Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε διαφορα κινηταδικα μπορεις να το βρεις και 110...μα καινουριο ειναι γυρω στα 150...

Καινουριο ξερω οτι βγαινει απο 160-250..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια ερώτηση....Όταν δημιουργούμε νέο φάκελο στη home screen πως γίνεται να του αλλάξουμε όνομα;
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση....Όταν δημιουργούμε νέο φάκελο στη home screen πως γίνεται να του αλλάξουμε όνομα;

 

ανοιξε τον και πανω πανω που λεει folder κρατα το λίγο πατημένο..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συμφορουμίτες...

έπειτα από μια οδυνηρή εμπειρία με το zte blade, και την υπερβολική ακτινοβολία (ίσως το χειρότερο κινητό που έχω δει, μακριά από κινεζιές), αγόρασα το samsung galaxy 3.. παιδιά καμία σχέση, το κινητό είναι φοβερό... κάποιες ερωτησουλες..

1. έβαλα κάρτα sim της wind και άνοιξα λογαριασμό στο my market (emal, password). Αλλάζοντας κάρτα sim και βάζοντας της vodafone, ήθελα να μπω στο my market. Έγραψα το email & password αλλά δεν μπορούσα να μπω. Άλλαξα ξανά, sim - wind και λειτούργησε... θέλω να έχω την sim της vodafone, αλλά το πρόβλημα είναι πως, δεν μπορώ να μπω.. αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα χάσω αρκετά apps.. βλέπεται καμία λύση?

2. με την αναβάθμιση froyo τι γίνεται? το έχετε αναβαθμίσει?

3. καλές εφαρμογές είναι και για τον καιρό και για τα νέα τόσο από Ελλάδα όσο και από το εξωτερικό... το παράξενο είναι πως, αν κατεβάσεις π.χ. από το my market, το app της εφημερίδας telegraph (και οποιαδήποτε άλλης), τότε αν πατήσεις ανανέωση, μπορείς να διαβάζεις τα νέα, δίχως να χρεώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!εχω ενα ακουστικο bluetooth sony ericsson μοντελο δυο χρονων περιπου και ενω λειτουργει κανονικα με νοκια και ερικσον κινητα οταν παω να το συνδεσω στο γαλαξια μας δεν λεει να συνδεθει με τιποτα..τι φταιει?πρπει να ειναι samsung και το ακουστικο bluetooth?ειχε κανενας καμια αναλογη εμπειρια?ευχαριστω προκαταβολικα!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!εχω ενα ακουστικο bluetooth sony ericsson μοντελο δυο χρονων περιπου και ενω λειτουργει κανονικα με νοκια και ερικσον κινητα οταν παω να το συνδεσω στο γαλαξια μας δεν λεει να συνδεθει με τιποτα..τι φταιει?πρπει να ειναι samsung και το ακουστικο bluetooth?ειχε κανενας καμια αναλογη εμπειρια?ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Θα είναι paired με παλαιότερο τηλέφωνο. Δες το manual πώς κάνεις reset το handsfree και μετά ξανά ταίριαξε το με το Galaxy.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συμφορουμίτες...

έπειτα από μια οδυνηρή εμπειρία με το zte blade, και την υπερβολική ακτινοβολία (ίσως το χειρότερο κινητό που έχω δει, μακριά από κινεζιές), αγόρασα το samsung galaxy 3.. παιδιά καμία σχέση, το κινητό είναι φοβερό... κάποιες ερωτησουλες..

1. έβαλα κάρτα sim της wind και άνοιξα λογαριασμό στο my market (emal, password). Αλλάζοντας κάρτα sim και βάζοντας της vodafone, ήθελα να μπω στο my market. Έγραψα το email & password αλλά δεν μπορούσα να μπω. Άλλαξα ξανά, sim - wind και λειτούργησε... θέλω να έχω την sim της vodafone, αλλά το πρόβλημα είναι πως, δεν μπορώ να μπω.. αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, θα χάσω αρκετά apps.. βλέπεται καμία λύση?

2. με την αναβάθμιση froyo τι γίνεται? το έχετε αναβαθμίσει?

