Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα μπαταρίας και φταίει το power button; Αν άδειασε εντελώς η μπαταρία προφανώς δεν θα ανοίγει καθόλου και συνήθως τα κινητά με άδεια μπαταρία θέλουν λίγη ώρα πριν δείξουν ότι φορτίζουν.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα μπαταρίας και φταίει το power button; Αν άδειασε εντελώς η μπαταρία προφανώς δεν θα ανοίγει καθόλου και συνήθως τα κινητά με άδεια μπαταρία θέλουν λίγη ώρα πριν δείξουν ότι φορτίζουν.

 

 

Σιγουρος.Το φορτιζα ολο το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το συνδέσεις με κάποιον μη συμβατό φορτιστή. Το δικό μου κάθε φορά που το συνδέω με φορτιστή της motorola που έχω, ανοίγει μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Το κινητο μιας φίλης κόλλησε κ δεν ανοίγε καθόλου...πήγα να το κάνω wipe εκανα απο το system recovery αλλα πλεον όταν ανοίγει με βγάζει στο μενού του android system recovery....τι πρέπει να κάνω..;

Ευχαριστώ!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανένας φίλος να βοηθήσει;
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσέ το με τον υπολογιστή σε download mode και περνά είτε την official rom ξανά είτε κάποια custom.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα;
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το odin. Για περισσότερα δες εδώ Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας, καλή χρονιά και συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος στο forum, αλλά δεν κατάλαβα το που μπορώ να γράψω αλλού το πρόβλημά μου.

 

Εχθές μου έδωσαν ένα σχεδόν αχρησιμοποίητο Samsung Ι5800 στο οποίο η κάτοχός του είχε ξεχάσει το μοτίβο. Μου έδωσε το google account της για να το ενεργοποιήσω, αλλά η γλώσσα δεν άλλαζε με τίποτε στα αγγλικά ώστε να μπορέσω να το εισάγω. Μετά από κάποιες δοκιμές μοτίβων, μπας και κατά τύχη τα κατάφερνα, το κινητό κλειδώθηκε και ήθελε μόνο το google account. Μίλησα με εκπρόσωπο της Samsung στην ιστοσελίδα τους, ο οποίος μου είπε ότι η γλώσσα δεν αλλάζει και πρέπει να το πάω στο service τους, πληρώνοντας φυσικά και το ανάλογο αντίτιμο. Ως κλασσικός Έλληνας λοιπόν το έψαξα λίγο στο internet και είδα το πως γίνεται το hard reset. Το έκανα λοιπόν hard reset, αλλά το κινητό πλέον δεν κάνει κανονικό boot και μένει στο μενού του hard reset. Ότι κι αν έχω πατήσει, το κινητό δεν ανοίγει πλέον και μένει στο μενού του hard reset. Γνωρίζει κάποιος το τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω και να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο ποστ απο το δικο σου εχει ενα λινκ...

Πατα το και πηγαινε στην πρωτη του σελιδα...

Εκει θα δεις πως να περασεις ξανα firmware με το odin και οτι αλλες πληροφοριες χρειαζεσαι....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω ένα πρόβλημα με το ακουστικό.. εδώ και λίγους μήνες στις κλήσεις ακούω τον άλλον πολύ χαμηλά ενώ από ένατση το έχω στο φουλ προφανώς.. Το χω στο πρόγραμμα να αλλάξω κινητό αλλά έλεγα να περιμένω μέχρι καλοκαίρι..

 

Παίζει να χει πρόβλημα το ακουστικό ή μπορεί να ναι και θέμα bug..??

 

το κινητό τρέχει με kyrillos ROM 10.6 εδώ και 7 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα στον ήχο..

Edited by BurnedChemist
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδια...εχω το Samsung I5800 και εχω τα εξης δυο προβλήματα!

1) όταν ανοιγω το wifi μου βγαζει το εξης μηνυμα: δεν ηταν δυνατη η σαρωση για δικτυων

2) όταν με παιρνουν τηλεφωνο και το σηκωνω εγω ακουω τον συνομιλητή ενω για να με ακουσει ο άλλος πρεπει να βαλω ανοιχτη ακροαση

μπορει να με βοηθησει καποιος με αυτά τα δυο θεματα???

Link to comment
Share on other sites

Για το ακουστικο σιγουρα δεν φταιει το ακουστικο απο θεμα υλικου; Γενικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει, λογικα καποιο κολλημα του λογισμικου... Μηπως μια επαναφορα συστηματος βοηθουσε; (αν σου ειναι ευκολο και δεν εχεις θεμα με το να χασεις ή να παρεις back up δεδομενων)

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα επαναφορά εργοστασιακών δεδομενων και το πρόβλημα με το wifi λυθηκε αλλα το πρόβλημα στο ακουστικο παραμενει!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι θεμα υλικου (hardware) ?

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...