Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ακούσει πολλά για τα xperia...

Για το Χ10 Mini μου είπανε ότι βγήκαν ελλατωματικά.. Αλλα ακόμη και για το Χ8 (το οποίο σκέφτομαι να αγοράσω) και μέσα από το forum βλέπω ότι πολλοί δυσκολεύεστε στη χρήση ή αντιμετωπίζεται κάποιο πρόβλημα...

Τελικά είναι μία καλή επιλογή?Στα ίδια χρήματα με ποιό άλλο smartphone αξίζει να συγκρίνω το Χ8? Εσείς ποιό θα μου προτείνατε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πώς προκύπτει ότι τα Χ10 mini βγήκαν ελλατωματικά; Υπάρχουν εκατοντάδες χρήστες εδώ μέσα που μόνο καλά λόγια έχουν να πουν. Με εξαίρεση το γεγονός ότι φοράνε μέχρι την 2.1 έκδοση του android κατά τα άλλα είναι πολύ καλή επιλογή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορα το xperia X8 το σαββατο το πρωι το φορτισα 12 ωρες οπως μου ειπαν και το βραδυ το ανοιξα....αλλα εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια εξαντλειται γρηγορα...δεν ξερω τι γινετε...εχετε καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να φορτίσεις το κινητό 12 ώρες. Για τις μπαταρίες δες αυτό. . Όταν λες οτι σου κρατάει λίγο τί εννοείς; Πόσες μέρες;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να φορτίσεις το κινητό 12 ώρες. Για τις μπαταρίες δες αυτό. . Όταν λες οτι σου κρατάει λίγο τί εννοείς; Πόσες μέρες;

 

οχι μερες.......μερα μου κραταει μονο...παρατηρο οτι πεφτει πολι γριγορα...βλεπω ποσο % και λεω δεν γινεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστήσει καμία εφαρμογή που καταναλώνει μπαταρία στο backgroun;

 

Από την άλλη να πω ότι η μπαταρία χρειάζεται μερικούς πλήρεις κύκλους λειτουργίας για να δείξει την πραγματική της απόδοση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι μερες.......μερα μου κραταει μονο...παρατηρο οτι πεφτει πολι γριγορα...βλεπω ποσο % και λεω δεν γινεται αυτο

Φιλε πρεπει να φορτισεις το τηλεφωνο 5-6 φορες για να ''ερθει στα ισια του'' η κανονικη χωριτικοτητα. Επισης απο οτι εχω καταλαβει η μπαταρια στο συγκεκριμενο πεφτει πολυ οταν κανεις πολλες κλησεις και μιλας αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Help! Δεν μπορω να συνδεθώ με το my phone explorer

 

Εχω εγκαταστησει το mpe στο PC

Εχω εγκαταστησει το mpe client στο Χ8

Ανοίγω το mpe στο PC

Ενεργοποιώ το USB debugging στο Χ8

Ενεργοποιώ το mpe client στο Χ8

Συνδεω με USB το κινητό στο PC

 

Και εδώ αρχίζουν τα προβλματα:

 

Προσπαθεί να βρει drivers (κάτι σε SMCE) και δε τα βρισκει στο internet.

Κατεβασα κάποιους drivers στο PC μου αλλά πάλι λέει οτι δε τους βρισκει

 

Επιπλέον: Οταν συνδέσω το κινητο με USB τι επιλογη πρέπει να πατησω; Φοριτιση κινητού, PC companion ή την τριτη που δε θυμαμαι ποια είναι;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Τελικά τα κατάφερα. Τελικά τους βρήκε τους οδηγούς. Δε το συζητάω, το πρόγραμμα τα σπάει!

 

Ερώτηση φρέσκια: Οι επαφές μου στο κινητό εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά με βάση το μικρό όνομα της επαφής. Πως θα γίνει να τις εμφανίζει με βάση το επώνυμο; Έψαξα αλλά δε το βρήκα. Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Συγγνωμη αν εχει ειπωθει αυτο στο παρελθον απλα δεν παρακολουθω συχνα το forum.. Οποτε συνδεω το κινητο μου με το PC Companion μου λεει οτι υπαρχει διαθεσιμη εκδοση λογισμικου (ενω εχω ηδη εγκατεστημενη την 2.1). Βγηκε νεα εκδοση 2.2 για το x8; Αν ναι, την εγκαθιστω κανονικα;

 

Eπισης... backup πως κανω ακριβως;

 

 

ΥΓ: Συγχωρεστε με που ειμαι λιγο ασχετακος :P

Link to comment
Share on other sites

2.2 δεν βγήκε κι ούτε πρόκειται να βγει σε επίσημο επίπεδο. Το pc companion βλέπει εκδόσεις του στυλ 2.1.x και αυτές εννοεί ώς καινοούριες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

2.2 δεν βγήκε κι ούτε πρόκειται να βγει σε επίσημο επίπεδο. Το pc companion βλέπει εκδόσεις του στυλ 2.1.x και αυτές εννοεί ώς καινοούριες.

 

Μπορείς να μου πεις την γνώμη σου για τον luncher openhome 6.Νομίζω ότι χτυπάει στα ίσα τον ήδη παροχημέμενο luncher pro.Yπάρχει free full..;

Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα, οποτε να μην μπω καν στην διαδικασια για αναβαθμιση ετσι;

 

Πάντα να κάνετε αναβαθμίσεις. Βελτιώνουν πράγματα.

