Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!

Ποια εφαρμογή προτείνετε για παρακολούθηση και απενεργοποίηση των εφαρμογών και υπηρεσιών που εκτελούνται στο παρασκήνιο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Καλησπέρα

Αν και δεν χρησιμοποιώ: Advanced task killer :P

 

το ξέρω αλλά δεν γυρνάει ο χρόνος πίσω δυστηχώς....

άρα δεν υπάρχει κανένα γυαλιστικό για touch κινητά ε;

 

Κρίμα για την οθόνη αλλά θα το ξεπεράσεις.

Εγώ χρησιμοποιώ το AZAX (σορρυ για την διαφήμιση :P) αν και δεν νομίζω να σε βοηθήσει πολύ. Βέβαια έχω και μια πολύ καλή προστασία οθόνης και δεν νιώθει ούτε τρυπάνι! Αν θες σου στέλνω λινκ. Τα αξίζει τα λεφτά της. Επίσης αφού βάλεις την προστασία θα φαίνονται ελάχιστα οι παλιές γρατσουνιες, άσε που βελτιώνει και την αίσθηση του touch (scroll, etc)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα φιλοι μου...

λοιπον θα ηθελα και εγω να σας παραθεσω τις αποριες μου μιας και εχω και εγω καποια μικροπροβληματα με την συσκευη......

ενω στην αρχη εβαλα το κιες κ μου ανοιγε τωρα δεν ανοιγει και δεν μου αναγνωριζει ο υπολογιστης την συσκευη οταν τη συνδεω μεσω του usb. Απεγκατεστησα το κιες κ παλι το ιδια το ξαναεγκατεστησα και μου εβγαλε κατι για να στειλω μυνημα καπου (ουτε καν καταλαβα) και αφου πατησα αρκετες φορες αποστολη μου εβγαζε ενα μυνημα λαθους κ εκλεινε το προγραμμα πριν καν ανοιξει.....Οποτε θα ηθελα να μου πειτε απο πιο site να κατεβασω το κιες που θα με βοηθησει να συνδεσω την συσκευη μου με τον υπολογιστη.

Επεισης ισως ειμαι μια ακομα που ρωταει και εκφραζει απορια για αυτο αλλα μου ειναι αδυνατο να διαβασω 200 σελιδες για να το βρω.Γινετε να κανουμε αναβαθμιση στη συσκευη απο 2.1 σε 2.2? και αν ναι ποσο καλα την υποστηριζει?Γινετε να την κανουμε εμεις οι ιδιοι χωρις να βλαψουμε το κινητο η πρεπει να το στειλουμε στα κεντρικα της Sumsung?Αν γινετε θα ηθελα αναλυτικα τον τροπο για να το κανω....

Συγνωμη με τον βομβαρδισμο των ερωτησεων αλλα ειναι αποριες που εχω καιρο και θα ηθελα να μαθω....Ευχαριστω εκ των προτερων και ευχαριστω για την προσοχη σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου...

λοιπον θα ηθελα και εγω να σας παραθεσω τις αποριες μου μιας και εχω και εγω καποια μικροπροβληματα με την συσκευη......

ενω στην αρχη εβαλα το κιες κ μου ανοιγε τωρα δεν ανοιγει και δεν μου αναγνωριζει ο υπολογιστης την συσκευη οταν τη συνδεω μεσω του usb. Απεγκατεστησα το κιες κ παλι το ιδια το ξαναεγκατεστησα και μου εβγαλε κατι για να στειλω μυνημα καπου (ουτε καν καταλαβα) και αφου πατησα αρκετες φορες αποστολη μου εβγαζε ενα μυνημα λαθους κ εκλεινε το προγραμμα πριν καν ανοιξει.....Οποτε θα ηθελα να μου πειτε απο πιο site να κατεβασω το κιες που θα με βοηθησει να συνδεσω την συσκευη μου με τον υπολογιστη.