3. καλές εφαρμογές είναι και για τον καιρό και για τα νέα τόσο από Ελλάδα όσο και από το εξωτερικό... το παράξενο είναι πως, αν κατεβάσεις π.χ. από το my market, το app της εφημερίδας telegraph (και οποιαδήποτε άλλης), τότε αν πατήσεις ανανέωση, μπορείς να διαβάζεις τα νέα, δίχως να χρεώνεσαι...

 

Περίεργο αλλά το μαρκετ δεν έχει σχέση με τον πάροχο. Υποψιάζομαι ότι δεν έχεις περασμένα τα APN της Vodafone όποτε γιαυτό δεν μπορείς να μπείς.

Η φρογιο είναι ακόμα beta, έχει θέματα με μπαταρία και gps, κατα τα λοιπά οκ.

Για τον καιρό και νέα υπάρχουν άπειρα apps αν γράφουμε εδώ θα βγούμε off-topic. Καλύτερα δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι paired με παλαιότερο τηλέφωνο. Δες το manual πώς κάνεις reset το handsfree και μετά ξανά ταίριαξε το με το Galaxy.

 

well done RadiactiveToy!!με γλυτωσες απο αγορά bluetooth!!!!!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Να σε ρωτήσω τα APN της vodafone που αναφέρεις τι ακριβώς είναι? και πως το περνάω? με την wind έχω σταθερό πακέτο, ενώ της vodafone είναι καρτα και όχι σταθερή σύνδεση (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).

Για τον καιρό ειδήσεις κλπ. το ανέφερα, διότι ενώ φορτώνω τα διάφορα apps, και γίνεται ανανέωση των νέων ή του καιρού, χωρίς 3G δεν χρεώνομαι..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Να σε ρωτήσω τα APN της vodafone που αναφέρεις τι ακριβώς είναι? και πως το περνάω? με την wind έχω σταθερό πακέτο, ενώ της vodafone είναι καρτα και όχι σταθερή σύνδεση (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο).

Για τον καιρό ειδήσεις κλπ. το ανέφερα, διότι ενώ φορτώνω τα διάφορα apps, και γίνεται ανανέωση των νέων ή του καιρού, χωρίς 3G δεν χρεώνομαι..

 

Δες εδώ πως θα περάσεις τις ρυθμίσεις Internet-MMS απλά από το blog του TonyK

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...

παρατηρησα πως, στην πρωτη σελιδα του φορουμ, στη φορογραφια, το galaxy, φενεται πως εχει 4 κουμπια, αντι για 2 που εχει στο δικο μας??

το δικο μας

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2010/07/samsung-galaxy-3.jpg

 

σε συγκριση με αυτο που ειναι στην πρωτη σελιδα του φορουμ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276095

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...

παρατηρησα πως, στην πρωτη σελιδα του φορουμ, στη φορογραφια, το galaxy, φενεται πως εχει 4 κουμπια, αντι για 2 που εχει στο δικο μας??

το δικο μας

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2010/07/samsung-galaxy-3.jpg

 

σε συγκριση με αυτο που ειναι στην πρωτη σελιδα του φορουμ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276095

 

αυτό που είναι στην φωτογραφία είναι το galaxy 3 i5801, ενώ εμάς το i5800.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν καμια διαφορα,απλα το 5801 εχει φτιαχτει για την αγγλικη orange.η μονη διαφορα ειναι λιγο η διαταξη των κατω πληκτρων..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Για τη συνδεση με το gmail μεσω κινητου, χρειαζετα ι κ η καρτα sim?

Ρωταω γιατι ενω εχω δημιουργησει στο pc συνδεση, ωστοσω δεν μπορω να συνδεθω απο το κινητο :( (δεν εχω βαλει ακομα τη σιμ)

Υπαρχει καμμια εφαρμογη ημερολογιου που να μην απαιτει συνδεση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για σύνδεση gmail αρκεί το wifi. H SIM δεν χρειάζεται. Το ημερολόγιο του google προφανώς θέλει σύνδεση για να συγχρονίζεται. Νομίζω το default ημερολόγιο του i5800 δεν χρειάζεται σύνδεση...δεν το έχω χρησιμοποιήσει...
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα...παρακαλω τη βοηθεια σας, γιατι ειμαι ολιγον ασχετος. εκανα λογ. στην google και οταν παταω το πληκτρο market ή το gmail στο τηλ. μου ζηταει να ρυθμισω το λογ. ggoogle, παταω συνδεση βαζω ονομα χρηστη και κωδικο και μου βγαζει το εξης: "Δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη". μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος και τι πρεπει να κανω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Για τη συνδεση με το gmail μεσω κινητου, χρειαζετα ι κ η καρτα sim?