 

Μπορείς να μου πεις την γνώμη σου για τον luncher openhome 6.Νομίζω ότι χτυπάει στα ίσα τον ήδη παροχημέμενο luncher pro.Yπάρχει free full..;

 

Δεν έχω ιδέα φίλε μου! :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

 

Παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας. Έχω το Χ8 για 3 μέρες τώρα. Έχω κατεβάσει καμια 10αριά apps όλα από το Μαρκετ. Όλα τα κατεβάζω συνδεδεμένος με wifi του σπιτιού μου ή της εταιρείας μου. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Εκεί που συνέδεα το Χ8 με USB με το PC μου, ξαφνικά έκανε restart το Χ8. Δεν έδωσα σημασία. Πηγαίνω μετά να συνδεθώ με wifi, βρίσκω το δίκτυό μου και δείχνει και καλα "συνδεδεμένο". Όμως καμιά εφαρμογή δεν συνδέεται με το ιντερνετ, ουτε καν το google. Μου γράφει οτι υπαρχει προβλημα δικτύου και να ελεγξω τη σύνδεση. Το wifi δουλευει κανονικότατα διότι ένα notebook που είναι συνδεδεμενο επικοινωνεί χωρίς κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τωρα προσφατα πηρα το x8 κ μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σε σχεση με αλλα κινητα της κατηγοριας του. Ενα θεματακι εχω ομως με το Gps...

Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω χαρτες κ να το κανω να δουλευει χωρις να χρειαζεται wifi???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε

Καλησπερα, τωρα προσφατα πηρα το x8 κ μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σε σχεση με αλλα κινητα της κατηγοριας του. Ενα θεματακι εχω ομως με το Gps...

Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω χαρτες κ να το κανω να δουλευει χωρις να χρειαζεται wifi???

 

ευχαριστω

 

Αδερφέ, μόνος σου θα το κάνες.ψαξ 'το...τελικά η sony έχει το καλύτερο interface..

100 εκατομμύρια ευρώ σε μία ημέρα για βομβαρδισμούς στη Λιβύη.0 ευρώ για την

Χώρα που η τεχνολογική της υπεροχή δεν ήταν προϊόν....

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ..

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ XPERIA X8...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΜΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΜΕΡΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ 3.2 MPIXELL ΟΠΩΣ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!

 

Παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας. Έχω το Χ8 για 3 μέρες τώρα. Έχω κατεβάσει καμια 10αριά apps όλα από το Μαρκετ. Όλα τα κατεβάζω συνδεδεμένος με wifi του σπιτιού μου ή της εταιρείας μου. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Εκεί που συνέδεα το Χ8 με USB με το PC μου, ξαφνικά έκανε restart το Χ8. Δεν έδωσα σημασία. Πηγαίνω μετά να συνδεθώ με wifi, βρίσκω το δίκτυό μου και δείχνει και καλα "συνδεδεμένο". Όμως καμιά εφαρμογή δεν συνδέεται με το ιντερνετ, ουτε καν το google. Μου γράφει οτι υπαρχει προβλημα δικτύου και να ελεγξω τη σύνδεση. Το wifi δουλευει κανονικότατα διότι ένα notebook που είναι συνδεδεμενο επικοινωνεί χωρίς κανενα προβλημα

 

Είσαι σίγουρος ότι είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο? Δείχνει το συμβολάκι του WiFi πάνω ψηλά δίπλα στη μπαταρία? Δοκίμασες και από τα δύο δίκτυα (Γραφείο, Σπίτι) και σου συμβαίνει το ίδιο? Γιατί μπορεί απλά να έχει γίνει κάποια αλλαγή και να μπλοκάρονται κάποια ports στο γραφείο σου

 

Καλησπερα, τωρα προσφατα πηρα το x8 κ μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλο σε σχεση με αλλα κινητα της κατηγοριας του. Ενα θεματακι εχω ομως με το Gps...

Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω χαρτες κ να το κανω να δουλευει χωρις να χρειαζεται wifi???

 

ευχαριστω

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα πρόγραμμα GPS, όταν το βρεις και προσθέσεις και τον χάρτη του δεν χρειάζεται να συνδέεται στο ίντερνετ για να το χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΆΣ ΠΑΊΔΕΣ ΈΧΩ ΤΟ Χ8 ΜΕ Αναβάθμισή 2.1. ΠΟΣΆ ΜΠΟΡΩ

ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΎΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΈΣ ΣΤΗΝ ΚΆΡΤΑ ΜΝΉΜΗΣ 8 GB? THANKS

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΆΣ ΠΑΊΔΕΣ ΈΧΩ ΤΟ Χ8 ΜΕ Αναβάθμισή 2.1. ΠΟΣΆ ΜΠΟΡΩ

ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΎΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΈΣ ΣΤΗΝ ΚΆΡΤΑ ΜΝΉΜΗΣ 8 GB? THANKS

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

Spartan4 γραφε με μικρα γραμματα , απαγορευεται απο τους κανονες του forum και ειναι ειναι σαν να φωναζεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

λοιπον εχω παρατηρησει εδω και καμια βδομαδα, οτι το κινητο κανει reset μονο του .. να φταιει καμια εφαρμογη ? σημερα μεσα σε 30 λεπτα μου εκανε 2 φορες ...

εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο ? τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας ..θελω να ρωτησω αμα ξερει καποιος αν η καμερα ειναι αυτοματα ρυθμισμενη στα 3.2 megapixels η αμα χρειαζεται καποια ρυθμιση?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγνώμη αν ποσταρω σε λάθος μέρος. Έχω ένα x8 το οποίο έχω τις επαφές και το ημερολόγιο στο Ζέρβας τις Ericsson και προσπαθώ να τις συγχρονισω στο gmail αλλά δεν μπορώ. Στην ουσία θέλω να περάσω τις επαφές και το ημερολόγιο σε άλλο τηλέφωνο και δεν ξέρω τι να κάνω, ούτε στο gmail μπορώ να τις περάσω ούτε στο outlook. Βοηθηστε με λίγο έστω και με το αν υπάρχει κάποιο προγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...