Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετρεξα το Quadrant Standard και στο τελος μου εβγαλε την παρακατω φωτο..!

ακουω σχολια...ειναι καλο score.? εχω αγνοια καθως δεν γνωριζω καν τι μετρησε. :confused:

χρησιμοποιω froyobread 0.25 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αλκη ποιον launcher εχεις;

Aκομη δεν εβαλες τη 17.2;;;!!αισχος!!!

Jim βλεπω οτι υπαρχει μια μικρη βελτιωση μπαταριας αν κ δε το φορτισα full.

Σκεφτομαι μηπως τραβαει πολυ ο launcher της s.e

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

τι να κανουμε..τωρα γυρισαμε σπιτακι!!μεχρι να φαμε κατι και να ετοιμαστουμε για την προπ δεν προλαβαμε!!launcher pro εχω!!

 

χωρος???τι ειναι αυτο???εχουμε μπολικο απο δαυτον!!!:PP

και επισης μολις παρατηρησα την μπαρα ειδοποιησεων!!δεν μπορω να πω κατι!!αποκριση σε milisecond!!περιμενω πως και πως την 17.3 απο τωρα!!

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

δεν χαλαει τιποτα..αναβαθμισε την dx στην 017 και μετα περνα το tweak..δεν χαλαει τιποτα απο την κεντρικη οθονη και ουτε χανεις τα αρχεια σου..οσο για την μπαταρια εχει βελτιωθει..σε 7 ωρες σημερα με μουσικη κανα μισαωρο επεσε απο το 29% στο 28%..και ολο το βραδυ που ξεχνασα το ραδιοφωνο ανοικτο επεσε 30-35% ενω πριν επεφτε πανω απο 50%..μπραβο jim!!

 

Πολυ καλα ετσι;;

Εγω να σου πω χθες που μπηκα ιντερνετ ημουν στο 24%,μεχρι να κοιμηθω πηγε στο 6% μιλαμε για 2ωρες χωρις να το αφησω!

Σημερα το εβγαλα απο το φορτιστη στο 99% επαιρνε κι αλλο κ απο τις 2.30μεχρι τωρα ειμαι στο 60% κατεβαζοντας απο το μαρκετ εφαρμογες κ ιντερνετ.

Απο το 100% φτανει χωρις χρηση το 95%.να του ξανακανω battery calibration;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα ετσι;;

Εγω να σου πω χθες που μπηκα ιντερνετ ημουν στο 24%,μεχρι να κοιμηθω πηγε στο 6% μιλαμε για 2ωρες χωρις να το αφησω!

Σημερα το εβγαλα απο το φορτιστη στο 99% επαιρνε κι αλλο κ απο τις 2.30μεχρι τωρα ειμαι στο 60% κατεβαζοντας απο το μαρκετ εφαρμογες κ ιντερνετ.

Απο το 100% φτανει χωρις χρηση το 95%.να του ξανακανω battery calibration;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

μμμ..δεν χανεις τιποτα..βεβαια βλεπω η μπαταρια σου κραταει πολυ καλα!!και εγω λεω να του κανω ενα μολις φορτισει!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα ετσι;;

Εγω να σου πω χθες που μπηκα ιντερνετ ημουν στο 24%,μεχρι να κοιμηθω πηγε στο 6% μιλαμε για 2ωρες χωρις να το αφησω!

Σημερα το εβγαλα απο το φορτιστη στο 99% επαιρνε κι αλλο κ απο τις 2.30μεχρι τωρα ειμαι στο 60% κατεβαζοντας απο το μαρκετ εφαρμογες κ ιντερνετ.

Απο το 100% φτανει χωρις χρηση το 95%.να του ξανακανω battery calibration;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Απ'ότι είχα διαβάσει, είναι φυσιολογικό να πέφτει γρήγορα κάτω απο το 100% Εμένα με όλες τις rom το κάνει αυτό. Έλεγαν οτι παρατείνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας έτσι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα το κάνω και θα σας πω εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια τελειως ασχετη ερωτηση...αν εχω καποια εφαρμογη για τον καιρο...οπου μου διχνει ωρα...περιοχη τι καιρο εχει στην περιοχη και θερμοκρασια...γινεται να δουλεψει χωρις ιντερνετ...ενεργοποιωντας gps?
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση!

