Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θα με βοηθησει καποιος για αυτο που εχω αναφερει οτι απο τοτε που εβαλα την cyanogenΜοd 2.3.7 εχω ασχημη ποιοτητα ηχου και δεν ακουω καθολου καλα τι μου λενε οταν με περνουν τηλεφωνο...

 

Άλλαξε rom έχει bugs..

Την πασάραν για stable αλλά δεν είναι

Κάνε ένα backup

Μπες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

Κατέβασε την v17 (τίποτα άλλο..) και ρίχτη χύμα στην sd

 

Μετά μπες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1267747

Και βάλε τον v4 kernel με το flash tool (ξέρεις πως..)

 

Μετά σε recovery mode/install gingerdx/full wipe/reboot

 

Και αν θες: ξανά μετά recovery mode/backup and restore/restore/advance restore/Restore data από το προηγούμενο backup

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οσοι εχετε linuxdx τι λεει,εχει προβληματα?...(ειπα να ξαναρωτησω τοσος καιρος περασε) ευχαριστω!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε linuxdx τι λεει,εχει προβληματα?...(ειπα να ξαναρωτησω τοσος καιρος περασε) ευχαριστω!

 

εχει βελτιωθει παρα πολυ..δεν πρεπει να εχει πια bugs..λεω να τον περασω αυριο-μεθαυριο...

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε rom έχει bugs..

Την πασάραν για stable αλλά δεν είναι

Κάνε ένα backup

Μπες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486

Κατέβασε την v17 (τίποτα άλλο..) και ρίχτη χύμα στην sd

 

Μετά μπες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1267747

Και βάλε τον v4 kernel με το flash tool (ξέρεις πως..)

 

Μετά σε recovery mode/install gingerdx/full wipe/reboot

 

Και αν θες: ξανά μετά recovery mode/backup and restore/restore/advance restore/Restore data από το προηγούμενο backup

 

σε ευχαριστω πολυ

 

εβαλα τον v4 kernel και παω να ανοιξω το τηλ ωστε να μπω στο recovery για να βαλω την ginger v017 αλλα οταν ανοιγω το κινιτο γραφει στην αρχη ginger Dx μετα cyanogen(mod) kai δειχνει μια εικονα....και στην συνεχεια τιποτα συνεχιζει να εχει αυτο ενω αλλες φορες μετα απο αυτο ανοιγε κανονικα.....και δεν μπορω να μπω στο recovery μολις ανοιγω το κινιτο παταω το πισω βελακι αλλα τιποτα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον v4 kernel και παω να ανοιξω το τηλ ωστε να μπω στο recovery για να βαλω την ginger v017 αλλα οταν ανοιγω το κινιτο γραφει στην αρχη ginger Dx μετα cyanogen(mod) kai δειχνει μια εικονα....και στην συνεχεια τιποτα συνεχιζει να εχει αυτο ενω αλλες φορες μετα απο αυτο ανοιγε κανονικα.....και δεν μπορω να μπω στο recovery μολις ανοιγω το κινιτο παταω το πισω βελακι αλλα τιποτα

 

οταν σου βγαλει το logo της σονυ πατα το πισω πληκτρο και πηγαινε σε recovery mode/install gingerdx/full wipe/reboot...πριν απ το logo της cyanogen βγαινει το logo της σονυ οποτε θα πρεπει να μπορεις να μπεις στο xrecovery..

Link to comment
Share on other sites

οταν σου βγαλει το λογκο της σονυ πατα το πισω πληκτρο και πηγαινε σε recovery mode/install gingerdx/full wipe/reboot...πριν απ το λογκο της cyanogen βγαινει το λογκο της σονυ οποτε θα πρεπει να μπορεις να μπεις στο xrecovery..

 

Νταξη καταφερα να μπω αλλα μαλλον επειδη εχω αλλαξει kernel δεν μου βγαζει πια το λογκο της σονυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Νταξη καταφερα να μπω αλλα μαλλον επειδη εχω αλλαξει kernel δεν μου βγαζει πια το λογκο της σονυ ;)

 

τελικα μπηκες κανονικα μεσα η οχι??μαλλον επειδη δεν ειχες κανει full wipe σου κολλαγε στο λογκο του cyanogen...

Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher προτινεται?(Εκδοση:Ginger v017,unlocked bootloader)

 

Go launcher ή αν βρεις το launcher της s.e στους xda

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να κανω το κινιτο μου οverlock τα εκανα ολα καταγραμμα και ομως το max speed παραμενει 600 τι εκανα λαθος?εχει σημασια τι επιλεγω οταν ανοιγω πρωτη φορα το setcpu γενικα...τι μπορει να εχω κανει λαθος?

