Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@iliasx8 εχω περιπου 25/31-175 μβ...

 

το script το εχεις βαλει αλκη που ειχε ποσταρει ο jim;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

χμ....αντε οκ το βαζω...;):):D

θα πω εντυπωσεις το βραδυ.!!

 

Αντε να γινουμε τρεις να στηριξουμε το Δημητρη!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παω να βαλω screenshot αλλα δε μπαινει.το gingerdx το λεει στο mod version,σχετικα με το τηλεφωνο.το script το εχεις βαλει αλκη που ειχε ποσταρει ο jim;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

οχι αλλα παραπανω νομιζω ειπε οτι το tweak τα περιλαμβανει τα script που ποσταρε χθες...

 

Τα scripts περιλαμβάνονται. Δεν αλλάζει τίποτα στα modules. Παραμένουν αυτά που έχει ο καθένας στο κινητό του
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα παραπανω νομιζω ειπε οτι το tweak τα περιλαμβανει τα script που ποσταρε χθες...

 

Ουπς ναι σορρυ που δε το δα...ειπαμε ειμαι δουλεια!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

το script το εχεις βαλει αλκη που ειχε ποσταρει ο jim;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Το script και όλα τα άλλα περιλαμβάνονται. Παίζει η μνήμη άλλες φορές μου λέει 60, άλλες πέφτει 25. Γενικά μεταβάλλεται. Αλλά αφού είναι γρήγορο δε με πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Το script και όλα τα άλλα περιλαμβάνονται. Παίζει η μνήμη άλλες φορές μου λέει 60, άλλες πέφτει 25. Γενικά μεταβάλλεται. Αλλά αφού είναι γρήγορο δε με πειράζει

 

μια απ τα ιδια..αν ειναι γρηγορο δεν πειραζει καθολου..

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια..αν ειναι γρηγορο δεν πειραζει καθολου..

 

+1000

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Jimdem βρηκα προβλημα....παει σφερα χωρις overclock και τετεια...:P (Το θελω λιγο πιο αργο)χαχααχ.......φυσικα πλακιζω πολυ καλη δουλεια..συγχαρητιρια τωρα το overclock και αυτα τα περναω κανονικα?:)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Jimdem βρηκα προβλημα....παει σφερα χωρις overclock και τετεια...:P (Το θελω λιγο πιο αργο)χαχααχ.......φυσικα πλακιζω πολυ καλη δουλεια..συγχαρητιρια τωρα το overclock και αυτα τα περναω κανονικα?:)

 

παραμενει overclocked..δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα..ειναι ετοιμο!!

Link to comment
Share on other sites

παραμενει overclocked..δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα..ειναι ετοιμο!!

 

α οκ..ty..τα λεμε το βραδυ!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ και πέρα νέες εκδόσεις, changelog και προτάσεις θα δημοσιεύονται στο site μου http://www.xperiax8tools.dom.gr

Δημιούργησα και comment widget για να γράφετε τις προτάσεις σας

Link to comment
Share on other sites

http://img851.imageshack.us/img851/6540/jimdemdroid.png

 

JimdemDroid Tweak Package 17.1 (Download)

 

Αυξήστε τις επιδόσεις του κινητού σας, τη διάρκεια ζωής μπαταρίας, την απόκριση και βελτιώστε την εμφάνιση με αυτό το μικρό update. Σχεδιάστηκε για την GingerDX 017 rom του doixanh. (Η εμφάνιση του κινητού σας δεν θα αλλάξει δραστικά καθώς το tweak περιλαμβάνει πολλές "αόρατες" βελτιώσεις. Δεν περιλαμβάνεται ο launcher και το φόντο απο τα screenshots)

 

Χαρακτηριστικά:

 

  • Βελτιωμένη απόκριση/scrolling
  • Ταχύτερη εκκίνηση/τερματισμός
  • Περισσότερη ελεύθερη ram
  • Ταχύτατο multitasking
  • Γρήγορη taskbar
  • Ταχύτερη περιστροφή οθόνης
  • Βελτιωμένη διάρκεια ζωής μπαταρίας
  • Ταχύτερο wake/sleep
  • Πληκτρολόγιο τύπου Xperia Arc
  • Ρολόι Ice Cream Sandwich
  • Ρυθμίσεις τύπου Android AOSP 2.3
  • Πληκτρολόγιο κλήσης τύπου Android AOSP 2.3

