Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια και εδώ παιδεσ οποίοσ γνωρίζει.υπάρχει εφαρμογή-widget που να κλειδώνει την οθόνη του κινητού?γιατί από τα πολλά πατηματα θα διαλυθεί το πάνω hard key..

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.Μια βοήθεια......προσπαθώ να κάνω λογαριασμο Google αλλά δεν με αφήνει με τίποτα.Συνέχεια βγάζει μύνημα να επικοινωνήσω με τον παροχέα.

Δοκίμασα να βάλω και τα στοιχεία απο τον ΗΔΗ υπάρχντα λογαριασμό που έχω (google mail) αλλά και πάλι τίποτα.Τι μπορεί να μην κάνω σωστά ?????

Εννοείται, ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το market, χωρις λογαριασμο google.

 

Καλημέρα και πάλι.Το πραπάνω θέμα το φτιάξαμε.Αλλά έγινε το εξής...: Αφου έφτιαξα λογαριασμο google και facebook, πέρασε ολες τις επαφες απο αυτα στις επαφες του τηλεφώνου, και φυσικα γινεται πανηγυρι απο επαφες.Υπάρχει τρόπος, να το αποφύγουμε αυτό ?

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.Το πραπάνω θέμα το φτιάξαμε.Αλλά έγινε το εξής...: Αφου έφτιαξα λογαριασμο google και facebook, πέρασε ολες τις επαφες απο αυτα στις επαφες του τηλεφώνου, και φυσικα γινεται πανηγυρι απο επαφες.Υπάρχει τρόπος, να το αποφύγουμε αυτό ?

 

βασικά ναι. Το είχα πάθει και εγώ αυτό :/ δυστυχώς πρέπει να διαγράψεις μία μία τις επαφές του facebook που δεν χρειάζεσαι. Μετά δεν θα ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια και εδώ παιδεσ οποίοσ γνωρίζει.υπάρχει εφαρμογή-widget που να κλειδώνει την οθόνη του κινητού?γιατί από τα πολλά πατηματα θα διαλυθεί το πάνω hard key..

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Εχεις δικιο για το κουμπακι. Εγω απο εκει μονο κλειδωνω! Ξεκλειδωνω με το κουμπι του menu (αριστερο)...

Link to comment
Share on other sites

βασικά ναι. Το είχα πάθει και εγώ αυτό :/ δυστυχώς πρέπει να διαγράψεις μία μία τις επαφές του facebook που δεν χρειάζεσαι. Μετά δεν θα ξανασυμβεί.

 

Απλα ρυθμιζεις να μην σου τις εμφανιζει απο το μενου των επαφων!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια και εδώ παιδεσ οποίοσ γνωρίζει.υπάρχει εφαρμογή-widget που να κλειδώνει την οθόνη του κινητού?γιατί από τα πολλά πατηματα θα διαλυθεί το πάνω hard key..

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

ναι υπάρχει στο μαρκετ. ψάξε για screen off!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων μήπως και δουλέψει το mls , αλλα τελικά τίποτα, πέρα από αυτό μάλλον έκανα delete κάποιο άρχειο του mls και δεν μπορώ να το φορτώσω . Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ τα αρχεία του mls.

 

Ευχαριστώ εκ των πορτέρων

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πήρα πρόσφατα το Samsung Galaxy 3 από τη Vodafone,και στο θέμα πλοήγηση μου είπαν ότι βρίσκεται σε πολύ πρώιμο απο τα ελληνικά τηλεφωνικά δίκτυα.Παρόλα αυτά μου είπαν ότι μπορώ να βρω κάτι πειρατικά.

 

Γνωρίζετε ποιο πρόγραμμα πλοήγησης(GPS) μπορώ να κατεβάσω δωρέαν,καθώς επίσης και δωρεάν χάρτες,ώστε να μην χρεώνομαι κάθε φορά που θα το χρησιμοποιώ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις το gps.conf που βρίσκεται στο system/etc (με τη βοήθεια του root explorer) έτσι:

 

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

 

Από τότε που έκανα την αλλαγή κλειδώνει μέσα σε 10-15 δευτερόλεπτα.

Επίσης κλειδώνει και μέσα στο σπίτι ενώ πριν δεν μπορούσε (μένω στον 5ο όροφο)

 

 

παιδια εγω δεν το καταλαβα αυτο.....

