Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λυση για το προβλημα που εχω με αυτον τον Driver εχει κανεις ?που δεν μπορω να το συνδεσω και το Kies δεν το αναγνωριζει ? Μεχρι και φορματ εκανα...

 

edit

 

ενταξει παιδια εαν εχετε το ιδιο προβλημα πολυ απλα σε Χ64 εκδοση

 

Βγαλτε τα παντα απο Samsung,τρεξτε CCLeaner,μετα Restart,βαζετε το κινητο , ψαχνει και καλα αναβαθμισεις αλλα δεν βρισκει τιποτα και σας βγαζει Χ κανετε τοτε εγκατασταση το kies και μετα,κανετε Scan hardware changes και buala....

Edited by AccountSaver

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Tasker που προαναφέρθηκε κι από άλλους στο forum κάνει πολύ ωραία πράγματα. Το δοκιμάζω ακόμα αλλά μέχρι στιγμής με έχει εντυπωσιάσει. Πρώτα απ' όλα κάθε μεσημέρι που θέλω λίγο να ησυχάσω, από 3 μέχρι 5 το απόγευμα κλείνει αυτόματα όλους τους ήχους. Από μπαταρία δεν καταναλώνει τίποτα. Το ίδιο κάνει όταν το γυρίζω ανάποδα, ενώ μόλις το σηκώσω μπαίνουν πάλι σε λειτουργία οι ήχοι. Αυτό το ρύθμισα τώρα και θέλω να δω την κατανάλωση της μπαταρίας. Έχω κάνει κι άλλα ωραία, ανοίγω και κλείνω το wifi κατα βούληση κλπ.

Αξίζει να το δοκιμάσετε.

 

http://cache.gawker.com/assets/images/lifehacker/2010/07/tasker_qr_01.png

 

http://www.appbrain.com/app/tasker/net.dinglisch.android.taskerm

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησε κανείς, υπάρχει τρόπος να μη φορτίζει οταν το συνδεω με USB στο PC?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησε κανείς, υπάρχει τρόπος να μη φορτίζει οταν το συνδεω με USB στο PC?

 

δεν υπαρχει

 

με το swype γραφει κανεις ελληνικα;

δεν εχει επιλογη γλωσσας για ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησε κανείς, υπάρχει τρόπος να μη φορτίζει οταν το συνδεω με USB στο PC?

 

δεν είναι πρόβλημα αυτό φίλε μου γιατί σε απασχολεί τόσο?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει

 

με το swype γραφει κανεις ελληνικα;

δεν εχει επιλογη γλωσσας για ελληνικα

 

Οχι δυστυχώς. Πάντως γραφοντας στα αγγλικά δειχνει οτι ειναι κορυφή

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πρόβλημα αυτό φίλε μου γιατί σε απασχολεί τόσο?

 

δεν θελω να φορτιζει συνεχεια οποτε το συνδεω για μερικα λεπτα. το κιες δουλευει με bluetooth?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις.

 

 

  • 1. Παιρνει Micro SDHC κάρτα ? Ξέρω οτι μπορεί να πάρει έως 32 GB μόνο αλλά δεν γνωρίζω εάν θα παίρνει SDHC (High Capacity), 16 GB που θελω να βαλω.
  • 2. Εκανα πριν λιγο επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις γιατι παιδια,δεν πηγαιναν τα μυνηματα μου ,λαμβανα μονο χωρις να μπορω να στειλω.Το εκανα επαναφορα και εστρωσε,και δεν εχω περασει κανενα προγραμμα προς στιγμη και λειτουργει.
  • Λετε να μπορει να κανει κατι τετοιο κανενα προγραμμα και να μου μην τα στελνει ?
  • 3. Το πληκτρολογιο δεν μπορω να πω οτι με βολευει και πολυ,μπορω να το αλλαξω απο Querty h 3x4 σε αλλο τυπο πληκτρολογιου ?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησεις.

 

 

  • 1. Παιρνει Micro SDHC κάρτα ? Ξέρω οτι μπορεί να πάρει έως 32 GB μόνο αλλά δεν γνωρίζω εάν θα παίρνει SDHC (High Capacity), 16 GB που θελω να βαλω.
  • 2. Εκανα πριν λιγο επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις γιατι παιδια,δεν πηγαιναν τα μυνηματα μου ,λαμβανα μονο χωρις να μπορω να στειλω.Το εκανα επαναφορα και εστρωσε,και δεν εχω περασει κανενα προγραμμα προς στιγμη και λειτουργει.
  • Λετε να μπορει να κανει κατι τετοιο κανενα προγραμμα και να μου μην τα στελνει ?
  • 3. Το πληκτρολογιο δεν μπορω να πω οτι με βολευει και πολυ,μπορω να το αλλαξω απο Querty h 3x4 σε αλλο τυπο πληκτρολογιου ?