 

Απαιτήσεις:

 

  • GingerDX V017
  • Stock Kernel
  • Clockworkmod Recovery

 

Εγκατάσταση (Κάντε full backup πρώτα με όποια recovery θέλετε!!!):

Μεταφέρετε το zip στην κάρτα σας και μέσω CWM Recovery εγκαταστήστε το. Δεν απαιτείται full wipe

 

Μελλοντικές υλοποιήσεις:

  • Autobrightness fix
  • Xperia Arc Lockscreen
  • Raise JPG quality to 100%
  • Render UI with GPU
  • Decrease dialing out delay
  • Helps scrolling responsiveness
  • Save battery
  • Disable debugging notify icon on statusbar
  • Increase overall touch responsiveness
  • Photo and video recording quality tweak
  • Disable blackscreen issue after a call
  • Fix some application issues
  • Phone will not wake up from hitting the volume rocker
  • Enable Stagefright helps stream Video and Music Faster
  • Enable purgeable assets

 

 

Disclaimer: Ουδεμία ευθύνη φέρω για ενδεχόμενη ζημιά που μπορεί να προκληθεί στο τηλέφωνό σας. Το zip έχει δοκιμαστεί και δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Η δοκιμή έγινε σε GingerDX 017, stock kernel, cwm recovery. Ενδεχομένως να λειτουργεί και με άλλες rom/recoveries. Προχωρήστε με δική σας ευθύνη και μην ξεχάσετε να κάνετε backup.

 

Screenshots (Ο launcher είναι "GO Launcher"):

αυτη ειναι ρομ ;

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

α ενταξει. θα την δοκιμασω :)

Πρόσεχε γιατί αν τη βάλεις πάνω απο οποιαδήποτε άλλη ρομ πέραν της gingerdx 017 θα έχεις bootloop

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί αν τη βάλεις πάνω απο οποιαδήποτε άλλη ρομ πέραν της gingerdx 017 θα έχεις bootloop

 

την Gingerdx εχω...

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

JimdemDroid 17.2

 

Changelog:

Έκδοση 17.2

-Raise JPG quality to 100%

-Render UI with GPU

-Decrease dialing out delay

-Helps scrolling responsiveness

-Save battery

-Disable debugging notify icon on statusbar

-Increase overall touch responsiveness

-Photo and video recording quality tweak

-Disable blackscreen issue after a call

-Fix some application issues

-Stagefright. stream Video and Music Faster

-Increased audio quality in video recording

 

Κατεβάστε την απο το σύνδεσμο στην υπογραφή μου!

 

Ακόμα πιο γρήγορο κινητό, υπερευαίσθητη αφή, η μέρα με τη νύχτα ο ήχος στα βίντεο που τραβάτε! (Και άλλα πολλά)

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

JimdemDroid 17.2

 

Changelog:

Έκδοση 17.2

-Raise JPG quality to 100%

-Render UI with GPU

-Decrease dialing out delay

-Helps scrolling responsiveness

-Save battery

-Disable debugging notify icon on statusbar

-Increase overall touch responsiveness

-Photo and video recording quality tweak

-Disable blackscreen issue after a call

-Fix some application issues

-Stagefright. stream Video and Music Faster

-Increased audio quality in video recording

 

Κατεβάστε την απο το σύνδεσμο στην υπογραφή μου!

 

Ακόμα πιο γρήγορο κινητό, υπερευαίσθητη αφή, η μέρα με τη νύχτα ο ήχος στα βίντεο που τραβάτε! (Και άλλα πολλά)

 

Ετοιμο!

Ακομη πιο αμεσο μου φαινεται

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο!

