Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ φιλε kostashark με βοηθησες και με το παραπανω! Καλο εμφανησιακα το Χ10 αλλα λογω του προβληματος με την διαθεσιμοτητα αλλα και ενα παραπανω θεμα με την μπαταρια που ειναι μικροτερη θα παρω τελικα το Χ8! Θελω να σου κανω ακομα 2 ερωτησεις

 

1) Μπορω αν απενεργοποιησω τη ρυθμιση αυτη που κανει την οθονη να γυρναει οταν γυρνας το κινητο??

2) Υπαρχει προγραμμα το οποιο να γραφω με Τ9 οπως τα παλια τηλεφωνα δηλαδη στο 1 να υπαρχει το ΑΒΓ στο 2 το ΔΕΖ κτλ?

 

η ρηθμηση της οθονης ειμαι 70% σιγουρος οτι δν γινετε να βγει(θα το κοιταξω αυτο)

τωρα οσο αφορα για τα μνμ ετσι απο το κινιτο δν γινετε να αλλαξεις τπτ . . . δν υπαρχει Τ9 αλλα υπαρχει κατι αντοιστιχο στα αγγλικα ομως αν θυμαμαι καλα που ειναι σχεδον σαν το Τ9 στις ρυθμησεις. . . . αν θες μπορεις να το κοιταξεις αυτο κατεβαζοντας εφαρμογες που ειναι για τα μνμ και βλεποντας πρατεις. . . .οπως ειναι το Go SMS. . . . . ελπιζω να βοηθησα. . .!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φυσικα και με βοηθεσες αρκετα! Απλα μου τι σπαει λιγο το γυρναει η οθονη γιατι καποιες φορες δινεις ελαχιστει κλιση στη συσκευη και γυρναει χωρις να το θες! Οσο αφορα το πληκτρολογιο δεν με πειραζει να μην μπορεις να γραψεις με Τ9 αρκει με QWERTY να μπορεις να πατησεις τα κουμπια ανετα. Δηλαδη οταν πατας το Q να μην πατας και το W με αποτελεσμα να καθιστερεις τοσο!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και με βοηθεσες αρκετα! Απλα μου τι σπαει λιγο το γυρναει η οθονη γιατι καποιες φορες δινεις ελαχιστει κλιση στη συσκευη και γυρναει χωρις να το θες! Οσο αφορα το πληκτρολογιο δεν με πειραζει να μην μπορεις να γραψεις με Τ9 αρκει με QWERTY να μπορεις να πατησεις τα κουμπια ανετα. Δηλαδη οταν πατας το Q να μην πατας και το W με αποτελεσμα να καθιστερεις τοσο!!

 

ο οθονη δν γυραναει με την παραμικρη κλιση που θα δωσεις στο κινιτο σου. . . .!!! στο συγκεκριμενο γυρναει μονο αν γυρησεις ολοκληροτικα το κινιτο στο πλαι. . .!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε kostashark με βοηθησες και με το παραπανω! Καλο εμφανησιακα το Χ10 αλλα λογω του προβληματος με την διαθεσιμοτητα αλλα και ενα παραπανω θεμα με την μπαταρια που ειναι μικροτερη θα παρω τελικα το Χ8! Θελω να σου κανω ακομα 2 ερωτησεις

 

1) Μπορω αν απενεργοποιησω τη ρυθμιση αυτη που κανει την οθονη να γυρναει οταν γυρνας το κινητο??

2) Υπαρχει προγραμμα το οποιο να γραφω με Τ9 οπως τα παλια τηλεφωνα δηλαδη στο 1 να υπαρχει το ΑΒΓ στο 2 το ΔΕΖ κτλ?

 

1) Ρυθμίσεις> Ήχος και εικόνα > Προσανατολισμός (ξετικάρεις)

2) HTC IME (ten chars) Στο χ8 πάντως το qwerty βολεύει πολύ ιδιαίτερα όταν έχεις ενεργοποιήσει τον προσανατολισμό και γράφεις σε landscape.