 

Go launcher ή αν βρεις το launcher της s.e στους xda

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Να υποθεσω εσυ θεωρεις καλυτερο τον launcher της s.e? (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1261461)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να κανω το κινιτο μου οverlock τα εκανα ολα καταγραμμα και ομως το max speed παραμενει 600 τι εκανα λαθος?εχει σημασια τι επιλεγω οταν ανοιγω πρωτη φορα το setcpu γενικα...τι μπορει να εχω κανει λαθος?

 

 

 

Να υποθεσω εσυ θεωρεις καλυτερο τον launcher της s.e? (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1261461)

 

Αντικειμενικά θεωρώ πιο γρήγορο το go launcher αλλά προτιμώ της s.e επειδή δείχνει πιο όμορφο.

Τώρα για το overclock λέω να ξανακάνεις τη διαδικασία

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά θεωρώ πιο γρήγορο το go launcher αλλά προτιμώ της s.e επειδή δείχνει πιο όμορφο.

Τώρα για το overclock λέω να ξανακάνεις τη διαδικασία

 

Την ξαναεκανα αλλα τιποτα....μηπως εχει σημασια τι παταω οταν ανοιγω πρωτη φορα το setcpu??δεν ξερω τι γινετε και δεν μπορω :(

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναεκανα αλλα τιποτα....μηπως εχει σημασια τι παταω οταν ανοιγω πρωτη φορα το setcpu??δεν ξερω τι γινετε και δεν μπορω :(

 

Δε νομιζω να παιζει ρολο.τη διαδικασια την εκανες σιγουρα σωστα;μηπως εγραψες καμια εντολη λαθος;

Κανενα καλο θεμα που να μοιαζει στο στυλ του x8 stock πλην του sesify εχει κανεις κατι στα υποψιν;

Βγηκε η v18 για το pro,για μας ποτε λετε να βγει;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να παιζει ρολο.τη διαδικασια την εκανες σιγουρα σωστα;μηπως εγραψες καμια εντολη λαθος;

Κανενα καλο θεμα που να μοιαζει στο στυλ του x8 stock πλην του sesify εχει κανεις κατι στα υποψιν;

Βγηκε η v18 για το pro,για μας ποτε λετε να βγει;

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

 

Ναι τα παντα κατα γραμμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα παντα κατα γραμμα

 

Το module είναι γραμμένο μόνο για τον stock kernel και δεν δουλεύει με τον linuxdx

Εκτός και τον συμπεριλάβει o ίδιος που δεν νομίζω γιατί θεωρεί ότι προκαλεί προβλήματα

 

Αν το θες τόσο πολύ πέρνα τον stock kernel με το flash tool

Αυτή η rom είναι συμβατή με τον stock kernel και δεν χρειάζεται να την ξανακάνεις

Install

Αλλά θα χρειαστεί να φλασαρεις τα addons (modules) για τον stock kernel μέσο clockworkMOD recovery

Και μετά να κάνεις την διαδικασία

 

Edit: τα addons βρίσκονται στην πρώτη σελίδα της rom

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. τελικα η Cyagogen λιγο πατατα ε; παρατηρησα πολλα Bugs...

1) Οταν Μιλας στο ακουστικο εχει πολυ χαμηλη ενταση και δεν γινεται να το φτιαξω

2)Οταν ανοιγει την εφαρμογη "Συλλογή" Κολλαει τις περισοτερες φορες και δε φορτωνει τιποτα

3)Οταν συνδεω το USB δεν το βγαζει στο κινητο ή βγαζει μονο τον εντοπισμο σφαλματων και κανει αυτοματα Reboot

4)το ηχειο ειναι χαλια, αφου οταν ακους τραγουδια κ ειναι τερμα εχει πολυ κακη ποιοτητα ηχου...

 

Τα εβγαλε σε κανενα αυτα ή μονο εγω τα εχω ; :/

 

Επισης εχω το εξης προβλημα : Προσθεσα μια νεα επαφη και δε μπορω με τιποτα να την περασω στην σιμ επειδη αλλαζω ρομς συχνα. ΚΑΜΙΑ βοηθεια? Παλευω απο χ8ες!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. τελικα η Cyagogen λιγο πατατα ε; παρατηρησα πολλα Bugs...

1) Οταν Μιλας στο ακουστικο εχει πολυ χαμηλη ενταση και δεν γινεται να το φτιαξω

2)Οταν ανοιγει την εφαρμογη "Συλλογή" Κολλαει τις περισοτερες φορες και δε φορτωνει τιποτα

3)Οταν συνδεω το USB δεν το βγαζει στο κινητο ή βγαζει μονο τον εντοπισμο σφαλματων και κανει αυτοματα Reboot

4)το ηχειο ειναι χαλια, αφου οταν ακους τραγουδια κ ειναι τερμα εχει πολυ κακη ποιοτητα ηχου...