 

μπορει καποιος να μου πει πως γίνομαι root ?

και τι ακριβως πρεπει να αλλαξω ωστε να κλειδώνει γρηγορότερα το gps?

Ευχαριστω κε τον προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος γιατι στο mp3 το δικο του μου εμφανιζει αλλα τραγουδια κανονικα με το ονομα τους,και σε αλλα, ειτε ειναι γραμμενα στα ελληνικα, ειτε ειναι γραμμενα με λατινικους χαρακτηρες με ακατανοητους χαρακτηρες(σαν κινεζικα).Υποψιν τα εχω διορθωσει με το pc και με ελληνικους χαρακτηρες και με λατινικους
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ανανεωση συμβολαιου και σκεφτομαι να παρω καποιο κινητο εχω καταληξει σε 2 το ενα ειναι το samsung galaxy 3 και το αλλο το xperia x10mini.Ποιο πολυ θελω το galaxy 3 αλλα ειδα οτι εχει καποια κολληματα και θελω να ρωτησω κατι.

1)το GPS εχει θεμα με κακο σημα και σε βγαζει 50-60 μετρα μακρια ισχυει ακομα υπαρχει λυση?

2)το WIFI ακουσα οτι δεν ποιανει καλα ακομα και σε αποσταση ενος δωματιου αυτο εχει διορθωθει?

3)αν θελω να βαλω καποιο GPS καλυτερο πως το κανω(πειρατικο εννοω) το κατεβαζω απλα απο καποιο site τυπου share?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ανανεωση συμβολαιου και σκεφτομαι να παρω καποιο κινητο εχω καταληξει σε 2 το ενα ειναι το samsung galaxy 3 και το αλλο το xperia x10mini.Ποιο πολυ θελω το galaxy 3 αλλα ειδα οτι εχει καποια κολληματα και θελω να ρωτησω κατι.

1)το GPS εχει θεμα με κακο σημα και σε βγαζει 50-60 μετρα μακρια ισχυει ακομα υπαρχει λυση?

2)το WIFI ακουσα οτι δεν ποιανει καλα ακομα και σε αποσταση ενος δωματιου αυτο εχει διορθωθει?

3)αν θελω να βαλω καποιο GPS καλυτερο πως το κανω(πειρατικο εννοω) το κατεβαζω απλα απο καποιο site τυπου share?

 

Καλημέρα φίλε,

 

Λοιπόν προτείνω το galaxy 3!

1) Το gps ποτέ δεν με έχει βγάλει πάνω από 10 μέτρα μακριά. Συνήθως 5 μέτρα.

2) Το wifi δεν είναι και το καλύτερο αλλά την κάνεις την δουλειά σου.

3) Ναι

 

Κύριλλος :)

Link to comment
Share on other sites

Tο wifi δηλαδη θα ποιασει σε αποσταση 5-10 μετρα με 1 τοιχο αναμεσα,γιατι το θελω για το δωματιο μου και το μοντεμ το εχω στο σαλονι, το laptop ποιανει με 100% σημα πχ... και το Ps3 με 90%.

 

Κατι αλλο,ποια ειναι τα κολληματα του πχ γιατι δαχτυλιες στην οθονη κτλ δεν με νοιαζουν αλλα ειδα οτι καποιοι ειχαν θεμα με το wifi και το GPS γιαυτο και εστειλα.Παλια με ενα samsung που ειχα δεν μπορουσε να βαλει πανω απο 10 mp3 σε playlist τωρα πχ ειναι κομπλε?

Edited by djpar
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS τι παίζει ρε παιδιά??Από τη vodafone δε μου δώσανε κάποιο λογισμικό τύπου MLS μαζί,γνωρίζεται κάτι που μπορώ να κατεβάσω δωρεάν?? Edited by sisyfos
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το ndrive, το πρόγραμμα είναι δωρεάν και ο χάρτης κάνει 20€ μια για πάντα.

(υπάρχουν και οι μη-σύνομοι χάρτες δίχως τις μικροαστικές συνήθειες της πληρωμής εάν ψάξεις στο google)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις το gps.conf που βρίσκεται στο system/etc (με τη βοήθεια του root explorer) έτσι:

 

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

 

Από τότε που έκανα την αλλαγή κλειδώνει μέσα σε 10-15 δευτερόλεπτα.