 

Changelog:

24/10/2011

Έκδοση 17.3

-Enable Purgeable assets

-Autobrightness fix

-More battery savings

-Dalvink VM tweak

-Ice Cream Sandwich fonts (Roboto)

-SD Cache to 2048kb

-Faster screen responce

-App for faster boot

 

Θα τη βρείτε στην υπογραφή μου. Προτείνω να διαβάσετε και το ένθετο "Installation & use instructions" που περιγράφει πως λειτουργεί το App for faster boot

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια αν κάποιος (όχι εγώ!) περάσει μόνο την version 17.3 για παράδειγμα αυτή ενσωματώνει και όλες τις προηγούμενες ή όχι;

 

****Το "Installation and use instructions" δεν δουλεύει......

Edited by rafinos
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση!

 

Changelog:

24/10/2011

Έκδοση 17.3

-Enable Purgeable assets

-Autobrightness fix

-More battery savings

-Dalvink VM tweak

-Ice Cream Sandwich fonts (Roboto)

-SD Cache to 2048kb

-Faster screen responce

-App for faster boot

 

Θα τη βρείτε στην υπογραφή μου. Προτείνω να διαβάσετε και το ένθετο "Installation & use instructions" που περιγράφει πως λειτουργεί το App for faster boot

 

Ειχα περασει το μεσημερι την 17.2...εβαλα τωρα την 17.3...και οταν παω να ενεργοποιησω το wifi λεει σφαλμα:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα περασει το μεσημερι την 17.2...εβαλα τωρα την 17.3...και οταν παω να ενεργοποιησω το wifi λεει σφαλμα:worry::worry:

 

ημουν ετοιμος να την κατεβασω αλλα ειδα αυτο..jim ντροπη σου!!:PP

οχι,πλακα σου κανω..οταν βρεθει λυση στο προβλημα ενημερωσε μας!!

Link to comment
Share on other sites

ημουν ετοιμος να την κατεβασω αλλα ειδα αυτο..jim ντροπη σου!!:PP

οχι,πλακα σου κανω..οταν βρεθει λυση στο προβλημα ενημερωσε μας!!

 

Παντως ολα τα υπολοιπα ειναι κορυφαια αλλα και χωρις Wifi δεν γινεται :P

Link to comment
Share on other sites

Παντως ολα τα υπολοιπα ειναι κορυφαια αλλα και χωρις Wifi δεν γινεται :P

 

και αυτο κορυφαιο παραμενει..κατι θα του στραβωσε με το wifi!!πιστευω το βραδυ που θα μπει θα το δει και θα το φτιαξει!

Link to comment
Share on other sites

και αυτο κορυφαιο παραμενει..κατι θα του στραβωσε με το wifi!!πιστευω το βραδυ που θα μπει θα το δει και θα το φτιαξει!

 

Και εγω αυτο πιστευω :)

 

Τι ωρα πιστευεις οτι θα μπει?

Edited by tzagaritos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εγώ μάλλον την πέρασα πρώτος την 3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi μου.... το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω το boot πιο γρήγορο :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εγώ μάλλον την πέρασα πρώτος την 3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi μου.... το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω το boot πιο γρήγορο :P

 

Σοβαρα μιλας??να την ξαναπερασω μηπως και φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα ιδια ηταν το η μπαρα απο επανω κολλουσε λιγο με την jim17.1 τωρα που εβαλα την 17.2 παει σφερα....:)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο πιστευω :)

 

Τι ωρα πιστευεις οτι θα μπει?