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Απεκτησα το Χ8 ολα καλα μεχρι τωρα! Θελω να ρωτησω αν γινεται να φτιαξω ενα φακελο στην αρχικη οθονη για να εχω μεσα ολες τις εφαρμογες απο market

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πεδια εχς καπια προβλιματα με αυτο το κηνητο:

πως βαζουμε game στο κηνητο απο pc?

και πως zoomaroume στην καμερα?

αμα γινετε απαντιστε μου:)))))

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν σας ζαλισα με τις ερωτησεις μου απλα ειμαι ασχετος με το λογισμικο αυτο ! Παρακαλω πειτε μου πως γινεται οταν κλεινουμε μια εφαρμογη να μην τρεχει στο παρασκηνιο! Το παρατησα χθες οταν ημουν στον explorer και βγηκα με το μεσαιο κουμπι στην συνεχεια ξαναμπηκα και μου εδειχνε την ιδια σελιδα με αυτην που μου εδειχνε οταν το εκλεισα!! Υπαρχει καποια αλλη λυση ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Απεκτησα το Χ8 ολα καλα μεχρι τωρα! Θελω να ρωτησω αν γινεται να φτιαξω ενα φακελο στην αρχικη οθονη για να εχω μεσα ολες τις εφαρμογες απο market

 

Ευχαριστω

 

μπορεις να κατεβασεις απο την market την εφαρμογη Go Launcher και με βαση αυτην μπορεις να διαμορφοσεις τις εφαρμογες σου οπως εσυ θελεις και φυσικα να δημιουργησεις και φακελους!!:D

 

πεδια εχς καπια προβλιματα με αυτο το κηνητο:

πως βαζουμε game στο κηνητο απο pc?

και πως zoomaroume στην καμερα?

αμα γινετε απαντιστε μου:)))))

 

για να εκγαταστησεις εφαρμογες απο το κινιτο σου μπαινεις εδω https://market.android.com/ συνδεεις το κινιτο σου με τον υπολογιστη και μετα κανεις Εισοδο/Login διαλεγεις ποιες εφαρμογες θες και πατας εγκατασταση . . . .θα σου βγαλει εναν πινακα αν γραψει σε ενα πλαισιο phone τοτε μπορεις να την εγκαταστησεις αυτο στο λεω γτ σε μερικες δν γινετε δν ειναι για το κινιτο σου. . . !!!! και μετα αφου διαλεξεις τις εφαρμογες θα εγκατασταθουν απο μονες τους στο κινιτο αφου εχεις ανοιχτο το wi-fi. . . . . !!!! οσο για την καμερα δν γινετε να κανεις zoom. . .. .. !!!!!

 

Παιδια συγγνωμη αν σας ζαλισα με τις ερωτησεις μου απλα ειμαι ασχετος με το λογισμικο αυτο ! Παρακαλω πειτε μου πως γινεται οταν κλεινουμε μια εφαρμογη να μην τρεχει στο παρασκηνιο! Το παρατησα χθες οταν ημουν στον explorer και βγηκα με το μεσαιο κουμπι στην συνεχεια ξαναμπηκα και μου εδειχνε την ιδια σελιδα με αυτην που μου εδειχνε οταν το εκλεισα!! Υπαρχει καποια αλλη λυση ??

 

αν θυμαμαι καλα νωμιζω πας στις ρυθμησεις>εφαρμογες και μετα δες το απο εκει !!!!!

 

παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει σε σχεση με την αγορα!!!!!!!!!!!!! οταν μπαινεις απο το κινητο γιατι δν σε ανοιγει τις εφαρμογες που πρεπει να πληρωσεις για να τις εγκαταστησεις???? γινετε να τις ανοιξω και να μπορω να βλεπω και τις εφαρμογες επι πληρωμης ...........???????? και κατι ακομα τι επαθε η market?? γιατι δν μπορω να δω τις νεες εφαρμογες και μπορω μονο τις κορυφεες. . .!?????????

