Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερες...αν θα μπορουσε και καποιος να μας πει 2-3 βηματα για το πως γινεται η αναβαθμιση στο ΕΠΙΣΗΜΟ froyo μεσου Samsung kies...απλα να ενημερωσω οτι οπως καταλαβα χρειαζεται οπωσδηποτε update το kies για αρχη..
Link to comment
Share on other sites

Κρατας του Κύριλλου φυσικά...Έγω δεν την βαζω επειδη ειναι καινουργιο το κινητο και δεν θελω να χασω ακομα την εγγυηση...

 

Official Froyo Installed!!!Όλα λειτουργούν ρολόι...Απλά πριν κάνετε αναβαθμιση το λογισμικό καντε αναβαθμιση το kies (14 Ιουνίου 2011).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση [ATTACH]20948[/ATTACH]

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ωραια , θα αναβαθμισω επιτελους το κινητο του πατερα , πιστευω οτι ακομα κι αυτος θα καταλαβει διαφορες στη 2.2

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρολο που αναβαθμισα το kies σε Latest Version 2.0.1..... δεμ μου βγαζει καποια ειδοποιηση για υπαρξη διαθεσιμοτητας του froyo 2.2?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να χει πειράξει η vodafone το firmware και να μην παίρνουμε αναβάθμιση; Μόλις πάω σπίτι θα δοκιμάσω, εσύ spn147 είναι απο voda η συσκευή σου;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρολο που αναβαθμισα το kies σε Latest Version 2.0.1..... δεμ μου βγαζει καποια ειδοποιηση για υπαρξη διαθεσιμοτητας του froyo 2.2?

 

Μολις μιλησα με την επισημη τεχνικη υποστιριξη της SAMSUNG και δεν γνωριζουν τιποτα σχετικα με αναβαθμιση (...η επικειμενη) του Ι5800 σε froyo!!:shock::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να χει πειράξει η vodafone το firmware και να μην παίρνουμε αναβάθμιση; Μόλις πάω σπίτι θα δοκιμάσω, εσύ spn147 είναι απο voda η συσκευή σου;

 

Ναι vodafone.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδια από vodafone το ειχα παρει το κινητο αλλα το εκανα αναβαθμιση κανονικα...

 

Ρε παιδιά μήπως ξέρετε πως εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην sd?Είχα δει οτι γίνεται σε froyo...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει firmware της vodafone?

 

οσοι το εχετε αναβαθμισει , ειχατε κανονικες ελληνικες συσκευες ?

 

εγώ παιδια από vodafone το ειχα παρει το κινητο αλλα το εκανα αναβαθμιση κανονικα...

 

Ρε παιδιά μήπως ξέρετε πως εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην sd?Είχα δει οτι γίνεται σε froyo...

 

πας στις settings/applications/manage applications και εκει κοιτας σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα αν υπαρχει η δυνατοτητα move to sd

 

δεν εχω δει froyo στο συγκεκριμενο, αλλα στα υπολοιπα ετσι γινεται

 

επισης στη 2.2 υπαρχει και η δυνατοτητα για tethering , η οποια ειναι παρα πολυ χρησιμη , αν ποτε χρειαστεις internet για κανα λαπτοπ , αλλα δεν εχεις ρευμα ή συνδεση

 

αυτα τα 2 χαρακτηριστικα ειναι τα πιο σημαντικα στο froyo κατα την αποψη μου (περα απο τη βελτιωση στην ταχυτητα)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση...δεν γίνεται να το κανω να περνανε απευθειας στην sd?Εγώ όπως προείπα ελληνική συσκευή έχω και πέρασε κανονικά...το μοναδικο πρόβλημα που μου έβγαλε είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sync με το kies...
Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση...δεν γίνεται να το κανω να περνανε απευθειας στην sd?Εγώ όπως προείπα ελληνική συσκευή έχω και πέρασε κανονικά...το μοναδικο πρόβλημα που μου έβγαλε είναι ότι δεν μπορώ να κάνω sync με το kies...