Ρωταω γιατι ενω εχω δημιουργησει στο pc συνδεση, ωστοσω δεν μπορω να συνδεθω απο το κινητο :( (δεν εχω βαλει ακομα τη σιμ)

Υπαρχει καμμια εφαρμογη ημερολογιου που να μην απαιτει συνδεση?

Ευχαριστω

 

To ίδιο συμβαινει κ με το market. Αλλά ενω εχω δημιουργησει gmail λογαριασμο,στον υπολογιστή, δεν μπορω να συνδεθω μεσω κινητου, αλλα στο ιντερνετ μπαινω ανετα στο λογ. μου απο το κινητο. Τι συμβαινει ρε παιδια?? καμμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν καμια διαφορα,απλα το 5801 εχει φτιαχτει για την αγγλικη orange.η μονη διαφορα ειναι λιγο η διαταξη των κατω πληκτρων..

 

Δεν ξερω αν εχει φτιαχτει για την αγγλικη orange παντως εγω που μενω στην ταιλανδη το 5801 κυκλοφορει ενω το 5800 δεν υπαρχει καθολου. Παρεπιτωντως εχει υποστηριξη καποιοων ασιατικων γλωσσων που το 5800 δεν εχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς κάποιο ξυπνητήρι που να ανοίγει και όταν το κινητό είναι κλειστό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς κάποιο ξυπνητήρι που να ανοίγει και όταν το κινητό είναι κλειστό?

 

Στο android δεν δουλευει οταν το κινητο ειναι κλειστο. Βαλτο σε flight mode. Η μπαταρια καταναλωνει 5% καθε μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

επειδή και εμένα μου το έκανε μια φορά, πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων :(. ρυθμίσεις --> privacy (δεν θυμάμαι πως λέγεται στα ελληνικά) --> επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Θα διαγραφούν όλες οι εφαρμογές και γενικά οι ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Αλλά μάλλον θα φτιάξει το πρόβλημα.

 

(edit: σορρυ που δεν έκανα πολλαπλή παράθεση αλλά τώρα το είδα.)

Οι επαφες μου θα διαγραφούν?

αν ναι πως μπορω να τισ αποθηκευσω στον ΗΥ για να τις επαναφερω αργοτερα?

Ευχαριστώ!!!

ΤΕΛΙΚΑ: δημιουργησα εξ'αρχης λογαριασμο στο google κ αυτη τη φορα τον δεχτηκε αφου εδω κ μια ωρα κ χθες για ωρες προσπαθουσα να συνδεθω με αυτον του ΗΥ μου.

ΤΡΕΛΑΓΕΦΙΚΑ πραγματα @#!###@#

Edited by hpapagigr
ΔΙΟΡΘΩΣΗ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω το εξής:

1)Αν στο πληκτρολόγιο qwerty όταν το κινητό είναι σε όρθια θέση γράφετε και πατησετε πολλες φορές το ''π'' που βρίσκεται στην άκρη δεξιά, σας κολλάει καθόλου?

2) Όταν γίνεται συγχρονισμός με kies είναι δυνατόν να μπω στα αρχεία της κάρτας μνήμης, όπως όταν το ανοίγω μεσω του my computer όπου μπορώ να κάνω copy paste σε αρχεία?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με τη Samsung, μέσω e-mail, σχετικά με την επίσημη αναβάθμιση σε 2.2, με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει τίποτα νεότερο.μήπως έχετε ακούσει εσείς κάτι σχετικό;

 

Και βρέθηκε τελικά λύση με το GPS; Το GPSopt δεν με βοήθησε και πολύ...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...