Edited by kostashark
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω ένα πρόβλημα με το X8 μου :(

Όταν στέλνω SMS πάει κανονικά , αλλα όταν πάει να μου στήλη άλλος λέει αδύνατον :(

 

Μήπως ξέρει κανεις τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι δεν δέχεσαι μηνύματα;

 

Κοίταξε , εγώ στέλνω και ο άλλος δέχεται το SMS έτσι? oκ

Όταν όμως ο άλλος πάει να απάντηση και πατήσει " αποστολή " μετά από λίγα δευτερόλεπτα του βγάζει άκυρο ( έχει , δεν έχει κάρτα ).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν φταίει η συσκευή σου αλλά η συσκευή του άλλου;

Όχι , το δοκίμασα με αρκετά άτομα αλλα τίποτα πάλι το ίδιο αποτέλεσμα :(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις λίγη μνήμη? Όταν φτάνει στα 18mb η εσωτερική μνήμη από τις πολλές εφαρμογές βγάζεις μια ειδοποίηση ότι μπορεί να μην επαρκεί.
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω ένα πρόβλημα με το X8 μου :(

Όταν στέλνω SMS πάει κανονικά , αλλα όταν πάει να μου στήλη άλλος λέει αδύνατον :(

 

Μήπως ξέρει κανεις τι να κάνω?

 

ειχα και εγω ακρηβως το ιδιο προβλημα με το κινητο μου στις αρχες. . . .

για να σου ερχονται μνμ πρεπει να εχεις στην εσωτερικη σου μνημη χωρητικοτητα μεχρι 21 mb περιπου. ... αλλιως δν σου ερχονται..... οποτε πρεπει να διαγραψεις εφαρμογες/παιχνιδια για να ελευθερωσεις χωρω στο κινιτο σου. . .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια ¨)))))

 

οταν μπενω στιν σελιδα androind και παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη μου βγαζει αφτο (Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό) ενω εχς λογαριασμο στο google μπενω κανονικα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια ¨)))))

 

οταν μπενω στιν σελιδα androind και παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη μου βγαζει αφτο (Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό) ενω εχς λογαριασμο στο google μπενω κανονικα

 

η εφαρμογη που πας να εκγαταστησεις δν ειναι για το κινιτο σου γι αυτο στο βγαζει........ δν ειναι ολες οι εφαρμογες για σενα....... το καθε κινιτο εχει διαφορετικα χαρακτηριστικα (επεξεργαστη,αναληση.....) και επομενως διαφορετικες εφαρμογες....!!!! δοκιμασε να δεις αλλες ............

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω ακρηβως το ιδιο προβλημα με το κινητο μου στις αρχες. . . .

για να σου ερχονται μνμ πρεπει να εχεις στην εσωτερικη σου μνημη χωρητικοτητα μεχρι 21 mb περιπου. ... αλλιως δν σου ερχονται..... οποτε πρεπει να διαγραψεις εφαρμογες/παιχνιδια για να ελευθερωσεις χωρω στο κινιτο σου. . .

 

Φιλε σε ΑΓΑΠΩ!

Όντως αυτό ήταν ! Σήμερα και όλας έστειλα μηνύματα !

 

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδια μου <3

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ΑΓΑΠΩ!

Όντως αυτό ήταν ! Σήμερα και όλας έστειλα μηνύματα !

 

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδια μου <3

 

χαχαχαχαχααχχα!!!!! τπτ....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω άμα ήταν ήδη rooted και xrecovery νομίζω δεν είχε κάπου.

Μετά την αναβάθμιση τα έχασα δυστυχώς όλα.

Πρόσφατα κατέβασα το exlauncher και άλλαξα όλα τα εικονίδια του κινητού.Το φόρτισα και έλεγε 100% και μόλις το άνοιξα αμέσως πήγε στο 95%.Τόσο πολύ τραβάει αυτή η εφαρμογή ή παίζει κάτι άλλο;

 

Το ότι η μπαταρία όταν το ανοίγεις δείχνει 95%, γίνεται για να παραταθεί η διάρκεια ζωής της. Είναι καθαρά θέμα του κατασκευαστή.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

παιδεια γινετε να ξεκληδω την market ετσι ωστε να μπορω να δω ολα τα games που υπαρχουν στο android και οχι μονο για το κινιτο μου. . . .???
Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορα ολων των επαφων απο το microsoft outlook και συγκεκριμενα στο SONY ERICSSON XPERIA8 χωρις να χρειαζεται η δημιουργια λογαριασμων στο διαδυκτιο:

 

1. Μπειτε στην ακολουθη ιστοσελιδα http://www.android-sync.com της ANDROID και κατεβαστε το αρχειο.

