Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο μας εχει ρυθμιση για να προσαρμοζει την φωτεινοτητα της οθονης με βαση τον εξωτερικο φωτεισμο? Μου λειπει για να ειμαι ειλικρινης λιγο το μενου του Symbian....

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει δυνατοτητα κατα την κληση να μενει αναμενη η οθονη μεχρι να τελειωσει η κληση?

 

Ναι! αμα δε το έχεις στο αυτί σου ,και να ακουμπας συνεχώς την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ελεοs ρε παιδιά. Τι χάλι είναι αυτό με τις εταιρείες? Μάλλον μεταξύ μας βρίσκουμε καλύτερα λύσεις. Απλά καλό θα είναι ο καθένας που αναφέρει κάποιο πρόβλημα να αναφέρει και την ρομ που έχει γιατί το μενού έχει μικρόδιάφορες από ρομ σε ρομ. Εγώ εχω ξεκινήσει να φτιάχνω έναν γενικό οδηγό με προβλήματα και λύσεις.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Καλα τους εστειλα εμαιλ οτι υπαρχει λυση κ ποια ειναι κ να προσεχουν τι απαντησεις δινουν και μου απαντησαν ακριβως με τις κινησεις διαγραφης που του ειχα στειλει σαν να μην τρεςι τιποτα! Θεοι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μας εχει ρυθμιση για να προσαρμοζει την φωτεινοτητα της οθονης με βαση τον εξωτερικο φωτεισμο? Μου λειπει για να ειμαι ειλικρινης λιγο το μενου του Symbian....

Οχι δεν συγκρινεται το android αλλα αυτη η εφαρμογη οντως θα ηταν καλη αν υπηρχε οχι ομως ως προεπιλεγμενη. Π.χ. Εγω παντα το εχω στην minimum ψωτεινοτητα αλλα οταν βγαινω εξω δεν βλεπω τιποτα!

 

Παντως το experia mini που φοραει την 2.1 την εχει αυτη την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν συγκρινεται το android αλλα αυτη η εφαρμογη οντως θα ηταν καλη αν υπηρχε οχι ομως ως προεπιλεγμενη. Π.χ. Εγω παντα το εχω στην minimum ψωτεινοτητα αλλα οταν βγαινω εξω δεν βλεπω τιποτα!

 

Παντως το experia mini που φοραει την 2.1 την εχει αυτη την εφαρμογη

 

πρεπει να ειναι θεμα hardware και οχι εφαρμογης.. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέος στο forum καθώς πριν 2 μέρες αγόρασα και εγώ το galaxy 3. Με την αγορά του κινητού, στην συσκευασία υπήρχε και το Mls Destinator Android Phone Edition. Η εφαρμογή ήταν περασμένη σε microSD κάρτα μνήμης των 2 GB, κάρτα η οποία περιέχονταν μέσα στην συσκευασία της ανωτέρω εφαρμογής. Τοποθέτησα την κάρτα μνήμης, έκανα την εγκατάσταση και όλα OK. Επειδή όμως ο αποθηκευτικός χώρος των 2 GB της συγκεκριμένης κάρτας μου ήταν λίγος, αγόρασα μία των 8 GB. Έκανα αντιγραφή των δύο αρχείων που αποτελούνταν το ανωτέρω πρόγραμμα στην νέα κάρτα μνήμης και τώρα που προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή μου βγαίνει η ένδειξη «Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέστε αυτήν την εφαρμογή». Θα σας παρακαλούσα όποιος ξέρει να μου απαντήσει πως μπορώ να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα. Είναι λίγο ταλαιπωρία να κουβαλάς μαζί σου την δεύτερη κάρτα μνήμης και να την αλλάζεις κάθε τόσο όταν την χρειάζεσαι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέος στο forum καθώς πριν 2 μέρες αγόρασα και εγώ το galaxy 3. Με την αγορά του κινητού, στην συσκευασία υπήρχε και το Mls Destinator Android Phone Edition. Η εφαρμογή ήταν περασμένη σε microSD κάρτα μνήμης των 2 GB, κάρτα η οποία περιέχονταν μέσα στην συσκευασία της ανωτέρω εφαρμογής. Τοποθέτησα την κάρτα μνήμης, έκανα την εγκατάσταση και όλα OK. Επειδή όμως ο αποθηκευτικός χώρος των 2 GB της συγκεκριμένης κάρτας μου ήταν λίγος, αγόρασα μία των 8 GB. Έκανα αντιγραφή των δύο αρχείων που αποτελούνταν το ανωτέρω πρόγραμμα στην νέα κάρτα μνήμης και τώρα που προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή μου βγαίνει η ένδειξη «Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέστε αυτήν την εφαρμογή». Θα σας παρακαλούσα όποιος ξέρει να μου απαντήσει πως μπορώ να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα. Είναι λίγο ταλαιπωρία να κουβαλάς μαζί σου την δεύτερη κάρτα μνήμης και να την αλλάζεις κάθε τόσο όταν την χρειάζεσαι!