 

1. Παίρνει micrο SDHC. Τέτοια έχω κι εγώ.

2. Πιθανόν κάποιο πρόγραμμα να σου έκανε τη ζημιά.

3. Από τις ρυθμίσεις αλλάζεις πληκτρολόγιο. Στο AppBrain.com μπορείς να βρεις κι άλλα πληκτρολόγια αν ψάξεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή πλησιάζει η εποχή της αναβάθμισης,καλοβλέπω το συγκεκριμένο και έχω ορισμένες ερωτήσεις πριν αποφασίσω.

Καταρχήν διάρκεια ζωής της μπαταρίας,2ον ποιότητα συνομιλίας,3ον ένταση του ηχείου και 4ον αν λόγω της χαμηλής ανάλυσης της οθόνης υπάρχει πρόβλημα με εφαρμογές.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

1. Παίρνει micrο SDHC. Τέτοια έχω κι εγώ.

2. Πιθανόν κάποιο πρόγραμμα να σου έκανε τη ζημιά.

3. Από τις ρυθμίσεις αλλάζεις πληκτρολόγιο. Στο AppBrain.com μπορείς να βρεις κι άλλα πληκτρολόγια αν ψάξεις λίγο.

 

Μπράβο ρε αρχηγέ.Ευχαριστώ υπερ-ευχαριστω για την τρομερη και αμεση απαντηση σου.

 

1.Ναι, μπερδευτηκα σκεφτομαι να παρω μια 16 GB να λιωνω στις ταινιες,στα ταξιδια και στην μουσικη.

 

2.Αρα προγραμματα μπορουν να μου κανουν τετοια ζημια...Καταλαβα.Υπαρχει καποιος τροπος να προφυλαχθω ? Δηλαδη καπιο anti-virus μεσα στο κινητο ,η τι να προσεχω ? Αναλογα το ποσα αστερια εχει το προγραμμα ?

 

3.Αρα μπορω να το αλλαξω ? Ναι τα εψαξα ολα αυτα που εχει μεσα,απλα δεν ξερω επειδη γραφω παρα πολλα μυνηματα την ημερα καμια 100 και βαλε,ακομα το Τ9 δεν μου αρεσει και χωρις Τ9 εχω χοντρα δαχτυλα και δεν ποιανει το γραμμα που θελω για αυτο.

 

4.Προτεινεις εσυ καποιο συγκεκριμενα ,προγραμμα σιγουρο ?

 

Ευχαριστω και παλι!

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,επειδή πλησιάζει η εποχή της αναβάθμισης,καλοβλέπω το συγκεκριμένο και έχω ορισμένες ερωτήσεις πριν αποφασίσω.

Καταρχήν διάρκεια ζωής της μπαταρίας,2ον ποιότητα συνομιλίας,3ον ένταση του ηχείου και 4ον αν λόγω της χαμηλής ανάλυσης της οθόνης υπάρχει πρόβλημα με εφαρμογές.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1. 2η φορτιση του κινητου 3 μερες ζωντανο με συνεχεια να ασχολουμε μαζι του , συνολο μεσα απο το συστημα λεει 26 ωρες εν λειτουργια.(και συνεχιζω με το 12 % της μπαταριας ανετα)

 

2. Ποιος σου ειπε για αναλυση ?Τρομερη ειναι.

 

3. Ηχειο ? Δεν μπορω να το παω στο τερμα,μεσα στα αυτια μου.Παροτι ακουω δυνατα μουσικη σπιτι και αυτοκινητο.

 

4. Ακουστικο ικανοποιοητικο δεν θα ελεγα τελειο,αλλα βγαζεις μια χαρα ηχο και λαμβανεις.Κατα την ομιλια σου.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. 2η φορτιση του κινητου 3 μερες ζωντανο με συνεχεια να ασχολουμε μαζι του , συνολο μεσα απο το συστημα λεει 26 ωρες εν λειτουργια.(και συνεχιζω με το 12 % της μπαταριας ανετα)

 

2. Ποιος σου ειπε για αναλυση ?Τρομερη ειναι.

 

3. Ηχειο ? Δεν μπορω να το παω στο τερμα,μεσα στα αυτια μου.Παροτι ακουω δυνατα μουσικη σπιτι και αυτοκινητο.

 

4. Ακουστικο ικανοποιοητικο δεν θα ελεγα τελειο,αλλα βγαζεις μια χαρα ηχο και λαμβανεις.Κατα την ομιλια σου.

 

Thanx για την γρήγορη απάντηση.

Μόλις έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για το 1ο μου Android,θα πάω βέβαια να του ρίξω και μια ματιά από κοντά.

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Thanx για την γρήγορη απάντηση.

Μόλις έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για το 1ο μου Android,θα πάω βέβαια να του ρίξω και μια ματιά από κοντά.