2. Πραγματοποιηστε εγκατασταση στον υπολογιστη και κατοπιν εγκατασταση των οδηγων του προγραμματος.

3. Ακολουθηστε τις οδηγιες εγκαταστασης. Ισως να μην συνδεθει αμεσα το κινητο και να σας λεει οτι ειναι αδυνατη η επικοινωνια προγραμματος κινητου.

4. βεβαιωθητε πως η ρυθμιση : Ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη>ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ: ειναι ενεργοποιημενο.

 

 

Βασικα εμεινα πολυ απαγοητευμενος απο την αναγκη να συνδεθεις στο διαδυκτιο, να δημιουργησεις λογαριασμο στον ενα η τον αλλο παροχο μονο και μονο για να μεταφερεις επαφες. Αν και εχω διαδυκτιο ανα πασα στιγμη, θεωρω μεγαλη τεχνολογικη βλακεια να προωθουνται τετοια προιοντα που απαιτουν την συνδεση στο διαδυκτιο.

 

(Χρησιμοποιω smartphone android για πρωτη φορα).

Edited by dagpan
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια! απο χτες "ανακαλυψα " εδω στο forum οτι εχετε ειδικο χωρο που λετε για το sony χ8 και διαβαζω σελιδες και σελιδες,ας βαλω και εγω ερωτησεις λοιπον αφου θα το παρω σε 2 εβδομαδες περιπου (το αποφασισα αυτο θα παρω οποτε ειμαι στο σωστο χωρο εδω να συζηταμε να μου λυνετε αποριες και οπως εγω μετα μαθω,σε πιο νεοτερους ...και παει λεγοντας):

 

1) οταν το παρω -καινουργιο εννοειται- θα εχει μαλλον την 1,6 πανω(εκτος αν ειμαι τυχερος και εχει κατεθειαν την 2,1 περασμενη)

αν δεν εχει οκ θα την αναβαθμισω σε 2,1 το ερωτημα μου ειναι ποιες εφαρμογες θα εχει μεσα ηδη βασικες -προεγκατεστημενες- να μου πειτε, αλλα κυριως

ΠΟΙΕΣ χρειαζονται να κατεβασω να εγκαταστησω ? μπορει καποιος να μου φτιαξει μια μινι λιστα με τις βασικες πρωτες πρωτες που θα χρειαστω ? ειτε για σερφαρισμα στο κυβερνοχωρο -ειτε για καλυτερη αποδοση προβολης φωτο-ειτε εφαρμογες ομαλοτερης χρησης για μηνυματα-bluetooth μεταφορα-ταξινομηση φακελων οτιδηποτε χρησιμο!!! μη με παραθεσετε σε λινκ που τα εχει ΟΛΑ θελω τις βασικοτερες 10 ας πουμε που πρεπει να εχει το κινητο παση θυσια που λενε. (σε pc θα λεγαμε για java-adobe flash κτλπ)

 

2) οταν θα κατεβαζω εφαρμογες -παιχνιδακια απο το market για τη σωστη μεταφορα προς το κινητο θα πηγαινουν μεσω pc φανταζομαι -στο μενου του κινητου που θα το συνδεω με το pc θα οριζω να ειναι συνδεση ως? usb? ή θελει αλλη επιλογη απο το κινητο? θα πηγαινουν μεσω του "PC Companion_2.01.149" ? ( στο κινητο σε ποιο φακελο θα τις βαζουμε τις εφαρμογες που θα βαζουμε ? ειτε εχουμε 1,6 ειτε 2,1)

 

3) ως τωρα δε διαβασα κατι αντιστοιχο ας το ρωτησω εγω :

αν καποια στιγμη ειτε μετα τη μεταφορα αρχειων προς κινητο ειτε σε αλλη στιγμη (λεμε τωρα...) καθως θα ανοιξουμε το κινητο δε μας βαζει στο μενου καν.... τι κανουμε? (φτανω σε ακραιες περιπτωσεις...) υπαρχει κανενα κολπακι να αναψει? ή θα θελει service? (εννοω να παταμε το κουμπι να ανοιξει και δεν μας δειχνει το μενου-σα να τα εχει παιξει δηλαδη.....)