Επεισης ισως ειμαι μια ακομα που ρωταει και εκφραζει απορια για αυτο αλλα μου ειναι αδυνατο να διαβασω 200 σελιδες για να το βρω.Γινετε να κανουμε αναβαθμιση στη συσκευη απο 2.1 σε 2.2? και αν ναι ποσο καλα την υποστηριζει?Γινετε να την κανουμε εμεις οι ιδιοι χωρις να βλαψουμε το κινητο η πρεπει να το στειλουμε στα κεντρικα της Sumsung?Αν γινετε θα ηθελα αναλυτικα τον τροπο για να το κανω....

Συγνωμη με τον βομβαρδισμο των ερωτησεων αλλα ειναι αποριες που εχω καιρο και θα ηθελα να μαθω....Ευχαριστω εκ των προτερων και ευχαριστω για την προσοχη σας.

 

Δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης για να συνδεθειs. Τσεκαρε επίσης ρυθμίσεις εφαρμογές ανάπτυξη εντοπισμός σφαλμάτων πρέπει να είναι ενεργό.

Όσο για τις ερωτήσεις σου περί ρομ μπορείς αν ακολουθήσειs έναν οδηγό που έχει φτιαχτεί και να περάσεις έκτος από την 2.2 και κάποια άλλη του κυρίλλου μιαs και έχει ασχοληθεί περισότερο από τον καθέναν. Θα κερδίσεις ταχύτητα και καλύτερες γενικά επιδόσεις. Θα πρέπει να ξέρεις πως επίσημη 2.2 δεν υπάρχει αν και την αναμένουμε εδώ και 6 μήνες. Αυτό σημαίνει ότι θα χάσειs την εγγύηση αν περάσεις κάποια άλλη ρομ. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια θα εφαρμόσω τις συμβουλες σου αμεσως και θα σου πω νεοτερα....

όσο για το ποτε θα βγει η επισημη ρομ μαλλον ουτε κ εσύ ξερεις αφου οπως ειπες ειναι σε αναμονη εδω και εξι μηνες....

και παλι ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ο εντοπισμος σφαλματων ήταν ενεργοποιημενος, και εβγαλα την sd οστόσο το προβλημα παραμένει....Εχεις να προτινεις κατι αλλο??
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ο εντοπισμος σφαλματων ήταν ενεργοποιημενος, και εβγαλα την sd οστόσο το προβλημα παραμένει....Εχεις να προτινεις κατι αλλο??

 

Απενεργοποίησέ τον. Τώρα είδα το μήνυμα που σου έγραψα. Έγραφα βιαστικά από το τηλέφωνο. Ανενεργό ήθελα να γράψω. Δοκίμασε και πεs μου

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συγνωμμη για την επαναληψη αλλα μηπως καποιος γνωριζει να μου πει τι ακριβως αποθηκευεται στην εσωτερικη μνημη του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

συγνωμμη για την επαναληψη αλλα μηπως καποιος γνωριζει να μου πει τι ακριβως αποθηκευεται στην εσωτερικη μνημη του κινητου?

Στην έκδοση 2.1 τα πάντα.επαφές,μηνύματα,εφαρμογές και το μεγαλύτερο ποσοστό των δεδομένων χρήστη εκτός από κάποιες εφαρμογές που αποθηκεύουν περισσότερα δεδομένα στη μνήμη πχ εφαρμογές πλοήγησης που αποθηκεύουν τους χάρτες

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα. απο τοτε που πηρα το κινητο δεν μπορω να μπω στο μαρκετ..καμια ιδεα?στο ιντερνετ μπαινω κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα. απο τοτε που πηρα το κινητο δεν μπορω να μπω στο μαρκετ..καμια ιδεα?στο ιντερνετ μπαινω κανονικα.

