Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα πρόγραμμα για gps παιδια; ευπρόσδεκτη όποια βοήθεια...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχουμε root για 2,1 απ'ότι φαίνεται χωρίς να χρειάζεται να επιστρέψουμε στην 1,6.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10436874#post10436874

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811457&page=33

 

φίλε μου το δοκίμασες? εγώ μπορώ να πω πως πλέον έχω το x8 2.1 update1 rooted χωρίς να περάσω στην 1.6 πρώτα

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το δοκίμασες? εγώ μπορώ να πω πως πλέον έχω το x8 2.1 update1 rooted χωρίς να περάσω στην 1.6 πρώτα

 

Καλημέρα! Δεν το δοκίμασα ακόμα γιατί ήθελα να περιμένω κάποια σχόλια ακόμα. Εσύ αυτή τη μέθοδο ακολούθησες?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! απλά κατέβασα το Superoneclick που έχει συνημένο στην πρώτη σελίδα, το άνοιξα και πάτησα το root. μου έβγαλε ότι η συσκευή είναι rooted, απενεργοποίησα το κινητό και εγκατέστησα το titanium backup για να σιγουρετώ.την πρώτη φορά μου έβγαλε ότιδεν υπάρχει root. το ξαναάνοιξα και όλα οκ. δοκίμασέ το. είναι πολύ απλό.

 

τώρα για να εγκαταστήσουμε εφαρμογές στην sd πρέπει να περάσουμε ειδικό πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την πληροφορία! Θα το δοκιμάσω!

Για apps2sd ακόμα δεν το έχω ψάξει και πολύ λόγω έλλειψης χρόνου.

Πάντως στο xda πολλοί το έχουν κάνει εδώ και καιρό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=880387

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895071

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! απλά κατέβασα το Superoneclick που έχει συνημένο στην πρώτη σελίδα, το άνοιξα και πάτησα το root. μου έβγαλε ότι η συσκευή είναι rooted, απενεργοποίησα το κινητό και εγκατέστησα το titanium backup για να σιγουρετώ.την πρώτη φορά μου έβγαλε ότιδεν υπάρχει root. το ξαναάνοιξα και όλα οκ. δοκίμασέ το. είναι πολύ απλό.

 

τώρα για να εγκαταστήσουμε εφαρμογές στην sd πρέπει να περάσουμε ειδικό πρόγραμμα?

 

και γω τα ίδια έκανα. το κατέβασα και το έτρεξα και μου έβγαλε ότι η συσκευή είναι rooted. έκλεισα και άνοιξα το κινητό αλλά πως θα το καταλάβω ότι είναι ροοτ?

 

έβαλα και γω το titanium backup μου έγαζε ότι δεν είναι ροοτ κτλ και πάτησα το κουμπί προλήματα μέσα στο titanium backup και κατέβασε το busy box και όλα οκ τώρα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και γω το titanium backup μου έγαζε ότι δεν είναι ροοτ κτλ και πάτησα το κουμπί προλήματα μέσα στο titanium backup και κατέβασε το busy box και όλα οκ τώρα

 

λειτουργεί κανονικά το titanium backup έτσι?

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου μια χαρά.. απλά δεν ξέρω τώρα που είμαστε ροοτ τι να κάνουμε? καμιά καλή εφαρμογή ? Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να δω πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές στην sd card και όχι στην internal memory του κινητού.και αργότερα θα ψάξω για εφαρμογές που χρειάζονται root για να λειτουργήσουν.αν βρεις και εσύ κάτι πες οκ?
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου μια χαρά.. απλά δεν ξέρω τώρα που είμαστε ροοτ τι να κάνουμε? καμιά καλή εφαρμογή ?

 

Μπορείς να αφαιρέσεις κάποιες από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της se, μπορείς να πάρεις screenshot του κινητού σου, και φυσικά να δούμε τι γίνεται και με τα καλούδια apps2sd και jit compiler...:happy:

Link to comment
Share on other sites

πειτε κανενα προγραμμα για patrition εγω εχω το acronis αλλα δν μου το κανει σωστα και δεν το διαβαζει το κινητο

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

το jit compiler τι είναι?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877565

JIT refers to Just In Time compilation. Which is basically converting VM code into native code. Yes, it will definetly make your X8 MUCH faster.