 

και εγω πριν λιγες μερες το πηρα επισης το 1ο μου Android..Εαν θες να δεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283659

 

ολο αυτο το θεμα προσπαθουσαν να με πεισουν να παρω με Android .:cool:

 

Οτι θες εχει αυτο το κινητο ειλικρινα.

Εγω ειμαι υπερ-ευχαριστημενος,εχω παραγγειλει και απο εξωτερικο καλουδια για προστασια κτλ.και ειμαι ανετος.;)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε αρχηγέ.Ευχαριστώ υπερ-ευχαριστω για την τρομερη και αμεση απαντηση σου.

 

1.Ναι, μπερδευτηκα σκεφτομαι να παρω μια 16 GB να λιωνω στις ταινιες,στα ταξιδια και στην μουσικη.

 

2.Αρα προγραμματα μπορουν να μου κανουν τετοια ζημια...Καταλαβα.Υπαρχει καποιος τροπος να προφυλαχθω ? Δηλαδη καπιο anti-virus μεσα στο κινητο ,η τι να προσεχω ? Αναλογα το ποσα αστερια εχει το προγραμμα ?

 

3.Αρα μπορω να το αλλαξω ? Ναι τα εψαξα ολα αυτα που εχει μεσα,απλα δεν ξερω επειδη γραφω παρα πολλα μυνηματα την ημερα καμια 100 και βαλε,ακομα το Τ9 δεν μου αρεσει και χωρις Τ9 εχω χοντρα δαχτυλα και δεν ποιανει το γραμμα που θελω για αυτο.

 

4.Προτεινεις εσυ καποιο συγκεκριμενα ,προγραμμα σιγουρο ?

 

Ευχαριστω και παλι!

 

100 μηνύματα τη μέρα; !!! :hypno::hypno::hypno: Εγώ τόσα δε στέλνω ούτε σε πέντε χρόνια. Με το ζόρι να στείλω ένα το δίμηνο!!!

 

Για να αλλάξεις το keyboard πατάς το κουμπί με το γραναζάκι αριστερά από το space, μετά Τύποι πληκτρολογίου και επιλέγεις αυτό που θες. Καλό ελληνικό πληκτρολόγιο ελληνικό δεν ξέρω.

 

Για antivirus δεν ξέρω, δεν έχω βάλει και δεν έχω δοκιμάσει κανένα. Απλά προσέχω τί εγκαθιστώ στο τηλέφωνο. ;) :geek:

Link to comment
Share on other sites

Thanx για την γρήγορη απάντηση.

Μόλις έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα για το 1ο μου Android,θα πάω βέβαια να του ρίξω και μια ματιά από κοντά.

 

Εμένα μου κρατάει 4 μέρες γεμάτες. Βέβαια το έχω στο GSM και όχι 3G. Κατά τα άλλα δεν το αφήνω σε ησυχία.

Link to comment
Share on other sites

100 μηνύματα τη μέρα; !!! :hypno::hypno::hypno: Εγώ τόσα δε στέλνω ούτε σε πέντε χρόνια. Με το ζόρι να στείλω ένα το δίμηνο!!!

 

Για να αλλάξεις το keyboard πατάς το κουμπί με το γραναζάκι αριστερά από το space, μετά Τύποι πληκτρολογίου και επιλέγεις αυτό που θες. Καλό ελληνικό πληκτρολόγιο ελληνικό δεν ξέρω.

 

Για antivirus δεν ξέρω, δεν έχω βάλει και δεν έχω δοκιμάσει κανένα. Απλά προσέχω τί εγκαθιστώ στο τηλέφωνο. ;) :geek:

 

Ναι ναι ακριβως... πολυ λιωσιμο.

 

Ναι το ξερω ,εχω αλλαξει ολα τα πληκτρολογια.Αλλα εστω ξενο και να γραφω σε Greeklish ?ξερεις κανενα ?

Δεν μπορω να μην γραφω . ΠΡΕΠΕΙ!

 

Ηθελα να προσεχω και εγω,και προσεχω ακομα αλλα τιποτα...

 

Εμένα μου κρατάει 4 μέρες γεμάτες. Βέβαια το έχω στο GSM και όχι 3G. Κατά τα άλλα δεν το αφήνω σε ησυχία.