μπορει πχ να μην αναψει μετα απο αναβαθμιση απο 1,6 σε 2,1 ( μπορουμε με καποιο τροπο να το επαναφερουμε στις εργοστασιακες ρυθμισεις του οπως ηταν ?) τι ρωταω ε? ε ενταξει να τα ρωταμε ολα! ξερω εγω.....μπορει να μας τυχει καποτε!

(επι ευκαιρια εδω στη αθηνα που υπαρχει sony ειδικευμενο καταστημα- για κινητα και μονο- για ψιλοservice να πουλανε και αξεσουαρ - οπως και καπακια-θηκες -κτλπ ξερετε καποια καταστηματα?)

 

αυτα τα 3 ερωτηματα σας κανω για τη πρωτη μας επικοινωνια σιγουρα θα θελησω και αλλες ερωτησεις-αποριες ! ευχαριστω!

 

α! εγω το θελω σε μαυρο χρωμα κα ιτο εχω δει και με 176 ευρω αλλου σε αλλο site λενε 150...(περιεργο ε?) λετε να δυσκολευτω να το βρω σε μαυρο χρωμα ?

 

( πρωτη φορα θα δουλεψω android ....)

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια! απο χτες "ανακαλυψα " εδω στο forum οτι εχετε ειδικο χωρο που λετε για το sony χ8 και διαβαζω σελιδες και σελιδες,ας βαλω και εγω ερωτησεις λοιπον αφου θα το παρω σε 2 εβδομαδες περιπου (το αποφασισα αυτο θα παρω οποτε ειμαι στο σωστο χωρο εδω να συζηταμε να μου λυνετε αποριες και οπως εγω μετα μαθω,σε πιο νεοτερους ...και παει λεγοντας):

 

1) οταν το παρω -καινουργιο εννοειται- θα εχει μαλλον την 1,6 πανω(εκτος αν ειμαι τυχερος και εχει κατεθειαν την 2,1 περασμενη)

αν δεν εχει οκ θα την αναβαθμισω σε 2,1 το ερωτημα μου ειναι ποιες εφαρμογες θα εχει μεσα ηδη βασικες -προεγκατεστημενες- να μου πειτε, αλλα κυριως

ΠΟΙΕΣ χρειαζονται να κατεβασω να εγκαταστησω ? μπορει καποιος να μου φτιαξει μια μινι λιστα με τις βασικες πρωτες πρωτες που θα χρειαστω ? ειτε για σερφαρισμα στο κυβερνοχωρο -ειτε για καλυτερη αποδοση προβολης φωτο-ειτε εφαρμογες ομαλοτερης χρησης για μηνυματα-bluetooth μεταφορα-ταξινομηση φακελων οτιδηποτε χρησιμο!!! μη με παραθεσετε σε λινκ που τα εχει ΟΛΑ θελω τις βασικοτερες 10 ας πουμε που πρεπει να εχει το κινητο παση θυσια που λενε. (σε pc θα λεγαμε για java-adobe flash κτλπ)

 

2) οταν θα κατεβαζω εφαρμογες -παιχνιδακια απο το market για τη σωστη μεταφορα προς το κινητο θα πηγαινουν μεσω pc φανταζομαι -στο μενου του κινητου που θα το συνδεω με το pc θα οριζω να ειναι συνδεση ως? usb? ή θελει αλλη επιλογη απο το κινητο? θα πηγαινουν μεσω του "PC Companion_2.01.149" ? ( στο κινητο σε ποιο φακελο θα τις βαζουμε τις εφαρμογες που θα βαζουμε ? ειτε εχουμε 1,6 ειτε 2,1)

 

3) ως τωρα δε διαβασα κατι αντιστοιχο ας το ρωτησω εγω :

αν καποια στιγμη ειτε μετα τη μεταφορα αρχειων προς κινητο ειτε σε αλλη στιγμη (λεμε τωρα...) καθως θα ανοιξουμε το κινητο δε μας βαζει στο μενου καν.... τι κανουμε? (φτανω σε ακραιες περιπτωσεις...) υπαρχει κανενα κολπακι να αναψει? ή θα θελει service? (εννοω να παταμε το κουμπι να ανοιξει και δεν μας δειχνει το μενου-σα να τα εχει παιξει δηλαδη.....)