 

απο οσο ξερω (και εχω κανει εγω στα υπολοιπα κινητα της οικογενειας) πρεπει να τις κοιτας μια μια , δεν ξερω αν υπαρχει καποια σχετικη εφαρμογη στο μαρκετ για να τις στειλε ολες μαζι στην sd αλλα το λειτουργικο δεν εχει σχετικη επιλογη , ουτε υπαρχει επιλογη που να θεωρει "προεπιλογη" την εγκατασταση στην sd , αυτο εχει να κανει με το τι εχει αποφασισει ο καθε προγραμματιστης

 

αλλωστε δεν πανε ολες οι εφαρμογες στην sd (αν και καποιες θα μπορουσαν , οπως το ndrive) και δυστυχως θα σου πιανουν τσαμπα το χωρο

 

αυτο ουσιαστικα θα σε ενοχλησει μια φορα ( δηλαδη τωρα που πρεπει να ελεγξεις αρκετες ) , στο μελλον απλα οταν εγκαθιστας μια εφαρμογη θα ελεγχεις επι τοπου αν μπορει να παει στην sd και δεν θα σε απασχολει περισσοτερο

 

επισης υπαρχουν και καποιες που πανε στην sd μονες τους (και σου βγαζουν επιλογη move to phone αν δεν τις θες εκει) , αλλα επειδη δε μπορεις να ξερεις τι κανει η καθε μια , καθε φορα μετα την εγκατασταση καλο ειναι να ελεγχεις για να μη σου τρωνε τσαμπα χωρο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για voda γιατί και στο Nokia 5800 παίρναμε πάντα μια αναβάθμιση πριν. Έπρεπε να κάνεις debrand πρώτα για να παίρνεις την τελευταία και λέω μήπως είναι στην ίδια πολιτική αλλά αφού έκανες τότε οκ
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κρατας του Κύριλλου φυσικά...Έγω δεν την βαζω επειδη ειναι καινουργιο το κινητο και δεν θελω να χασω ακομα την εγγυηση...

 

Official Froyo Installed!!!Όλα λειτουργούν ρολόι...Απλά πριν κάνετε αναβαθμιση το λογισμικό καντε αναβαθμιση το kies (14 Ιουνίου 2011).

Κυριλλε, Αστροναύτη, την βοήθειά σας.

Ενημερώστε μας τώρα αν θα πρέπει να κρατήσουμε την επίσημη 2.2 (δηλ αν είναι καλύτερη από την 2.2 που βασίστηκε ο Κύριλλος για να βγάλει την 5.7) ή αν συνεχίζουμε με την γνωστή 5.7 ή αν θα βγεί νέα έκδοση τροποιημένη του Κύριλλου που θα βασίζεται στην επίσημη πλέον 2.2, ή απλά αν αρκεί να περάσουμε την επίσημη 2.2 και απο πάνω την 5.7 (!)

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων!

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να αναβαθμισω και εδω και κανα 10λεπτο η διαδικασια εχει σταματησει σε αυτο το σημειο.. τι κανω? δε το αποσυνδεω μη γινει τουβλο.. ειναι φυσιολογικο να κανει τοση ωρα ? υποθετω πως οχι

στο κινητο γραφει downloading DO NOT TURN OFF TARGET

 

για ριξτε μια βοηθεια μην τρεχουμε στα service

 

http://img828.imageshack.us/img828/2309/dfsgfag.png

 

εδιτ τραβηξε επανεκκινηση , για να δουμε..

 

edit2 , το update απετυχε , παραμενει στη 2.1 , παω αλλη μια..

(θα κανω επανεκκινηση το pc καλου κακου)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

όλα οκ, σαφώς με περισσότερα χαρακτηριστικά η 2.2 αλλά ταχύτερη δε θα το λεγα
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...