Ακομη πιο αμεσο μου φαινεται

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Είδες και όχι με χειρότερη αλλά με καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ;-) η αφή ειδικά έγινε άλλο πράμα. Και ο ήχος στα βίντεο της κάμερας βελτιώθηκε αισθητά! Πρώτες εντυπώσεις? (άλλαξα και τις πληροφορίες να λέει jimdemdroid μην μπερδευτεί κανείς)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδες και όχι με χειρότερη αλλά με καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ;-) η αφή ειδικά έγινε άλλο πράμα. Και ο ήχος στα βίντεο της κάμερας βελτιώθηκε αισθητά! Πρώτες εντυπώσεις? (άλλαξα και τις πληροφορίες να λέει jimdemdroid μην μπερδευτεί κανείς)

 

Sent from my X8 using Tapatalk

 

Tο ειδα μην ανησυχεις!Κατευθειαν ειδα save battery κ χαμογελασα!αυριο μεσημερακι θα σου πω για την αποδοση!

Η αφη ειναι πολυ καλη,δε περιμενα να καταλαβω τη διαφορα,αλλα την καταλαβα!

Εκει που εχω κολλησει ειναι με τη μπαρα ολο παιζω,πριν το πακετο σου τη κατεβαζα εβγαζα το δαχτυλο κ τοτε κατεβαινε!!

Ναι το προσεξα οτι το εβαλες στο mod version,καλυτερα ετσι!

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω καταλήξει στη GingerDX v.14 και έλεγα να μείνω εκεί μέχρι που είδα τα ποστς του jimdem582.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να το δοκιμάσω και έχω την εξής ερώτηση: Χρησιμοποιώ των Go Launcher. Έχω φτιάξει λοιπόν τις οθόνες, τους φακέλους τα apps και θέλει πολύ χρόνο να κάνω όλα από την αρχή. Υπάρχει τρόπος να σωθούν όλα αυτά και να είναι έτοιμα στη νέα rom; Στις "προτιμήσεις" του Launcher έχει ένα "Αντίγραφο ασφαλείας ρυθμίσεων" αλλά ούτε πως κάνουμε επαναφορά αυτού του αντίγραφου έχω βρει, ούτε τι ακριβώς "κρατάει" τελικά αυτό το αντίγραφο.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω καταλήξει στη GingerDX v.14 και έλεγα να μείνω εκεί μέχρι που είδα τα ποστς του jimdem582.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να το δοκιμάσω και έχω την εξής ερώτηση: Χρησιμοποιώ των Go Launcher. Έχω φτιάξει λοιπόν τις οθόνες, τους φακέλους τα apps και θέλει πολύ χρόνο να κάνω όλα από την αρχή. Υπάρχει τρόπος να σωθούν όλα αυτά και να είναι έτοιμα στη νέα rom; Στις "προτιμήσεις" του Launcher έχει ένα "Αντίγραφο ασφαλείας ρυθμίσεων" αλλά ούτε πως κάνουμε επαναφορά αυτού του αντίγραφου έχω βρει, ούτε τι ακριβώς "κρατάει" τελικά αυτό το αντίγραφο.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Νομιζω οτι αν δε κανεις full wipe τα χεις ολα οπως ηταν.

Εγω καθε φορα που εβαζα updates απο τους xda δεν εκανα full wipe κ τα ειχα ολα κ δε μου εκανε κολληματα η rom.

Καπου θα εχει επαναφορα δε γινεται.

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω καταλήξει στη GingerDX v.14 και έλεγα να μείνω εκεί μέχρι που είδα τα ποστς του jimdem582.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να το δοκιμάσω και έχω την εξής ερώτηση: Χρησιμοποιώ των Go Launcher. Έχω φτιάξει λοιπόν τις οθόνες, τους φακέλους τα apps και θέλει πολύ χρόνο να κάνω όλα από την αρχή. Υπάρχει τρόπος να σωθούν όλα αυτά και να είναι έτοιμα στη νέα rom; Στις "προτιμήσεις" του Launcher έχει ένα "Αντίγραφο ασφαλείας ρυθμίσεων" αλλά ούτε πως κάνουμε επαναφορά αυτού του αντίγραφου έχω βρει, ούτε τι ακριβώς "κρατάει" τελικά αυτό το αντίγραφο.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