 

Η διαφορα ποια ειναι ??:happy:

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ποια ειναι ??:happy:

 

Το 3g είναι πιο εξελιγμένο είδος δικτύου από το gsm...Όμως επειδή στην ελλάδα δεν έχουμε καλές υποδομές δεν έχουμε καλό 3g σήμα και έτσι το κινητό καίει περισότερη μπαταρία γιατί προσπαθεί πιο πολύ να κρατήσει επικοινωνία με την κεραία που συνδέεται σε σχέση με το gsm που έχει καλύτερη κάλυψη οπότε το κινητό καταναλώνει λιγότερη μπαταρία...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Το 3g είναι πιο εξελιγμένο είδος δικτύου από το gsm...Όμως επειδή στην ελλάδα δεν έχουμε καλές υποδομές δεν έχουμε καλό 3g σήμα και έτσι το κινητό καίει περισότερη μπαταρία γιατί προσπαθεί πιο πολύ να κρατήσει επικοινωνία με την κεραία που συνδέεται σε σχέση με το gsm που έχει καλύτερη κάλυψη οπότε το κινητό καταναλώνει λιγότερη μπαταρία...

 

 

αρα με συμφερει.Πως το κανω αυτο ???:O

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

αρα με συμφερει.Πως το κανω αυτο ???:O

 

Ρυθμίσεις ->Ασύρματη επικοινωνία -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Λειτουργία δικτύου -> Μόνο GSM

;)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο Tasker που είχα αναφερθεί και σε προηγούμενο ποστ. Το πρόγραμμα κάνει πολύ ωραία πράγματα χωρίς να καταναλώνει καθόλου μπαταρία. ΕΚΤΟΣ αν βάλεις Gestures. Π.χ. εγώ το ρύθμισα μόλις το γυρίζω ανάποδα να μπαίνει σε silence mode. Και μόλις το γυρίζω να επανέρχεται. Πολύ ενεργοβόρο. Έσβησα το profile αυτό. Κατά τα άλλα είναι πολύ δυνατό, το συνιστό, αν και στην αρχή θέλει λίγο ψάξιμο.

 

Βρήκε κανένας προστασία οθόνης μαμίσια. Φοβάμαι να βάλω άλλη για να μην έχουμε πρόβλημα. Βέβαια κάποιοι συμφουρμίτες βάλανε προστασία από τα Jumbo και όλα μια χαρά. Είναι όμως και το κόψιμο, θα βγει καλό ή θα πετάξω καμιά δεκαριά μέχρι να τα καταφέρω. Εν πάση περιπτώση, αν κάποιος βρήκε μαμίσια να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Προστασία απο Samsung δεν βρήκα ούτε εγώ. Έγώ ψωνισα απο E-bay προστατευτικό και τα περιμένω. Για να χαλάσει η οθόνη δεν το βλέπω. Αν δεν ειναι καλή η μεμβράνη τότε στη χειρότερη να μην πατιέται σωστά η οθόνη.

 

Μετά από το άδειασμα της μπαταρίας και την πρώτη φόρτιση για 6 ώρες το τηλέφωνο έκλεισε στις 41 ώρες (λίγο περισσότερο από 1,5 ημέρες). Απορώ πώς σας βγάζει 4 μέρες στο συρτάρι το έχετε?

Εχω ρυθμίσει φωτεινότητα στη δεύτερη θέση απο minimum και δόνηση χαμηλά. Μίλησα καμμιά ώρα, γύρω στις 5 ώρες ψάξιμο στο Market και σερφαρισμα στο net και με wifi και με 3G (το οποίο το αφήνω attached και τσεκαρει καθε ώρα email) και 10 ώρες πείραγμα και δοκιμές (ανοικτή οθόνη).

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Προστασία απο Samsung δεν βρήκα ούτε εγώ. Έγώ ψωνισα απο E-bay προστατευτικό και τα περιμένω. Για να χαλάσει η οθόνη δεν το βλέπω. Αν δεν ειναι καλή η μεμβράνη τότε στη χειρότερη να μην πατιέται σωστά η οθόνη.

 

Μετά από το άδειασμα της μπαταρίας και την πρώτη φόρτιση για 6 ώρες το τηλέφωνο έκλεισε στις 41 ώρες (λίγο περισσότερο από 1,5 ημέρες). Απορώ πώς σας βγάζει 4 μέρες στο συρτάρι το έχετε?

Εχω ρυθμίσει φωτεινότητα στη δεύτερη θέση απο minimum και δόνηση χαμηλά. Μίλησα καμμιά ώρα, γύρω στις 5 ώρες ψάξιμο στο Market και σερφαρισμα στο net και με wifi και με 3G (το οποίο το αφήνω attached και τσεκαρει καθε ώρα email) και 10 ώρες πείραγμα και δοκιμές (ανοικτή οθόνη).

 

συγνωμη ρε φιλε αλλα με τετοια χρηση τι περιμενες;

και παλι πολυ σου κρατησε (5 ωρες στο market !!! :blink:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!στο samsung apps το κινητό σας μπαίνει?όταν το πρωτοάνοιξα αυτό έκανε δυο ενημερώσεις σε δύο προεγκατεστημένες εφαρμογές.μετά όταν το ανοίγω όμως δεν μου βγάζει τίποτα μέσα στα samsung apps?σαν μια κενή εφαρμογή.....

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...