 

Τα εβγαλε σε κανενα αυτα ή μονο εγω τα εχω ; :/

Και εγω ειχα ακριβως τα ιδια για αυτο πηγα στην Ginger v017

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα , αγορασα σημερα το Χ8 στην γυναικα και ψαχνω να βρω να δω το περιεχομενο της καρτας (κατι αναλογο του my files που εχω στο galaxy s ) αλλα δεν βρισκω τετοιο φακελλο . Για διαφωτιστεμε λιγο εσεις που το εχετε μηνες .
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. τελικα η Cyagogen λιγο πατατα ε; παρατηρησα πολλα Bugs...

1) Οταν Μιλας στο ακουστικο εχει πολυ χαμηλη ενταση και δεν γινεται να το φτιαξω

2)Οταν ανοιγει την εφαρμογη "Συλλογή" Κολλαει τις περισοτερες φορες και δε φορτωνει τιποτα

3)Οταν συνδεω το USB δεν το βγαζει στο κινητο ή βγαζει μονο τον εντοπισμο σφαλματων και κανει αυτοματα Reboot

4)το ηχειο ειναι χαλια, αφου οταν ακους τραγουδια κ ειναι τερμα εχει πολυ κακη ποιοτητα ηχου...

 

Τα εβγαλε σε κανενα αυτα ή μονο εγω τα εχω ; :/

 

Επισης εχω το εξης προβλημα : Προσθεσα μια νεα επαφη και δε μπορω με τιποτα να την περασω στην σιμ επειδη αλλαζω ρομς συχνα. ΚΑΜΙΑ βοηθεια? Παλευω απο χ8ες!

 

Γι αυτό καλύτερα να βγεί πιο ολοκληρωμένη η έκδοση και μετά να τη δοκιμάσουμε. Για τις επαφές, καλύτερα αποθήκευσέ τες όλες στο google contacts και απλά κάνεις ένα sync και περνιούνται στο κινητό. Άσε που αποθηκεύονται με περισσότερες λεπτομέρειες απ'ότι στη sim

 

Παιδια καλησπερα , αγορασα σημερα το Χ8 στην γυναικα και ψαχνω να βρω να δω το περιεχομενο της καρτας (κατι αναλογο του my files που εχω στο galaxy s ) αλλα δεν βρισκω τετοιο φακελλο . Για διαφωτιστεμε λιγο εσεις που το εχετε μηνες .

 

Γειά σου, απλά μπές στο market, βάλε τον astro file manager και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μπορεί κάποιος να κάνει check in στο facebook με το xperia x8?Και αν ναι ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσει;

 

Check in??εννοείς σύνδεση στο φβ μέσω του χ8??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μπορεί κάποιος να κάνει check in στο facebook με το xperia x8?Και αν ναι ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσει;

Μπορείς είτε μέσω m.facebook.com είτε μεσω facebook app. Επειδή εδώ μιλάμε για το x8 και το facebook απευθύνεται σε όλες τις συσκευές καλύτερα κοίτα στη βοήθεια του facebook για τις απορίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα φορτισα το κινητο απο τερμα αδειο μεχρι το 100% κ εκανε 1.45,μεσα σε 20λεπτα πηγε στο 95% κ στη 1.30ωρα 86%.ολη αυτη την ωρα με 5μνμ κ τιποτα αλλο.

Οι εφαρμογες που τρεχουν ειναι fancy widget battery info κ το ρολοι.

Δεν με ικανοποιει η αποδοση της

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σημερα φορτισα το κινητο απο τερμα αδειο μεχρι το 100% κ εκανε 1.45,μεσα σε 20λεπτα πηγε στο 95% κ στη 1.30ωρα 86%.ολη αυτη την ωρα με 5μνμ κ τιποτα αλλο.

Οι εφαρμογες που τρεχουν ειναι fancy widget battery info κ το ρολοι.

Δεν με ικανοποιει η αποδοση της

 

Sent from my X8 black using Tapatalk

Απ'ότι έχω ακούσει τα fancy widgets είναι λίγο λαίμαργα με τη μπαταρία :p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω root στο x8 αλλά όχι με το superoneclick. Δεν μου αρέσει που ξεκινάει με Daemon εγκατάσταση (για θρησκευτικούς λόγους) . Βλέπω ότι κάτι προγραμματακια (πχ z4root) που υπήρχαν παλιά δεν υπάρχουν τώρα πουθενά. Έχετε κάτι άλλο υπ' όψιν για root;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...