 

Δυστυχώς πρέπει να επικοινωνήσεις με την MLS. Εκτός κι αν κάποιος εδώ μέσα ξέρει κάτι που δεν το γνωρίζω εγώ. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέος στο forum καθώς πριν 2 μέρες αγόρασα και εγώ το galaxy 3. Με την αγορά του κινητού, στην συσκευασία υπήρχε και το Mls Destinator Android Phone Edition. Η εφαρμογή ήταν περασμένη σε microSD κάρτα μνήμης των 2 GB, κάρτα η οποία περιέχονταν μέσα στην συσκευασία της ανωτέρω εφαρμογής. Τοποθέτησα την κάρτα μνήμης, έκανα την εγκατάσταση και όλα OK. Επειδή όμως ο αποθηκευτικός χώρος των 2 GB της συγκεκριμένης κάρτας μου ήταν λίγος, αγόρασα μία των 8 GB. Έκανα αντιγραφή των δύο αρχείων που αποτελούνταν το ανωτέρω πρόγραμμα στην νέα κάρτα μνήμης και τώρα που προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή μου βγαίνει η ένδειξη «Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέστε αυτήν την εφαρμογή». Θα σας παρακαλούσα όποιος ξέρει να μου απαντήσει πως μπορώ να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα. Είναι λίγο ταλαιπωρία να κουβαλάς μαζί σου την δεύτερη κάρτα μνήμης και να την αλλάζεις κάθε τόσο όταν την χρειάζεσαι!

 

Επικοινωνεις με την MLS και τους στελνεις τις 2 καρτες.Θα παρουν το MLS απο την μια και θα το ριξουν στην αλλη και θα σου τις στειλουν και παλι πισω.Τσεκαρισμενο αυτο που σου λεω.το εκανε πριν λιγες μερες ενας φιλος

Link to comment
Share on other sites

Για μας εδώ που μας το πούλησαν στεγνό το κινητάκι χωρίς πρόγραμμα πλοήγησης, δεν υπάρχει λύση; Στείλτε κανένα ΠΜ να ξέρουμε πως θα κινηθούμε.
Link to comment
Share on other sites

καπακια σε αλλο χρωμα εχει βρει κανενας στο ebay?ψαχνω και δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι θηκες η καπακια.... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλούσα όποιος ξέρει να μου απαντήσει πως μπορώ να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα. Είναι λίγο ταλαιπωρία να κουβαλάς μαζί σου την δεύτερη κάρτα μνήμης και να την αλλάζεις κάθε τόσο όταν την χρειάζεσαι!

 

Καλού κακού πριν το στείλεις δοκίμασε μήπως (λέω μήπως γιατί δεν το χω δοκιμάσει), αλλά σαν λογική των υπολογιστών, να κάνεις εμφανή τα κρυμμένα αρχεία και αρχεία συστήματος (hidden files and system files) και μετά να περάσεις όλα τα δεδομένα της κάρτας σου στο pc.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

καπακια σε αλλο χρωμα εχει βρει κανενας στο ebay?ψαχνω και δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι θηκες η καπακια.... :wacko:

 

Ψάξε i5800 battery cover.αν και έχει μόνο σε μαύρο και άσπρο

Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις για τον αστροναυτη τον Κυριλλο η οποιον αλλο γνωριζει

γιατι πολλοι απο εμας δεν ειμαστε και γνωστες ,οσοι απο εμας εχουμε περασει την 4 η την 4,1 του κυριλλου.

1)ανοιγοντας το κινητο ερχεται μια οθονη με 3 επιλογες, αρχικη οθονη, ADW.LANCHER,KAI LancherPro μπορειτε να μας πειτε τι ακριβως κανουν οι δυο τελευταιες?

2)στις εφαρμογες το battery cal,to madteam,και η superuser τι ακριβως κανουν?

3)εχοντας περασει την 4 θελει ξανα φλασαρισμα (δηλ.την ιδια διαδικασια απο την αρχη) για να περασουμε την 4.1? Ευχαριστω επισης και δημοσια τον αστροναυτη για την πολυτιμη βοηθεια του.Χρονια πολλα καλη Ανασταση και καλο Πασχα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις για τον αστροναυτη τον Κυριλλο η οποιον αλλο γνωριζει

γιατι πολλοι απο εμας δεν ειμαστε και γνωστες ,οσοι απο εμας εχουμε περασει την 4 η την 4,1 του κυριλλου.