 

κατα τις 12-1 μπαινει..ειναι βραδινος τυπος!!:PP

με την 17.2 εχω και περισσοτερη διαθεσιμη ραμ..καποια στιγμη εφτασε και στα 50μβ!!σταθερο πλεον εχω 30-31!!

 

κατεβαζω και εγω τωρα να δω τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εγώ μάλλον την πέρασα πρώτος την 3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi μου.... το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω το boot πιο γρήγορο :P

 

και τι λεει??καλυτερη απο την 17.2?κανα προβληματακι εχει ?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

κατα τις 12-1 μπαινει..ειναι βραδινος τυπος!!:PP

με την 17.2 εχω και περισσοτερη διαθεσιμη ραμ..καποια στιγμη εφτασε και στα 50μβ!!σταθερο πλεον εχω 30-31!!

 

κατεβαζω και εγω τωρα να δω τι παιζει...

 

Εγω την ξανα εκανα εγκατασταση και παλι δεν μπαινει το wifi

Link to comment
Share on other sites

κατα τις 12-1 μπαινει..ειναι βραδινος τυπος!!:PP

με την 17.2 εχω και περισσοτερη διαθεσιμη ραμ..καποια στιγμη εφτασε και στα 50μβ!!σταθερο πλεον εχω 30-31!!

 

κατεβαζω και εγω τωρα να δω τι παιζει...

ο jim μπηκε η κανουν πουλακια τα ματια μου>?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

ο jim μπηκε η κανουν πουλακια τα ματια μου>?

 

μπηκε..

 

wi-fi ΟΛΑ καλα..κανενα προβλημα σε εμενα..κανει κανονικοτατα σαρωση και δεν βγαζει καποιο σφαλμα...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια αν κάποιος (όχι εγώ!) περάσει μόνο την version 17.3 για παράδειγμα αυτή ενσωματώνει και όλες τις προηγούμενες ή όχι;

 

****Το "Installation and use instructions" δεν δουλεύει......

Ναι όλες οι προηγούμενες βελτιώσεις εμπεριέχονται στην πιο πρόσφατη. Ουπς, το φτιάχνω τώρα το installation instructions

 

Ειχα περασει το μεσημερι την 17.2...εβαλα τωρα την 17.3...και οταν παω να ενεργοποιησω το wifi λεει σφαλμα:worry::worry:

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi. Μόλις το έλεγξα όλα σούπερ. Και στην 17.3 ούτε που πείραξα το wi-fi στην 17.2 το πείραξα (scan interval for reduced battery consumption) οπότε αν είχε πρόβλημα θα στο έβγαζε απο την 17.2. Μην ανησυχείτε ελέγχω εξονυχιστικά τα πάντα πριν βγάλω το tweak ;)

 

ημουν ετοιμος να την κατεβασω αλλα ειδα αυτο..jim ντροπη σου!!:PP

οχι,πλακα σου κανω..οταν βρεθει λυση στο προβλημα ενημερωσε μας!!

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα για να βρεθεί λύση :D

 

Δεν ξέρω τι λέτε εγώ μάλλον την πέρασα πρώτος την 3 και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi μου.... το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω το boot πιο γρήγορο :P

Απλά άνοιξε το installation instructions απο το site μου (τώρα το φτιάχνω) και δες οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλες οι προηγούμενες βελτιώσεις εμπεριέχονται στην πιο πρόσφατη. Ουπς, το φτιάχνω τώρα το installation instructions

 

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi. Μόλις το έλεγξα όλα σούπερ. Και στην 17.3 ούτε που πείραξα το wi-fi στην 17.2 το πείραξα (scan interval for reduced battery consumption) οπότε αν είχε πρόβλημα θα στο έβγαζε απο την 17.2. Μην ανησυχείτε ελέγχω εξονυχιστικά τα πάντα πριν βγάλω το tweak ;)

 

Εχεις καμια ιδεα τι μπορει να πηγε στραβα??γενικα τι να πρεπει να κανω ωστε να το φτιαξω..παταω ενεργοποιηση wifi και λεει σφαλμα :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...