Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ'ευχαριστω για την απαντηση zxr. η συσκευη βασικα δεν ειναι δικη μου, ενας φιλος μου ειναι κατοχος και δε γνωριζει και πολλα και προσπαθω να τον βοηθησω, αν μπορω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω! Θα το κοιταξω! για το ebay

 

αν ενδιαφερεσαι για αγορα απο ebay τσεκαρε εδω:)

Eυχαριστω, αλλα δεν ξερω πως γινονται οι αγορες απ το internet, λογικα θα χρειαζεται καποιος κωδικος πιστωτικης καρτας, σωστα? Αν ειναι ετσι, δεν γινεται, γιατι δεν εχω πιστωτικη! Δεν ξερεις αν μπορεις να αγορασεις η να παραγγειλεις απο καπου?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα μισα wifi που βρισκω μου γραφει διατηρηθηκε και δεν κανει συνδεση .. ξερει κανενας γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ηθελα να ρωτησω για το xperia x8, αν εχει πληκτρολογιο qwerty -οχι προσθετο απο κατω. ειδα σε κατι βιντεακια οτι ειτε οριζοντιως ειτε καθετως οταν γραφεις μηνυμα ειναι ενα κουμπι για καθε γραμμα, κι οχι 3 γραμματα στο καθε κουμπι.. υπαρχει καποιος που το εχει να μου πει και πως ανταποκρινεται το wifi του?

ευχαριστωωω

Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα μισα wifi που βρισκω μου γραφει διατηρηθηκε και δεν κανει συνδεση .. ξερει κανενας γιατι??

 

Αυτό βοηθάει;

 

Γεια σας! ηθελα να ρωτησω για το xperia x8, αν εχει πληκτρολογιο qwerty -οχι προσθετο απο κατω. ειδα σε κατι βιντεακια οτι ειτε οριζοντιως ειτε καθετως οταν γραφεις μηνυμα ειναι ενα κουμπι για καθε γραμμα, κι οχι 3 γραμματα στο καθε κουμπι.. υπαρχει καποιος που το εχει να μου πει και πως ανταποκρινεται το wifi του?

ευχαριστωωω

 

qwerty είναι το πληκτρολόγιο που για κάθε γράμμα έχει ένα κουμπί. Εσύ θες κάτι τέτοιο ή θες όπως στα κλασσικά κινητά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Θα το κοιταξω! για το ebay

 

 

Eυχαριστω, αλλα δεν ξερω πως γινονται οι αγορες απ το internet, λογικα θα χρειαζεται καποιος κωδικος πιστωτικης καρτας, σωστα? Αν ειναι ετσι, δεν γινεται, γιατι δεν εχω πιστωτικη! Δεν ξερεις αν μπορεις να αγορασεις η να παραγγειλεις απο καπου?

 

5 ευρώ έχει από την ericsson . θεσσαλονίκη δωδεκανήσου. τηλ 2310500500:)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό βοηθάει;

 

 

 

qwerty είναι το πληκτρολόγιο που για κάθε γράμμα έχει ένα κουμπί. Εσύ θες κάτι τέτοιο ή θες όπως στα κλασσικά κινητά;

 

Οχι αυτο .. δεν εχει σχεση.. δεν λεω οτι βγαινει απο το wifi αλλα σε διαφορα μερη που παω cafe.. δημους κτλ που εχουν δυκτιο ενω τα βλεπει παταω συνδεση και δεν μπορει να συνδεθει.. μου γραφει συνδεση...... περναει λιγη ωρα και μετα γραφει ..διατηρηθηκε .χωρις ομως να εχω συνδεθει

Link to comment
Share on other sites

Α, κατάλαβα. Δεν πρέπει να φταίει το κινητό για αυτές τις περιπτώσεις αλλά το δίκτυο στο οποίο προσπαθείς να συνδεθείς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

qwerty είναι το πληκτρολόγιο που για κάθε γράμμα έχει ένα κουμπί. Εσύ θες κάτι τέτοιο ή θες όπως στα κλασσικά κινητά;

 

χεχ, εγω θα θελα και τα 2.. οπως εχω δει σε μερικα κινητα αφης που οταν τα κρατας κανονικα εχουνε το κλασικο πληκτρολογιο (οπως τα παλια κιν, 3χαρακτηρες σε καθε κουμπι) και οταν τα γυρνας οριζοντιως, μιας και μεγαλωνει η οθονη γινεται qwerty, χωρις να χει ντε και καλα προσθετο πληκτρολογιο απο κατω...

Link to comment
Share on other sites

και οταν τα γυρνας οριζοντιως, μιας και μεγαλωνει η οθονη γινεται qwerty

 

Γιατί, στο X8 δεν γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, στο X8 δεν γίνεται αυτό;

 

ναι, οριζοντιως ετσι ειναι, qwerty. καθετως ομως? πως ειναι? αυτο ειναι που δεν εχω καταλαβει. γιατι σε ενα βιντεο εβλεπα οτι και καθετως ειναι qwerty και δε θα με βολευε ετσι....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα SMS...