1)ανοιγοντας το κινητο ερχεται μια οθονη με 3 επιλογες, αρχικη οθονη, ADW.LANCHER,KAI LancherPro μπορειτε να μας πειτε τι ακριβως κανουν οι δυο τελευταιες?

2)στις εφαρμογες το battery cal,to madteam,και η superuser τι ακριβως κανουν?

3)εχοντας περασει την 4 θελει ξανα φλασαρισμα (δηλ.την ιδια διαδικασια απο την αρχη) για να περασουμε την 4.1? Ευχαριστω επισης και δημοσια τον αστροναυτη για την πολυτιμη βοηθεια του.Χρονια πολλα καλη Ανασταση και καλο Πασχα σε ολους.

 

1. Όλα αυτά είναι διαφορετικοί launchers. Δηλαδή προγράμματα για το πως θα φαίνεται το κινητό και πως βεβαίως θα λειτουργεί. Περισσότερα εδώ. Μπορείς να ορίσεις κάποιον από όλους ως προεπιλογή για να μη βγαίνουν όλοι κι αμα δε σου αρέσει να το αλλάξεις.

2. To battery cal καλιμπράρει την μπαταρία ή καλύτερα την ένδειξη που βλέπεις. Φόρτισέ το πλήρως και μόλις φορτίσει πάτα το calibration. Τα άλλα άστα αν δεν ξέρεις τη χρήση τους.

3. Θέλει φλασάρισμα αλλά με Onepackage. Δε χάνεται τίποτα.

 

Καλές γιορτές σε όλους επίσης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS !επειδι μου εχει σπασει τα νευρα,πως μεταφερω τις εφαρμογες απο την μνημη του κινητου στην καρτα μνημης?μου λεει συνεχεια οτι δεν εχω μνημη ενω εχω περασμενη μεσα μια 2giga καρτα μνημης
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS !επειδι μου εχει σπασει τα νευρα,πως μεταφερω τις εφαρμογες απο την μνημη του κινητου στην καρτα μνημης?μου λεει συνεχεια οτι δεν εχω μνημη ενω εχω περασμενη μεσα μια 2giga καρτα μνημης

 

Κανε μια επανεκινηση και δοκιμασε ξανα

Πως της περνας?

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS !επειδι μου εχει σπασει τα νευρα,πως μεταφερω τις εφαρμογες απο την μνημη του κινητου στην καρτα μνημης?μου λεει συνεχεια οτι δεν εχω μνημη ενω εχω περασμενη μεσα μια 2giga καρτα μνημης

 

Στην 2.1 μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές στη κάρτα μνήμης μόνο με το link2sd.

Αν έχεις κάποια ROM με 2.2 στην διαχείριση τον εφαρμογών θα έχει επιλογή μεταφορά στη κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

επισης πως κανω 2 partition στην SD?

σας ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161&page=210

ριξε μια ματια εδω ενας οδηγος απο το φιλο Larrythe

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη που εχει το facebook για android δεν μπορω να χρησιμοποιησω καθολου την κοινοποιηση παρουσιας. Μου δειχνει οτι εχουν κοινοποιησει οι υπολοιποι,αλλα δεν μ'αφηνει να προσθεσω καινουρια τοποθεσια για μενα.

Το εχει παρατηρησει και κανενας αλλος? εχετε καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη που εχει το facebook για android δεν μπορω να χρησιμοποιησω καθολου την κοινοποιηση παρουσιας. Μου δειχνει οτι εχουν κοινοποιησει οι υπολοιποι,αλλα δεν μ'αφηνει να προσθεσω καινουρια τοποθεσια για μενα.

Το εχει παρατηρησει και κανενας αλλος? εχετε καμια προταση?

 

Πατάς πάνω που λέει Facebook και βγαίνουν οι επιλογές (προφίλ, κοινοποίηση κλπ). Πας κοινοποίηση και ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ GPS και ακόμα καλύτερα και το a-gps, βρίσκει πρώτα το στίγμα σου και μετά κοινοποιεί τη θέση. Αν δε βρει θεση το gps δεν λειτουργει η κοινοποίηση.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι

Εχω κατεβασει το kies ομως δεν μου βγαζει τις αναβαθμισεις.Πως γινεται να το αναβαθμισω μεσω kies?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και παλι

Εχω κατεβασει το kies ομως δεν μου βγαζει τις αναβαθμισεις.Πως γινεται να το αναβαθμισω μεσω kies?

Λογικά έχεις όλες τις αναβαθμίσεις που έχουν βγει έως τώρα και περιμένεις όπως όλοι μας την froyo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...