα τα κανεις ολα αυτα..τοτε πρεπει να βρεις τον αναλογο οδηγο που υπαρχει εδω...ψαξε στη κατηγορια android νομιζω... :/ παντως συνοπτικα...ρουταρεις την συσκευη με το superoneclick (προγραμμα ειναι αυτο.),επειτα εγκαθιστας xrecovery και μετα περνας το ζιπακι της ρομ που θες..βεβαια ολα αυτα εντελως ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ με σκοπο να αποκτησεις μια ιδεα..υπαρχουν πολλοι οδηγοι διασπαρτοι στο web αλλα εδω βρισκονται οι πληρεστεροι και νομιζω πως θα παρεις απαντηση στα 98% των ερωτηματων που θα θεσεις...!

αυτα τα λιγα απο εμενα...καλως ορισες στο androidκόλλημα..!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω στο πρωτο ερωτημα σου...!

και εγω ειχα βρεθει σε αυτη την θεση στο παρελθον...δοκιμασα αρκετες custom rom αλλες με μικρα και αλλες με μεγαλα προβληματα....!!! αλλα τελικα κατελιξα στην froyobread 0.25 την βρηκα στους xda developers...! οριστε και το λινκ για τις hackandroid rom..εχει πολλες της ιδιας οικογενειας αλλα εγω περασα αυτη που λεει πως δουλευουν τα παντα (floyo 0.25)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σταθερη σαν βραχος...δεν εχω αντιμετωπισει κανενα force close δουλευει ρολοι...μαλιστα χτες ακουγα μουσικη,σερφαρα και απαντουσε σε μηνυματα ταυχοχρονα χωρις να αντιμετωπισω καποια καθυστερηση.. η καποιο κολλημα... μπορω να πω με βεβαιοτητα πως η ρομ αυτη εσωσε το κινητο..μιας και οταν το αγορασα ειχα πληρη αγνοια και πολυ συντομα καταλαβα πως ειχα κατι ξεπερασμενο στα χερια μου..!σου προτεινω ανεπιφύλακτα να την βαλεις,ειδικα για καποιον που ειχε δει την 2.1 με την συγκεκριμενη θα μεινει πληρως ευχαριστημενος..μονο εχω ενα τσιμπημα να δοκιμασω την gingerdx... :P

τωρα για το πως θα τα κανεις ολα αυτα..τοτε πρεπει να βρεις τον αναλογο οδηγο που υπαρχει εδω...ψαξε στη κατηγορια android νομιζω... :/ παντως συνοπτικα...ρουταρεις την συσκευη με το superoneclick (προγραμμα ειναι αυτο.),επειτα εγκαθιστας xrecovery και μετα περνας το ζιπακι της ρομ που θες..βεβαια ολα αυτα εντελως ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ με σκοπο να αποκτησεις μια ιδεα..υπαρχουν πολλοι οδηγοι διασπαρτοι στο web αλλα εδω βρισκονται οι πληρεστεροι και νομιζω πως θα παρεις απαντηση στα 98% των ερωτηματων που θα θεσεις...!

αυτα τα λιγα απο εμενα...καλως ορισες στο androidκόλλημα..!!

 

Τι να πρωτό κατεβάσω ? Έχει πάρα πολλά links

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρωτό κατεβάσω ? Έχει πάρα πολλά links

 

 

Updated 03-June-2011 :

2.2.9 CM Floyo v0.25

Download : Floyo v0.25

Working : Everything.

Based on FroyoBread by doixanh (thanks!)

 

αυτη θα κατεβασεις..! διπλα απο το download εχει το λινκ ,οταν πατησεις θα αρχισει κατεβαινει το ζιπακι με την ρομ.δεν το ανοιγεις δεν κανεις τπτ..το αφηνεις στην επιφανεια εργασιας..και οταν κανεις οοοοολα αυτα που χρειαζονται τοτε το πιανεις και το πετας χυμα στην καρτα μνημης...

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...