Για να μπεις στο μαρκετ πρεπει ναχεις gmail λογαριασμο η να ανοιξεις ενα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.1 τα πάντα.επαφές,μηνύματα,εφαρμογές και το μεγαλύτερο ποσοστό των δεδομένων χρήστη εκτός από κάποιες εφαρμογές που αποθηκεύουν περισσότερα δεδομένα στη μνήμη πχ εφαρμογές πλοήγησης που αποθηκεύουν τους χάρτες
για 2.2 μιλαω και συγκεκριμενα για την 4.0 του κυριλλου
Link to comment
Share on other sites

για 2.2 μιλαω και συγκεκριμενα για την 4.0 του κυριλλου

 

Τότε εφαρμογές συστήματος,δεδομένα χρήστη ,εφαρμογές που δε μπορούν να μετακινηθούν με το app2sd(froyo)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! είμαι καινούρια στο forum, και θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής πρόβλημα: χτες αγόρασα το samsung galaxy 3, και από τότε που το άνοιξα, η σταθμη της μπαταρίας δείχνει να μην έχει μειωθεί καθόλου, χωρίς να το έχω φορτίσει, ενώ μάλιστα το είχα ανοιχτό όλη νύχτα!!! Είναι χαλασμένη η ένδειξη της μπαταρίας ή μήπως έχει τόσο μεγάλη διάρκεια???
Link to comment
Share on other sites

Για χρήστες Handcent SMS.. πώς μπορώ να ρυθμίσω να σβήνει το κίτρινο φακελάκι που εμφανίζεται στην μπάρα πάνω πάνω όταν διαβάζω το μήνυμα που μου στέλνουν; Πρέπει να πηγαίνω πάνω στις ειδοποιήσεις να πατάω διαγραφή, ή υπάρχει αυτόματος τρόπος; Δοκίμασα κάποιες ρυθμίσεις, αλλά τζίφος..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Αστροναυτη το δοκιμασα και παλι τιποτα... Εχω απελπιστει.. Το kies δεν μου ανοιγει και οταν συνδεω την συσκευη με τον υπολογιστη μου βγαζει εγκατασταση λογισμικου συσκευης και την κανει κ επιτυχη και λεει ετοιμο για χρηση ομως πουθενα δεν μου την βγαζει.Δεν την αναγνωριζει.Λες να εχει καποιο προβλημα??? :(
Link to comment
Share on other sites

Για χρήστες Handcent SMS.. πώς μπορώ να ρυθμίσω να σβήνει το κίτρινο φακελάκι που εμφανίζεται στην μπάρα πάνω πάνω όταν διαβάζω το μήνυμα που μου στέλνουν; Πρέπει να πηγαίνω πάνω στις ειδοποιήσεις να πατάω διαγραφή, ή υπάρχει αυτόματος τρόπος; Δοκίμασα κάποιες ρυθμίσεις, αλλά τζίφος..

 

Φανταζομαι πως εννοεις την ειδοποιηση απο την μαμισια εφαρμογη μηνυματα.Αυτο το κανεις αν πας στα μηνυματα σου με την μαμισια εφαρμογη πατησεις αριστερο πληκτρο ρυθμισεις και κατω κατω λεει κατι για την συγκεκριμενη ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. Αστροναυτη το δοκιμασα και παλι τιποτα... Εχω απελπιστει.. Το kies δεν μου ανοιγει και οταν συνδεω την συσκευη με τον υπολογιστη μου βγαζει εγκατασταση λογισμικου συσκευης και την κανει κ επιτυχη και λεει ετοιμο για χρηση ομως πουθενα δεν μου την βγαζει.Δεν την αναγνωριζει.Λες να εχει καποιο προβλημα??? :(

 

αυτη ειναι η νορμαλ διαδικασια!

απο,ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-ρυθμισεις usb,

τσεκαρισμενο το samsumg kies.