δεν χαλαει τιποτα..αναβαθμισε την dx στην 017 και μετα περνα το tweak..δεν χαλαει τιποτα απο την κεντρικη οθονη και ουτε χανεις τα αρχεια σου..οσο για την μπαταρια εχει βελτιωθει..σε 7 ωρες σημερα με μουσικη κανα μισαωρο επεσε απο το 29% στο 28%..και ολο το βραδυ που ξεχνασα το ραδιοφωνο ανοικτο επεσε 30-35% ενω πριν επεφτε πανω απο 50%..μπραβο jim!!

Link to comment
Share on other sites

δεν χαλαει τιποτα..αναβαθμισε την dx στην 017 και μετα περνα το tweak..δεν χαλαει τιποτα απο την κεντρικη οθονη και ουτε χανεις τα αρχεια σου..οσο για την μπαταρια εχει βελτιωθει..σε 7 ωρες σημερα με μουσικη κανα μισαωρο επεσε απο το 29% στο 28%..και ολο το βραδυ που ξεχνασα το ραδιοφωνο ανοικτο επεσε 30-35% ενω πριν επεφτε πανω απο 50%..μπραβο jim!!

 

Υποθέτω έχεις την 17.2 ε? Μέσα στη βδομάδα θα βγάλω τη 17.3 Πρώτες σκέψεις για autobrightness fix, xperia arc lockscreen, xloud engine, μόνιμο sd-cache 2048kb, bonus εφαρμογή που την εκτελείτε μια φορά αφού περάσετε το fix και μετά το κινητό ανοίγει πιο γρήγορα! (δηλαδή δεν περιμένεις πολύ να φορτώσει γίνεται αστραπιαία (σχεδόν :p)) και τίποτα άλλο αν σκεφτώ

 

Την μεγαλύτερη πλάκα την έπαθα πάντως με την ποιότητα του ήχου στα βίντεο της κάμερας. Ούτε εγώ δεν περίμενα τέτοια βελτίωση!

 

Πρίν: AMR 8.000KHz, 1.60mbits/s

Με την 17.2: AAC 48.000KHz, 9.59mbits/s

 

Δείγμα βίντεο 12sec

Πρίν: 2,9MB

Με την 17.2: 16,75ΜΒ

 

Θυσία χώρου για χάρη της ποιότητας

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω έχεις την 17.2 ε? Μέσα στη βδομάδα θα βγάλω τη 17.3 Πρώτες σκέψεις για autobrightness fix, xperia arc lockscreen, xloud engine, μόνιμο sd-cache 2048kb, bonus εφαρμογή που την εκτελείτε μια φορά αφού περάσετε το fix και μετά το κινητό ανοίγει πιο γρήγορα! (δηλαδή δεν περιμένεις πολύ να φορτώσει γίνεται αστραπιαία (σχεδόν :p)) και τίποτα άλλο αν σκεφτώ

 

νοπ..17.1 εχω..δεν προσεξα οτι εβγαλες 17.2!!πριν λιγο γυρισα απ το σχολειο!!!θα την κατεβασω τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

δεν χαλαει τιποτα..αναβαθμισε την dx στην 017 και μετα περνα το tweak..δεν χαλαει τιποτα απο την κεντρικη οθονη και ουτε χανεις τα αρχεια σου..οσο για την μπαταρια εχει βελτιωθει..σε 7 ωρες σημερα με μουσικη κανα μισαωρο επεσε απο το 29% στο 28%..και ολο το βραδυ που ξεχνασα το ραδιοφωνο ανοικτο επεσε 30-35% ενω πριν επεφτε πανω απο 50%..μπραβο jim!!

 

Αλκη ποιον launcher εχεις;

Aκομη δεν εβαλες τη 17.2;;;!!αισχος!!!

Jim βλεπω οτι υπαρχει μια μικρη βελτιωση μπαταριας αν κ δε το φορτισα full.

Σκεφτομαι μηπως τραβαει πολυ ο launcher της s.e

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...