Edit:

Παίδες έχει βάλει κανένας την έκδοση 2.0.2.A.0.24? Εγώ είμαι με 2.0.1.Α.0.47 ακόμα...

Edited by miledent
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα,

 

Εδώ και καμιά 15αρια μέρες είμαι κάτοχος του χ8 , ομολογώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος .

Κάποια προβλήματα που είχα με την διάρκεια της μπαταρίας ξεπεράστηκαν μετά από 4-5 φορτίσεις.

Τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας. Δεν έχω αναγνώριση κλήσης για τις εισερχόμενες μου ........ δεν ξέρω αν είχα και έκανα τίποτα στις ρυθμίσεις και τις έχασα , αλλά όσο και αν το παλεύω και πειράζω διάφορα δεν μπορώ να βρω την αναγνώριση με την καμία .

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας. Δεν έχω αναγνώριση κλήσης για τις εισερχόμενες μου ........ δεν ξέρω αν είχα και έκανα τίποτα στις ρυθμίσεις και τις έχασα , αλλά όσο και αν το παλεύω και πειράζω διάφορα δεν μπορώ να βρω την αναγνώριση με την καμία .

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη κάνει:

Ρυθμίσεις κλησης > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Αναγνώριση κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη κάνει:

Ρυθμίσεις κλησης > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Αναγνώριση κλήσης

 

Αυτό είναι για το αν θα εμφανίζεται ο αριθμός μου στις εξερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ενώ έχεις περασμένες τις επαφές σου στο κινητό όταν σε καλούν εμφανίζεται το νούμερο και όχι το όνομα? Κουφό μου ακούγεται! Δεν γνωρίζω κάτι δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Δλδ ενώ έχεις περασμένες τις επαφές σου στο κινητό όταν σε καλούν εμφανίζεται το νούμερο και όχι το όνομα? Κουφό μου ακούγεται! Δεν γνωρίζω κάτι δυστυχώς.

 

Όχι , δεν εμφανίζεται καν νούμερο είτε είναι περασμένο στις επαφές μου είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλος σας βρηκα,ψαχνω και εγω για αγορα του x8 σε χρωμα μαυρο. αυτην την στιγμη δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο και το περιμενουν απο εβδομαδα .

καλεσα στην s.e hellas να ρωτησω πως μπορω να το βρω και μου απαντησανε οτι δεν υπαρχει σε μαυρο οπως μπορω να το δω και στο site τους οτι δεν υπαρχει αυτο το χρωμα.

επεμενα οτι το εχω δει και μαλιστα σε μεγαλα πολυκαταστηματα αλλα μου ειπαν το ιδιο.

ξερει κανεις μηπως τι γινετε ? μηπως το αγορασω σε μαυρο και εχω προβλημα στο service?

Edited by nten
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλος σας βρηκα,ψαχνω και εγω για αγορα του x8 σε χρωμα μαυρο. αυτην την στιγμη δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο και το περιμενουν απο εβδομαδα .

καλεσα στην s.e hellas να ρωτησω πως μπορω να το βρω και μου απαντησανε οτι δεν υπαρχει σε μαυρο οπως μπορω να το δω και στο site τους οτι δεν υπαρχει αυτο το χρωμα.

επεμενα οτι το εχω δει και μαλιστα σε μεγαλα πολυκαταστηματα αλλα μου ειπαν το ιδιο.

ξερει κανεις μηπως τι γινετε ? μηπως το αγορασω σε μαυρο και εχω προβλημα στο service?

 

Που το είδες σε μαύρο; έχεις κάποιο λινκ; Είσαι σίγουρος πως ήταν το χ8;

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες σε μαύρο; έχεις κάποιο λινκ; Είσαι σίγουρος πως ήταν το χ8;

 

Νομίζω πως στο εξωτερικό έχει βγει από την At&T ή την T-Mobile αλλά δεν είχα ακούσει τπτ για την ελληνική αγορά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο τι σημαίνει : - exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

θελω να ροοταρω ενα κινητο ενος παιδιου κ μου βγαζει αυτο το μυνημα

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...