τρεχεις windows 7? μηπως δηλαδη σε xp υπαρχει θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως εννοεις την ειδοποιηση απο την μαμισια εφαρμογη μηνυματα.Αυτο το κανεις αν πας στα μηνυματα σου με την μαμισια εφαρμογη πατησεις αριστερο πληκτρο ρυθμισεις και κατω κατω λεει κατι για την συγκεκριμενη ειδοποιηση

 

δεν έχω πρόβλημα να εμφανίζεται στη μπάρα.. από τις ρυθμίσεις στα μανίσια μηνύματα μπορείς να σταματήσεις να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στη γραμμή κατάστασης.

 

εγώ θέλω όταν διαβάζω το μήνυμα από το Handcent SMS να σβήνεται από τη γραμμή κατάστασης το φακελάκι. αν γίνεται. πολλά ζητάω; :blink:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πρόβλημα να εμφανίζεται στη μπάρα.. από τις ρυθμίσεις στα μανίσια μηνύματα μπορείς να σταματήσεις να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις στη γραμμή κατάστασης.

 

εγώ θέλω όταν διαβάζω το μήνυμα από το Handcent SMS να σβήνεται από τη γραμμή κατάστασης το φακελάκι. αν γίνεται. πολλά ζητάω; :blink:

 

Δεν γίνεται να έχεις ενεργή την ειδοποίηση εμφάνιση ειδοποίησηs στην μπάρα από την εφαρμογή μηνύματα και εσυ διαβάζοντας το μήνυμα από το Handcent να φεύγει το κίτρινο φακελάκι. Άνοιξε την εφαρμογή μηνύματα. Πατά αριστερό πληκτρο πήγαινε ρυθμίσεις και στο κάτω μέρος και βγαλε το τικ από το εμφάνιση ειδοποίησης μηνύματος στην μπάρα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η νορμαλ διαδικασια!

απο,ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-ρυθμισεις usb,

τσεκαρισμενο το samsumg kies.

τρεχεις windows 7? μηπως δηλαδη σε xp υπαρχει θεμα!

 

παω στις ρυθμισεις- ασυρματη επικοινωνια αλλα δεν μου λεει πουθενα ρυθμισεις usb!!

εχει μονο λειτουργια πτησης, ρυθμισεις Wi-Fi, ρυθμισεις bluetooth, ρυθμισεις VPN, δικτυα κινητης τηλεφωνιας και συγχρονισμο!!!

α και εχω τα 7!

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και 1 μήνα περίπου το τηλέφωνο αυτό:

Υποστηρίζει sim 2 in 1 της cosmote ή θα πρέπει να πάρω και άλλη συσκευή?

Θέλω οποσδήποτε να μπορώ να κλείνω τη μια γραμμή κάποιες ώρες και να επιλέγω με ποιά γραμμή να καλώ κάθε φορά..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! είμαι καινούρια στο forum, και θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής πρόβλημα: χτες αγόρασα το samsung galaxy 3, και από τότε που το άνοιξα, η σταθμη της μπαταρίας δείχνει να μην έχει μειωθεί καθόλου, χωρίς να το έχω φορτίσει, ενώ μάλιστα το είχα ανοιχτό όλη νύχτα!!! Είναι χαλασμένη η ένδειξη της μπαταρίας ή μήπως έχει τόσο μεγάλη διάρκεια???

Καλώς ήρθες ! Στις πρώτες φορτίσεις η ένδειξη δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα μέχρι να καλιμπραριστεί η μπαταρία. Με την έκδοση 2.1 που έχει το επίσημο , αυτό δεν βελτιώνεται και πολύ προς το παρόν. Εγώ το έχω κανένα δίμηνο και πολλές φορές πάει από το 60% στο 5% κατευθείαν αλλά μπορεί να κρατήσει καποιες φορές και μια ολόκληρη μέρα ένω άλλες ούτε ώρα. Γενικώς να έχεις στο νου σου ότι ανάλογα την χρήση η μπαταρία κρατάει απο 1-2,5 μέρες.Πάντως όσο περνάει ο καιρός θεωρητικά βελτιώνεται και η μέτρηση και γίνεται πιο ακριβης.

Edited by easytarget
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...