Έχοντας Sony Ericsson όταν μου έρχεται μήνυμα φαίνεται ο αποστολέας και περίπου 5 λέξεις από το συνολικό μήνυμα. Δηλαδή:

Από Νίκος:

Έλα τι κάνεις; Πότε θα πάμε...

Μια ανόητη λειτουργία θα έλεγα και ελπίζω το X8 να μην φανερώνει τι γράφει το μήνυμα......

 

Συγνώμη που το επαναλαμβάνω αλλά όποιος το έχει ας απαντήσει γιατί θέλω να το αγοράσω και με προβληματίζει αυτή λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κι όταν το έχεις κανονικά το κινητό πάλι σε qwerty δείχνει.

anthoulaki1989 εσύ θα πρέπει να ψάξεις για κάποια εφαρμογή πληκτρολογίου που να υποστηρίζει αυτό που θες.

tripolis κοίτα για το handcent sms. Λογικά θα μπορείς να αλλάξεις τον τρόπο προβολής των sms.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α, κατάλαβα. Δεν πρέπει να φταίει το κινητό για αυτές τις περιπτώσεις αλλά το δίκτυο στο οποίο προσπαθείς να συνδεθείς.

 

Στα ιδια δυκτια αλλα κινητα μπαινουν παντως ..οποτε το κινητο φταιει.. εκτος κι αν εννοεις οτι δεν μπορεις να κανεις κατι απο το κινητο για να φτιαξει το προβλημα.. κι οτι η συσκευη σε ορισμενα δικτυα δεν μπορει να κανει συνδεση..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το επαναλαμβάνω αλλά όποιος το έχει ας απαντήσει γιατί θέλω να το αγοράσω και με προβληματίζει αυτή λειτουργία.

 

Edit: Ναι, έτσι φαίνονται τα μηνύματα, και όταν έρχεται κάποιο νέο και μέσα στο "φάκελο" με τα μηνύματα

Edited by pips
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος κι όταν το έχεις κανονικά το κινητό πάλι σε qwerty δείχνει.

anthoulaki1989 εσύ θα πρέπει να ψάξεις για κάποια εφαρμογή πληκτρολογίου που να υποστηρίζει αυτό που θες.

 

καταλαβα, ευχαριστω πολυ...αυτην την απαντηση φοβομουν..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στα ιδια δυκτια αλλα κινητα μπαινουν παντως ..οποτε το κινητο φταιει.. εκτος κι αν εννοεις οτι δεν μπορεις να κανεις κατι απο το κινητο για να φτιαξει το προβλημα.. κι οτι η συσκευη σε ορισμενα δικτυα δεν μπορει να κανει συνδεση..

 

στο δικο μου εχω στη μνημη γυρω στα 10 δικτυα και σε κανενα δεν εχω προβλημα, μπαινει με την πρωτη.οποτε η φταιει η συσκευη σου η κατι κανεις λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται ένα μήνυμα στο X8 απλά σου γράφει στο εικονίδιο του μηνύματος ότι έχεις 1 εισερχόμενο χωρίς να βλέπεις το περιεχόμενό του. Το έχω λίγους μήνες και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές! κόλλαγε λίγο με το 1.6 αλλά μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 2.1 όλα ρολόι (μέχρι και το skype με σήμα 3G λειτούργησε άψογα). το touch του είναι πολύ καλό και συγκρίσιμο με κινητά πολύ ακριβότερα! 2 βασικά μειονεκτήματα 1) κακή κάμερα 2) κακή ποιότητα υλικών. Επειδή το συγκρίνουν πολλοί με το htc wildfire αυτό που έχω να πώ είναι πως η διαφορά της οθόνης είναι εμφανής υπέρ του X8.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Κατι άλλο: Όταν έχουμε αναπάντητο sms ή αναπάντητη κλήση αναβοσβήνει κάποιο φωτάκι, μέχρι να ανοίξουμε το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Στο x8 δεν μπορούμε να έχουμε τις επαφές μας μόνο στο gmail(δηλαδή ούτε στη sim ούτε στη συσκευή);Το ρωτάω γιατί πέρασα τις επαφές μου όλες στο gmail και μετά προσπαθώντας να συγχρονίσω με την συσκευή δεν μου βγάζει καμία επαφή, Καμιά βοήθεια για το πως συγχρονίζουμε;Υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο tip.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Κατι άλλο: Όταν έχουμε αναπάντητο sms ή αναπάντητη κλήση αναβοσβήνει κάποιο φωτάκι, μέχρι να ανοίξουμε το κινητό?

 

Όταν έχεις αναπάντητη κλήση, ανάβει ένα πράσινο φωτάκι...Για sms δεν το έχω παρατηρήσει...Αυτά συμβαίνουν με την 1.6, δεν ξέρω τι ισχύει με την 2.1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Στο x8 δεν μπορούμε να έχουμε τις επαφές μας μόνο στο gmail(δηλαδή ούτε στη sim ούτε στη συσκευή);Το ρωτάω γιατί πέρασα τις επαφές μου όλες στο gmail και μετά προσπαθώντας να συγχρονίσω με την συσκευή δεν μου βγάζει καμία επαφή, Καμιά βοήθεια για το πως συγχρονίζουμε;Υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο tip.

Δες αυτό

Ίσως βοηθήσει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...