μπορει πχ να μην αναψει μετα απο αναβαθμιση απο 1,6 σε 2,1 ( μπορουμε με καποιο τροπο να το επαναφερουμε στις εργοστασιακες ρυθμισεις του οπως ηταν ?) τι ρωταω ε? ε ενταξει να τα ρωταμε ολα! ξερω εγω.....μπορει να μας τυχει καποτε!

(επι ευκαιρια εδω στη αθηνα που υπαρχει sony ειδικευμενο καταστημα- για κινητα και μονο- για ψιλοservice να πουλανε και αξεσουαρ - οπως και καπακια-θηκες -κτλπ ξερετε καποια καταστηματα?)

 

αυτα τα 3 ερωτηματα σας κανω για τη πρωτη μας επικοινωνια σιγουρα θα θελησω και αλλες ερωτησεις-αποριες ! ευχαριστω!

 

α! εγω το θελω σε μαυρο χρωμα κα ιτο εχω δει και με 176 ευρω αλλου σε αλλο site λενε 150...(περιεργο ε?) λετε να δυσκολευτω να το βρω σε μαυρο χρωμα ?

 

( πρωτη φορα θα δουλεψω android ....)

 

Καλημέρα φίλε και καλώς ήρθες!

Στην απάντηση Ν1 τώρα εγώ πήρα το κινητό πριν κανά 3μήνο και είχε περασμένη μέσα την έκδοση 2.1.

Από εφαρμογές μη περιμένεις κάτι φοβερό.

Έχει player,timescape,facebook,gmail,internet,trial το wisepilot και κάτι χάρτες του google.

Εγώ του έχω κατεβάσει κάποια σημαντικά πραγματάκια για μένα.

Opera mini,astro file manager να διαχειρίζεσαι τα αρχεία,advance task killer για να τερματίζεις εύκολα τις εφαρμογές που τρέχουν,quickpick για φώτο,elixir να βλέπεις cpu,ram θερμοκρασία μπαταρία κτλ.ES εξερεύνηση αρχείων,appmonster pro βλέπεις μνήμη κάρτας,τηλεφώνου και κάνεις unistall εφαρμογές.

Bump για μεταφορά αρχείων όπως και το bluetooth file manager,ringroid για να κόβεις τραγουδάκια να τα κανεις σαν ήχο κλήσεις.

Go launcher EX για να αλλάξεις τρόπο προβολής αρχείων(πολύ καλό πρόγραμμα αυτό έχω βάλει πλέον)Battery info widget για να βλέπεις τη μπαταρία έχεις τι θερμοκρασία έχει και πόσο χρόνο έχει η μπαταρία μέχρι να ξεφορτίσει ανάλογα τη χρήση που κάνεις.

Απάντηση Ν2:Τις εφαρμογές του Market τις κατεβάζεις από το κινητό σου μέσω του Android market.Τώρα αν κατεβάσεις από αλλού και είναι σε αρχείο .apk θα πρέπει να συνδεθείς με το usb και τη βάζεις στη κάρτα μνήμης και με κάποιο πρόγραμμα που βλέπεις τα αρχεία σου την εγκαθιστάς.

Απάντηση Ν3 δε μου έχει τύχει ακόμη!

Μου έτυχε χθες μια περίπτωση όπου έβαλα froyo 2.2 αλλά για κάποιο λόγο δεν έβγαινε από flight mode και δεν αναγνώριζε την sd κάρτα(ευτύχως είχα το xrecovery αν το γνωρίζεις)και έβαλα από κει να διαβάσει τη κάρτα και μέσω pc companion πέρασα αναβάθμιση και τέλος καλό όλα καλά!:D

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...