Επίσης κλειδώνει και μέσα στο σπίτι ενώ πριν δεν μπορούσε (μένω στον 5ο όροφο)

 

εκανα επιτυχως αυτο που λες, παρατηρησα ομως άλλο ενα αρχειο. το gps.conf.bak, αυτο το πηραζουμε;;

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

εκανα επιτυχως αυτο που λες, παρατηρησα ομως άλλο ενα αρχειο. το gps.conf.bak, αυτο το πηραζουμε;;

ευχαριστω..

 

Αυτό δημιουργείτε αυτόματα σαν backup του παλιού. Αν θες διέγραψε το, άχρηστο είναι! :)

Link to comment
Share on other sites

Tο wifi δηλαδη θα ποιασει σε αποσταση 5-10 μετρα με 1 τοιχο αναμεσα,γιατι το θελω για το δωματιο μου και το μοντεμ το εχω στο σαλονι, το laptop ποιανει με 100% σημα πχ... και το Ps3 με 90%.

 

Κατι αλλο,ποια ειναι τα κολληματα του πχ γιατι δαχτυλιες στην οθονη κτλ δεν με νοιαζουν αλλα ειδα οτι καποιοι ειχαν θεμα με το wifi και το GPS γιαυτο και εστειλα.Παλια με ενα samsung που ειχα δεν μπορουσε να βαλει πανω απο 10 mp3 σε playlist τωρα πχ ειναι κομπλε?

 

απαντηστε ρε παιδια αν γινετε γιατι αυριο πρεπει να το παρω αν γινετε

Link to comment
Share on other sites

Με ένα τοίχο δεν έχει πρόβλημα, εγώ πιάνω και με περισσότερους ανάμεσα.

Μπορεί να σου δείχνει σήμα μια γραμμή αλλά αυτό δεν λέει τίποτα θα πιάνει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Tο wifi δηλαδη θα ποιασει σε αποσταση 5-10 μετρα με 1 τοιχο αναμεσα,γιατι το θελω για το δωματιο μου και το μοντεμ το εχω στο σαλονι, το laptop ποιανει με 100% σημα πχ... και το Ps3 με 90%.

 

Κατι αλλο,ποια ειναι τα κολληματα του πχ γιατι δαχτυλιες στην οθονη κτλ δεν με νοιαζουν αλλα ειδα οτι καποιοι ειχαν θεμα με το wifi και το GPS γιαυτο και εστειλα.Παλια με ενα samsung που ειχα δεν μπορουσε να βαλει πανω απο 10 mp3 σε playlist τωρα πχ ειναι κομπλε?

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν το καταλαβα αυτο.....

 

μπορει καποιος να μου πει πως γίνομαι root ?

και τι ακριβως πρεπει να αλλαξω ωστε να κλειδώνει γρηγορότερα το gps?

Ευχαριστω κε τον προτερων!!

Ωραια εκανα εγκατασταση το παραπανω προγραμμα, εκανε επανεκινηση το κινητο...

 

και μετα?? τι πρεπεινα κανω για να ολοκληρωσω την διαδιακασια ωστε να κλειδωνει το gps γρηγοροτερα??

 

λιγο ποιο αναλυτικα παρακαλω, γιατι δεν ειμαι και ο καλυτερος...

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εκανα εγκατασταση το παραπανω προγραμμα, εκανε επανεκινηση το κινητο...

 

και μετα?? τι πρεπεινα κανω για να ολοκληρωσω την διαδιακασια ωστε να κλειδωνει το gps γρηγοροτερα??

 

λιγο ποιο αναλυτικα παρακαλω, γιατι δεν ειμαι και ο καλυτερος...

 

ευχαριστω!

 

πιο πρόγραμμα έκανες εγκατάσταση? :P

 

τεσπα. μάλλον έκανες ροοτ.

-πρέπει να κατεβάσεις τον root explorer (κάνε ένα google search "root explorer 2.14.apk")

-μόλις το κατεβάσεις θα πατήσεις πάνω που λέει κάπου mount RW

-μετά πήγαινε στο system/etc, και πάτα για 3 δεύτερα πάνω στο gps.conf, open in text editor.

-το τελικό αποτέλεσμα πρέπει να είναι αυτό:

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

-μετά πάτα το αριστερό κουμπί και πάτα save & exit.

-Κάνε επανεκίνηση στο κινητό και είσαι οκ.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...